Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος I


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συμφωνω πως δεν ειναι λογος να μην το παρω, αλλα θα περιμενα να μην υπηρχαν αυτα τα προβληματα. Στις 12 θα ειμαι κι εγω κατοχος του Ν95 και καλοπροαιρετα θα κανω... τα στραβα ματια σε αυτα που. ειδα.και κατι αλλο, ποιος ειναι ο κωδικος για να δω τι frameware εχει και αν θα επρεπε να υπαρχει καρτα μνημης 1G στο κουτι του, απο ΤΙΜ το πηρε ο φιλος μου.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επειδή ακούω δεξιά και αριστερά ότι κάνουν εύκολα surfing με wi-fi, έχω απορία πώς βρίσκετε τόσο εύκολα διαθέσιμα ασύρματα δίκτυα?

Είναι τόσο καλά δικτυωμένη η Αθήνα, ώστε να κόβεις βόλτες και να είσαι free στο internet?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ακούω δεξιά και αριστερά ότι κάνουν εύκολα surfing με wi-fi, έχω απορία πώς βρίσκετε τόσο εύκολα διαθέσιμα ασύρματα δίκτυα? Είναι τόσο καλά δικτυωμένη η Αθήνα, ώστε να κόβεις βόλτες και να είσαι free στο internet?

Ενδεικτικά...

* στο σπίτι μου :)

* στα Starbucks με κάρτα πρόσβασης

* στην πλατεία Συντάγματος (εντελώς free)

Άλλωστε, δεν νομίζω (ή κάνω λάθος) ότι όσοι λένε ότι σερφάρουν, λένε παράλληλα ότι σερφάρουν 4 FREE...

Για τα διαθέσιμα hotspots by Forthnet, ρίξε μία ματιά εδώ

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Eφόσον ειναι από χωρα ευρωπαικης Ενωσης (από Γερμανία όπως είπες) βάση του νομοθετικου πλεσίου οι κύριοι της ΝΟΚΙΑ ΥΠΟΧΡΕΟΥΝΤΑΙ να φτιαξουη ή να αναβαθμίσουν το κινητό σου από τωρα εως και 2 χρόνια που υσχύει η εγγύηση. Τωρα αν ειναι από Ζιμπάμπουε που λεει ο λόγος το κινητό σου, όχι δεν θα σε εξυπηρετίσουν καθολου...

 

Μάλιστα.

1)2 χρόνια από ποια ημέρα μετράς?Γιατί απόδειξη αγοράς από Ebay δεν παίζει.

2)Για το θέμα της χώρας, βασιζόμαστε στο κλασικό "Made in Finland" που γράφει μέσα στο κινητό, όταν πατήσεις το συνδυασμό?Ή υπάρχουν και άλλα στοιχεία που μαρτυρούν τη χώρα?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

poios einai o syndiasmos gia na dw to frameware?

*#0000#

just... google it

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

8elw na suden8w me wi-fi eksw otan brhksomai, kai opote prospa8w mou zhtaei kwdiko. ginete na shnde8w xwris kwdiko ?

 

οχι δεν γινεται.γιατι το wlan που βρηκες εχει βαλει

κωδικο ασφαλειας για να μην μπαινει οποιος να'ναι.:O

αμα βρεις κανενα ξεκλειδωτο θα σε βαλει αμεσως χωρις να σου ζητησει κωδικο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οχι δεν γινεται.γιατι το wlan που βρηκες εχει βαλει

κωδικο ασφαλειας για να μην μπαινει οποιος να'ναι.:O

αμα βρεις κανενα ξεκλειδωτο θα σε βαλει αμεσως χωρις να σου ζητησει κωδικο.

 

ok se euxaristw kai kati akoma an brw xwirs kwdiko 8a xrewnomai h oxi ?

Link to comment
Share on other sites

ok se euxaristw kai kati akoma an brw xwirs kwdiko 8a xrewnomai h oxi ?

 

οχι,δεν θα χρεωθεις τιποτα.

απλως ειναι το θεμα να βρεις.;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια το n95 πιο επεξεργαστη απο αυτους εδω http://focus.ti.com/general/docs/wtbu/wtbugencontent.tsp?templateId=6123&navigationId=11988&contentId=4638 φοραει,φανταζομαι τον 2430,ισχυει;

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2681837#post2681837

Oδηγος flashing για το Motorola A1200 (MING) ή πως να τρεχει επιπλεον εφαρμογες (εκτος απο τις Java που τρεχει ετσι κι' αλλιως)

Επιπλεον οδηγος για να φτιαξετε το δικο σας firmware

Link to comment
Share on other sites

Molis agorasa to N95 kai prospathw na syndethw asyrmata sto diadiktyo apo to kinito mesw toy laptop moy to opoio einai syndedemeno mesw ethernet. Router den exw. Paideyomai me toys odigoys syndesis twn windows alla i ypomoni exei kai ta oria tis. Kaneis kamia symvoyli? Thanks
Link to comment
Share on other sites

Molis agorasa to N95 kai prospathw na syndethw asyrmata sto diadiktyo apo to kinito mesw toy laptop moy to opoio einai syndedemeno mesw ethernet. Router den exw. Paideyomai me toys odigoys syndesis twn windows alla i ypomoni exei kai ta oria tis. Kaneis kamia symvoyli? Thanks

 

δεν καταλαβα τι κανεις.πως θα τραβηξεις δικτυο αμα δεν εχεις ενα

wifi router??το laptop δεν μπορει να σε βοηθησει σαν wifi αμα ειναι συνδεδεμενο με ethernet.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα.

1)2 χρόνια από ποια ημέρα μετράς?Γιατί απόδειξη αγοράς από Ebay δεν παίζει.

2)Για το θέμα της χώρας, βασιζόμαστε στο κλασικό "Made in Finland" που γράφει μέσα στο κινητό, όταν πατήσεις το συνδυασμό?Ή υπάρχουν και άλλα στοιχεία που μαρτυρούν τη χώρα?

 

Δεν μιλάω για απόδειξη από ebay. Συνήθως στα νέα κινητα, βλέπουν από τον κωδικό τους ΚΑΙ χώρα προέλευσης ΚΑΙ πότε αγοράστηκε... Αυτο εχει γίνει με το Ν70 και το Ν91 μου, όπως και το Ν95

[sIGPIC][/sIGPIC]ΣΣΣ... Μας ακούνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί φίλοι,

 

σύμφωνα με πληροφορίες από κατάστημα της Vodafone στη Θεσσαλονίκη, τους έχει γίνει επίσημη ενημέρωση σχετικά με την παραλαβή της νέας παρτίδας Ν95, με ελληνικά χαρακτηριστικά. Η ημερομηνία παραλαβής στις κεντρικές αποθήκες είναι 8 Ιουνίου.

 

Χαιρετισμούς!

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμασει κανένας να βλέπει το mail του μέσω pop3 απο το γραμματοκιβώτιο?Αν ξέρει κάποιος ας βοηθήσει.
OnePlus 6T
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

 

Βοηθηστε με γιατι θα τρελαθω...

 

Μπορειτε να μου πειτε γιατι δεν υπαρχει σε ολες τις επαφες το ανθρωπακι που συμβολιζει την φωνητικη κληση:(

 

Ειδικοτερα σε αυτες που ειναι στις ταχειες κλησεις και αυτες που εινα σε ομαδες:mad:

 

Για δειτε το...

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί φίλοι,

 

σύμφωνα με πληροφορίες από κατάστημα της Vodafone στη Θεσσαλονίκη, τους έχει γίνει επίσημη ενημέρωση σχετικά με την παραλαβή της νέας παρτίδας Ν95, με ελληνικά χαρακτηριστικά. Η ημερομηνία παραλαβής στις κεντρικές αποθήκες είναι 8 Ιουνίου.

 

Χαιρετισμούς!

 

 

Πλαισιο και vodafone καλλιθεας τα ιδια ειπαν. Το θεμα ειναι οτι επειδη ειναι παρασκευη μαλλον απο δευτερα 11/6

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμασει κανένας να βλέπει το mail του μέσω pop3 απο το γραμματοκιβώτιο?Αν ξέρει κάποιος ας βοηθήσει.

 

 

egw to ekana.

 

des edw http:// http://nokiags.wdsglobal.com/advanced?bearerId=5&contractId=191&captchaEnabled=false&locale=el&siteLanguageId=273&step=phone.vm&phoneId=1502

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

 

μπορεις να βλεπεις και τα email μεσο MSN(hotmail).???

ειδα ειχε επιλογη.αλλα πως δουλευει??

σου ερχονται τα email??:O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

nomizw oti an den exeis wireless router to kinhto vlepei to laptop kai oxi thn sundesh tou internet.as me diorthwsei kapoios an kanw lathos.

 

μπορεις να βλεπεις και τα email μεσο MSN(hotmail).???

ειδα ειχε επιλογη.αλλα πως δουλευει??

σου ερχονται τα email??:O

 

 

to pan einai na valeis stis swstes ruthmiseis sto kinhto.apo auto to link pou sou edwsa epilegeis ta katallhla pou thes kai erxontai oi ruthmiseis san munhma sto kinhto.anoigeis to munhma kai stis pernaei.kai nai mou douleue enw otan tis ekana xeirokinhta de douleue pote.

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

 

ναι αλλα εδω λειτουργει μέσω του δικτυου κινητης τηλεφωνιας.Εγω θελω μονο τις ρυθμισεις pop3 του mail.Θέλω να μπαινω μέσω wifi και μονο

OnePlus 6T
Link to comment
Share on other sites

Na rotiso kati.. sto xeiristirio ton akoustikon-hands free, to koumpaki pou einai anamesa sta dio pou vriskontai sto plai kai afxomionoun tin entasi.. ti kanei?

 

Εγω εννοω απο την αλλη πλευρα

Χρησιμευει για κλειδωμα ετσι ωστε να μην πατηθουν κατα λαθος

τα κουμπια..

 

poios einai o syndiasmos gia na dw to frameware?

 

firmware ή αλλιως λογισμικο :O

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...