Jump to content

Destinator 7


Minotavrs
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για πείτε γιατί είναι πατάτα το Talk 'n' drive, ενδιαφέρεται φίλος να το αγοράσει.

 

Πρέπει να είσαι σε studio ηχογράφησης μήπως και καταλάβει τι λες.

Μην παρασύρεστε από τις διαφημίσεις. Είναι 100% παραπλανητικές.

Επίσης είναι πολύ κακοφτιαγμένο σαν πρόγραμμα από άποψη development.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παίδες, Χρόνια Πολλά και Καλή Χρονιά να έχουμε!

 

Στο θέμα μου τώρα...

 

Μου έδωσαν από τη δουλειά ένα PDA iPAQ H5550 (τους πρόλαβα πριν το πάνε για ανακύκλωση) με Windows Mobile 2003 και αμέσως σκέφτηκα GPS Navigation. Έβαλα λοιπόν το Destinator 7 και προσπάθησα να συνδέσω το πρόγραμμα με το GPS Receiver (Nokia LD-3W) αλλά τίποτε. Το συγκεκριμένο μοντέλο receiver το έχω δοκιμάσει σε περιβάλλον Symbian με τα προγράμματα Route66, Garmin Mobile XT, Navigon, TomTom, Sygic Drive και δουλεύει σε όλα κανένα πρόβλημα.

 

Επίσης το δοκίμασα στο εν λόγω PDA με το iGO8 και το TomTom και εκεί το αναγνώρισε μια χαρά. Όμως έλα που στο Destinator δε παίζει με τίποτις. Μήπως δεν το υποστηρίζει το πρόγραμμα και τσάμπα ψάχνομαι;

 

Ευχαριστώ και πάλι καλές γιορτές σε όλους!

Link to comment
Share on other sites

Εμ που πάω ακριβώς να το ορίσω αυτό; Στο bluetooth settings λέει ότι incoming έχει port 5 και outgoing port 8.
Link to comment
Share on other sites

εχω δοκιμασει ενα σωρο αρχεια απο τα γνωστα μαγαζακια αλλα κανενα δεν τρεχει στο diamond.υπαρχει καποια λυση;

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

θα το ποσταριζα στην ενοτητα του psp αλλα μαλλον δεν θα γνωριζαν να απαντησουν.πηρα για το υιο μου..... δηλ. για μενα ενα psp και θα ηθελα να μαθω αν μπαινει το desti η καποιο αλλο προγραμμα και αν εχει δοκιμασει κανεις κατι παρομοιο?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, το Destinator 8 κυκλοφορεί εδώ και κάποιες μέρες στα γνωστά "μαγαζιά". Ποιά η διαφορά του από το destinator 7? Αξίζει τον κόπο να το βάλει κανείς και να αντικαστήσει το 7 ή να περιμένουμε νεότερη έκδοση?
Link to comment
Share on other sites

για DIAMOND τιποτα;

 

φιλε BRETON πηρα το μηνυμα σου και σε ευχαριστω πολυ.εγκατεστησα το φακελο,ετρεχα το .exe μου εμφανισε το panosha skin αλλα στο τελευταιο βελακι κολλησε και χρειαστηκε επανεκκινηση.καμια ιδεα κανεις;

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

SOS. Εχω το μηχάνημα για μοτοσικλέτα, με την 7 έκδοση. Αύριο ξημερώματα φεύγω για Τσεχία-Γερμανία στις πρωτεύουσές τους. Όμως μέσα έχει μόνο χάρτες Ελλάδας και Κύπρου. Υπάρχει κάποια λύση γι'αυτές τις πρωτεύουσες που θα πάω; Ελπίζω σε γρήγορη απάντηση διότι τα ξημερώματα,θα έχω φύγει. Σας ευχαριστώ.

BRAZILEIROS - Hellas

 

Video-Sakis :respect:

Link to comment
Share on other sites

SOS. Εχω το μηχάνημα για μοτοσικλέτα, με την 7 έκδοση. Αύριο ξημερώματα φεύγω για Τσεχία-Γερμανία στις πρωτεύουσές τους. Όμως μέσα έχει μόνο χάρτες Ελλάδας και Κύπρου. Υπάρχει κάποια λύση γι'αυτές τις πρωτεύουσες που θα πάω; Ελπίζω σε γρήγορη απάντηση διότι τα ξημερώματα,θα έχω φύγει. Σας ευχαριστώ.

 

Αχ αχ τελευταια στιγμη παντα:). Τα νομιμα μαγαζια ειναι κλειστα τωρα, τα παρανομα σε 24 ωρη βαση:lol:

Link to comment
Share on other sites

Τα νόμιμα θέλουν και ξεγυρισμένα φράγκα. Κάτι 180άρες άκουσα. Δεν πάν για να μην τους στείλω. Δεν φτάνει που το μηχάνημα το πήρα 490 ευρό, χάθηκε ο κόσμος να έχουν περασμένο και τον χάρτη της Ευρώπης;

BRAZILEIROS - Hellas

 

Video-Sakis :respect:

Link to comment
Share on other sites

Τα νόμιμα θέλουν και ξεγυρισμένα φράγκα. Κάτι 180άρες άκουσα. Δεν πάν για να μην τους στείλω. Δεν φτάνει που το μηχάνημα το πήρα 490 ευρό, χάθηκε ο κόσμος να έχουν περασμένο και τον χάρτη της Ευρώπης;

 

http://www.google.com/search?client=safari&rls=el-gr&q=destinator+maps&ie=UTF-8&oe=UTF-8

Link to comment
Share on other sites

θα το ποσταριζα στην ενοτητα του psp αλλα μαλλον δεν θα γνωριζαν να απαντησουν.πηρα για το υιο μου..... δηλ. για μενα ενα psp και θα ηθελα να μαθω αν μπαινει το desti η καποιο αλλο προγραμμα και αν εχει δοκιμασει κανεις κατι παρομοιο?

 

δε νομιζω.Εφαρμογες .exe δεν γνωριζω αν τρεχει,αλλα και παλι θα πρεπει να συνδεθει με κεραια.

 

Παιδιά, το Destinator 8 κυκλοφορεί εδώ και κάποιες μέρες στα γνωστά "μαγαζιά". Ποιά η διαφορά του από το destinator 7? Αξίζει τον κόπο να το βάλει κανείς και να αντικαστήσει το 7 ή να περιμένουμε νεότερη έκδοση?

 

Οταν βγηκε το 7 λεγαν πως το 6 ειναι καλυτερο,τωρα που βγηκε το 8 λεν πως το 7 ειναι καλυτερο,οποτε τα δοκιμαζεις και βλεπεις ποιο σε βολευει περισσοερο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχω αγορασμένο το dest αλλά θέλω να βάλω και χάρτη Τουρκίας αλλά μου ζητάει κωδικό ενεργοποίησης χάρτη. Υπάρχει κάποια λύση? Δέχομαι απαντήσεις και με PM. Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

για DIAMOND τιποτα;

 

φιλε BRETON πηρα το μηνυμα σου και σε ευχαριστω πολυ.εγκατεστησα το φακελο,ετρεχα το .exe μου εμφανισε το panosha skin αλλα στο τελευταιο βελακι κολλησε και χρειαστηκε επανεκκινηση.καμια ιδεα κανεις;

 

σβήσε το smsmodule.dll στο φάκελο του destinator (θα το δεις στο pc σου όταν το συγχρονίσεις γιατί είναι κρυφό αρχείο)

Yπάρχουν δυο τρόποι για να πετύχεις…

1)ποτέ μη λες όλα όσα ξέρεις

2)

Link to comment
Share on other sites

σβήσε το smsmodule.dll στο φάκελο του destinator (θα το δεις στο pc σου όταν το συγχρονίσεις γιατί είναι κρυφό αρχείο)

 

λειτουργει τελεια,ευχαριστω

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλή χρονιά! Έχω το dest 7 σε mio p550 με τον χάρτη 2008.Q4 και βάζω διαδρομή από τα Γιάννενα στη Βασιλίτσα. Είτε σύντομα πατήσω είτε γρήγορα με πάει από τον ίδιο δρόμο ενώ υπάρχει και συντομότερος. Έχει συμβεί σε κάποιον παρόμοιο γεγονός και πως μπορώ αν το αντιμετωπίσω;
Link to comment
Share on other sites

Τσέκαρε τις αποφυγές σου και σιγουρέψου πως έχεις περάσει τα σωστά forlinks.
Για ότι γνωρίζω απαντάω.. Για τα υπόλοιπα... ας απαντήσουν οι ειδικοί (αν υπάρχουν).... :cool:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλή χρονιά! Έχω το dest 7 σε mio p550 με τον χάρτη 2008.Q4 και βάζω διαδρομή από τα Γιάννενα στη Βασιλίτσα. Είτε σύντομα πατήσω είτε γρήγορα με πάει από τον ίδιο δρόμο ενώ υπάρχει και συντομότερος. Έχει συμβεί σε κάποιον παρόμοιο γεγονός και πως μπορώ αν το αντιμετωπίσω;

Επειδή είμαι από τα Γρεβενά και το καλοκαίρι είχα πάει διακοπές στη Ναύπακτο (βέβαια αναφέρομαι στον Q1 χάρτη - δεν ξέρω τι βελτιώσεις έχει ο Q4 σε αυτά τα σημεία), στα τούνελ στο Μέτσοβο και στο κομάτι της εγνατίας που έδωσαν κοντά στα Γιάννενα όπου βγαίνεις στο δρόμο για Άρτα, επειδή δεν ήταν ενημερωμένος ο χάρτης, με το που μπήκα σε δρόμο που τον είχε, σε κάποια φάση μου είπε να στρίψω και βρέθηκα σε έναν κατσικόδρομο. Τώρα δεν ξέρω αν έχει σχέση που μερικά σημεία δεν τα είχε ο χάρτης η οφείλεται σε κάτι άλλο.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=13216&stc=1&d=1231929008

οταν πλοηγουμαι σε καποια περιοχη της Νεας Αλικαρνασσου συμβαινει το εξης παραζοξο.βαζω τη διευθυνση σχεδιαζεται η διαδρομη και ο προοορισμος ειναι προς το κατω μερος της οθονης αντι στο πανω.οταν προχωραω στο δρομο το στιγμα προχωραει κανονικα,παντα προς το κατω μερος της οθονης,και το βελος του στιγματος πηγαινει με την οπισθεν καθ ολη τη διαδρομη.

αυτο ειναι καποιο λαθος του χαρτη,καποιο λαθος του προγραμματος;

υπαρχει λυση;

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς έχεις κάνει κατά λάθος κλίκ στο κουμπί της πυξίδας και του έχεις πει πορεία προς την κατεύθυνση νομίζω γι αυτό και είναι έτσι. Ξαναπάτα το μέχρι να σου δείχενι πορεία προς βορρά, ή 3d.
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς έχεις κάνει κατά λάθος κλίκ στο κουμπί της πυξίδας και του έχεις πει πορεία προς την κατεύθυνση νομίζω γι αυτό και είναι έτσι. Ξαναπάτα το μέχρι να σου δείχενι πορεία προς βορρά, ή 3d.

 

το εχω δοκιμασει και αυτο,ακομα και σε 3D ΑΚΡΙΒΩΣ το ιδιο σκηνικο

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...