Jump to content

Περί... σταθερής τηλεφωνίας γενικά (Μέρος ΙΙ)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν το είχα ακούσει αυτό... φαντάζεσαι να έμεινε ένας να τρέχει και να μην φτάνει;;; και να τα ακούει και από πάνω! :lol:Δεν είναι απίθανο για την Ελλάδα. Ο χρόνος θα δείξει
Link to comment
Share on other sites

Δεν το είχα ακούσει αυτό... φαντάζεσαι να έμεινε ένας να τρέχει και να μην φτάνει;;; και να τα ακούει και από πάνω! :lol:Δεν είναι απίθανο για την Ελλάδα. Ο χρόνος θα δείξει

 

Σε νησί του Β. Αιγαίου από όσο ξέρω έχουν μείνει δύο να εξυπηρετούν δεν μπορείς να φανταστείς :blink: , ο μόνος που είχε πείρα χρόνων βγήκε με εθελουσία*, πλέον να κάνεις ticket και άμα σου έρθει σε δύο μήνες να είσαι ευχαριστημένος :X έχει καταντήσει, οπότε προτείνω να μιλήσεις "σκληρά" σε αμφότερους και φυσικά να εξηγήσεις στην ΕΕΤΤ για να βγάλεις κάποια άκρη...

 

*Γι'αυτό επίσης άμα είδες στις προκηρύξεις το OTE ζητάνε αρκετούς τεχνικούς μπας και καλύψουν τα κενά...

Edited by Romanos

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Να και η πρωτη σωστη και καλη υπηρεσια απο τον ΟΤΕ... δυο ειναι να ερωτηματα ομως:

 

1) πως περιμενουν χωρις διαφημιση να γινει γνωστο? Στην πολη μου μονο ενα χοτσποτ λειτουργει και θα γινω και εγω δευτερος μολις τωρα.

Ειναι μια υπηρεσια που θα ηταν πολυ βολικη αν γινοταν γνωστη (ναι, εχω κ εγω ιντερνετ στο κιν αλλα απο κλειστο χωρο δεν εχω καλο σημα κ γι αυτο συνδεομαι στις καφετεριες)

 

2)Ποσοι ειμαστε αυτοι οι ρομαντικοι που εχουμε παραμεινει στον ΟΤΕ (προσωπικα περιμενω το τελος του συμβολαιου για να φυγω)

Αντε λοιπον να το δουμε κ απο αλλες εταιριες!

 

ΥΓ σαφως και οι ερωτησεις ειναι ρητορικες! :p

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα έχω hol και ξαφνικά από της 29/1/14 έχει καλωδιακη βλάβη ο ΟΤΕ και ακόμα περιμένω για αποκατάσταση και από ότι μου λένε θα πάρει κάτι μέρες τυχαίο ; Δε νομίζω , έχει κανείς άλλος το ίδιο πρόβλημα; Μαρούσι μένω !
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ σκέφτομαι να κάνω το ίδιο (μεταφορά από ΟΝ σε ΟΤΕ και μετακόμιση).

 

Εμένα μου είπαν ότι θα πληρώσω μόνο 35 ευρώ στον ΟΤΕ για την μεταφορά.

Στην ΟΝ δε θα πληρώσω τίποτα γιατί είμαι πλέον με το μήνα και επίσης αν θέλει η ΟΝ πίσω το ρούτερ νομίζω στέλνει αύτη κουριερ και το παραλαμβάνει.

 

Νομίζω πάντως μέχρι να γίνει η μετάβαση όντως θα πληρώνεις τα πάγια στην ΟΝ γιατί σου κρατάει το νούμερο που θέλεις να μεταφέρεις δεσμευμένο.

Αυτό πάντως με τους τεχνικούς τους ΟΤΕ με προβληματίζει γιατί κι εγώ θα πήγαινα στον ΟΤΕ για πιο γρήγορα και πιο σίγουρα. (Όταν πριν τρία χρόνια είχα κάνει το ίδιο από vivodi σε ΟΝ μου είχε πάρει 40 μέρες η διαδικασία.)

Αν έχεις κανένα νέο ενημέρωσε.

Link to comment
Share on other sites

Για την πληρωμή του τέλους διακοπής στην ΟΝ δυστυχώς το γράφει και στο συμβόλαιο μου! Ας έχουν περάσει 2 χρόνια. Ακόμα φυσικά περιμένω τον ΟΤΕ! Η δική σου περίπτωση μπορεί να είναι φυσιολογική σε δύο εβδομάδες το πολύ να έχεις τελειώσει, απλά σε εμένα μου έκατσε και βλάβη καλωδίου
Link to comment
Share on other sites

Κανονικά πρέπει να αρχίσουν να το προοθούν στους πελάτες τους, αφού ουσιαστικά αυτοί είναι που θα φτιάξουν το δίκτυο. (με δικά τους έξοδα φυσικά, αφού αυτοί θα πληρώνουν κανονικά τις συνδέσεις τους..)

Αυτό που δεν ξέρω είναι το τι σήμα θα έχει έξω από το σπίτι τους, όταν δεν μπορείς να έχεις καλό σήμα ούτε μέσα στο σπίτι σου με τα σαπιορούτερ που δίνουν.

Θα ανεβάζουν την ένταση στο φουλ?...

Link to comment
Share on other sites

αυτή η υπηρεσία είναι για πελάτες οτε . Τι να την κάνεις όμως ?όταν ουσιαστικά ο οτε δεν στην παρέχει δωρεάν γιατί την πληρώνεις από την σύνδεση στον οτε που έχεις που είναι πανάκριβη .
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ...ΕΧΩ ΣΥΝΔΕΣΗ VIVODI ΣΤΟ ΣΤΑΘΕΡΟ ΜΟΥ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΚΑΠΟΙΕΣ ΩΡΕΣ ΝΑ ΜΙΛΑΩ ΚΑΙ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ...ΑΠΟ ΧΘΕΣ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΟΤΑΝ ΠΑΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΕΝΑ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΝΟΥΜΕΡΟ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΣΤΑ ΑΓΓΛΙΚΑ: ''you are not a right to dial this number''....ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΕ ΑΦΗΝΕΙ ΝΑ ΚΑΛΕΣΩ;;
Link to comment
Share on other sites

ωχ αυτο δεν το ξερω παιζει αν δεν το εχοουμε πληρωσει να το λεει για ααυτο;;;

 

Ας αποκλείσουμε πρώτα το λογικό, μήπως τυχόν και μπήκε φραγή λόγω απλήρωτου λογαριασμού και μετά μπορούμε να ψάξουμε και τα υπόλοιπα...

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη οταν λεει κατι τετοιο σημαινει οτι εχει μπει φραγη;;;

 

η αληθεια ειναι οτι νομιζω οτι δεν εχει πληρωθει αλλα αμα ηταν δεν θα το κοβαν τελειως;;;

 

για ποιο αλλο λογο θα μπορουσε να το λεει αυτο;; σκεφτηκα καμια υπερχρεωση αλλα δεν παιζει εε;

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη οταν λεει κατι τετοιο σημαινει οτι εχει μπει φραγη;;;

 

η αληθεια ειναι οτι νομιζω οτι δεν εχει πληρωθει αλλα αμα ηταν δεν θα το κοβαν τελειως;;;

 

για ποιο αλλο λογο θα μπορουσε να το λεει αυτο;; σκεφτηκα καμια υπερχρεωση αλλα δεν παιζει εε;

 

νομίζω μπαίνει φραγή στις εξερχόμενες όταν χρωστάς. τώρα για υπερχρέωση ένα παράδειγμα έχω στη ζωή μου και αυτό από ΟΤΕ. όπου τηλεφώνησαν και είπαν τις τελευταίες μέρες έχετε κάνει λογαριασμούς +200 ευρώ σε αριθμούς υψηλής χρέωσης(είχε κάνει το παιδί τους στα κρυφά). ευτυχώς και το πρόλαβαν νωρίς δηλαδή, γιατί στο δίμηνο θα είχε φτάσει στα ουράνια!

Link to comment
Share on other sites

οταν χρωστας κανονικο ποσο λες ε;;; ελπιζω να μην παιζει τιποτα με υπερχρεωσηηηη...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

αλλα δεν θα μου ειχαν κοψει και το ιντερνετ;;

Link to comment
Share on other sites

επειδη ο οτε ειναι ακριβως σκεφτομαι να παω προς forthnet εχει κανεις εμπειρια ?
Link to comment
Share on other sites

μια χαρά είναι η forthnet στην μυτιλήνη . ούτε αποσυνδέσεις έχει και γρήγορο συγχρονισμό εχει για να πιάνεις μεγάλες ταχύτητες
Link to comment
Share on other sites

Μιλάω και για οικογενιακά και για επαγγελματικά πακέτα.

Βλέπω ότι όλοι σιγά σιγά βάζουν πολιτική ορθής χρήσης....

βλακώδες κατά την γνώμη μου.

προσωπικά είμαι HOL και είμαι ευχαριστημένος.

 

Αλλά επειδή τελειώνει ο χρόνος του συμβολαίου ... θέλω να ξέρω τις επιλογές μου!

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μου έχω double play Cyta 3 χρόνια και αλλάζω γραφείο. Εκεί που πάω δεν χρειάζομαι internet (έχει ήδη), αλλά θέλω να μεταφέρω το τηλέφωνο μου και να βάλω HOL(ευέλικτο 700). Στο νέο χώρο, που είναι σε κοντινή διεύθυνση, έχει γραμμές για τηλέφωνο που χρησιμοποιούσε ο παλιός ένοικος.

 

1. Να επικοινωνήσω με τη Cyta ή μόνο με τη HOL; Πόσο καιρό θα πάρει η αλλαγή αυτή(διακοπή Cyta - σύνδεση HOL);

2. Θα χρειαστεί να έρθει τεχνικός της HOL στο νέο χώρο για να κάνει τη σύνδεση;

3. Έχω ήδη στο σπίτι HOL double play και Vodafone Red σε συνδυαστική προσφορά, θα ωφεληθώ καλύτερης προσφοράς από τη HOL;

4. Τέλος ενεργοποίησης θα πληρώσω;

Link to comment
Share on other sites

1. μόνο με τη HOL και θα κάνει περίπου 25-30 ημέρες (διάστημα που πρέπει να είναι ενεργή η Cyta στη παλιά διεύθυνση και να πληρώνεις κανονικά πάγιο για να να μην χάσεις τον βρόχο/τηλ. αριθμό σου).

2. Ναι κανονικά είναι νέα γραμμή.

3. Όχι 1 σταθερό με ένα κινητό επωφελούνται έκπτωση.

4. Ναι 85,90€.

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Θα ήθελα να με ενημερώσει κάποιος (αν γνωρίζει, φυσικά) τι χρήματα χρειάζονται για νέα σύνδεση internet (χωρίς τηλέφωνο) σε HOL και CYTA. Πόσο κοστίζουν τα τέλη ενεργοποίησης κι αν υπάρχουν τίποτα εξτρά χρεώσεις για το ξεκίνημα.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Θα ήθελα να με ενημερώσει κάποιος (αν γνωρίζει, φυσικά) τι χρήματα χρειάζονται για νέα σύνδεση internet (χωρίς τηλέφωνο) σε HOL και CYTA. Πόσο κοστίζουν τα τέλη ενεργοποίησης κι αν υπάρχουν τίποτα εξτρά χρεώσεις για το ξεκίνημα.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Στην CYTA αν επιλέξεις on line προσφορά έχεις δωρεάν τέλη ενεργοποίησης σε υπάρχον τηλεφωνική γραμμή ή αν δεν έχεις τηλέφωνο από 50€ πληρώνεις 20€ και δωρεάν το πρώτο πάγιο του internet με 1 χρόνο δέσμευση.

Στην HOL πάλι σε on line προσφορά δωρεάν μόνο τα τέλη αν έχεις γραμμή αλλιώς πληρώνεις 50€ και 2 χρόνια δέσμευση.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Θα ήθελα να με ενημερώσει κάποιος (αν γνωρίζει, φυσικά) τι χρήματα χρειάζονται για νέα σύνδεση internet (χωρίς τηλέφωνο) σε HOL και CYTA. Πόσο κοστίζουν τα τέλη ενεργοποίησης κι αν υπάρχουν τίποτα εξτρά χρεώσεις για το ξεκίνημα.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

κρυφές χρεώσεις από όσο ξέρω έχει μόνο οτε . όσο για τη cyta έχει πρόβλημα με την voip τηλεφωνία . οπότε ξαναδέστο καλύτερα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... σταθερής τηλεφωνίας γενικά (Μέρος ΙΙ)
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...