Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος I


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μήπως αυτή η εφαρμογή εξυπηρετεί και την "Φωνητική εκφώνηση των επαφών" ?

Σε μένα πάντως έχει πλάκα να προσπαθεί να διαβάσει τις επαφές μου την ώρα που με καλούν με computerized φωνή

(Το greek.sis δεν το έχω περάσει ακόμη)

 

Πού υπάρχει αυτό το sis? Κάνει ανάγνωση ελληνικών χαρακτήρων?

 

Παλι τα ιδια θα λεμε ? Δεν παιζει για Ν95

Μου φαινεται δεν διαβαζεται τα προηγουμενα ...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1929096#post1929096

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Παιδια plz help!

Αυριο θα πάρω και εγώ το ν95!

λεω να το πάρω απο νοκια shop,εχω τηλεφωνήσει σε αρκετά,και απο οτι μου ειπαν καταρχας κυκλοφορει επισημα στην ελλάδα σε ενα χρώμα,το θέμα ειναι σε ποιο όμως?αυτο που ειναι καπως κιτρινο απο πισω??ή αυτο που ειναι μωβ κάπως?Γιατι το κιτρινο δεν μου αρέσει.

Επισης σε οσα τηλεφωνησα δεν ξεραν αν εχουν την καινουρια παρτίδα,δλδ με την εκδοση 11.

Θα σας ήμουν ευγνώμων αν μου πείτε καποιο nokia shop Αθήνα ή Θεσσαλονικη,κυριως Αθήνα,που εχει σίγουρα το ν95 με την τελευταια εκδοση λογισμικου δλδ την 11.

Καποιος λογικα που το εχει αγοράσει απο καποιο κατάστημα της νοκια,θα ξερει την εκδοση λογισμικου που είχε.

Πειτε μου εδω,ή αν μπορειτε στειλτε μου Pm.

Ευχαριστώ πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια plz help!

Αυριο θα πάρω και εγώ το ν95!

λεω να το πάρω απο νοκια shop,εχω τηλεφωνήσει σε αρκετά,και απο οτι μου ειπαν καταρχας κυκλοφορει επισημα στην ελλάδα σε ενα χρώμα,το θέμα ειναι σε ποιο όμως?αυτο που ειναι καπως κιτρινο απο πισω??ή αυτο που ειναι μωβ κάπως?Γιατι το κιτρινο δεν μου αρέσει.

Επισης σε οσα τηλεφωνησα δεν ξεραν αν εχουν την καινουρια παρτίδα,δλδ με την εκδοση 11.

Θα σας ήμουν ευγνώμων αν μου πείτε καποιο nokia shop Αθήνα ή Θεσσαλονικη,κυριως Αθήνα,που εχει σίγουρα το ν95 με την τελευταια εκδοση λογισμικου δλδ την 11.

Καποιος λογικα που το εχει αγοράσει απο καποιο κατάστημα της νοκια,θα ξερει την εκδοση λογισμικου που είχε.

Πειτε μου εδω,ή αν μπορειτε στειλτε μου Pm.

Ευχαριστώ πολυ!

 

Δεν νομιζω να ερθει με παλιοτερη εκδοση εκτος απο την 11 .

Εγω το πηρα 10 μερες πριν ,και ειχε την 11.

(και με παλιοτερη να ερθει σιγα το πραγμα,κανεις αναβαθμιση μονος σου

με το που θα το παρεις )

Το deep plum κυκλοφορει μεχρι τωρα απο αλφα.

(Ρωτησε στο νοκια σοπ Π.φαληρου,pm για περισσοτερα)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

την εχω βαλει εγω,κουπμωνει αρκετα καλα και δεν

το κανει χοντρο.καλο ειναι ομως να μην την βγαζεις-βαζεις

για το κατω μερος δεν βγαινει ευκολα με αποτελεσμα

να αφησεις καμια γρατσουνια.πλεον δεν την βαζω γιατι καλυπτει

την οθονη με αποτελεσμα να μην βλεπεις την ζωντανια της οθονης,και

εχω παρει μια αλλη.

 

ARI kalispera phres apo expansys thn Nokia Carrying Case CP-191 (black)?an nai pes mou ligo entuposeis epeidi pareiggeila re c kai ego kai anameno..thnx..

HomeQuality.gr New real Etate.Dose sto akinito sou tin pragmatiki tou axeia,ela min argeis mpes stin parea tou megaluterou Portal Real Estate tis Dramas.:)
Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να βοηθησει...Eχω 2gb καρτα.Τα αρχεια μου ειναι ολα κι ολα 10 φωτο και 1 mp3. τιποτε αλλο.Πως εξηγειται οτι η χωρητικοτητα της αυτη τη στιγμη ειναι 918 ΜΒ ελευθερα και χρησιμ.1024 ?Μηπως επειδη στους χαρτες εχω βαλει επιλογη στο 100%? ευχαριστω εκ των προτερων:confused:
Link to comment
Share on other sites

Λογω επιδοτησης ημουν (αν και ακομα το σκεφτομαι ) στο τσακ να το παρω. Το καλο ή το κακο ειναι οτι εχω και ενα htc 3300 που τουλαχιστον το navigation δουλευει αψογα.Επισης οι φωνητικες κλησεις (πραγμα που με ενδιαφερει) δουλευουν και αυτες αψογα. Με αυτα που διαβαζω θεωρω οτι μαλλον αν το παρω θα κανω μ.....α. Αν καποιος εχει ppc μπορει να μου δωσει καποια υπερ και κατα ?

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια η κάρτα 4gb micro sd θα αργήσει να έρθει?γιατι αν αργήσει να παρω 2gb και μετά βλεπουμε.

 

Τελη του μηνα υποτιθεται οτι θα κυκλοφορησει (δεν γνωριζω για Ελλαδα)

με σχετικα ακριβη τιμη. Θα ελεγα να βολευτεις με μια 2GB

Μηπως ξερει κανεις πως κανουμε απεγκατασταση το Acrobat?Πηγα μεσα στο διαχειρηση εφαρμογων αλλα δεν το εχει μεσα για να το βγαλω.

 

Δεν γινεται απεγκατασταση ,ειναι ενσωματωμενο στην ρομ

 

Λογω επιδοτησης ημουν (αν και ακομα το σκεφτομαι ) στο τσακ να το παρω. Το καλο ή το κακο ειναι οτι εχω και ενα htc 3300 που τουλαχιστον το navigation δουλευει αψογα.Επισης οι φωνητικες κλησεις (πραγμα που με ενδιαφερει) δουλευουν και αυτες αψογα. Με αυτα που διαβαζω θεωρω οτι μαλλον αν το παρω θα κανω μ.....α. Αν καποιος εχει ppc μπορει να μου δωσει καποια υπερ και κατα ?

 

Με λιγα λογια ,αν ειναι να το παρεις μονο για navigation,ξεχασε το.

(Destinator rules +αργει να κλειδωσει το gps του Ν95 -->ισως βελτιωθει με αναβαθμιση)

Ολα τα αλλα ,ειναι υπερ του Ν95 (αν εξαιρεσεις λιγακι την μπαταρια)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Με λιγα λογια ,αν ειναι να το παρεις μονο για navigation,ξεχασε το.

(Destinator rules +αργει να κλειδωσει το gps του Ν95 -->ισως βελτιωθει με αναβαθμιση)

Ολα τα αλλα ,ειναι υπερ του Ν95 (αν εξαιρεσεις λιγακι την μπαταρια)

 

Δηλαδη?

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

Παιδι πρπει να κανω τιποτα για να μπω στο gprs?Η καρτα sim που εχω ειναι τριων χρονων,το λεω γιατι δεν μπορω να μπω με τιποτα στο gprs,mhpvw prepei να παρω τηλ την cosmote για ενεργοποιηση?
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη?

 

εννοει οτι το smart2go δεν συκρινεται με το Destinator.

και το ν95 για να βρει δορυφορο κανει 3-5λεπτα.

δηλ.αμα το θελεις για ολα τ'αλλα που εχει προχωρα στην αγορα του.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδιά ξέρει κανείς γιατί μου ζητάει κωδικό προιόντος για ενεργοποίηση το rout66 στοΝ95, ενώ έχω κάνει ολη την διαδικασία ;
No place like Hell....
Link to comment
Share on other sites

Μόλις γύρισα από 4ήμερο επαγγελματικό ταξίδι στο Amsterdam. Εντυπώσεις από το N95:

 

ΦΩΤΟ: Τέλειες την ημέρα, καμμία σχέση με το παλιό μου SE Κ800i. Νυκτερινές, μάπα, καλύτερο το SONY... ΟΜΩΣ: επειδή η δουλειά μου θέλει να βγάζω φωτο σε macro mode (closeup), εκεί το 95 πραγματικά με εντυπωσίασε. Πλησιάζει στα 10 cm, ανάβει το flash και η φωτο βγαίνει ωραιότατη συνήθως.. Εντυπωσιακό! Θα περίμενα να "ασπρισει" όλη από το φλας, αλλά όχι!

 

GPS: Πλήρωσα 9 ευρω για μιας εβδομάδας χρήση του χάρτη. Στίγμα, άλλοτε εδινε σε 5', άλλοτε (ιδίως μέσα στα στενά της πόλης) έκανε τόση ώρα που απογοητευμένος το έκλεινα (>30' !!). Το έκλεισα και βολεύτηκα τέλεια με το LOOX μου και το Destinator...

 

Επικοινωνία τηλεφωνική με Ελλάδα, μουσικές, WiFi, όλα τα άλλα άψογα. Μπαταρία μια χαρά με κρατούσε. Γενικώς, πολύ ευχαριστημένος και χαρούμενος που γλύτωσα από το K800.. και τα κοριτσίστικα πλήκτρα του.

 

ΟΜΩΣ, έχω 1 σοβαρό πρόβλημα και θα ήθελα κάποια λύση (εαν βέβαια υπάρχει κάποιος με το ίδιο): Εχω ένα TOYOTA με το εργοστασιακό bluetooth (νομίζω είναι Motorola). Το Ν95 λοιπόν, δεν συνδέεται με τίποτα μαζί του. Βρήκα και μερικούς στο Web που έχουν το ίδιο πρόβλημα. Εχει ακούσει κανείς τίποτα για αυτό και κάποια λύση ίσως? Λέτε να διορθωθεί με κανα software update στο μέλλον?

Και τέλος πιο car bluetooth συστήνετε (εννοείτε να το έχετε ΕΣΕΙΣ και όχι να το έχετε διαβάσει κάπου )

 

Ευχαριστώ:)

Link to comment
Share on other sites

Κι εχω προβλημα με το bluetooth της bmw(Ε90 '06). Κι αλλοι εχουν προβλημα επισης, αν και καποιος ειπε οτι καταφερε να το δουλεψει με 5αρα 2007 μοντελο. Που θελω να καταληξω? Μπορει να διορθωθει με software update...του αυτοκινητου σου.
Link to comment
Share on other sites

Eπιτέλους εχτές Τρίτη 12/06/2007 το μεσημέρι παρέλαβα το Ν95 μου σε Deep Plum από ΑC και με το τελευταίο λογισμικό:

V 11.0.026

17-04-07

RM-159

Nokia N95 (07.01)

Link to comment
Share on other sites

Tελικά κυκλοφόρησαν τρία πακέτα συσκευασίας με Ν95:

 

1o πακέτο (Αlpha Copy)

http://img467.imageshack.us/my.php?image=27969370bu4.jpg

 

2o πακέτο (παραεισαγωγή):

http://www.allaboutsymbian.com/images/features/N95/photos/DSC03148-tb.JPG

 

3o πακέτο (παραεισαγωγή):

http://www.allaboutsymbian.com/news/images/n95unboxmar22-2.jpg

 

 

Το Ν95 μου δεν είχε την διάφανη προστατευτική μεμβράνη στην οθόνη, ενώ το πακέτο είχε την λευκή ταινία ασφαλείας.

Σε όλα έτσι είναι, χωρίς προστατευτική μεμβράνη στην οθόνη;

Link to comment
Share on other sites

Παληκάρια έχουμε ανοίξει 2 topic για το gps και πόσα άλλα.

1 topic για τη φωτογραφική μηχανή με τις βέλτιστες ρυθμίσεις για μέρα/νύχτα, μπορούμε να ανοίξουμε?Έχω αρκετές απορίες.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Tελικά κυκλοφόρησαν τρία πακέτα συσκευασίας με Ν95:

 

1o πακέτο (Αlpha Copy)

http://img467.imageshack.us/my.php?image=27969370bu4.jpg

 

2o πακέτο (παραεισαγωγή):

http://www.allaboutsymbian.com/images/features/N95/photos/DSC03148-tb.JPG

 

3o πακέτο (παραεισαγωγή):

http://www.allaboutsymbian.com/news/images/n95unboxmar22-2.jpg

 

 

Το Ν95 μου δεν είχε την διάφανη προστατευτική μεμβράνη στην οθόνη, ενώ το πακέτο είχε την λευκή ταινία ασφαλείας.

Σε όλα έτσι είναι, χωρίς προστατευτική μεμβράνη στην οθόνη;

 

δεν εχει προστατευτικη μεμβρανη στην οθονη.

δεν εχουνε βαλει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μία μικρή διόρθωση...

Εγώ έχω αυτό το πακέτο που αναφέρεις, αλλά ΔΕΝ είναι AC.

Είναι παραεισαγωγής Made in Finland, σε Deep Plum, προορισμένο για τη Γερμανική αγορά.

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Μία μικρή διόρθωση...

Εγώ έχω αυτό το πακέτο που αναφέρεις, αλλά ΔΕΝ είναι AC.

Είναι παραεισαγωγής Made in Finland, σε Deep Plum, προορισμένο για τη Γερμανική αγορά.

 

Στην ελληνική αγορά όμως όσα ίδια πακέτα κυκλοφορούν είναι της ΑC.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη?

 

Δηλαδή αν σ ενδιαφερει η πλοηγηση και γενικα το navigation τα ppc είναι μονόδρομος. Το gps του Ν95 είναι τουλάχιστον διακοσμητικό, στην ουσία "αχρηστο" και πολύπλοκο, ασε που για να βρει δορυφόρους πρεπει να περιμενεις απο 5' μέχρι 30 λεπτα όπως έγραψε κι ενας φίλος παραπάνω (με ανοικτό το πορτάκι να βλέπει ουρανό κλπ)....χ..σε μέσα δηλαδή, πιο γρήγορα πάς με τα πόδια!:)

Κατα τ'αλλα αν εξαιρέσεις και την μπαταρία του που είναι απαράδεχτη, είναι ενα καλο multimedia κινητό. Μέχρι εκεί!

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...