Jump to content

House M.D. (Fox - Star)


CHRIBIZA
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και μένα μου άρεσε το επεισόδιο, και τον Lucas τον συμπαθώ όλο και περισσότερο! Αν και χωρίς Wilson δεν υπάρχει House...ΤΕΛΟΣ!!!

 

Και η φωτό στο τέλος...:rotfl:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Περίληψη για το επόμενο επεισόδιο που θα ψιλοαργήσει (14 okt nomizo)

 

 

When House receives word that his father has passed away, he brushes off the news and dismisses the idea of going to the funeral. However, he is soon coerced into going despite his strongest protests. Back at Princeton-Plainsboro, the team encounters the case of a young woman adopted by American parents who collapsed while in China looking for her birth parents. With House en route to his father¹s funeral, he must work with the team to diagnose the woman via cell phone while on the road. The team runs through possible diagnoses and various genetic disorders, but when House¹s phone dies, the team must decipher what House was trying to tell them before the girl¹s condition deteriorates. Meanwhile, the back story of how House and Wilson met for the first time is revealed in the "Birthmarks" episode of HOUSE airing Tuesday, Oct. 14 (8:00-9:00 PM ET/ PT) on FOX. (HOU-504) (TV-14 D, L)

 

Link to comment
Share on other sites

Ο Γουίλσον δεν μου λείπει καθόλου αν και θα ήθελα να επιστρέψει.

 

Το επεισόδιο πολύ καλό και χαίρομαι ιδιαίτερα που βάζουν με τόσο έξυπνο τρόπο τον νέο χαρακτήρα. Ο τύπος θα παίξει σε πολλά ταμπλό και αυτό, μόνο θετικό θα μπορούσ ενα έιναι για την σειρά.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Spoiler alert!!!!!

 

 

 

 

 

Ρε, τι μλκιες είναι αυτές τωρα...Από τώρα πίσω ο Wilson? Τι είναι αυτά ρε...τα ξέχασε όλα αυτά που είπε περί φιλίας. Ξενέρωσα λίιιιγο με την επιστροφή όχι λόγω Wilson (βσκ όταν άρχισε το επεισόδιο και είδα τον wilson είχα ξεχάσει τελείως οτι δεν μιλιόντουσαν, μου πήρε κάμποσο να το καταλάβω και να απορήσω lol) αλλά με την απουσία του Lucas. Κρίμα να πάει χαμένος. Πολύ κρίμα βσκ. Ελπίζω να ξαναεπανέλθει γιατί η σειρά χρειάζεται μια ανανέωση! Πέρα από αυτό, μάρεσε η όλη ιστορία του house με τον πατέρα του κτλπ. Το ιατρικό της πλάκας ήταν όμως

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ! Αν και χάρηκα για το Wilson, ήταν πράγματι κάπως απότομη η επιστροφή του, και από ότι φαίνεται μάλλον θέλουν να ξαναβάλουν στο παιχνίδι την Κάμερον και τον Τσέις... Ο Lucas δεν μου έλειψε και πολύ...
House: "Well, here's the flaw in your argument: if I enjoy hating life, I don't hate life, I enjoy it.":up:
Link to comment
Share on other sites

Ποιός Λούκας; :D

 

Το επεισόδιο ήταν καταπληκτικό. Το δίδυμο Χάουζ-Γουίλσον ήταν όλα τα λεφτά. Μάθαμε πολλές πληροφορίες για το παρελθόν τους και επιτέλους είδαμε την γνήσια παρέα να προσπαθεί να λύσει την υπόθεση.

 

Αυτό το επεισόδιο χρειαζόταν η σειρά. Τώρα ήρθαμε στα ίσια μας. :)

 

ΥΓ.Αν είχαμε και ελληνικούς υότιτλους θα ήταν άψογα. Σε κάποια σημεία το έχανα. Το sars τι είναι;

Link to comment
Share on other sites

Το sars τι είναι;

Το SARS ή Σοβαρό Οξύ Αναπνευστικό Σύνδρομο είναι αρκετά γνωστό - και μάλιστα είχε αποκτήσει και μεγάλη δημοσιότητα στην Ελλάδα, λόγω διαφόρων περιστατικών. Σε παραπέμπω στη σχετική σελίδα του Κέντρου Ελέγχου και Πρόληψης Νοσημάτων: SARS: Τι θα πρέπει να ξέρουν όλοι, αφού δεν έχω τις γνώσεις για να σε διαφωτίσω περισσότερο :p.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έπεσε η τηλεθέαση και

επαναφέραν τον Γουίλσον:p

;

Απορώ μετά από αυτο το επεισόδιο πως τον αντέχει τόσα χρόνια.:p

Link to comment
Share on other sites

Ποιός Λούκας; :D

 

Το επεισόδιο ήταν καταπληκτικό. Το δίδυμο Χάουζ-Γουίλσον ήταν όλα τα λεφτά. Μάθαμε πολλές πληροφορίες για το παρελθόν τους και επιτέλους είδαμε την γνήσια παρέα να προσπαθεί να λύσει την υπόθεση.

 

Αυτό το επεισόδιο χρειαζόταν η σειρά. Τώρα ήρθαμε στα ίσια μας. :)

 

ΥΓ.Αν είχαμε και ελληνικούς υότιτλους θα ήταν άψογα. Σε κάποια σημεία το έχανα. Το sars τι είναι;

 

Με βρίσκεις απόλυτα σύμφωνο.Εξαιρετικό επεισόδιο.

Αχ αυτοί οι ελληνικοί υποτιτλοι με σωσαν:)

Link to comment
Share on other sites

Σιγα μην εφευγε απο την σειρα.. Το επεισοδιο ηταν αρκετα καλο για να μαθουμε πληροφοριες για τα "οικογενειακα" του House. Τωρα εξηγειται γιατι ειναι αυτος που ειναι (εν μερει).
Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Εγώ βρήκα στο tvsubtitles αγγλικούς για την ΧviD έκδοση.:) Καλά ελληνικόυς που βρήκατε ;:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Στο ίδιο site με αυτό που αναφέρεις, αλλά στην ελληνική του έκδοση. Απλά πριν το τιβι.... βάζεις τα γραμματάκια "gr." .
Link to comment
Share on other sites

Επίσης subs υπάρχουν στο ελληνικό εκπληκτικό,θεικο και super duper τορρενταδικο.(ελπίζω να καταλάβατε ποιο εννοώ)
Link to comment
Share on other sites

Ελληνικοί υπότιτλοι στο tvsubtitles.net ;)

 

Πολύ καλό το επεισόδιο, είχα πει ότι δε μου έλειπε ο Wilson στα προηγούμενα, αλλά χάρηκα πολύ που τον ξαναείδα. :)

And now all I do is sit in my darkened room

And on occasion break my silence to howl at the moon

To curse every nerve and neuron in my brain

That won't stop the pain I'm feeling

And let me stop thinking...

Link to comment
Share on other sites

spoiler alert

 

 

 

 

Λοιπόν, προσωπικά έχω ξενερώσει απίστευτα με την 13. Άντε να πεθάνει να ξεμπερδεύουμε. Απίστευτα εκνευριστική. Ξενέρωσα που την ξαναπροσέλαβε αλλά τι να κάνουμε. Θα πεθάνει που θα πάει :p

Ενδιαφέρον το 'if you're happy, i'm...'

Ευτυχώς κρατήσαν τον Lucas :D

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, προσωπικά έχω ξενερώσει απίστευτα με την 13. Άντε να πεθάνει να ξεμπερδεύουμε. Απίστευτα εκνευριστική. Ξενέρωσα που την ξαναπροσέλαβε αλλά τι να κάνουμε. Θα πεθάνει που θα πάει :p

 

Faggot :whip:

011110010110111101110101011101000111010101100010011001010010111001100011011011110110110100101111011101110110000101110100011000110110100000111111011101100011110101101111010010000110011100110101010100110100101001011001010100100100100001000001

00110000

Link to comment
Share on other sites

Τοσο πολυ μισος για την 13?

 

Το τελευταιο επεισοδιο ηταν καλο. Ο ντεντεκτιβ αρχιζει και δενει με τον House. Καλη η φαρσα του Wilson ;) και ακομα καλυτερη η στιγμη "boss-like" του House εναντι της 13.

 

Και φυσικα.. το φιλι της αρχης και του τελους ;)

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Το μίσος, προσωπικά, μου δημιούργηθηκε από εκείνο το επεισόδιο που άρχισε κάτι φεμινιστικές βλακείες. Στο σημερινό, δεν λέω καλό ήταν το σεξουαλικό περιεχόμενο, αλλά ο House έπρεπε να την απολύσει ρε παιδί μου. Δεν γίνεται αλλιώς...δλδ επειδή έλυσε την υπόθεση (που δεν την έλυσε, απλά βοήθησε λιγάκι σε εκείνο το θέμα) την ξαναπήρε πίσω και όλα καλά? Αφού θα το ξανακάνει στάνταρ. Θα σκοτώσει κανά ασθενή μες στην μαστούρα, θα πεθάνει και αυτή και θα ησυχάσουμε
Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικό το τελευταίο επεισόδιο!

 

edit: Σήμερα παρέλαβα την πρώτη σεζόν! Χωρίς υπότιτλους βέβαια, αλλά τι να κάνουμε... :)

Link to comment
Share on other sites

Το μίσος, προσωπικά, μου δημιούργηθηκε από εκείνο το επεισόδιο που άρχισε κάτι φεμινιστικές βλακείες. Στο σημερινό, δεν λέω καλό ήταν το σεξουαλικό περιεχόμενο, αλλά ο House έπρεπε να την απολύσει ρε παιδί μου. Δεν γίνεται αλλιώς...δλδ επειδή έλυσε την υπόθεση (που δεν την έλυσε, απλά βοήθησε λιγάκι σε εκείνο το θέμα) την ξαναπήρε πίσω και όλα καλά? Αφού θα το ξανακάνει στάνταρ. Θα σκοτώσει κανά ασθενή μες στην μαστούρα, θα πεθάνει και αυτή και θα ησυχάσουμε

Βασικά την κράτησε κ καλά για να προσπαθήσει να τη σώσει από τις καταχρήσεις κ.τ.λ. από ότι κατάλαβα,η τουλάχιστον αυτό ανέφερε η ίδια.

Γιατι αν θυμάσαι την προηγούμενη μέρα είχε βοηθήσει στο ιατρικό μέρος της υπόθεσης αλλά δεν την πήρε πίσω.

Μου άρεσε πάρα πολύ το τελευταίο επεισόδειο,κ ιατρικά ήταν ωραία η υπόθεση αλλά κ η ιστορία ήταν ωραία.Οσο για την 13 την βλέπω να καταλήγει με τον Forman.

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Εκπληκτική η εναρκτήρια σκηνή :p

Ετοιμάζομαι για καλό επεισόδιο

 

EDIT : Εκπληκτικό επεισόδιο.

 

Εξαιρετική ιατρική υπόθεση.Άριστες σκηνές με House - Wilson,House -13,House - Lucas.

Έυγε.

Link to comment
Share on other sites

Μ'αρέσει κ εμένα πολύ το δύδιμο House-Lucas!!!

K χαίρομαι που τον κράτησαν στη σειρά,γιατι πίστευα πως τώρα που θα γύρναγε ο Wilson δεν θα έμενε αυτος.Οχι τίποτα άλλο δηλαδή αλλά για να δούμε ποιός θα κατακτήσει την Cuddy τελικά!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Στην προτελευταία σκηνή, έλεγα οτι θα γίνει το κοννέ. Αλλά δεν αποκλείεται να δούμε κάτι τέτοιο στην συνέχεια.

 

Επιτέλους ο Γουίλσον μπήκε κανονικά στην ζωή του Χάουζ. Να δούμε τι άλλο θα προκύψει απο την συνεχή έρευνα του Λούκας.

 

Το επεισόδιο ήταν πάρα πολύ καλό. Η ιατρική υπόθεση περίεργη αλλά πολύ ωραία και ενδιαφέρουσα. Και η 13 συνεχίζει να είναι κουκλάρα. Χαίρομαι ιδιαίτερα με την έκβαση του επεισοδίου. Πιστεύω οτι ο Χάουζ ποτέ δεν την έδιωξε. Απλά ήθελε να δει αν θα το παλέψει να μείνει, πόσο χρειάζεται την δουλειά ενώ ταυτόχρονα την χρησιμοποίησε λόγω της στενής της σχέση με την ασθενή.

 

Πάρα πολύ καλοί και οι υπότιτλοι. Ευχαριστούμε θερμά την katia.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...