Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος I


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια δεν ξερω αν εχει απαντηθει, αλλα σημερα βρηκα τυχαια πως να απενεργοποιειται ο ηχος της καμερας. Απο το προφιλ επιλεγουμε απενεργοποιηση των ηχων προειδοποιησης. Βεβαια αυτο σημαινει οτι δεν θα κανει ηχο και οταν τελειωνει η μπαταρια, για οποιον το χρειαζεται αυτο γιτι εμενα προσωπικα με εκνευριζε αυτος ο ηχος.

 

μετρησες :D

 

και μενα μου εσπαγε τα νευρα:lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ειπαμε ενταξει δεν τρεχει τιποτα! Ειναι γεγονος οτι το Ν95 εχει πολλα θετικα αλλα και αρνητικα και για μενα το μεγαλυτερο ειναι η μπαταρια του που μολις τωρα παρεδωσε πνευμα την ωρα που προσπαθουσα να συνδεθω με το wifi. Πολυ ξενερωμα!
[sIGPIC][/sIGPIC]Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Ειπαμε ενταξει δεν τρεχει τιποτα! Ειναι γεγονος οτι το Ν95 εχει πολλα θετικα αλλα και αρνητικα και για μενα το μεγαλυτερο ειναι η μπαταρια του που μολις τωρα παρεδωσε πνευμα την ωρα που προσπαθουσα να συνδεθω με το wifi. Πολυ ξενερωμα!

 

 

τελικώς οι φήμες για την εναλλακτική μπαταρία αληθεύουν??

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

τελικώς οι φήμες για την εναλλακτική μπαταρία αληθεύουν??

 

Αυτο ψαχνω κι εγω τωρα στο google αλλα δεν εχω βρει τιποτα παρα μονο παραπονα χρηστων για την μπαταρια σε ξενα φορουμ.

Αν γνωριζει καποιος κατι ας βοηθησει, καιγομαστε!

[sIGPIC][/sIGPIC]Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Guest krinos
παιδια καλημερα !πηρα το n95 και εκανα αναβαθμιση απο το αγγλικο site τησ νοκια και δεν εχω τα ελληνικα πλεον !γινετε τπτ????sos !!!!!ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημέρα.Εχω το εξης πρόβλημα. Σπιτι μου εχω λάπτοπ, με wifi και συνδεομαι στο Ιντερνετ, μεσω φιλου μου, σε διπλανο διαμέρισμα. Το κινητο μου Ν95, ομως, δεν βρίσκει το WIFI, ουτε το δικό μου, ουτε του φίλου μου. Γνωρίζετε γιατι μπορει να συμβαίνει αυτο. Κάνω κατι λάθος.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Να γράψω και εγώ τα σχόλια μου για την συσκευή.

1.Ρε παιδιά ασχολήστε με το τρίξιμο του slide και δεν σκέφτεστε το πιο σημαντικό.Είναι dual slide,πάνω-κάτω κίνηση.ΛΟΓΙΚΟ είναι να υπάρχει τζόγος.Προσωπικά στο δικό μου δεν κουνιέται καθόλου.:D Μην το συγκρίνετε με άλλα τα οποία κάνουν κίνηση μόνο πάνω.

2.Το τηλέφωνο έχει την καλύτερη κάμερα.ΔΕΝ είναι ψηφιακή,όμως είναι τέλεια για ΤΗΛΕΦΩΝΟ.

3.Το ίδιο και το GPS,Music player......

4.Σχετικά με την έκθεση.Καθόλου αργή όπως το Ν73 ενός φίλου και Ν72 της αδερφής μου.

 

Ευχαριστώ και για το πρόγραμμα τον mirrorofshaddow.

Αυτά από εμένα.ΠΑΝΤΑ ΧΩΡΙΣ ΥΦΟΣ.ΦΙΛΙΚΑ.:)

:yahoo: Ευτυχισμένος κάτοχος του Ν95.That's what computers have become.
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα !πηρα το n95 και εκανα αναβαθμιση απο το αγγλικο site τησ νοκια και δεν εχω τα ελληνικα πλεον !γινετε τπτ????sos !!!!!ευχαριστω

 

δες εδω σου λεει ακριβως τι να κανεις.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=167712

post #3

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τελικώς οι φήμες για την εναλλακτική μπαταρία αληθεύουν??

Δυστυχώς φίλε emperor, όσο και αν το έχω ψάξει στο web, δεν έχω βρει τπτ μέχρι στιγμής... :cry: Αναγκαστικά "βολεύομαι" προσωρινά - και μόνο για ώρα ανάγκης - με την 2η (no-name) μπαταρία που περιλαμβάνονταν μέσα στο "πακέτο" που πήρα από το MobileFun. I know, δεν είναι και ό,τι καλύτερο, αλλά στη δύσκολη στιγμή που χρειάζεσαι να κάνεις μία κλήση, θα σε ξελασπώσει...

Επίσης, εχθές έκανα και το πρώτο μου wireless surfing στο Empoli Outlet (στο Περιστέρι) με ένα WiFi δίκτυο που έπιασα ξεκλείδωτο στο cafe του υπογείου. Απροβλημάτιστο! Κατέβασα τις διαθέσιμες επιλογές από το Downloads της Nokia, κατέβασα και ένα wallpaper, έτσι για να το τεστάρω, μπήκα σε κάμποσα sites... γενικά δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα. Μιά χαρά!

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

το wifi εμενα δεν μου παρουσιασε καποιο σοβαρο προβλημα ακομα εκτος μια επανεκινηση που μου εκανε οταν ενω κατεβαζα τα voices απο την νοκια αρ

γουσε στο κατεβασμα Τι ειναι τα voices και απο που τα κατεβαζουμε?

Music is the harmonization of opposites; the conciliation of warring elements
Link to comment
Share on other sites

Κάτι άλλο, που είδα ότι αναφέρθηκε παραπάνω... νομίζω από τον Zachrakis...

Είδα ότι η RAM του μετά από επανεκκίνηση κυμαίνεται στα +17ΜΒ...

Εγώ δεν έχω καταφέρει να δω ΠΟΤΕ περισσότερα από 15,8ΜΒ. Ακόμα και την 1η μέρα που το πήρα, που ήταν εντελώς "καθαρό". Τι στο καλό κάνω λάθος ο αδαής? Τα μόνα third-party software που έχω βάλει είναι ο Handy Taskman και το Office Upgrade (για file editing).

Any ideas?

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Ακτινοβολία δεν έχει καθώς μίλησα αρκετή ώρα και δεν ένιωσα κάτι.

 

Δεν έχει ακτινοβολία; Και πως συνδέεται με την κεραία βάσης; Με τηλεπαθητικά κύματα; :lol:

 

Μόνο ένα ψεγάδι του έχω βρει, πατάω το πληκτρο με το μολύβι που πρέπει να είναι για να κάνεις σύνταξη μηνύματος, και δεν κάνει τίποτα!

 

RTFM.

Link to comment
Share on other sites

Mια ερώτηση: Φορτίζει και απο την θυρα USB το Ν95 οταν το εχετε συνδεδεμενο στον υπολογιστή?

 

oxi den fortizei file

 

telika ta akoustika pou ixan provlima mou ta alaksane amesos

 

alli aporia

perasa meso tou usb se maziki metafora fakelous me oikones

alla stin ek8esi mou ta vgazi xima ola mazi

sto 6680 mou emfanize tous fakelous na epilekso

exei kapoia ri8misi

 

dokimasa kai ekei pou leei album alla pali den vgazei tous fakelous ????

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς... ΟΧΙ

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς φίλε emperor, όσο και αν το έχω ψάξει στο web, δεν έχω βρει τπτ μέχρι στιγμής... :cry: Αναγκαστικά "βολεύομαι" προσωρινά - και μόνο για ώρα ανάγκης - με την 2η (no-name) μπαταρία που περιλαμβάνονταν μέσα στο "πακέτο" που πήρα από το MobileFun. I know, δεν είναι και ό,τι καλύτερο, αλλά στη δύσκολη στιγμή που χρειάζεσαι να κάνεις μία κλήση, θα σε ξελασπώσει...

Επίσης, εχθές έκανα και το πρώτο μου wireless surfing στο Empoli Outlet (στο Περιστέρι) με ένα WiFi δίκτυο που έπιασα ξεκλείδωτο στο cafe του υπογείου. Απροβλημάτιστο! Κατέβασα τις διαθέσιμες επιλογές από το Downloads της Nokia, κατέβασα και ένα wallpaper, έτσι για να το τεστάρω, μπήκα σε κάμποσα sites... γενικά δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα. Μιά χαρά!

 

emena giati den xwraei h mpataria tu mobile fun sto n95 mou?????

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

Κάτι άλλο, που είδα ότι αναφέρθηκε παραπάνω... νομίζω από τον Zachrakis...

Είδα ότι η RAM του μετά από επανεκκίνηση κυμαίνεται στα +17ΜΒ...

Εγώ δεν έχω καταφέρει να δω ΠΟΤΕ περισσότερα από 15,8ΜΒ. Ακόμα και την 1η μέρα που το πήρα, που ήταν εντελώς "καθαρό". Τι στο καλό κάνω λάθος ο αδαής? Τα μόνα third-party software που έχω βάλει είναι ο Handy Taskman και το Office Upgrade (για file editing).

Any ideas?

 

δεν το αναφερα εγω αλλα μια που το ειπες οντως...

 

ξεκιναει το τηλ με 18,6mb ελευθερα και κατα την διαρκεια της μερας δεν μου πεφτει κατω απο 15,5.

 

αλλα εδω να ξεκαθαρισουμε κατι..δεν εχω εφαρμογες φορτωμενο το τηλ που τρεχουν στο παρασκηνιο (full screeen caler κλπ)

το μονο που μερικες φορες δουλευω και τρεχει στο backround, ειναι το call recorder αλλα και με αυτο δεν πεφτει κατω απο 17mb ελευθερα.

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

oxi den fortizei file

telika ta akoustika pou ixan provlima mou ta alaksane amesos

alli aporia

perasa meso tou usb se maziki metafora fakelous me oikones

alla stin ek8esi mou ta vgazi xima ola mazi

sto 6680 mou emfanize tous fakelous na epilekso

exei kapoia ri8misi

dokimasa kai ekei pou leei album alla pali den vgazei tous fakelous ????

Τα ακουστικά χαίρομαι που στα άλλαξαν άμεσα, γιατί εμένα μου τσαμπουνούσαν ένα 10ήμερο τουλάχιστον για έλεγχο... Ήμαρτον. Άρα μπορώ να ελπίζω και εγώ...

Όσο για την έκθεση, αυτό το "χυμαδιό" που βλέπεις, είναι ένα πρόβλημα των νέων S60 συσκευών. Απλά δεν μπορείς να φτιάξεις φακέλους, ούτε να ταξινομήσεις τα αρχεία με τα δικά κριτήρια (όνομα, μέγεθος, ημερομηνία κλπ.). Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να φτιάξεις albums. Τίποτα άλλο! Δυστυχώς Τογιοταίε φίλε μου, πρέπει να αλλάξεις τις συνήθειές σου, όπως οι περισσότεροι νομίζω.

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

....δεν πεφτει κατω απο 17mb ελευθερα.

Άρα, αγαπητέ συνάρρωστε ΑΕΚΤΖΗ Δημήτριε...

Κάτι κάνω λάθος :blink: . Το περίεργο είναι ότι δεν τρέχει τίποτα "περίεργο" στο background και προσπαθώ να καταλάβω τι φταίει. Ενδεικτικά να σου πω ότι στο Ν80 έπαιζε μονίμως γύρω στο 10άρι, οπότε είναι μία βελτίωση. Αλλά αφού μπορεί να γίνει ακόμα καλύτερο, γιατί να μην γίνει? :confused:

 

EDIT: Σύμφωνα με τον TaskManager, έχω "11 running apps in the background" που χρησιμοποιούν 806ΚΒ (κάτω από 1ΜΒ). Πού στο καλό είναι η υπόλοιπη RAM μου???

Επίσης, παρατηρώ ότι αν και δεν έχω εγκαταστήσει κάτι στο "δίσκο" του τηλεφώνου, η διαθέσιμη χωριτικότητά του πέφτει συνεχώς. Έχει φτάσει ήδη στα 102,5ΜΒ. Υποπτεύομαι ότι κάθε process, κάθε εφαρμογή, κάθε εγκατάσταση πάει και γράφει κάτι στην... "registry" (?) του τηλεφώνου και για αυτό μειώνεται. Αν και το ρώτησα στο thread των εφαρμογών, και δεν υπάρχει λύση μέσω λογισμικού, ξέρεις αν υπάρχει κάτι σε επίπεδο tips&tricks να το βελτιώσουμε αυτό το φαινόμενο λιγάκι?

Σε ευχαριστώ Δημήτρη

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Άρα, αγαπητέ συνάρρωστε ΑΕΚΤΖΗ Δημήτριε...

Κάτι κάνω λάθος :blink: . Το περίεργο είναι ότι δεν τρέχει τίποτα "περίεργο" στο background και προσπαθώ να καταλάβω τι φταίει. Ενδεικτικά να σου πω ότι στο Ν80 έπαιζε μονίμως γύρω στο 10άρι, οπότε είναι μία βελτίωση. Αλλά αφού μπορεί να γίνει ακόμα καλύτερο, γιατί να μην γίνει? :confused:

 

ισως επειδη το εχω αναβαθμισει?:O δεν ξερω φιλε μου γιατι...

 

Επίσης, παρατηρώ ότι αν και δεν έχω εγκαταστήσει κάτι στο "δίσκο" του τηλεφώνου, η διαθέσιμη χωριτικότητά του πέφτει συνεχώς. Έχει φτάσει ήδη στα 102,5ΜΒ. Υποπτεύομαι ότι κάθε process, κάθε εφαρμογή, κάθε εγκατάσταση πάει και γράφει κάτι στην... "registry" (?) του τηλεφώνου και για αυτό μειώνεται. Αν και το ρώτησα στο thread των εφαρμογών, και δεν υπάρχει λύση μέσω λογισμικού, ξέρεις αν υπάρχει κάτι σε επίπεδο tips&tricks να το βελτιώσουμε αυτό το φαινόμενο λιγάκι?

Σε ευχαριστώ Δημήτρη

 

σε αυτο δεν ειμαι ο πλεον ειδικος στα νοκια να σου δωσω καποια λυση ;)

 

αλλα πιστευω οτι καποιος απο τους εμπειρους χρηστες του φορουμ στα νοκια θα δωσει λυση μολις δει το μηνυμα σου :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ πελάτη

 

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε οτι το νέο NOKIA N95 DEEP PLUM είναι διαθέσιμο στο ηλεκτρονικό μας κατάστημα.

 

Για να δείτε το προϊόν αυτό πατήστε εδώ

 

 

Με εκτίμηση,

COSMOTE E-SHOP

 

http://www.e-cosmote.gr/cosmote/eshop.portal?_pageLabel=Handsets&_nfpb=true&portlet_66_1_actionOverride=/portlets/eshop/eshopWizard/showHandsetFullStory&_windowLabel=portlet_66_1

Για οσους ενδιαφερονται.

Link to comment
Share on other sites

Έχει προσπαθήσει κανείς να κάνει "Select-Copy-Paste" ένα κείμενο;

Είναι τόσο κοντά το μολυβάκι με τα πλήκτρα διεύθυνσης που κάθε φορά τα δάχτυλά μου δένονται φιόγκος! :p :D

http://briefcase.pathfinder.gr/download/petros_pf/15778/181976/0/Petran.gif

Nokia Series 60 forum moderator (Ret.)

Link to comment
Share on other sites

Έχει προσπαθήσει κανείς να κάνει "Select-Copy-Paste" ένα κείμενο;

Είναι τόσο κοντά το μολυβάκι με τα πλήκτρα διεύθυνσης που κάθε φορά τα δάχτυλά μου δένονται φιόγκος! :p :D

Έχεις τόσο, μα τόσο δίκιο.... :lol:

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Επειδή βλέπω ότι πολύς λόγος γίνεται για την έκθεση, και τις φωτογραφίες που είναι χύμα, η λύση υπάρχει και λέγεται Resco Photo Viewer.

Και αφήστε την Έκθεση ...να εκτίθεται.

Link to comment
Share on other sites

Το βρηκα 656 για εταιρικους πελατες εισαγωγης alpha copy χωρις καρτα μνημης να το παρω?η σε κανα μηνα θα το δουμε κανα 500ρι?
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...