Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος I


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γιατι το gps του ν95 στιν επιφανια τησ θαλασσασ μου διχνει 52 μετρα υψομετρο????
....pithanon logw iperthermansis tis gis...lionoun oi pagoi kai auksanetai to ipsometro:p ....poli periergo pantws...kapia rithmisi prepei na kaneis ektos an eisai se krouazieropoloio
Εδώ χτυπά η καρδιά της ΘΥΡΑΣ 7 στο Πύργο Διρού Μάνης! :D
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

pote to eixes paraggeilei file?

 

to ixa paragili prin apo 1 mina... genika ixa pai se polla voda shops ke tous ixa pi oti molis vgi na me paroun tilefono. mono enas me pire til mexri tora... to voda shop pou mou to edose simera mexri prin apo mia vdomada mou elege oti tha erthi kata ton ioulio...

Link to comment
Share on other sites

Τι σε κάνει να πιστεύεις ότι η μαμά Νόκια δεν το ξέρει!!!!!

Για τις χώρες που αναφέρεις έχεις τιμή και περιεχόμενα συσκευασίας!!!!

Λέμε τώρα:O

 

Και βέβαια το ξέρει η μαμά ΝΟΚΙΑ, γιατί αν προσέξετε στα Specifications, στο κομμάτι που αναφέρετε στο τι περιέχει το κουτί, λέει ξεκάθαρα "ανάλογα με το κουτί εισαγωγής στην κάθε χώρα!!!". ρα λοιπόν ξέρει πολύ καλά τι έρχεται εδώ.... απο εκεί και πέρα όσο αφορά την τιμή, ε δεν νομίζω ότι είναι στο χέρι τις να την ελέγξει!

Link to comment
Share on other sites

γιατι το gps του ν95 στιν επιφανια τησ θαλασσασ μου διχνει 52 μετρα υψομετρο????

 

Τα συστήματα πλοήγησης στο υψόμετρο δεν είναι καθόλου ακριβή (εκτός από τα στρατιωτικά βέβαια). Συνήθως η απόκλιση είναι 25-50 μέτρα. Α, και υπάρχει πάντα η πιθανότητα να βρίσκεσαι όντως σε ύψος 52 μέτρων, ακόμη και αν είσαι στην επιφάνεια (όπως επίσης να βρίσκεσαι και σε αρνητικό υψόμετρο ενώ είσαι στην επιφάνεια της θάλασσας, βλ. Ολλανδία).

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολο το κοσμο.Για ενημερωση σας,μολις παρηγγειλα το κινητο σε καταστημα ''ΚΟΛΟΜΒΟΥΝΗ'' και θα μου το φερει την Δευτερα.Συσκευες υπαρχουν και τις φερνει με παραγγελια απο VODAFONE.Tιμη 748ευρωπουλα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Paidia ego to exo kanei proparaggelia apo ena katastima NOKIA alla ap' oti eida stin selida tis NOKIA den iparxei san episimo.

Lete na to paro apo alou?

 

P.S.: Pira kai stis plirofories kai tous edosa ton arithmo tou katastimatos kai mou eipan oti anikei se kapion kai oxi se katastima.

Link to comment
Share on other sites

Paidia ego to exo kanei proparaggelia apo ena katastima NOKIA alla ap' oti eida stin selida tis NOKIA den iparxei san episimo.

Lete na to paro apo alou?

 

P.S.: Pira kai stis plirofories kai tous edosa ton arithmo tou katastimatos kai mou eipan oti anikei se kapion kai oxi se katastima.

 

Mπορεις να μου πεις τηλέφωνο ή περιοχή (διευθυνση)? Θα σου πω αν ειναι ΝΟΚΙΑ η κατι αλλο...

[sIGPIC][/sIGPIC]ΣΣΣ... Μας ακούνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Τα συστήματα πλοήγησης στο υψόμετρο δεν είναι καθόλου ακριβή (εκτός από τα στρατιωτικά βέβαια). Συνήθως η απόκλιση είναι 25-50 μέτρα. Α, και υπάρχει πάντα η πιθανότητα να βρίσκεσαι όντως σε ύψος 52 μέτρων, ακόμη και αν είσαι στην επιφάνεια (όπως επίσης να βρίσκεσαι και σε αρνητικό υψόμετρο ενώ είσαι στην επιφάνεια της θάλασσας, βλ. Ολλανδία).

 

EIMOYNA STO LIMANI TOY PEIRAIA!!ELEGE 52 METRA

KAI STIN PARALIA TIS XALKIDAS 53!!!OI ELES DIO ENDIKSEIS POY EXEI (AKREIBIA KAI AKR.ΥΨ)ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΕΙΝΑΙ???

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολο το κοσμο.Για ενημερωση σας,μολις παρηγγειλα το κινητο σε καταστημα ''ΚΟΛΟΜΒΟΥΝΗ'' και θα μου το φερει την Δευτερα.Συσκευες υπαρχουν και τις φερνει με παραγγελια απο VODAFONE.Tιμη 748ευρωπουλα.

 

ti katasthma einaia auto?otan les to fernei apo vodafone ennoeis oti h vodafone exei polla kommatia na steilei?egw eimai sthn eparxia les na to feroun grhgora?shmera ekana thn paraggelia...

 

 

sxetika me kartes mnhmhs an den kanw lathos pairnei micro sd.exete vrei kammia 2gb fthnh apo ellhniko site?kai apo ena grhgoro psaximo pou ekana eida oti mia etairia i sandisk an den kanw lathos exei bgalei kai 4gb micro sd (se timh 79 eurw,times exwterikou panta)apla den exei kikloforhsei eurews kai fusika sthn ellada tha arghsei na rthei.

 

http:// http://www.katerelos.gr/product_info.php?products_id=2399 auth einai sumbath me to n95?

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

ti katasthma einaia auto?otan les to fernei apo vodafone ennoeis oti h vodafone exei polla kommatia na steilei?egw eimai sthn eparxia les na to feroun grhgora?shmera ekana thn paraggelia...

 

 

sxetika me kartes mnhmhs an den kanw lathos pairnei micro sd.exete vrei kammia 2gb fthnh apo ellhniko site?kai apo ena grhgoro psaximo pou ekana eida oti mia etairia i sandisk an den kanw lathos exei bgalei kai 4gb micro sd (se timh 79 eurw,times exwterikou panta)apla den exei kikloforhsei eurews kai fusika sthn ellada tha arghsei na rthei.

 

http:// http://www.katerelos.gr/product_info.php?products_id=2399 auth einai sumbath me to n95?

δεν βλεπω το λογο γιατι να μην την δεχεται.

εγω προσωπικα πηρα αυτη

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=15&category=56583853&product=923745

οσο για 4GB το βλεπω λιγο χλωμο να την δεχεται.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πέρασες τις ελληνικές οδηγίες ή τις αγγλικές; Γιατί κάποιο άλλο παιδί που αγόαρσε το πακέτο, είπε οτι οι ελληνικές φωνητικές οδηγίες του κολλούσαν και αναγκάστηκε να περάσει τις αγγλικές. Πολύ σημαντικό να δουλεύουν σωστά οι ελληνικές μιας και έχει μεγάλη διαφορά να σου λέει στα αγγλικά "τώρα στρίψτε δεξιά και αμέσως αριστερά" και να κάθεσαι να σκέφτεσαι τι ακριβώς πρέπει να κάνεις (για όσους δε γνωρίζουν τέλεια αγγλικά βέβαια).

 

Εγώ στράβωσα που τελικά ήρθε (και πήρα) το plum και όχι το sand. Αν το πάρες και συ το τηλέφωνο, πάρε το sand, να στο ανταλλάξω με το δικό μου. :lol: :p

 

Και μια ερώτηση σε όλους τους κατοχους:

 

Τα multimedia πλήκτρα τα χρησιμοποιείτε; Σας βολέυουν; Εγώ απο την στιγμή που έπιασα την συσκευή στα χέρια μου, ούτε καν τα ακούμπησα. Και όση ώρα χρησιμοποίησα την συσκευή, ενισχύθηκε η άποψή μου, οτι το ανάποδο slide είναι λίγο ανούσιο και ίσως θα ήταν καλύτερα να έλειπε.

 

Μπορεί βέβαια στην πορεία να αλλάξω άποψη, αλλά μέχρι στιγμής δε μπορώ να σκεφτώ κάποια περίπτωση που θα μου φαινόντουσαν απαραίτητα τα συγκεκριμένα πλήκτρα.

 

Η αλήθεια είναι πως την πρώτη φορά έγραφε Λήψη αλλά δεν κατέβαζε, ε και το ξαναέκανα και κατέβηκαν αμέσως. Δεν παρατήρησα δηλαδή κανένα πρόβλημα. Λίγη επιμονή δεν βλάπτει, σου λέω δουλεύουν άψογα!

 

Γιώργο πάντως τρίζει αρκετά και είναι κρίμα. Φαίνεται ιδιαίτερα όταν έχω ανοιχτό το πληκτρολόγιο. Εσένα?

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι πως την πρώτη φορά έγραφε Λήψη αλλά δεν κατέβαζε, ε και το ξαναέκανα και κατέβηκαν αμέσως. Δεν παρατήρησα δηλαδή κανένα πρόβλημα. Λίγη επιμονή δεν βλάπτει, σου λέω δουλεύουν άψογα!

 

Γιώργο πάντως τρίζει αρκετά και είναι κρίμα. Φαίνεται ιδιαίτερα όταν έχω ανοιχτό το πληκτρολόγιο. Εσένα?

 

ΚΑΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ!!!ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

Ξερεις κανείς αν το Ν95 γίνει vodafone live κινητό και αν ναι πότε;

 

 

Είναι ήδη.

 

Είμαι ο μόνος που δεν είμαι καθόλου ικανοποιημένος από την κάμερα?

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

Mπορεις να μου πεις τηλέφωνο ή περιοχή (διευθυνση)? Θα σου πω αν ειναι ΝΟΚΙΑ η κατι αλλο...

 

To tilefono einai: 210 6819253

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.Ευχαριστώ για την διευκρίνηση για το τι κάρτα μνήμης παίρνει τελικά και επίσης θα ήθελα να πω στον emperor69 πως χωρίς να έχω το κινητό ακόμα από όσες φωτό έχω δει (για ΚΙΝΗΤΟ) είναι ότι καλύτερο έχω δει.Δες συγκριση Ν95 με Canon Ixus 400 5megapixel προηγούμενα.Πολύ μικρές οι διαφορές.Καλύτερη είναι η Ixus σε σχέση με την ανάλυση σε κάποια πράγματα.:) .

 

Θα σου πω μόλις το δω από κοντά την Δευτέρα που θα το έχω.:happy:

:yahoo: Ευτυχισμένος κάτοχος του Ν95.That's what computers have become.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου απο που προκύπτει οτι ειναι; Μπορεις να το διευκρινίσεις, γιατι εχω επιφυλλαξεις. σε ευχαριστω

 

δες εδω

http://rapidshare.com/files/31157602/P1010044.JPG.html

απλως αργοτερα να βγουμε και με λογοτυπο επανω vodafone.

τωρα απλως εχεις τις υπηρεσιες.

 

χρονια πολλα κι'ολας.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου εκπλήσσομαι, ευχάριστα θα ελεγα και το λεω αυτο διότι, πήρα στα κεντρικά της vodafone και μου είπαν οτι το κινητο δεν ειναι dodafone live. Τι να υποθεσω;
Link to comment
Share on other sites

Σημερα ακουσα τα κλασικα κουφα του γερμανου. "Το κινητο κυκλοφορησε πρωτα στο εξωτερικο αλλα ειχα πολλα προβληματα και αποσυρθηκε".

Αλλο καταστημα του την δευτερα μου ειπε μπορει και την παρασκευη (για αυριο)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει κανεις κανα τευχος του pc world προχειρο? Αν θυμαμαι ειχε τεστ καρτων μνημης προσφατα..... Εχει διαφορα η ταχυτητα απο καρτα σε καρτα η ολες οι καρτες ιδιες ειναι? Θυμαμι πιο παλια στο thread για ενα κατοχο που ελεγε οτι η νοκια ηταν πιο αργη απο μια αλλη καρτα μνημης που ειχε... Και οτι εχει διαφορα στο gallery

 

Comments?

AEK UBER ALLES :D

 

Champions League here we come

 

Nokia 7650, 7610,Panasonic x700, 6680, 3230, N70, Ν80, Ν73

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...