Jump to content

Δεληγιάννειο Παρθεναγωγείο (Ant1)


jim19
 Κοινοποίηση

Σας αρεσει?  

89 members have voted

  1. 1. Σας αρεσει?

    • Ειμαι φαν της,τρελαινομαι
      14
    • Δεν με ενθουσιαζει ιδαιτερα,ωστοσο τη παρακολουθω
      22
    • Καθολου.Πλητω,εχω βαρεθει τα ιδια και τα ιδια.Αλλαζω καναλι
      53


Recommended Posts

Για να καταλάβω και εγώ ο άσχετος, αυτά που διαβάζουμε στις τελευταίες σελίδες είναι διάλογοι από τις τρόφιμες του Δεληγιάννειου Παρθεναγωγίου; :lol:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 303
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για να καταλάβω και εγώ ο άσχετος, αυτά που διαβάζουμε στις τελευταίες σελίδες είναι διάλογοι από τις τρόφιμες του Δεληγιάννειου Παρθεναγωγίου; :lol:

 

:lol::lol::lol:latinsoapsfever

 

Όσο για το ξύδι... δεν το χρειάζομαι! Πάει κι αυτό, τέλειωσε! Next??? :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω ότι ήταν αρκετά βελτιωμένο σε σχέση με το προηγούμενο. Δεν μπορώ να πω ότι γελούσα ασταμάτητα, αλλά κάποιες ατάκες τις άκουσα.

 

Το θέμα είναι ότι δεν έχω δει ακόμα αυτά που περιμένω να δω από μια σειρά του Ρώμα. Εξακολουθώ να πιστεύω ότι το πρόβλημα είναι τα τόσα πρόσωπα και η εξαιρετικά αργή εξέλιξη.

 

Τα χθεσινά νούμερα δεν ξεπέρασαν το 16,4%, εμφανώς πεσμένα

Εγώ πάλι είδα οτι ακριβώς περίμενα. Γι' αυτο και άλλαξα κανάλι στο δεκάλεπτο :rtfm:

Link to comment
Share on other sites

Το πετυχα στην επαναληψη του, και τις 2 φορες...

Μια στη δουλεια ενα μεσημερι, και προχθες νομιζω σε στιγμη βαρεμαρας που ανοιξα την tv...

 

Εχει φαση. Ο Ρωμας εχει περιορισει λιγο τα υστερικα του και τις σαχλοκαταστασεις, και το σεναριο εχει ενδιαφερον. Μεταφερει λιγο το κλιμα της εποχης και γελοιοποιει καποια πραγματα χωρις ακροτητες.

Εντονο και το πολιτικο-κοινωνικο στοιχειο αλλα οχι απο τη πλευρα που το εχουμε συνηθισει σε σειρες εποχης, υπαρχουν ατακες που πραγματικα βγαζουν γελιο..

Καλο και το cast, ευτυχως λειπουν cult αταλαντες φιγουρες που υποτιθεται οτι εβγαζαν γελιο σε προηγουμενες σειρες του "κατηγορουμενου":p

Σε σχεση με το ...ηλιθιο σεναριακα "καφε της χαρας" αυτο δειχνει μια χαρα..;)

Link to comment
Share on other sites

Σε εβδομαδιαίο περιοδικό τηλεόρασης αναφέρθηκε ότι ο Ρώμας υποστηρίζει ότι για τα χαμηλά ποσοστά τηλεθέασης φταίει ο Antenna καθώς δεν διαφήμισε αρκετά τη σειρά (!) - βρε παιδιά, τι λέει, εγώ όποτε το γύριζα στον Antenna, έβλεπα συνέχεια να προβάλουν το σχετικό trailer...

 

Μήπως κάνω λάθος? :confused:

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Childe Roland to the Dark Tower came...

Link to comment
Share on other sites

Σε εβδομαδιαίο περιοδικό τηλεόρασης αναφέρθηκε ότι ο Ρώμας υποστηρίζει ότι για τα χαμηλά ποσοστά τηλεθέασης φταίει ο Antenna καθώς δεν διαφήμισε αρκετά τη σειρά (!) - βρε παιδιά, τι λέει, εγώ όποτε το γύριζα στον Antenna, έβλεπα συνέχεια να προβάλουν το σχετικό trailer...

 

Μήπως κάνω λάθος? :confused:

Οχι,δεν κανεις,το ιδιο γινοταν.Απο τρειλερ αλλο τιποτα.

 

θα πάρει τα πάνω του το Παρθεναγωγείο, δεν το φοβάμαι.

 

 

Δεν το βλεπω,δυσκολα ο καθενας κι εγω θα συνεχισουμε να το παρακολουθουμε.Δεν ξερω νομιζω οτι χανω το χρονο μου,καθε φορα που το παρακολουθω.Ισως φταιει οτι εχει τυποποιηθει..Παντως ειναι εμφανες η αδιαφορια του κοσμου,..Δεν νομιζω να αλλαξει κατι.Βεβαια οσον αφορα σκηνικα και το κλιμα ειναι ιδιαιτερα καλο,εχει επενδυσει κι ο σταθμος,αλλα σεναριακα για μενα τουλαχιστον...δεν περπαταει.

Link to comment
Share on other sites

Και το χθεσινό επεισόδιο ήταν διασκεδαστικότατο. Η κορυφαία ατάκα ήταν εκείνη του κατασκόπου-ρουφιάνου στη μαθήτρια που δυσκολευόταν να μαρτυρήσει τη φίλη της :D.

Παράλληλα, η τηλεθέαση της σειράς ανέκαμψε κάπως φτάνοντας στο 19,5%.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αποφασισα να προσθεσω δημοσκοπηση,αφου εχει παρελθει αρκετο χρονικο διαστημα απο την εναρξη προβολης της..Εγω ψηφιζω τη τριτη επιλογη.Με τα μεχρι τωρα δεδομενα.Αυτο δεν σημαινει οτι στο μελλον κατι δεν μπορει να αλλαξει.(Παντως δυσκολα θα συμβει κατι τετοιο)Θα δω...
Link to comment
Share on other sites

Ανέβηκε η σειρα και αγγιξε το 24%!

Η σειρα εχει καλυτερεψει αρκετε...τι λετε?

 

Η σειρά έχει πλέον γίνει γνωστή στο μεγαλύτερο μέρος του τηλεοπτικού κοινού, το οποίο και κερδίζει σιγα σιγά. Ας μην ξεχνάμε όμως πως οι "Γοργόνες" προβλήθηκαν σε επανάληψη την περασμένη Δευτέρα.

Προσωπικά, έχω αποφασίσει να μη χάσω ούτε ένα επεισόδιο της παραγωγής του Ρώμα τις επόμενες εβδομάδες. Είναι πολύ καλή μέχρι στιγμής.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν με εκφράζει καμία από τις απαντήσεις προς το παρόν...άρα κρατά την ψήφο μου για άλλη στιγμή! :lol:
Link to comment
Share on other sites

Ανέβηκε η σειρα και αγγιξε το 24%!

Η σειρα εχει καλυτερεψει αρκετε...τι λετε?

 

Η σειρά ανέβηκε μόνο και μόνο γιατί οι απέναντι "Γοργόνες" ήταν σε επανάληψη. Προφανώς, οι περισσότεροι ήθελαν να δουν κάτι διαφορετικό και έκαναν ζάπινκ.

 

Δεν θεωρώ αυτό το ποσοστό ενδεικτικό. Πάντως, όπως και να'χει, το 24% είναι πολύ χαμηλό για αυτά που προσδοκεί το κανάλι από σειρά του Ρώμα

Link to comment
Share on other sites

Η σειρά ανέβηκε μόνο και μόνο γιατί οι απέναντι "Γοργόνες" ήταν σε επανάληψη. Προφανώς, οι περισσότεροι ήθελαν να δουν κάτι διαφορετικό και έκαναν ζάπινκ.

 

Δεν θεωρώ αυτό το ποσοστό ενδεικτικό. Πάντως, όπως και να'χει, το 24% είναι πολύ χαμηλό για αυτά που προσδοκεί το κανάλι από σειρά του Ρώμα

 

 

Οντως για σειρα του Ρωμα ειναι χαμηλη η τηλεθεαση...θα δουμε την Δευτερα του Νοεμβρη μιας και στις 29 εχει ΑΡΙΩΝ!

Link to comment
Share on other sites

Έλεος μα το Δεληγιάννειο.... Το έχουν κάψει από τις τόσες επαναλήψεις.

Το επεισόδιο της Δευτέρας, το ξαναβλέπουμε τώρα, θα το ξαναδούμε αύριο βράδυ και για να το εμπεδώσουμε, θα το παίξουν και τη Δευτέρα το μεσημέρι! Μετά απορούν με τα νούμερα τηλεθέασης.....

Link to comment
Share on other sites

τη Δευτερα τηλεταινια...

 

Η τηλεταινία θα προβληθεί απόψε στις 22.30.

Καλό είναι να παίζεται σε επανάληψη η σειρά ώστε να γίνεται γνωστή σε όλο και περισσότερους τηλεθεατές. Ωστόσο, πρέπει να υπάρχει ένα μέτρο. Οι συνεχείς επαναλήψεις κουράζουν.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι η μόνη σειρά που παίζει σε τόση επανάληψη!

 

Δυστυχώς, δεν είναι η μόνη. Για το συγκεκριμένο θέμα όμως είναι εύλογο να αναφερθώ αποκλειστικά σε αυτή

Link to comment
Share on other sites

αθολου.Πλητω,εχω βαρεθει τα ιδια και τα ιδια.Αλλαζω καναλι

αλλα ουτε οι Γοργονες μου αρεσουν!:p

Link to comment
Share on other sites

Ο ρώμας θα έβαζε τα δυνατά του να περάσει το Καπουτζίδη...έτσι είχε πει.

 

Το έχω δει max 5 λεπτά..

Peugeotclub

Peugeot 406 ST 2000 1.600cc

Στο νοσοκομείο καταλήγουνε όσοι φοράνε ζώνες.Οι υπόλοιποι πάνε πρώτα στο νεκροτομείο...

http://www.skoda-auto.gr/models/octavia/extra/images/2x3x180.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πάντως, το ίδιο γελάω και με Καπουτζίδη και με Ρώμα.

Και το Δεληγιάννειο πολύ καλό το θεωρώ όπως και τα άλλα του Ρώμα.

Παρόμοιο βέβαια αλλά αυτό το χιουμορ έχει ο άνθρωπος αυτό δείχνει

Link to comment
Share on other sites

Ας φυγει ναπαρει την θεση του κανας αλλος ..5 λεπτα ειδα την σειρα του σημερα ψιλοεφριξα..Την προταγωνιστρια στο καφε την λεγαν χαρα κι υπηρχαν αστεια σχετικα μ το ονομα κι την λεξη Χαρα.Αυτην στο νεο σειριαλ την λενε Ζωη μια απο τα ιδια..επισης εχει εναν ξανθουλη γιο ιδιο με το πως θα ηταν το παιδι στο καφε της χαρας αν μεγαλωνε..Μια απ τα ιδια κι υπαρχουν νεα παιδια που αξιζουν ευκαιριες κι ο Ρωμας οικονομικη αναγκη δεν νομιζω να εχει..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...