Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος I


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προσπαθώ να κάνω κλήση με φωνητική εντολή αλλά τίποτα.Υποτίθεται ότι δεν τις γράφεις,αλλά τις παίρνει έτοιμες από την εγγραφή ονόματος και επιθέτου ή ψευδωνύμου.Δεν συμβαίνει τίποτα τέτοιο.Ακόμη και στο μενού πρέπει να υπάρχει σε κάθε επαφή στις επιλογές η εντολή "αναπαραγωγή φράσης".ΔΕΝ ΤΗΝ ΒΡΉΚΑ ΠΟΥΘΕΝΆ.Τι συμβαίνει σε εσάς;Μήπως ξέχασαν να το βάλουν στο ελληνικό μενού;:X

Κανείς δεν χρησιμοποιεί φωνητικές εντολές για να πάρει τηλ;;;!!!Κάποια απάντηση ρε παιδιά.Επίσης,πουθενά δεν βρίσκω την εφαρμογή πορτοφόλι που υπήρχε σε παλαιότερα Νόκια.Καμμία συμβουλή;

 

Η κληση με φωνητικη εντολη υπαρχει κανονικα .

Μαλλον φταιει ο τροπος που περασες τις επαφες σου

(Πως το εκανες αυτο?)

Δοκιμασε αυτο : Κανε επιλογη ολων των επαφων και στην συνεχεια ,αντιγραφη στην καρτα μνημης .

Το back-up των επαφων που δημιουργθηκε ,το χρησιμοποιεις μεσα απο το μενου των επαφων

κανοντας επαναφορα των επαφων απο την καρτα μνημης .

 

το wallet οπως ειπες ,ΥΠΗΡΧΕ σε παλιοτερα νοκια .

Κυκλοφορουν αναλογες εφαρμογες που κανουν την δουλεια που θες....

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πέρασα τις επαφές μου μέσω bluetooth από το 8800.Μπορεί να φταίει αυτό;!!!Επίσης μπορείς να προτείνεις κάποια εγαρμογή;Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
"LengthPro® Comment Lengthener™always keeps my comments lengthy!"
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα τις επαφές μου μέσω bluetooth από το 8800.Μπορεί να φταίει αυτό;!!!Επίσης μπορείς να προτείνεις κάποια εγαρμογή;Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Ναι αυτο φταιει μαλλον. Δοκιμασε περασμα επαφων χειροκινητα ,αφου πρωτα σβησεις ολες

τις επαφες (ξερω ειναι μαρτυριο ..). Δοκιμασε πρωτα αυτο που σου προτεινα παραπανω .

Handy safe η εφαρμογη.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

βρηκα καινουργιο bug !

οταν βαλουμε το alarm να χτυπαει επαναλαμβανομενα (ας πουμε τις μερες εργασιας), το πρωι που χτυπαει κανονικα μετα δεν δουλευει το πληκτρο των συντομευσεων !

στρωνει φυσικα μονο με επαννεκινηση

ΚΡΙΜΑ !

Link to comment
Share on other sites

Η κληση με φωνητικη εντολη υπαρχει κανονικα .

Μαλλον φταιει ο τροπος που περασες τις επαφες σου

(Πως το εκανες αυτο?)

Δοκιμασε αυτο : Κανε επιλογη ολων των επαφων και στην συνεχεια ,αντιγραφη στην καρτα μνημης .

Το back-up των επαφων που δημιουργθηκε ,το χρησιμοποιεις μεσα απο το μενου των επαφων

κανοντας επαναφορα των επαφων απο την καρτα μνημης

 

Και εγώ που έκανα Import των επαφών από το outlook, έχουν περαστεί κανονικά οι φωνητικές εντολές.

Ωστόσο ποιο το νόημα χρήσης τους, όταν για να πεις τη φράση χρειάζεται πρώτα να έχεις πατημένο το δεξί κουμπί επιλογής.Εκεί που θα ήταν πραγματικά χρήσιμο, θα ήταν αν απλά μιλούσες, χωρίς να πατάς τίποτα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω το ιδιο.. Μολις τα εγκατεστησα αλλα πουθενα η επιλογη για να τα "διαβασει"...

Μήπως αυτή η εφαρμογή εξυπηρετεί και την "Φωνητική εκφώνηση των επαφών" ?

Σε μένα πάντως έχει πλάκα να προσπαθεί να διαβάσει τις επαφές μου την ώρα που με καλούν με computerized φωνή

(Το greek.sis δεν το έχω περάσει ακόμη)

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

RX8Club.GR

Επίσημα Αναγνωρισμένο

Σωματείο Φίλων & Ιδιοκτητών RX8 Ελλάδος

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο φταιει μαλλον. Δοκιμασε περασμα επαφων χειροκινητα ,αφου πρωτα σβησεις ολες

τις επαφες (ξερω ειναι μαρτυριο ..). Δοκιμασε πρωτα αυτο που σου προτεινα παραπανω .

Handy safe η εφαρμογη.

Δοκίμασα την αντιγραφή στην κάρτα και μετά επαναφορά από αυτήν,αλλά τίποτα.Συνακόλουθα δοκίμασα δημιουργία καινούργιας επαφής μήπως και δω στο μενού της να εμφανίζεται η αναπαραγωγή φράσης αλλά πάλι τίποτα!Πλέον έχω σβήσει τις επαφές,αλλά και πάλι κατά την δημιουργία καινούργιας επαφής, μενού με την εντολή "αναπαραγωγή φράσης" δεν εμφανίζεται.Σε εσάς,κάτω από πια εντολή εμφανίζεται;Δλδ μετά από ποιά εντολή πρέπει να το ψάξω;

"LengthPro® Comment Lengthener™always keeps my comments lengthy!"
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα την αντιγραφή στην κάρτα και μετά επαναφορά από αυτήν,αλλά τίποτα.Συνακόλουθα δοκίμασα δημιουργία καινούργιας επαφής μήπως και δω στο μενού της να εμφανίζεται η αναπαραγωγή φράσης αλλά πάλι τίποτα!Πλέον έχω σβήσει τις επαφές,αλλά και πάλι κατά την δημιουργία καινούργιας επαφής, μενού με την εντολή "αναπαραγωγή φράσης" δεν εμφανίζεται.Σε εσάς,κάτω από πια εντολή εμφανίζεται;Δλδ μετά από ποιά εντολή πρέπει να το ψάξω;

 

Αν μπεις μέσα στην επαφή και έχοντας επιλέξει το νούμερο,κάνεις κλικ στο αριστερό κουμπί για να βγει το μενού,η φράση "αναπαραγωγή γράσης" βγαίνει κάτω από το "Προεπιλογές" και πάνω από το "Ορισμός ταχ. κλήσης".

 

Φίλε pyrovolike, αν δώσεις 700€ για φορητό, θα είναι από τα χειρότερα που κυκλοφορούν στην αγορά (από άποψη δυνατοτήτων).

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Αν μπεις μέσα στην επαφή και έχοντας επιλέξει το νούμερο,κάνεις κλικ στο αριστερό κουμπί για να βγει το μενού,η φράση "αναπαραγωγή γράσης" βγαίνει κάτω από το "Προεπιλογές" και πάνω από το "Ορισμός ταχ. κλήσης".

 

Φίλε pyrovolike, αν δώσεις 700€ για φορητό, θα είναι από τα χειρότερα που κυκλοφορούν στην αγορά (από άποψη δυνατοτήτων).

Τέτοιο μενού ΔΕΝ έχω!Μετά το προεπιλογές υπάρχει ΜΟΝΟ ο ορισμός ταχ. κλήσης

"LengthPro® Comment Lengthener™always keeps my comments lengthy!"
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια αμα την καμερα την εχω στα 3Μp θα βγαινουνε ιδιας ποιοτιτας φοτο οπως με τα 5Mp της cam του Ν95?Το λεω γιατι καπου διαβασα Tips για το Ν95 εδω στο φορουμ και ελεγε καλιτερα να το εχεις στα 3 για λιγοτερι καταναλωση μνημης!Οκ αλλα θα ειναι ιδιας ποιοτητας με των 5??
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια αμα την καμερα την εχω στα 3Μp θα βγαινουνε ιδιας ποιοτιτας φοτο οπως με τα 5Mp της cam του Ν95?Το λεω γιατι καπου διαβασα Tips για το Ν95 εδω στο φορουμ και ελεγε καλιτερα να το εχεις στα 3 για λιγοτερι καταναλωση μνημης!Οκ αλλα θα ειναι ιδιας ποιοτητας με των 5??

 

Γιατί ρωτάς και δεν κοιτάς ο ίδιος το αποτέλεσμα; Πάρε μία με 3 και μία με 5 MP και σύγκρινέ τες.

Το θέμα είναι για τι τις χρειάζεσαι. Θα τις εκτυπώσεις; Θα τις βλέπεις στην οθόνη του κινητού ή του υπολογιστή; Ανάλογα με τη χρήση, κάνεις και τη σύγκριση.

Αν είναι να τις βλέπεις μόνο στην οθόνη του κινητού, και 1,3 MP είναι πολλά.

Για την οθόνη του υπολογιστή, αμελητέα η διαφορά, εκτός αν αρχίσεις τα ζουμ και ψάχνεις για ατέλειες.

Για εκτύπωση, εξαρτάται από το μέγεθος.

Και σε όλα τα παραπάνω, δεν έχουν όλοι το ίδιο μάτι. Σε άλλους είναι πολύ ευαίσθητο και βλέπουν και την παραμικρή διαφορά και άλλοι δεν καταλαβαίνουν καμία διαφορά. Για κάνε μια δοκιμή και πες και σ' εμάς τι παρατήρησες.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδες μετα απο καποιες μερες συμβιωσης με το Ν95 μπορω να πω οτι ειμαι ευχαριστημενος,θα προτιμουσα μονο να εβρισκε γρηγοροτερα στιγμα αλλα και παλι δεν με χαλαει τοσο που κανει,τωρα οσον αφορα την ταχυτητα στην εκθεση εγω δεν εχω παρατηρησει τιποτα γιατι ισως δεν εχω πολλα αρχεια ακομα σε λεγες μερες θα σας πω αναλυτικα τις εντυπωσεις μου,ενω ανεβαζω και φωτο,βιντεο κλπ στα rapidshare.Eπισης αυτο τι ειναι?:http://www.fullreleases.com/NewMembers/pre_download-Symbian-Destinator-N95-Latest-version.php?id=793291&aid=&files=c2VsZWN0IExpbmtzLiosIENPTkNBVChMaW5rc0YuTFMsJ1N5bWJpYW4gRGVzdGluYXRvciBOOTUnLExpbmtzRi5SUykgYXMgRGVzY3JpcHRpb24gZnJvbSBMaW5rcywgTGlua3NGIHdoZXJlIG1hdGNoKERlc2NyaXB0aW9uKSBhZ2FpbnN0KCdzaWx2ZXInIElOIEJPT0xFQU4gTU9ERSkgYW5kIExpbmtzRi5FbnRyeUlEID0gTU9EKExpbmtzLkxpbmtJRCwyMCkgb3JkZXIgYnkgTGlua0lEIGRlc2M%3D&z=Symbian+Destinator+N95+Latest+version
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτα τα site δεν βγαζουν αξιοπιστα αποτελεσματα. Συνηθως οπως ακριβως κανεις την αναζητηση στο google σου βγαζει και αποτελεσμα. Και οπως καταλαβες δεν μπορεις να κατεβασεις αυτα που "βρηκε".
Link to comment
Share on other sites

Σωστος παντως εδω και ενα χρονο εχει βγει στην Αμερικη destinator για symbian,pisteyv oti kapoia stigmh θα βγει και για το Ν95:http://www.allaboutsymbian.com/forum/showthread.php?t=43356
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα βαλω εγω... τον Σεπτεμβριο οταν γυρισω στη σχολη :p

 

Δυο πραγματα μου τη δινουν στο Ν95, κι αυτα ειναι θεμα του λειτουργικου, οχι της συσκευης.

1)Γιατι οταν δεχεσαι κατι με bluetooth, δεν γραφει την προοδο?

2)Αυτο με την εκθεση που ειναι ολα χυμα.

Link to comment
Share on other sites

ego pedia exo rotisei gia skype kai den pira kamia apantisi?

Mporese kaneis na to valei?

BRike kaneis to programa se ekdosi symbian?

An nai tote malon tha to epilekso os kinito mia kai tha fao ores omilias meso skype. Yparxoun nokia (opos ton n73 ) ta opoia exoun skype egatestimeno apo tin eteria tilepikinonion px tin THREE stin agglia alla oxi gia to n95 giauto to psaxno.?

φ=1,6180.......................................................
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια αμα την καμερα την εχω στα 3Μp θα βγαινουνε ιδιας ποιοτιτας φοτο οπως με τα 5Mp της cam του Ν95?Το λεω γιατι καπου διαβασα Tips για το Ν95 εδω στο φορουμ και ελεγε καλιτερα να το εχεις στα 3 για λιγοτερι καταναλωση μνημης!Οκ αλλα θα ειναι ιδιας ποιοτητας με των 5??

 

 

Εγώ΄προχτές έκανα αυτό το τεστ με όλες τις ρυθμίσεις στο default και μου φαίνονται στην οθόνη του pc οι 2 φωτό ακριβώς ίδιες.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

ego pedia exo rotisei gia skype kai den pira kamia apantisi?

Mporese kaneis na to valei?

BRike kaneis to programa se ekdosi symbian?

An nai tote malon tha to epilekso os kinito mia kai tha fao ores omilias meso skype. Yparxoun nokia (opos ton n73 ) ta opoia exoun skype egatestimeno apo tin eteria tilepikinonion px tin THREE stin agglia alla oxi gia to n95 giauto to psaxno.?

 

Υπαρχεια skype και μπορεις να το εγκαταστησεις και στο Ν95 αλλα δουλευει μονο με three.

 

Υπαρχει ομως το fring το οποιο κανει την ιδια δουλεια με το skype και ειναι πολυ καλο.

Link to comment
Share on other sites

Εχει αγορασει κανεις την θηκη crystal case?Και τι λεει,εφαρμοζει καλα?το προστατευει το τηλ,? μηπως το κανει το τηλ. πολυ χοντρο?η μηπως γρατζουναει το τηλ,γιατι καπου ειχα διαβασει οτι εκει που κουμπονει αφηνει σημαδια.
Link to comment
Share on other sites

Εχει αγορασει κανεις την θηκη crystal case?Και τι λεει,εφαρμοζει καλα?το προστατευει το τηλ,? μηπως το κανει το τηλ. πολυ χοντρο?η μηπως γρατζουναει το τηλ,γιατι καπου ειχα διαβασει οτι εκει που κουμπονει αφηνει σημαδια.

 

την εχω βαλει εγω,κουπμωνει αρκετα καλα και δεν

το κανει χοντρο.καλο ειναι ομως να μην την βγαζεις-βαζεις

για το κατω μερος δεν βγαινει ευκολα με αποτελεσμα

να αφησεις καμια γρατσουνια.πλεον δεν την βαζω γιατι καλυπτει

την οθονη με αποτελεσμα να μην βλεπεις την ζωντανια της οθονης,και

εχω παρει μια αλλη.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχει αγορασει κανεις την θηκη crystal case?Και τι λεει,εφαρμοζει καλα?το προστατευει το τηλ,? μηπως το κανει το τηλ. πολυ χοντρο?η μηπως γρατζουναει το τηλ,γιατι καπου ειχα διαβασει οτι εκει που κουμπονει αφηνει σημαδια.

 

den afinei simadia katholoy kai den toy dinei ogko katholoy,to mono meionektima den anoigei to slider pros ta kato...kata ta alla prostatevi to kinito mia hara!!!

 

@manosX pigene edo http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=170996

 

@viper..gts.gr to bluetooth oyte se proigoumena N series kinita egrafe proodo ,mono otan steleneis grafei

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

den afinei simadia katholoy kai den toy dinei ogko katholoy,to mono meionektima den anoigei to slider pros ta kato...kata ta alla prostatevi to kinito mia hara!!!

 

μια χαρα ανοιγει και κατω και πανω.

που ειχες το προβλημα??:worry:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...