Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος I


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

...και βασική προυποθεση να μην κουνιεσαι για κανενα 5λεπτο μεχρι να πιασει σημα!

Το 5λεπτο φυσικα ειναι σχετικο (μπορεί να είναι και μισάωρο, αλλα εμείς είμαστε αισιόδοξοι), πάντα λοιπόν καιρού επιτρέποντος. Επισης φροντισε να εχεις ανοικτο το πορτακι και να κοιταει κατα 45 μοιρες (ναι ναι ειναι πολυ βασικο αυτο) τον ξαστερο ουρανο! Τα χερια φροντισε να μην καλυπτουν το πισω μερος του κινητου, για καλο και για κακο κάνε και κανενα ευχελαιο (ποτέ δεν ξερεις τι γινεται), α.....ξεχασα να σου πω οτι αν και εφοσον λοκαρει σε κανα δυό δορυφορους και σου βγαλει στίγμα, ΜΗΝ κουνηθείς απότομα (αμα θελεις να ξυστείς π.χ. ή σε φωνάξει η γυναίκα σου ξαφνικά για φαγητό), θα το εχει χάσει ή θα εχεις μεινει απο μπαταρία!

Αντε και καλη τυχη μάγκες!

 

ΥΓ. Ξεχασα να πω οτι κατα την διαρκεια που προσπαθεις να βρεις κανενα δορυφορο και εχεις παρατεταμενο το χερακι σου προς τον ουρανο (κατι σαν προσευχη δηλαδη στον Θεο της Νοκια), το άλλο χεράκι θα λειτουργει σαν γείωση (ειναι πολυ σημαντικο)!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γεια σας και απο μενα,περιμενα τοσο καιρο να το παρω και ουτε στο φορουμ δεν εμπαινα γιατι εκανε την αναμονη πιο δυσκολη,πλεον περιφανα λεω οτι το πηρα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

επιτελους φιλε.!!!καιρος ητανε:p :p

περιμενουνε εντυπωσεις σου.

βαλτο στη πριζα και ξεκινα.απο τζογο πως παει??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

επιτελους φιλε.!!!καιρος ητανε:p :p

περιμενουνε εντυπωσεις σου.

βαλτο στη πριζα και ξεκινα.απο τζογο πως παει??

 

Ειναι ανεπαισθητος,πιο μικρος απο το μοντελο που ειχα πιασει στα χερια μου πριν κανα μηνα,προσωπικα δεν με ενοχλει ουτε οταν γραφω μηνυμα,ενω το slide κανει και ενα κλικ οταν πιανει την θεση οτι κουμπωνει!Πραγματικα ειναι πολυ καλο,απο το Ν80 που εχει πεσει στα χερια μου κλασεις ανωτερο,τωρα φορτωνει και το εχω κλειστο φοβαμαι να το εχω ανοικτο τωρα στην αρχη και να φορτωνει,αυριο και τις επομενες μερες θα το λιωσω σε ολους τους τομεις και θα πω εντυπωσεις,αντε να κοιμηθω αποψε!!

Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ και τους δύο για την ταχύτατη ανταπόκριση! Θα το προσπαθήσω και εάν δεν τα καταφέρω θα επανέλθω!:)

 

Οτι απορίες έχεις ρώτα, γι αυτο ειμαστε εδω!:)

Την αλλη φορά θα σου πω πως θα κανεις πλοήγηση, είναι πανεύκολο!

Link to comment
Share on other sites

πας σε ανοιχτο χωρο (να βλεπεις ουρανο)

ανοιγεις πορτακι

ανοιγεις εφαρμογη "χαρτες"

περιμενεις 5 λεπτα

ετοιμος

χλωμο προσωπο μιλησε :p

 

Σοβαρα τωρα, το μονο που θελει ειναι να βλεπει τον ουρανο με ανοιχτο πορτακι και υπομονη απο εσενα μεχρι να πιασει το στιγμα.

 

Τα παραπανω προϋποθετουν οτι εχεις περασει τους χαρτες στο κινητο σου απο πριν απο τον υπολογιστη. Εδω δες πως:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=164791

 

Όπως ειχε πει και καποιος εδω, πιο δυσκολο ειναι να ανανεωσεις το χρονο ομιλιας σου σε καρτοκινητο παρα να χρησιμοποιησεις το gps του Ν95.

 

EDIT: με προλαβες DENIOR

 

Λίγη βοήθεια. Οταν στέλνω το smart2go στο κινητό μέσο του nokia pc με βγάζει στην οθόνη της συσκευής "σφάλμα ενημέρωσης".Τι κάνω λάθος;:(

Link to comment
Share on other sites

Λίγη βοήθεια. Οταν στέλνω το smart2go στο κινητό μέσο του nokia pc με βγάζει στην οθόνη της συσκευής "σφάλμα ενημέρωσης".Τι κάνω λάθος;:(

 

To smart2go υπαρχει ηδη μεσα στο Ν95 δεν το εγκαθιστας,μονο τους χαρτες κατεβαζεις

Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τους χάρτες που τους βρίσκω;

Ευχαριστώ.:)

 

Eγκαθιστας το maploader και μετα τα γνωστα στο θεμα του smart2go

Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οταν παταω την μαζικη αποθηκευση μου λεει οτι θα χρησημοποιηθη η μνημη του τηλ. στο τηλ.και το pc suite μοθ λεει οτι κατι πρεπει να κανω στο ui του τηλ.Τα εχω χασει, help me!

 

Μου λεει οτι το ν95 εχει συνδεθει σε μη συμβατη κατασταση λειτουργιας!αλεξτε το απο το vi της συσκευης!

Link to comment
Share on other sites

Μου λεει οτι το ν95 εχει συνδεθει σε μη συμβατη κατασταση λειτουργιας!αλεξτε το απο το vi της συσκευης!

 

και εμενα αυτα τα τρελα μου εβγαζε....

:blink: :blink: :blink:

τα γραψα και πιο πανω.......αλλα δεν ξερω τι εγινε και οι χαρτες μπηκαν κανονικα....:blink:

απο οτι θυμαμαι αγνόησα το παραπανω μήνυμα ανοιξα το προγραμμα με τους χαρτες και αυτοι περάστηκαν κανονικα...παρολο που το κινητό μου ηταν σε ενα χαος εκεινη την ωρα...δεν εβλεπε καν την καρτα μνημης.....:blink:

Link to comment
Share on other sites

Ο ηχος σε συγκριση με το w800 που εχω ειναι πολυ σιγανως!Να βαλω κανεναν αλλο music player π.χ jukebox θα δω διαφορα η δεν γινεται τιποτα?δοκιμασα να τα ανεβασω τα db των τραγουδιων μεχρι 98 με το mp3gain και τερμα τον ισοσταθμιστη και με τα ακουστικα του 800 αλλα παλι πολυ σιγα!πατατα φαγαμε?
Link to comment
Share on other sites

Ο ηχος σε συγκριση με το w800 που εχω ειναι πολυ σιγανως!Να βαλω κανεναν αλλο music player π.χ jukebox θα δω διαφορα η δεν γινεται τιποτα?δοκιμασα να τα ανεβασω τα db των τραγουδιων μεχρι 98 με το mp3gain και τερμα τον ισοσταθμιστη και με τα ακουστικα του 800 αλλα παλι πολυ σιγα!πατατα φαγαμε?

 

Το 800αρι θα εννοεις φανταζομαι οτι ειναι πολυ σιγανο γιατι οσον αφορα το Ν95 ειναι το πιο δυνατο σε ηχο τηλεφωνο που ειχα ποτε αφου καθε φορα που τυχαινει να χτυπησει και να το εχω στα χερια μου τρομαζω παθαινω καρδιακο που λεμε!

Αν παρολα αυτα εννοεις οτι το Ν95 σου παιζει σιγα για ψαξτο μηπως επεσες σε ελαττωματικο δεν ειναι και λιγα αυτα που διαβαζουμε εδω για ελαττωματικα κοματια.

[sIGPIC][/sIGPIC]Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

συμφωνω...ο η ηχος ειναι απιστευτα δυνατος.....στα mp3....

ακουγεται και στο διπλανό μπαλκόνι.....:lol: :lol:

 

με το ραδιο ρε παιδια γιατι τετοιο χαλι.....??

υπαρχει αραγε περιπτωση να διορθωθεί αυτο....?

σε οσους ακουσανε ραδιο απο το ιντερνετ ο ηχος ειναι παλι τοσο σιγανος....???

Link to comment
Share on other sites

Εγω που το συγκρινω με το παλιο μου το Ρ910 (το οποιο επαιζε ακριβως το ιδιο με το w800) βρισκω οτι το Ν95 παιζει πιο δυνατα, αλλα οχι τοσο καθαρα.

 

Ραδιοφωνο απο το ιντερνετ παιζει κανονικα.

Με το επιγειο ραδιοφωνο δεν ξερω τι παιζει. Το ανοιγω σημερα για πρωτη φορα στο μεγαφωνο, και επαιζε παρα μα παρα πολυ σιγα παρολο που ηταν τερμα. Επρεπε να το βαλεις διπλα στο αυτι σου. Μετα το χαμηλωσα και το ξαναεβαλα τερμα και ανεβηκε αισθητα η ενταση. Και παλι ομως ειναι γυρω στο 50-60% με δεδομενα mp3.

 

@matrix: Δεν ειναι τοσο τραγικα τα πραγματα με το gps.

Link to comment
Share on other sites

...και βασική προυποθεση να μην κουνιεσαι για κανενα 5λεπτο μεχρι να πιασει σημα!

Το 5λεπτο φυσικα ειναι σχετικο (μπορεί να είναι και μισάωρο, αλλα εμείς είμαστε αισιόδοξοι), πάντα λοιπόν καιρού επιτρέποντος. Επισης φροντισε να εχεις ανοικτο το πορτακι και να κοιταει κατα 45 μοιρες (ναι ναι ειναι πολυ βασικο αυτο) τον ξαστερο ουρανο! Τα χερια φροντισε να μην καλυπτουν το πισω μερος του κινητου, για καλο και για κακο κάνε και κανενα ευχελαιο (ποτέ δεν ξερεις τι γινεται), α.....ξεχασα να σου πω οτι αν και εφοσον λοκαρει σε κανα δυό δορυφορους και σου βγαλει στίγμα, ΜΗΝ κουνηθείς απότομα (αμα θελεις να ξυστείς π.χ. ή σε φωνάξει η γυναίκα σου ξαφνικά για φαγητό), θα το εχει χάσει ή θα εχεις μεινει απο μπαταρία!

Αντε και καλη τυχη μάγκες!

)!

 

Δεν ωφελούν σε τίποτα οι υπερβολές...

Σε δύο λεπτά εντοπίζει τη θέση σου το GPS.Το συγκεκριμένο στίγμα δε χάνεται όταν βρίσκεσαι εν κινήσει,αλλά μετακινείται μαζί σου.

 

Τα ηχεία του N95 είναι σαφώς πιο δυνατά και ποιοτικά από εκείνο του W800.

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν, μερικές εντυπώσεις και από εμένα: το πήρα από γερμανό είναι ευρωπαϊκό από γαλλία με αγγλικό πληκτρολογιο. Στην αρχή είχε πρόβλημα ο μηχανισμός αλλά με λίγη φασαρία στη νοκία μου το άλλαξαν με έναν που δεν έχει καθόλου τζόγο.οπλιστειτε με υπομονή και ορμιξτε

Εχω μια ερώτηση . Στο σπίτι και στο γραφείο που εχω ασύρματο δίκτυο με ένα ρουτερ level οne δεν το βρίσκει το κινητό, ενώ σε αλλά ρουτερ το βρίσκει και σερφαρω μια χαρά. Ξέρει κανείς γιατί;

Link to comment
Share on other sites

egw ena de mporw na katalavw.th xrhsimothta tou na prepei na sundetheis kai na plhrwseis gia thn plohghsh(gia na exei fwnhtikes entoles) afou oi fwnhtikes entoles efoson tis epilexeis egkathistantai sto thl kai ola osa xreiazontai iparxoun sto programma.to eixa rwthsei kai se prohgoumeno post alla de phra apanthsh.pisteuete oti mporei na bgei kanena patch giauto?
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, εγώ παίρνω τηλέφωνο στα καταστηματα ΝΟΚΙΑ να δω αν μπορει να διορθωθει ο τζόγος, και μου λένε οτι δεν εχουν ξαναακουσει για τετοιο πρόβλημα... Πάντως μου ειπαν να το παω να το δουν. βεβαια δεν εχω τραγικό τζογο (οπως εχουν αναφερει αλλοι). Αν δεν το προσεξεις, δεν φαινεται καθολου... Αλλα μιας και ειπε ενας φιλος πιο πανω οτι του τον φτιαξανε, θα το παω κι εγω μια...:p
[sIGPIC][/sIGPIC]ΣΣΣ... Μας ακούνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Το 800αρι θα εννοεις φανταζομαι οτι ειναι πολυ σιγανο γιατι οσον αφορα το Ν95 ειναι το πιο δυνατο σε ηχο τηλεφωνο που ειχα ποτε αφου καθε φορα που τυχαινει να χτυπησει και να το εχω στα χερια μου τρομαζω παθαινω καρδιακο που λεμε!

Αν παρολα αυτα εννοεις οτι το Ν95 σου παιζει σιγα για ψαξτο μηπως επεσες σε ελαττωματικο δεν ειναι και λιγα αυτα που διαβαζουμε εδω για ελαττωματικα κοματια.

 

Απο τα ακουστικα ενοω ρε παιδια οτι η ενταση ειναι σιγανη!οχι απο τα εξωτερικα ηχεια,αυτα σκωτονουν! Kαι κατι ακομη, το gps το πολυ σε 1-1,5 λεπτο με βρισκει!

Link to comment
Share on other sites

Τετάρτη θα το έχω στα χέρια μου!!

Αυτο που εχει παρει ο ξαδερφος μου απο το γερμανο δεν είχε τζογο,γιατι οπως ειδα εχει και την εκδοση 11.Το κινητο δεν ειναι ελληνικο,αλλα πισω λεει Finland,αλλα οχι made in Finland μια αλλη λέξη αλλα δεν θυμάμαι τώρα.

Code δεν εχει ελληνικο,αλλα απο αυτα που ειδα στην πρωτη σελίδα δεν υπάρχει.

Τέσπα,αυτο που ηθελα να ρωτήσω ειναι για το βιντεο...

Τράβηξα ενα βιντεο με το ν95,οταν το τραβουσα ομως και προχωρουσα,και το πηγαινα δεξια,αριστερα κτλ,η εικονα εκανα καπως σαν να κολλουσε..μου θυμισε το ν73..

Στο pc δεν το ειδα,αλλα μονο στο κινητό...

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...