Jump to content

Ίσως να μη βλέπουμε πραγματικά αυτό που υπάρχει,πάντα!


teorizo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτα λεγονται μαγικες εικονες .Ειναι 2 εικονες ξεχωριστες που αναλογα σε ποια θεση εισαι ξεχωριζεις την καθεμια.Εχει χρισημοποιηθει το τρικ κι σε εργα τεχνης νομιζω.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 66
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλο ;)

Δεν χρειαστηκε να κανω και πολλα βηματα! 3 εκανα :p Απλως ειμαι και λιγακι γκαβος οποτε μια χαρα :p

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

vasika kati <<antoistiho>> den ginetai kai me tin jokonta (den xero pos grafetai dont varate me), opou kai kala panta se koitaei opou kai na statheis? kai sto sholeio episis eihame kanei kati tetoio me tis duo parallilous pou an kaneis hiastes diagonious pano tous eheis tin entuposi pos lugizoun. genika to anthropino mati xeglietai me diafora pragmata.

[sigpic][/sigpic]

I Am, by any practical defintion of the words, foolproof and incapable of error. - HAL9000

Link to comment
Share on other sites

vasika kati <<antoistiho>> den ginetai kai me tin jokonta (den xero pos grafetai dont varate me), opou kai kala panta se koitaei opou kai na statheis? kai sto sholeio episis eihame kanei kati tetoio me tis duo parallilous pou an kaneis hiastes diagonious pano tous eheis tin entuposi pos lugizoun. genika to anthropino mati xeglietai me diafora pragmata.

Ναι γινεται αυτο στην Τζοκοντα ;) Το εχω ακουσει και εγω.

Επισης κατι τετοιο εχω την εντυπωση οτι γινεται στις αγιογραφιες στις εκκλησιες...

 

Μην γραφεις με greeklish αν μπορεις...:O μου βγηκαν τα ματια :p :) :O

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Ναι γινεται αυτο στην Τζοκοντα ;) Το εχω ακουσει και εγω.

Επισης κατι τετοιο εχω την εντυπωση οτι γινεται στις αγιογραφιες στις εκκλησιες...

 

Μην γραφεις με greeklish αν μπορεις...:O μου βγηκαν τα ματια :p :) :O

οντως,το ιδιο ισχυει και στις αγιογραφιες.
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τώρα που το δοκίμασα χωρίς φως και χωρίς μεγάλη ,σχετικά, απόσταση (δεν έχω χώροοοοοο :lol: ) κατάλαβα τη διαφορά και όντως ισχύει. :)

 

Τώρα όπου να 'ναι περιμένω και τα φαντάσματα. :lol: :p

Always have the feeling that something's missing or left behind...[/b]

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Σίγουρα αξίζει να σηκωθείς από την καρέκλα αλλά σίγουρα με όχι τόσα πολλά βήματα...5 βήματα είναι όλο και όλο το δωματιό μου!

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

vasika kati <<antoistiho>> den ginetai kai me tin jokonta (den xero pos grafetai dont varate me), opou kai kala panta se koitaei opou kai na statheis? kai sto sholeio episis eihame kanei kati tetoio me tis duo parallilous pou an kaneis hiastes diagonious pano tous eheis tin entuposi pos lugizoun. genika to anthropino mati xeglietai me diafora pragmata.

 

Η Τζοκόντα σίγουρα το κάνει....όπου και να πάω μες στο σπίτι δεν ξεκολάει το βλέμμα της από πάνω μου! :wacko:

"Ακόμα κι όταν θα νομίζεις

πως μου πήρες την ψυχή, θα σε καίω.

Κι όταν ακόμη θα νομίζεις

πως για πάντα έχω χαθεί, θα ανατέλλω..."

Link to comment
Share on other sites

Η Τζοκόντα σίγουρα το κάνει....όπου και να πάω μες στο σπίτι δεν ξεκολάει το βλέμμα της από πάνω μου! :wacko:

 

Ύποπτο και ταυτόχρονα ενδιαφέρον :shifty: :shifty:

:p

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
AN ΒΛΕΠΕΤΕ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΙ ΝΑ ΓΥΡΝΑΕΙ ΔΕΞΙΟΣΤΡΟΦΑ, ΤΌΤΕ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΤΕ ΤΟ ΔΕΞΙ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ ΕΓΚΕΦΑΛΟΥ.

ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΤΕ ΤΟ ΑΡΙΣΤΕΡΟ.

ΜΕΡΙΚΟΙ ΤΗΝ ΒΛΕΠΟΥΝ ΝΑ ΓΥΡΝΑΕΙ ΚΑΙ ΠΡΟΣ ΤΙΣ ΔΥΟ ΜΕΡΙΕΣ, ΑΛΛΑ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΤΗ ΒΛΕΠΟΥΝ ΜΟΝΟ ΠΡΟΣ ΤΗ ΜΙΑ

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΣΤΕΙΟ. ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΜΕΡΙΕΣ ''ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ''

Σημείωση: νόμιζα ότι ήταν '' μούφα'', μέχρι που κάθισα και το είδα μαζί με άλλους, και ο καθένας το έβλεπε να γυρνάει διαφορετικά !!!

 

http://img103.imageshack.us/img103/8937/image001be4.gif

 

Υποθέτω αν δεν την βλέπετε δε χρησιμοποιείτε καθόλου :p

 

Αρχικά την έβλεπα να γυρίζει μόνο δεξιά, όμως μετά και προς τα αριστερά. Σαν τις φετινές εκλογές ένα πράμα.

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

σοβαρομιλάτε? εγώ την βλέπω και κτυπάει τούμπες..

Πάλι καλά που δεν την βλέπεις να κάνεις τπτ άλλο εσύ, πορνοδιαστροφικό στοιχείο :p

Σοβαρά τώρα, άλλοι δεν την βλέπουν καθόλου να γυρνάει προς τα αριστερά

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

εδω την βλεπω δεξιοστροφα στην αρχη αν κλεισω τα ματια μου για λιγο και τα ανοιξω την βλεπω αριστεροστροφα...ισως σκευτομαι και με τις 2 μεριες
Link to comment
Share on other sites

Μα ειναι ξεκαθαρο οτι γυρναει αριστεροστροφα. Εχει σηκωμενο το αριστερο ποδι...:blink:

 

edit: Τωρα που την ξαναβλεπω ειναι ξεκαθαρο οτι γυρναει δεξιοστροφα. Εχει σηκωμενο το δεξι ποδι!

 

Νομιζω το ιδιο συμβαινει και με αυτη την εικονα, την οποια αν την κοιταξεις λιγη ωρα το βλεπεις να γυρναει και απο τις 2 μεριες. Μιλαμε με εστειλε το εικονακι.

 

http://i191.photobucket.com/albums/z287/n_wildgirl/wheelrot.gif

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μα ειναι ξεκαθαρο οτι γυρναει αριστεροστροφα. Εχει σηκωμενο το αριστερο ποδι...:blink:

 

edit: Τωρα που την ξαναβλεπω ειναι ξεκαθαρο οτι γυρναει δεξιοστροφα. Εχει σηκωμενο το δεξι ποδι!

 

Νομιζω το ιδιο συμβαινει και με αυτη την εικονα, την οποια αν την κοιταξεις λιγη ωρα το βλεπεις να γυρναει και απο τις 2 μεριες. Μιλαμε με εστειλε το εικονακι.

 

http://i191.photobucket.com/albums/z287/n_wildgirl/wheelrot.gif

 

Το συγκεκριμένο αποτελείται απο 2 μόνο καρέ που δείχνουν 2 στυγμιότυπα της περιστροφής. Στην ουσία δεν περιστρέφεται καθόλου, όπως το φανταστείς είναι. Παρακολούθησε για λίγη ώρα το σημείο του άξονα κ θα καταλάβεις ;)

Link to comment
Share on other sites

Η κοπελια γυριζει δεξιοστροφα. Ειναι καθαρα θεμα προοπτικης. Αν το σημειο αναφορας ειναι πανω απο την κοπελα τοτε γυριζει δεξιοστροφα. Αν το σημειο ειναι κατω απο την κοπελα τοτε γυριζει αριστεροστροφα.

 

Ειναι οπως θετουμε θετικες/αρνητικες ροπες ενα πραμα.

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο αποτελείται απο 2 μόνο καρέ που δείχνουν 2 στυγμιότυπα της περιστροφής. Στην ουσία δεν περιστρέφεται καθόλου, όπως το φανταστείς είναι. Παρακολούθησε για λίγη ώρα το σημείο του άξονα κ θα καταλάβεις ;)

 

 

 

κι ομως εχεις δικιο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! δεν περιστρεφεται....:lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Η ζωή ειναι πολύ μικρή για να μην την περνάς με τα άτομα που αγαπάς. . . .

 

think positive !!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλά, τι είναι τούτο με την κοπέλα? Έχω τρελαθεί! Στην αρχή ήμουν σίγουρη ότι γυρνάει προς τα αριστερά και τώρα την βλέπω να γυρνάει προς τα δεξιά! Μαγικά....
...And yet I know the worst is still to come...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...