Jump to content

Games... Games... Games ! ! !


Tomby
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα,υπάρχει το διάσιμο texas hol'dem poker για το διαμαντάκι?

Ευχαριστω!!

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • Απαντήσεις 430
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δύο παιχνίδια για να περνάτε το χρόνο σας, αν έχετε συσκευή με Windows Mobile 6.1.

 

1) Boardgames - Μία συλλογή από διάφορα επιτραπέζια παιχνίδια όπως Τάβλι, Σκάκι, Φιδάκι και άλλα.

http://www.microsoft.com/windowsmobile/en-us/assets/images/downloads/bg2.pnghttp://www.microsoft.com/windowsmobile/en-us/assets/images/downloads/bg3.png

 

 

2) Pocket Uno - Το γνωστό επιτραπέζιο παιχνίδι Uno, τώρα στο κινητό σας !! Πολύ πόροση !!!

http://www.1800pocketpc.com/blog/wp-content/uploads/2008/07/pocket-uno.png

Συμβουλή: Αλλάξτε τη γλώσσα από το options απο Ιταλικά σε Αγγλικά αν δεν καταλαβένετε...

 

Κατεβάστε τα από εδώ:

http://rapidshare.com/files/259981252/2_Games_for_WM.rar.html

Σημείωση: Έχω δοκιμάσει τα παιχνίδια σε HTC Touch HD και παίζουν κανονικά. Μπορεί να παίζουν και σε παλαιότερες εκδόσεις WM, αλλά δεν είμαι σίγουρος.

my Desktop PC: Intel Core I7-920 2.66GHz - OCZ Gold Low Voltage 6GB 1600MHz - Sapphire 5850 SVGA 1GB - Asus P6T - 2XWD Caviar Blue 640GB - Windows 7 Professional 64bit GR

my Phones: HTC HD (Dutty's HD WM6.5 Leo Holly Grail R0) - HTC Desire AMOLED (AOSP Oxygen v2.0.3 Android 2.3 Gingerbread)

Σταύρος

Link to comment
Share on other sites

Εκπληκτικό παιχνίδι για WVGA συσκευές (3day free trial):

 

Jumba

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=535905

 

Αξίζει πραγματικά τον κόπο.

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει και ένα άλλο, το "Add-Venture". Αυτό νομίζω είναι καλύτερο από risk,conquest,κλπ. Σου έχω στείλει με PM, πληροφορίες.

 

Μήπως υπάρχει κάποιο ***** για το Add-Venture;Αν ναι,είναι εύκολο να το έχω με ΡΜ;

Thanks! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ξέρετε αν υπάρχει freeware κανένα Call of Duty (κατά προτίμηση 4) για το Touch HD. Είδα κάτι ποστ για το CoD2 εδώ, αλλά δεν τα link δεν έλεγαν τίποτα. Αν βρήτε κάτι στείλτε μου το link με PM.

Ευχαριστώ !! :)

my Desktop PC: Intel Core I7-920 2.66GHz - OCZ Gold Low Voltage 6GB 1600MHz - Sapphire 5850 SVGA 1GB - Asus P6T - 2XWD Caviar Blue 640GB - Windows 7 Professional 64bit GR

my Phones: HTC HD (Dutty's HD WM6.5 Leo Holly Grail R0) - HTC Desire AMOLED (AOSP Oxygen v2.0.3 Android 2.3 Gingerbread)

Σταύρος

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει το Worms World Party για WM.6.5;;;; Σε WVGA οθόνη θα ήταν τέλειο :happy:

The HD2 has no limits. It's middle name is INFINITE!

P800, P990i, P1, LEO(!), Sensation, Lg Nexus4, Lg Nexus5, One M8(!), Z5_6853

Αντώνης.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει το Worms World Party για WM.6.5;;;; Σε WVGA οθόνη θα ήταν τέλειο :happy:

 

Όχι, προσωπικά από όσο ξέρω δε νομίζω ότι υπάρχει. Εγώ το τρέχω στο Diamond 2 με συνδυασμό με το keypad (emulator για κουμπιά) και γεμίζει η οθόνη αλλά όχι με το παιχνίδι.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Προσφατα κυκλοφορησε το Worms 2010 απο την ΕΑ

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ας μην είμαστε απόλυτοι στους χαρακτηρισμούς μας καλό είναι να τεκμηριώνουμε τις τοποθετήσεις μας.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ας μην είμαστε απόλυτοι στους χαρακτηρισμούς μας καλό είναι να τεκμηριώνουμε τις τοποθετήσεις μας.

 

Από το 1ο 2D Worms που βγήκε στην Amiga το 1994 το παίχνιδι ήταν σχεδιασμένο για να κάνεις scrolling δεξιά αριστερά. Η εικόνα ήταν landscape και όχι όρθιο (portrait) και να κάνεις scrolling δεξιά αριστέρα, πάνω, κάτω μέχρι να καταλάβεις τι γίνεται στην πίστα. Αυτό το Worms μαζί με ένα άλλο πάλι τελευταίο, αν δεν κάνω λάθος Space oddity είναι όρθια όπως είναι τα κινητά στην φυσιολογική τους θέση. Επομένως δεν εξυπηρετεί καθόλου που έκαναν τέτοια αλλαγή. Επίσης, το framerate πέφτει και δεν έχει ομαλό animation όπως στα παλιά παιχνίδια. Έκοψαν καρέ και έβαλαν τα χοντροκομμένα worms της επιλογής τους. Επίσης ο χειρισμός ήταν καλύτερος στο world party και ένα παράξενο έως και αστείο που παρατήρησα ήταν όταν κάποιες νάρκες δεν είχαν σκάσει (ήταν τζούφιες) παρέμεναν με τον καπνό που έβγαινε από μέσα τους. Προχώραγες λοιπόν το worm και δεν μπορούσες να δεις το πεδίο λόγω του καπνού. Ούτε και κάτι τέτοιο θυμάμαι σε παλιά Worms. Τα γραφικά είναι για να σε διευκολύνουν και όχι να σε μπερδεύουν.

Ενδεχομένως να υπάρχουν και άλλα αρνητικά σημεία αλλά δεν άντεξα να τα διαπιστώσω.

 

Αλλά για να μην σας προδιαθέτω αρνητικά, παίξτε το και εσείς και βγάλτε τα δικά σας συμπεράσματα.

Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμάσω και εγώ και θα σας πω την άποψή μου το συντομότερο

 

Κυκλοφόρησε η νέα εκδοσή του SPB Quads η v.1.2.0.build.2665

http://www.spb.com/pocketpc-software/quads/

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Νέες κυκλοφορίες

 

Aces Texas Hold'em No Limit v.1.3.24

 

Phil Hellmuth Texas Hold'em v.1.0.5

 

Sequential Blocks v.1.0.0

 

Infinite Dreams Explode Arena v.1.2

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Έχετε βρει μήπως πουθενά το Picranium; Αν ναι, στείλτε κανένα Π.Μ.

 

Είναι σαν το picross.

Link to comment
Share on other sites

παιδια πωσ λειτουργει το fspece? η εφαρμογη που μπορεισ να παιζεισ στο κινητο playstation 1 παιχνιδια
Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά, δουλεύει με τα ISOS (δηλαδή τα κανονικά παιχνίδια του PS1 που θα τα βρεις στο internet). Αλλά και πάλι δεν θα σου το πολύ προτείνω λόγω χειρισμού. Είναι λίγο δύσκολο έστω και με το virtual controller.
Link to comment
Share on other sites

εχω δει βιντεο στο youtube και επαθα πλακα!εγω δε ξερω πωσ χρησιμοποιειται και τισ οδηγιεσ τισ βρισκω μονο στα αγγλικα!ειναι σιγουρο οτι στη χρηση ειναι παλουκι
Link to comment
Share on other sites

εχω δει βιντεο στο youtube και επαθα πλακα!εγω δε ξερω πωσ χρησιμοποιειται και τισ οδηγιεσ τισ βρισκω μονο στα αγγλικα!ειναι σιγουρο οτι στη χρηση ειναι παλουκι

 

Ε τι να σου πω; Εγώ παλιά που το είχα βάλει, όπως το έβαλα, έτσι και το έβγαλα. Αλλά για κάποια παιχνίδια όπως RPGs, δε θα υπάρχει πρόβλημα γιατί δεν χρειάζεται να κάνεις βιαστικές κινήσεις και σε εξυπηρετεί ο χειρισμός.

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη κατεβαζω την εφαρμογη κατεβαζω και το παιχνιδι και μεσα απο την εφαρμογη παιζω το παιχνιδι?
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη κατεβαζω την εφαρμογη κατεβαζω και το παιχνιδι και μεσα απο την εφαρμογη παιζω το παιχνιδι?

 

Ναι, κατεβάζεις την εφαρμογή (το πρόγραμμα) και μετά θα έχεις κατεβάσει και τα παιχνίδια (iso), όπου θα τα περάσεις μέσα στο κινητό σου (κάρτα μνήμης) και θα τα τρέξεις μέσα από το πρόγραμμα.

Link to comment
Share on other sites

thanks nkarafo!απλα ειναι ο μοναδικοσ τροποσ για να παιξω παιχνιδια στο windows mobile κινητο μου γιατι δεν υπαρχουν παιχνιδια καθολου και δεν τα βρισκω πουθενα μονο επι πληρωμη
Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

ψαχνω δυο παιχνιδια αν υπαρχουν και ξερει καποιος

το command & conquer και το kula world!

αν μπορει καποιος να βοηθησει

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...