Jump to content

Destinator 7


Minotavrs
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ποια ακριβώς έκδοση έχεις (κυκλοφορούν τρεις 463, 574, 588)?

 

την 588

Ειχα προβλημα και δεν μου αλλαζε την φορα του χαρτη μεχρι που αλλαξα skin.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

papajo

Γιατι εχουν την ιδια ονομασια φακελων.

π.χ το exe αρχειο λεει ανοιξε τον φακελο destapps το αρχειο ταδε.

Οι εφαρμογες ειναι σε ξεχωριστο φακελο?

 

Ναί είναι σε διαφορετικούς φακέλους η κάθε μία. Πάντα ήταν

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

πάντως όσο το έχω χρησιμοποιήσει το 7 δε μου κάνει προβλήματα...ας είναι καλά τα παιδιά που αγωνίζονται και διορθώνουν ότι μπούρδα συναντήσαμε στην αρχή...(είναι πολλοί και δεν τους θυμάμαι όλους...)

 

πιστεύω ότι το 7 έχει φτάσει πλέον σε ένα επίπεδο που το 6 θα το χρησιμοποιούσα πάλι μόνο αν το pda δε θα μπορούσε να τρέξει το 7 λόγω επεξεργαστή ή μνήμης....:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλησπέρα σε όλους. Έβαλα το Destinator 7 και αναρωτιέμαι τι ρυθμίσεις να βάλω στο GPS. Έβαλα όπως στο Destinator 6 COM1-9600 και δουλεύει. Βάζοντας COM7-115200 (το βρίσκει αυτόματα και αυτό) πάλι δουλεύει, χωρίς όμως ουσιαστική διάφορα. Η συσκευή που έχω είναι HP Τravel Companion. Όποιος εχει χρόνο ας με βοηθήσει αν μπορεί.

 

Ευχαριστώ όλους.

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις πως μπορω να βρω καποια σημεια στο 7 απο το ρανταρ για να τα διαγραψω γιατι δεν ισχυουν.

Επειδη ειναι πολλα σημεια να μην τα ψαχνω ενα ενα πως μπορω να τα βρω κατευθειαν.Ευχαριστω.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

λογικό είναι τα φορητά ραντάρ να μην είναι και σε σταθερά σημεία για πολύ καιρό ή να είναι για κάμποσο καιρό και να τα ξαναβρεις εκεί μετά απο 1ή 2 μήνες..μπορείς να τα απενεργοποιήσεις από τα αγαπημένα για να μη σου εμφανίζονται....

 

περισσότερες πληροφορίες θα βρεις στα σίγουρα στο gpspocketpc

Link to comment
Share on other sites

Μια εμπειρία και από εμένα.

Έχω το Mio P550/Destinator 7.0.0.463/NGi Map v2007.Q4.77 και είμαι αρκετά ευχαριστημένος. Προσπάθησα να βάλω το Destinator 7.0.0574 αλλά αφού έκανα τις αρχικές ρυθμίσεις στη γλώσσα και τσέκάρα την αποδοχή χρήσης του προγράμματος τότε κόλλησε βγάζοντας ένα γαλάζιο φόντο. Μετά από μερικές επαναεγκαταστάσεις κατάφερα να φτάσω στο μενού με το χάρτη αλλά στη πλοήγηση είχε πρόβλημα περιστροφής του χάρτη παρόλο που ήταν τσεκαρισμένη η αντίστοιχη επιλογή!!! Όταν το εγκατέστησα ξανά κόλλησε ξανά στο γαλάζιο φόντο χωρίς να φτάσω ποτέ ξανά στο τελικό μενού. Παρατήρησα όμως ότι έβρισκε πολύ εύκολα πολλούς δορυφόρους. Ίσως και να ήταν τυχαίο. Δοκίμασα πολλά και διαφορετικά κατεβάσματα αυτής της έκδοσης χωρίς αποτέλεσμα.

Καμιά ιδέα από κανένα??? Ευχαριστώ

p.s. Συγχωρήστε με για τη πολυλογία μου. Δε το συνηθίζω!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλησπέρα σε όλους. Έβαλα το Destinator 7 και αναρωτιέμαι τι ρυθμίσεις να βάλω στο GPS. Έβαλα όπως στο Destinator 6 COM1-9600 και δουλεύει. Βάζοντας COM7-115200 (το βρίσκει αυτόματα και αυτό) πάλι δουλεύει, χωρίς όμως ουσιαστική διάφορα. Η συσκευή που έχω είναι HP Τravel Companion. Όποιος εχει χρόνο ας με βοηθήσει αν μπορεί.

 

Ευχαριστώ όλους.

 

Απαντηση κανενας ? :(

Link to comment
Share on other sites

ρε παλικαρια, απο που κοιταω ποια εκδοσι εχω σε δεστινατορ κ ngi??? :blink:

σασ ευχαριστω ρε μεγιστοτεραστιοι!!!! :rolleyes:

na zisoun ta giwtompala!!!!!!!!!!!!!! :X
Link to comment
Share on other sites

λογικό είναι τα φορητά ραντάρ να μην είναι και σε σταθερά σημεία για πολύ καιρό ή να είναι για κάμποσο καιρό και να τα ξαναβρεις εκεί μετά απο 1ή 2 μήνες..μπορείς να τα απενεργοποιήσεις από τα αγαπημένα για να μη σου εμφανίζονται....

 

περισσότερες πληροφορίες θα βρεις στα σίγουρα στο gpspocketpc

 

Παιδιά η τελευταία έκδοση destinator 7.0.0588.11, ενώ μου κάνει "ντιν" για τα αγαπημένα, δεν μου βγάζει οπτική ειδοποίηση, κάτι που κάνει το 6 και οι άλλες version του 7 που έχω. Ξέρει κανείς ποιό εικονίδιο είναι απαραίτητο και σε ποιό αρχείο βρίσκεται, ώστε να το αντιγράψω απο τις άλλες version στην τελευταία; Μήπως του δημιουργήσω πρόβλημα; Μήπως δηλαδή δεν "σηκώσει¨και αυτή την οπτική ειδοποίηση, αγού προσθέσανε και ειδοπίηση οπτική και ηχητική για τα τούνελ; :!:

Μπορώ να αλλάξω την ηχητική ειδοποίηση για μερικά αγαπημένα και πως;

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας...παιδια πηρα ενα pda HTC TOUCH και ψαχνω να βρω να εγκαταστησω το destinator το 7. Εχω τα mobile windows 6. Ποια εκδοση ειναι η σωστη?

 

σορρυ αλα ειμαι νεα στο ειδος και οσες βρηκα λενε για mobile windows 5

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Οτι αξίζει, πονάει και είναι δύσκολο !!!

Link to comment
Share on other sites

Βάλε την έκδοση για windows mobile 5.

@papajo

Δεν είναι ότι δεν τη σηκώνει,απλά πρόκειται για bug της τελευταίας έκδοσης.Για να αλλάξεις την ηχητική ειδοποίηση πρέπει να δημιουργήσεις ένα αρχείο ήχου .wav που να έχει ακριβώς το ίδιο όνομα με το dat αρχείο που περιέχει τα στοιχεία της κατηγορίας.Στη συνέχεια το αντιγράφεις στο φάκελο voice\greek

Link to comment
Share on other sites

Βάλε την έκδοση για windows mobile 5.

@papajo

Δεν είναι ότι δεν τη σηκώνει,απλά πρόκειται για bug της τελευταίας έκδοσης.Για να αλλάξεις την ηχητική ειδοποίηση πρέπει να δημιουργήσεις ένα αρχείο ήχου .wav που να έχει ακριβώς το ίδιο όνομα με το dat αρχείο που περιέχει τα στοιχεία της κατηγορίας.Στη συνέχεια το αντιγράφεις στο φάκελο voice\greek

 

Αν καταλαβαίνω καλά το αρχείο .dat είναι υπεύθυνο για την οπτική ειδοποίηση και το wav για την ηχητική.

Η τελευταία ειδοποίηση έχει ηχητική ειδοποίηση έστω σε ήχο "ντιν", αλλά δεν έχει οπτική. Πως δημιουργώ οπτική (αρχείο .dat)και σε πόιό file την βάζω; Kαι ακόμη καλλίτερα ίσως, ποιό είναι το αρχείο .dat που γράφει στην οθόνη"Αγαπημ'ενα" την στιγμή που ακούγεται το "ντιν" στις άλλες version; Αν το ξέρω θα το αντιγράψω και τέλειωσε

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

οπτική ειδοποίηση στα αγαπημένα δεν έχουν καταφέρει ακόμα να βάλουν, ούτε και από το φόρουμ της NGi....αυτό παραμένει στη λίστα με τα bugs....
Link to comment
Share on other sites

οπτική ειδοποίηση στα αγαπημένα δεν έχουν καταφέρει ακόμα να βάλουν, ούτε και από το φόρουμ της NGi....αυτό παραμένει στη λίστα με τα bugs....

 

Καλά ρε παιδιά, έχουν στις προηγούμενες versions του 7 , πως δεν μπορούν στην 7.0.0.588.11; Θα τρελαθώ δήλαδή!!!!:!::mad:

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από stl05

Παιδιά Καλησπέρα σε όλους. Έβαλα το Destinator 7 και αναρωτιέμαι τι ρυθμίσεις να βάλω στο GPS. Έβαλα όπως στο Destinator 6 COM1-9600 και δουλεύει. Βάζοντας COM7-115200 (το βρίσκει αυτόματα και αυτό) πάλι δουλεύει, χωρίς όμως ουσιαστική διάφορα. Η συσκευή που έχω είναι HP Τravel Companion. Όποιος εχει χρόνο ας με βοηθήσει αν μπορεί.

 

Ευχαριστώ όλους.

 

Απαντηση κανενας ? :(

 

:blink:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από stl05

Παιδιά Καλησπέρα σε όλους. Έβαλα το Destinator 7 και αναρωτιέμαι τι ρυθμίσεις να βάλω στο GPS. Έβαλα όπως στο Destinator 6 COM1-9600 και δουλεύει. Βάζοντας COM7-115200 (το βρίσκει αυτόματα και αυτό) πάλι δουλεύει, χωρίς όμως ουσιαστική διάφορα. Η συσκευή που έχω είναι HP Τravel Companion. Όποιος εχει χρόνο ας με βοηθήσει αν μπορεί.

 

Ευχαριστώ όλους.

 

 

 

:blink:

 

Αστο στο COM7 115200.

Κλειδώνει πιο γρήγορα.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Γειας σας παιδια. Εχω το destinator 7 στο mio p360. Θελω να βαλω καποια extras που βρηκα και δεν ξερω σε ποιον φακελο να τα βαλω. Ξερεις κανεις να με βοηθησει?

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Γειας σας παιδια. Εχω το destinator 7 στο mio p360. Θελω να βαλω καποια extras που βρηκα και δεν ξερω σε ποιον φακελο να τα βαλω. Ξερεις κανεις να με βοηθησει?

Ευχαριστω.

άμα δεν πεις τι έξτρα έχεις βρει δε θα σε βοηθήσει κανείς...:):):)

 

Καλά ρε παιδιά, έχουν στις προηγούμενες versions του 7 , πως δεν μπορούν στην 7.0.0.588.11; Θα τρελαθώ δήλαδή!!!!:!::mad:

μια κινέζικη παροιμία λέει..."Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι)" :):):):):)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας..

Κατοχος Μio P350 σε μεγαλο test dest7. με Q4 χαρτη Ελλαδας για να δω αν με ικανοποιει...

Ερχομενος απο Πατρα και βγαινοντας στην εξοδο 20 απο Α.Ο, ηθελα να παω στη Κ.Καραμανλη 14, Βουλα.

Εκει το destinator με εβγαλε αναποδα και μου εδωσε εντολη αναστροφης στη διασταυρωση Κ.Καραμανλη και Ηρας.

Φρεναρα λιγο δυνατα και ο πισω διαμαρτυρηθηκε δικαιως.

Ειναι παρανομη η αναστροφη εκει?

Λογικα ναι αλλα δεν ειδα τεμπελα και με παραξενεψε.

 

Η εντολη αναστροφης, σημαινει οτι εχω τις αναστροφες ενεργοποιημενες στο dest. ή η ενεργοποιηση ισχυει μονο οταν θελω και τις παρανομες?

 

Ας βοηθησει καποιος γνωστης γιατι αν εχω την επιλογη, θελω μονο τις νομιμες ενεργοποιημενες, στις λιγες περιπτωσεις που αυτες ισχυουν.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια :)

να σας ρωτησω για ενα προβλημα που εχω βρει στο destinator7 που εχω βαλει στο QtekS110 μου. εβαλα την εκδοση για 2003 που εχει το μηχανακι μου κι ολα πηγαιναν καλα ωσπου απο καποια φαση και μετα, οταν εχοντας ολοκληρωσει μια διαδρομη, πηγαινα να του βαλω επομενη διευθυνση και το ρολογακι που δειχνει οταν κανει τον υπολογισμο, κολλουσε μετα απο λιγο (ο μεγαλος δεικτης στις 12 ας πουμε) και ξεκινουσε νεο ρολογακι να υπολογιζει λεγοντας: προσδιορισμος νεας διαδρομης..ή κατι τετοιο που λεει.

αν εκανα restart το destinator δουλευε κανονικα και εβγαζε τη διαδρομη μια χαρα.

τωρα τελευταια ομως το πραγμα εγινε χειροτερο..μου κανει ακριβως το ιδιο ακομα κι οταν το πρωτοανοιγω και παω να του βαλω διαδρομη.. αν ειμαι τυχερος διορθωνεται με απανωτα restart ειτε του destinator ειτε του ppc.

να σημειωσω οτι με το destinator6 που ειχα (και με το ιδιο παντα bluetooth gps), δεν ειχα ποτε παρομοιο προβλημα. επισης, το gps δουλευει αψογα, τσεκαρισμενο και με αλλα παρομοια προγραμματα που εχω GPS speed sentry, gps utilities κτλ).

εχει κανεις καμια ιδεα τι μπορει να παιζει;

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...