Jump to content

House M.D. (Fox - Star)


CHRIBIZA
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επεισοδιάρα! :)

Όταν άκουσα το "I always want to kiss you", ανατρίχιασα! :D

Πως και πως περίμενα αυτή την σκηνή τόσο καιρό. :p

 

Λίγο με κούρασε πάλι η ιστορία Chase/Cameron (who cares αν θα

παντρευτείτε ή όχι, μας ζαλίσατε!) αλλά γενικά πολύ καλό επεισόδιο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οντως αυτη τη φραση την περιμεναμε καιρο!!! :p Αναρτιεμαι τι θα εχει το finale...

 

Επισης καταλαβατε πως εσωσαν τη χορευτρια? γιατι εγω χαθηκα και δεν θυμαμαι να λενε "α θα κανουμε αυτο" ή "α εχει αυτο"...

 

Και ξερουμε ποσες σεζον θα βγαλει ακομα?

Ο έξυπνος παραδέχεται...

Ο πονηρός δικαιολογείται...

Και ο ηλίθιος επιμένει...

Link to comment
Share on other sites

Θεϊκό επεισόδιο. Από τα καλύτερα. Επιτέλους το κάνανε!!!!

Τη χορεύτρια την σώσαν βάζοντας κάτι στις αρτηρίες της για να εμποδίσουν τη γάγγραινα να εξαπλωθεί. (καλά, εκεί που της είπανε ότι πρέπει να της κόψουν χέρια - πόδια, ήταν ανατριχιαστικά λυπηρό).

:blink:
Link to comment
Share on other sites

House rules!!! Yeeeeeaaaaaaahhhhhh Baaaaaaaaabbbbyyyyyyyyyyyy...!!! :P As you see I'm a crazy fan of House M.D. also...

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Αυτό θα έπρεπε να είναι το series finale.

Εκπληκτικό επεισόδιο,μέσα στα 2-3 καλύτερα της σειράς.

 

ΥΓ.

House,

χαιρετίσματα στην Έφη.

 

011110010110111101110101011101000111010101100010011001010010111001100011011011110110110100101111011101110110000101110100011000110110100000111111011101100011110101101111010010000110011100110101010100110100101001011001010100100100100001000001

00110000

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω δει το φινάλε αλλά έχω να πω ότι ο αγώνας τώρα δικαιώνεται:

 

Olivia Wilde tops Maxim's Hot 100 list for 2009

 

:p

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

94. Yvonne Strahovski :down::down::down::down:

011110010110111101110101011101000111010101100010011001010010111001100011011011110110110100101111011101110110000101110100011000110110100000111111011101100011110101101111010010000110011100110101010100110100101001011001010100100100100001000001

00110000

Link to comment
Share on other sites

wow....πραγματικά wow...

 

Αυτή η ανατροπή ήταν απίστευτη..όχι τόσο σεναριακά [λίγο δύσκολο να ξέκαναν τέτοιο πράγμα μέσα σε 2 επεισόδια] αλλά σκηνοθετικά...πραγματικά ανατρίχιασα. Πολύ συγκινητικό όλο αυτό

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω δει το φινάλε αλλά έχω να πω ότι ο αγώνας τώρα δικαιώνεται:

 

Olivia Wilde tops Maxim's Hot 100 list for 2009

 

:p

Bravo Olivia!!!!Χίλια μπράβο στο Maxim!Κ συγχαρητήρια κ σε σένα marvin για τον αγώνα σου :p:p:p:p:p

 

Το επεισόδιο δεν το είδα ακόμα αλλα θα το δω σύντομα...

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

finale.. :down:

 

 

αναθεμα σε Εκτη Αισθηση που εγινες μοδα παντου. Καλα αυτο δεν το ειχαμε ξαναδει οταν ο House ειχε πυροβοληθει και ολο το επεισοδιο ηταν παραισθηση? Προσωπικα εμενα αυτο το "οι πρωταγωνιστες τελικα το κανουν αλλα ξερετε δεν ηταν αληθεια" το θεωρω ΠΟΛΥ φθηνο, παρωχημενο και τελικα προσβλητικο για τη νοημοσυνη μας. Ρε μεγαλε σεναριογραφε ή ταιριαξε τους ή χωρισε τους. Στο τελος κατανταει και γελοιο δηλαδη, Οπως στα x-files : στο τελος να! κι αν το κανανε η Σκαλλυ με το Μολντερ ναααα! κι αν δε το κανανε.

 

 

Παντως, πολυ καλος ηθοποιος ο Laure. Ειναι ΟΛΗ η σειρα πλεον. Αυτος την κραταει. Και κριμα να μη του γραφουν ιστοριες αναλογες του ταλεντου του.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, λίγο ξεφτίλα ήταν αυτό που κάνανε, τσάμπα χαρήκαμε και σχολιάζαμε όλη τη βδομάδα. Πολύ φτηνό σεναριακό τρικ που το έχουμε δει αρκετές φορές και πλέον δεν μας κάνει εντύπωση.

Παρόλ' αυτά, το επεισόδιο ήταν καλό, απογοητεύτηκα με το συγκεκριμένο κομμάτι αλλά και η ιατρική υπόθεση ήταν ενδιαφέρουσα και το όλο σκηνικό με τον House αναμένεται να έχει πολύ ψωμί.

Πέσανε τα προβλεπόμενα χασμουρητά στον

γάμο Cameron-Chase, ευτυχώς πέρασε και αυτό σχετικά αναίμακτα.

 

O Hugh όντως έδωσε ρέστα για άλλη μια φορά, όλη η σειρά αυτός είναι.

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετική ερμηνεία του Laurie.Ανεπανάληπτος.Το τρικ ήταν γνωστό και από παλιά αλλά μου άρεσε.Έδεσε καλά εδώ.Χέστηκα για τους

huddy fans.Σίγα μήν βλέπω αυτήν την τιτανοτεράστια σειρά για το αν θα τα βρουν αυτοί οι 2, πότε θα φιληθούν κτλ.

 

 

Αναμένεται πολύ ζουμί στην 6η σαιζόν.

 

Υγ.Εξαιρετική η μουσική επένδυση, η ιατρική υπόθεση.

 

Άψογο.Από τα καλύτερα επεισόδια που έχω δει.

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετική ερμηνεία του Laurie.Ανεπανάληπτος.Το τρικ ήταν γνωστό και από παλιά αλλά μου άρεσε.Έδεσε καλά εδώ.Χέστηκα για τους

huddy fans.Σίγα μήν βλέπω αυτήν την τιτανοτεράστια σειρά για το αν θα τα βρουν αυτοί οι 2, πότε θα φιληθούν κτλ.

 

 

 

Εμενα δε με νοιαζει ποιος π*δει ποιον σε μια σειρα, φτανει το σεναριο να ειναι καλογραμμενο. Αυτα τα φθηνα τρικ ομως με χαλανε, γιατι με υποβιβαζουν και σα θεατη αλλα και γιατι δειχνουν συγγραφικη φτωχια. Ποσο μαλλον οταν το εχεις ξανακανει.

 

Κατα την αποψη μου το τελευταιο επεισοδιο θα επρεπεε να ηταν αυτο της προηγουμενης εβδομαδας, οταν παει στο γραφειο της και απο κει βουρ για το ψυχιατρειο. Ολο το υπολοιπο εγινε για ευχαριστησουν τους Huddy αλλα ταυτοχρονα να μην δυσαρεστησουν τους anti-huddy. Ελεος ρε δημιουργε, δεν εχεις τα κοτσια να επιβαλεις την αποψη σου για τη συνεχεια της ιστοριας? Για μενα εχει παρει την κατω βολτα η σειρα. Κι οσο χαρισματικος να ειναι και ο Laurie ισως θα επρεπε να σκεφτουν μηπως να την ολοκληρωσουν οχι τιποτε αλλο αλλα θα τελειωσει και το στοκ τους απο παραισθησεις.

 

Link to comment
Share on other sites

Το καλυτερο επεισοδιο της σαιζον. Ρεαλιστικες ερμηνειες, απιστευτη ανατροπη και τεραστιο ενδιαφερον για το μελλον. Οι σεναριογραφοι πετυχαν αυτο που ηθελαν. Και θα ημαστε εκει οταν ξεκινησει το Σεπτεμβρη.
Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Εμενα δε με νοιαζει ποιος π*δει ποιον σε μια σειρα, φτανει το σεναριο να ειναι καλογραμμενο. Αυτα τα φθηνα τρικ ομως με χαλανε, γιατι με υποβιβαζουν και σα θεατη αλλα και γιατι δειχνουν συγγραφικη φτωχια. Ποσο μαλλον οταν το εχεις ξανακανει.

 

Κατα την αποψη μου το τελευταιο επεισοδιο θα επρεπεε να ηταν αυτο της προηγουμενης εβδομαδας, οταν παει στο γραφειο της και απο κει βουρ για το ψυχιατρειο. Ολο το υπολοιπο εγινε για ευχαριστησουν τους Huddy αλλα ταυτοχρονα να μην δυσαρεστησουν τους anti-huddy. Ελεος ρε δημιουργε, δεν εχεις τα κοτσια να επιβαλεις την αποψη σου για τη συνεχεια της ιστοριας? Για μενα εχει παρει την κατω βολτα η σειρα. Κι οσο χαρισματικος να ειναι και ο Laurie ισως θα επρεπε να σκεφτουν μηπως να την ολοκληρωσουν οχι τιποτε αλλο αλλα θα τελειωσει και το στοκ τους απο παραισθησεις.

 

 

Πιστεύω πως οι περισσότεροι huddy fans έχουν ξενερώσει άγρια με όλο το τρικ που έγινε.Το διαβάζω και στα fora

 

 

Συμφωνώ απόλυτα με YpNoS

 

Να πω πως το φινάλε αυτό

μπορούσε να ήταν ΠΟΛΥ ΑΝΕΤΑ τo series finale. Θα ήταν πραγματικά το πιο ιδανικό φινάλε.Το πιο απολαυστικό.Θα ταίριαζε απόλυτα

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα ξαναπώ ότι δεν με πείραξε πολύ η σεναριακή πατατιά. Πραγματικά, από τη σκηνή που ο House συνειδητοποιεί τί παίχτηκε και μέχρι το τέλος του επεισοδίου (εκτός το γάμο των ηλίθιων) ήταν τόσο ανατριαχιαστικό και τόσο τρομερή η ερμηνεία του που δεν με νοιαζε τίποτα άλλο
Link to comment
Share on other sites

Παντως νομιζω οτι αρκετοι υπερβαλουν..

αλιμονο αν γινοταν στις σειρες αυτο που θελαμε εμεις.. τοτε θα επρεπε να γυριζουν το καθε επεισοδιο με 100χ διαφορετικους τροπους ωστε ο καθενας να ειναι ικανοποιημενος.

Ο γαμος ηταν αψογος σεναριακα καθως τονιζε ακομα περισσοτερο την αντιθεση αισθηματων/χαρακτηρων μεταξυ του House/κολλητου του και της υπολοιπης ομαδας (πρωην και νυν).

 

[Διαφωνω περι φθηνων τρικ, προσβολης κτλ.. ισως ταυτιζομαστε λιγο περισσοτερο με την σειρα και τον ηρωα της απο οτι πρεπει :) ]

 

Καλο καλοκαιρι να εχουμε και εδω θα ημαστε ;)

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως εκτός των άλλων στεναχωρήθηκα με την τροπή που πήραν τα πράγματα για τον House......

Βέβαια έτσι δίνεται πού τροφή για τη νέα σαιζόν...

Επιπλέον, κατ'εμε μπορεί να περιμέναμε καιρό να κάνουν κάτι House-Cuddy,αλλά όπως κ να το κάνουμε δεν του πάει του House να είναι σε ''σχέση''.........Δικαιολογημένα πιστεύω κ επανέφεραν τα πράγματα στην θέση τους.....

Τέλος, θα συμφωνήσω με τον φίλο YpNoS πως ίσως ταυτιζόμαστε λίγο παραπάνω από όσο θα έπρεπε με τον γιατρό μας....

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Ειναι season ή series finale?????

 

Το πρώτο.

 

Προσωπικά το βρήκα πολύ μέτριο το επεισόδιο. Σημαντικό μεν αλλά δε μου άρεσε ιδιαίτερα: πολλή Cuddy, πολλή Cameron και η CTB ως κερασάκι στην τούρτα. :wacko:

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Είδα χθές το επεισόδιο και μπορώ να πω οτι ξενέρωσα άσχημα.

Βέβαια διαβάζω στο νετ τους περισσότερους να λένε οτι ήταν υπέροχο, απίστευτο, τρομερό κτλ αλλά εμένα δεν μου άρεσε καθόλου η κατάληξη.:cry:

 

Ελπίζω τουλάχιστον στην νέα σεζόν να μην μας τον παρουσιάσουν μια χαρά και χωρίς πρόβλημα όπως είχε γίνει στην 3 μετά τα γεγονότα της 2.:)

Link to comment
Share on other sites

Εγω προσωπικα δε ταυτιζομαι με κατι στο House. Κι ουτε με νοιαζει ποια θα ειναι η καταληξη χαρακτηρων και σχεσεων αρκει να ειναι καλογραμμενο το σεναριο. Ε, αυτο το τελευταιο δε το ειδα στο φιναλε, απλα μια προσπαθεια να ευχαριστησει τους παντες με ξαναχρησιμοποιημενες συνταγες. Oταν εχεις το Laurie για πρωταγωνιστη σου πρεπει να τολμησεις λιγο παραπερα απο τα τετριμμενα. Just my two cents ;)

 

Αλλα θα συμφωνησω με το φιλο που ειπε, τα τελευταια λεπτα η ερμηνεια του Laurie ηταν συγκλονιστικη.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...