Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος I


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Paidia shmera eida oti panw sto n95 katw apo th mpataria leei made in finland!kai h mpataria made in china:P To product code eida me to nemesis oti einai 0534854.pws mporw na elegxw an einai gnhsio filandiko?
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Paidia shmera eida oti panw sto n95 katw apo th mpataria leei made in finland!kai h mpataria made in china:P To product code eida me to nemesis oti einai 0534854.pws mporw na elegxw an einai gnhsio filandiko?

 

 

Και Φιλανδικο ειναι και για Ελλαδα φτιαγμενο.Κοιτα στην πρωτη σελιδα του post αυτου.

 

 

 

0534854 GREECE, CYPROS

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Paidia shmera eida oti panw sto n95 katw apo th mpataria leei made in finland!kai h mpataria made in china:P To product code eida me to nemesis oti einai 0534854.pws mporw na elegxw an einai gnhsio filandiko?

 

Φιλανδικό είνα σίγουρα , Τώρα για να δεις το αρχικό product code , βγάλε την μπαταρία και αναζήτησε το στο άσπρο αυτοκόλλητο που φαίνεται μέσα στο κινητό όταν βγάλεις την μπαταρία. Αυτό σου το λέω γιατί είναι πιθανόν να έχει αλλαχτεί πριν αγοράσεις το κινητό

Link to comment
Share on other sites

Πείτε μου τι κάνω... Είμαι αρκετά ανεκτικό άτομο και ακόμα μιλάω και το hands free περιμένοντας να δω τι θα γίνει και παραμερίζοντας άλλα προβληματάκια που έβγαλε και τα έχω γράψει κανά 5ρι σελίδες πιο πίσω.

Ένα πράγμα δε μπορώ να δεχτώ με τίποτα. Να το αφήσω εκεί ξέροντας ότι μπορεί να φύγει εξωτερικό για φτιάξιμο 1 μήνα και παραπάνω, για κάτι που έχει μέσα από το ίδιο του το κουτί και που δεν ευθύνομαι εγώ καθόλου.

Πρέπει ή δεν πρέπει να απαιτήσω καινούριο?

 

Εγώ είχα πάρει το Ν73 από Alpha Copy. Σε 4-5 μέρες κατάλαβα ότι δεν με ακούνε καθαρά, ήταν προβληματικός ο πομποδέκτης. Δε μου το άλλαξαν, το κράτησαν +20 ημέρες, ευτυχώς που μου το έφεραν διορθωμένο γιατί είναι κι άλλοι που το πήραν πίσω σε ένα μήνα ακριβώς όπως το είχαν δώσει, με βλάβη.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

1) Mιαμιση μερα μπαταρια με υψηλη χρήση????:)

Μάλλον για άλλο κινητό μιλάς! Εγω το φόρτιζα καθε 7-8 ωρες με λίγη χρήση:rolleyes:

2) GPS? Καλα εδώ τι να πω...πιάνει ΕΝΑΝ δορυφορο μετά απο 2 λεπτα...ουάου!

3) Οσον αφορά την κάμερα του....υπάρχουν κι άλλες προτάσεις με εξισου καλη καμερα!

 

Ελεος μην το κάνουμε και Θεό επειδή σκάσαμε 730 ευρώ!

 

-Παντως και μενα μιαμιση μερα μου κραταει (μετα απο 5 πληρεις κυκλους φορτισης) και μου κραταει κατω απο 24 ωρες μονο οταν βλεπω πολυ τηλεοραση μεσω 3G.

-Oσο για το GPS μετα απο 3 περιπου λεπτα μου πιανει 4-5 δορυφορους και βρισκει ανετα το στιγμα μου.

-Οπως εχουν πει και τα αλλα παιδια εδω, η καμερα του Ν95 ειναι η καλυτερη για ΚΙΝΗΤΟ. Αναρωτιεμαι ποιες ειναι οι αλλες προτασεις που υπαρχουν με "εξισου καλη καμερα"...

 

Τελος, η τιμη του ειναι οντως πολυ υψηλη για την ποιοτητα κατασκευης του και την μπαταρια που θα επρεπε να ειναι τουλαχιστον διπλασια.

[sIGPIC][/sIGPIC]Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

1) Mιαμιση μερα μπαταρια με υψηλη χρήση????:)

Μάλλον για άλλο κινητό μιλάς! Εγω το φόρτιζα καθε 7-8 ωρες με λίγη χρήση:rolleyes:

2) GPS? Καλα εδώ τι να πω...πιάνει ΕΝΑΝ δορυφορο μετά απο 2 λεπτα...ουάου!

3) Οσον αφορά την κάμερα του....υπάρχουν κι άλλες προτάσεις με εξισου καλη καμερα!

 

Ελεος μην το κάνουμε και Θεό επειδή σκάσαμε 730 ευρώ!

 

1.Εσύ μιλάς για άλλο κινητό.Το Ν95 χρειάζεται φόρτιση κάθε μιάμιση μέρα έπειτα από σχετικά υψηλή χρήση.

2.Δε γνωρίζω με πόσους δορυφόρους συνδέεται.Πάντως,εντοπίζει τη θέση στην οποία βρίσκεσαι.

3.Όχι,δεν υπάρχει καμία άλλη πρόταση με εξίσου καλή κάμερα.Τα μέχρι πρότινος κορυφαία Κ800 και Ν73 είναι υποδεέστερα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω διαβασει ασχεδον ολες τις σελιδες που εχουν γραφτει και εχω φρικαρει . Αρχες ιουλιου ληγει το συμβολαιο μου και με την ανανεωση σκεφτομαι να το παρω , απλα ηθελα να ρωτησω πιστευετε οτι η τιμ θα χει φερει κανα γνησιο φιλανδικο η θα πουλαει ακομα ουγγρικης κατασκευης και νιγηριανης παραεισαγωγης.............

 

απογοητευτηκα με ολα αυτα που διαβασα , θα δωσω ενα σκασμο λεφτα για να παρω ενα σκασμο προβληματα ,????????

 

λετε να χει διορθωθει τπτ ως τοτε και να χει πεσει η τιμουλα ελαφρως , γιατι θεωρω οτι τα 720 ειναι τιμη καρτελ , να εκμεταλευτουν οσους ειναι πορωμενοι και μετα να προχωρησουν στην πιο ευρεια διαδοση του οπως γινεται σχεδον παντα .........

 

ηθελα ακομα μια τελικη διευκρινηση .

 

 

1) οι χαρτες του gps ειναι δωρεαν και κοστιζουν μονο οι φωνητικες οδηγιες ???

2) απο τη στιγμη που εγκαθιστας τον δωρεαν χαρτη εισαι οκ για να προσανατολιστεις ?/ χρειαζεται να μπαινει στο νετ μεσω gprs για να κατεβαζει αλλες πληροφοριες σχετικες με το χαρτη ?? ρωταω γιατι αυτο χρεωνει σα τρελο .....

 

ευχαριστω πολυ για την προσοχη σας , το το φορουμ αυτο ειναι παρα πολυ εκειδικευμενο ,ισως περισσοτερο και απο τα ξενογλωσσα

Link to comment
Share on other sites

1) οι χαρτες του gps ειναι δωρεαν και κοστιζουν μονο οι φωνητικες οδηγιες ???

2) απο τη στιγμη που εγκαθιστας τον δωρεαν χαρτη εισαι οκ για να προσανατολιστεις ?/ χρειαζεται να μπαινει στο νετ μεσω gprs για να κατεβαζει αλλες πληροφοριες σχετικες με το χαρτη ?? ρωταω γιατι αυτο χρεωνει σα τρελο .....

1.Ναι,μπορείς να τους κατεβάσεις εντελώς δωρεάν.

2.Όχι,έχεις τη δυνατότητα να πλοηγείσαι στον χάρτη χωρίς να έχεις συνδεθεί στο διαδίκτυο.

 

Από που μπορώ να κατεβάσω παιχνίδια και προγράμματα για το Ν95;

 

Από το xxxxxxxxxxxxxxxxxx και από το xxxxxxxxxxxxxxxxxx .

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εδω και 2 μερες στην οθονη κατω δεξια κατω απο το σημα μου εμφανιζεται ενα μικρο σημαδακι με 4 τετραγωνακια....!!!!!!

σημαινει κατι αυτο....???

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εδω και 2 μερες στην οθονη κατω δεξια κατω απο το σημα μου εμφανιζεται ενα μικρο σημαδακι με 4 τετραγωνακια....!!!!!!

σημαινει κατι αυτο....???

 

 

Εχεις ανοιχτο το Wi-Fi..

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εδω και 2 μερες στην οθονη κατω δεξια κατω απο το σημα μου εμφανιζεται ενα μικρο σημαδακι με 4 τετραγωνακια....!!!!!!

σημαινει κατι αυτο....???

 

οπως ειπε και ο φιλος εχεις ανοικτο το wifi με αποτελεσμα

να τραβαει πολυ ενεργεια η μπαταρια σου.

θα πας...εργαλεια/ρυθμισεις/συνδεση/ασυρ.Lan/ποτε.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πολλοι νομιζω εχουν μπερδευτει,τα product code και τα τηλεφωνα παραεισαγωγης δεν παει να πει οτι ειναι φτιαγμενα στην χωρα που αναφερει το p/c μην μπερδευεστε αδικα δεν ειναι αλλου κατασκευαστη απλα αναφερει την χωρα για την οποια πρεπει κανονικα να πωληθει.:)

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι σιγουρος οτι θα το εχουν χαναρωτησει αυτο αλλα ρε πεδια για να εχω σημα gps απο δορυφορο και ολα τα σχετικα με πλοιγηση απο δορυφορο τι πρεπει να κανω?Αρκει μια απλη συνδεση του κινητου με το νετ ι κατι αλλο?
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι σιγουρος οτι θα το εχουν χαναρωτησει αυτο αλλα ρε πεδια για να εχω σημα gps απο δορυφορο και ολα τα σχετικα με πλοιγηση απο δορυφορο τι πρεπει να κανω?Αρκει μια απλη συνδεση του κινητου με το νετ ι κατι αλλο?

 

Aρκει να ανοιξεις την εφαρμογη του GPS και το πληκτρολόγιο σου... Ουτε συνδεση με ιντερνετ ουτε τιποτα.. Η συνδεση αυτη ειναι μόνο για αγορα φωνιτικων εντολων και για να κατεβαζεις χαρτες... για τιποτε αλλο...

[sIGPIC][/sIGPIC]ΣΣΣ... Μας ακούνε!!!
Link to comment
Share on other sites

γνωριζετε αν προκειται να βγει μπαταρια μεγαλυτερης χωριτικοτητας καποια στιγμη ή αν ταιριαζει καποια αλλη μπαταρια μεγαλυτερη ?

 

ακομα ειναι πολυ νωρις για να ξερουμε.

μακαρι ομως να γινει κατι τετοιο παντως.

με το ν80 ομως μετα απο τοσα καιρο

δεν ειδαμε κατι απο την nokia.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τοσο δυσκολο ειναι ρε παιδια να βγαλουν μια μεγαλύτερη μπαταρια....??

σιγα το πραγμα.......:confused:

βαρεθηκα να ειμαι με τον φορτιστή στο χερι..

ειναι κριμα τετοια κινηταρα....να χανει τοσο πολυ απο την μπαταρια του.......

Link to comment
Share on other sites

Γιατί τόσο μεγάλη απογοϊτευση παιδιά? θελει κάποιος να μου πει τι γίνετε? ειναι να το πάρω την παρασκευή, να πάρω το htc P3600 καλύτερα?

Μπορεί κάποιος φίλος να μου πεί?

 

Ευχαριστώ

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

τοσο δυσκολο ειναι ρε παιδια να βγαλουν μια μεγαλύτερη μπαταρια....??

σιγα το πραγμα.......:confused:

βαρεθηκα να ειμαι με τον φορτιστή στο χερι..

ειναι κριμα τετοια κινηταρα....να χανει τοσο πολυ απο την μπαταρια του.......

Εντάξει αν κρατάει οπως λένε τα παιδια πάνω απο μια μερα με υψηλή χρήση δεν ειναι πρόβλημα σιγά.

Μερικες συμβουλές για καλυτερη αυτονομια,

Αισθητήρας φωτος στο ελάχιστο,οριο χρον.εξοικ.ενεργ.1 λεπτό,χρόνος φωτισμου 5 sec.

Επισης το 3g να ειναι κλειστο οταν δεν το χρησιμοποιειτε,να το εχετε στο gsm.

Wifi επισης κλειστο οταν δεν το χρησιμοποιειτε.

Με ολα αυτα το τηλέφωνο σιγουρα παει 2 μερες και παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει αν κρατάει οπως λένε τα παιδια πάνω απο μια μερα με υψηλή χρήση δεν ειναι πρόβλημα σιγά.

Μερικες συμβουλές για καλυτερη αυτονομια,

Αισθητήρας φωτος στο ελάχιστο,οριο χρον.εξοικ.ενεργ.1 λεπτό,χρόνος φωτισμου 5 sec.

Επισης το 3g να ειναι κλειστο οταν δεν το χρησιμοποιειτε,να το εχετε στο gsm.

Wifi επισης κλειστο οταν δεν το χρησιμοποιειτε.

Με ολα αυτα το τηλέφωνο σιγουρα παει 2 μερες και παραπάνω.

 

εγω ετσι τα εχω...εκτος χρονου φωτισμου στα 10δευτ.

και αισθητηρα φωτος στην μεση.οσο να'ναι με τετοια οθοναρα θελεις και

φωτισμο:p .και μου κραταει το πολυ 1,5μερα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γιατί τόσο μεγάλη απογοϊτευση παιδιά? θελει κάποιος να μου πει τι γίνετε? ειναι να το πάρω την παρασκευή, να πάρω το htc P3600 καλύτερα?

Μπορεί κάποιος φίλος να μου πεί?

 

Ευχαριστώ

 

απογοητευση ΜΟΝΟ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΜΠΑΤΑΡΙΑΣ φιλε μου....

πουθενα αλλου.......:)

εμενα ουτε ο τζογος που λενε τα αλλα παιδια με χαλασε ουτε τιποτα.....:)

(βασικα ουτε που θα το προσεχα αν δεν το διαβαζα εδω....)....

α και κατι αλλο που με ξενερωσε-το ειπα και πιο πανω-ειναι η πολυ χαμηλη ενταση που εχει το ραδιο οταν το ακους απο το μεγάφωνο.......

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει αν κρατάει οπως λένε τα παιδια πάνω απο μια μερα με υψηλή χρήση δεν ειναι πρόβλημα σιγά.

Μερικες συμβουλές για καλυτερη αυτονομια,

Αισθητήρας φωτος στο ελάχιστο,οριο χρον.εξοικ.ενεργ.1 λεπτό,χρόνος φωτισμου 5 sec.

Επισης το 3g να ειναι κλειστο οταν δεν το χρησιμοποιειτε,να το εχετε στο gsm.

Wifi επισης κλειστο οταν δεν το χρησιμοποιειτε.

Με ολα αυτα το τηλέφωνο σιγουρα παει 2 μερες και παραπάνω.

 

κοιτα εγω μιλαω παρα πολυ στο τηλ...βγαζω πολλες Photos ακουω μουσικη αρχισα να παιζω με τους χαρτες....:p με αλλα λογια δεν μου φτανει η μπαταρια......

σιγουρα εχει μια βελτιωση αλλα και παλι δεν γινεται δουλεια.....

εγω παντως με 2 κουτακια μπαταρια απο το σπιτι δεν φευγω...παντα το φορτιζω...κατι που με το 73 δεν το εκανα....

μαλλον θα αγορασω και δευτερη μπαταρια ......:)

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...