Jump to content

Nav N Go iGO 8


johner
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μηπως ξέρει κανείς αν δουλεύει και πως η ρύθμιση για τον δακτύλιο που έχει το IGO?. Εγώ είτε το επιλέηξω είτε όχι δεν βλέπω καμιά διαφορά στον υπολογισμό της διαδρομής. Μήπως εξαρτάται από τον χάρτη που έχω περσμένο?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορεί να κάνω και λάθος αλλά δεν νομίζω να δουλεύει γενικώς ο δακτυλιος.

 

edit: τελικά έκανα λάθος, δες εδώ, μόνο ο χάρτης της CIT το υποστηρίζει.

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Κάνω πειράματα με τους χάρτες και καλούνται φίλοι από το Ηράκλειο Κρήτης που χρησιμοποιούν το iGO8 για πλοήγηση, ας παραθέσουν και αυτοί την γνώμη τους και την άποψή τους μπας και καταλήξουμε σε έναν καλό χάρτη για το Ηράκλειο. Προφανώς, παιδιά από τα Χανιά και το Ρέθυμνο, ας πουν και αυτοί την γνώμη τους για να έχουμε πληρέστερη εικόνα για τους χάρτες στην Κρήτη. :)

 

Εχουμε και λεμε:

Δοκιμασα τον CIT 090310, που υποτίθεται ειναι απο τους τελευταιους.

Τον δοκιμσα φευγοντας απο Βουτες(Πανεπηστιμιο, κατω απο το ΠΕ.ΠΑ.Γ.Ν.Η.). Ακου τωρα να δεις:

Ενω μου τα ελεγε ολα καλα(βεβαια μου ελεγε στο makro να στριψω δεξια στον παραδρομο, αλλα δεν ξερω που οδηγει ο δρομος αυτος και δεν πηγα), συνεχισα κανονικα. Λογω εορτης, ο Σταυρωμένος χθες γιορταζε(η εκκλησια) και γινοταν κακος χαμος στους δρομους και αποφασισα να παω απο τα στενα, πανω απο τα ΤΕΙ αν ξερεις. Ολα καλα, ολοι οι δρομοι, παρολο που ειναι στενα στενων μου τα εβγαζε κανονικα. Αφου προχώρησα και εφτα στην Παπανδρεου στον Μασταμπα μου ελεγε να προχωρησω ολο ευθεια(κατευθυνση απο τερμα Θερίσου προς Δημοκρατιας που ηταν ο τελικος προορισμος μου), κατι που εδω και τουλαχιστον 3 χρονια απαγορευεται, δηλαδη η παπανδρεου(Ανδρεα Παπανδρεου), απο το υψος του Σαβοϊδάκη(που εχει διπλα ενα μεγαλο ανθοπωλείο) και μετα ειναι τουλαχιστον 3 χρονια μονοδρομος. Ε αυτος δεν το ειχε:wacko:.

Απογοητεύτηκα.

Δοκιμασα σημερα τον Epsilon 090730 που επισης κατεβασα εχθες.

Ημουν στον Κρητικο Φουρνο στην Θερίσου και Μίνωος γωνια με προορισμο τις Βουτες και το πανεπιστημιο.

Μου ειπε κανονικα να στριψω δεξια στην Μινωος, να κατεβω, να στριψω αριστερα στην 62 Μαρτύρων, μετα αριστερα στην Παραλιακη(και μαλιστα ηξερε ακριβως τον κομβο εκει, οτι δηλαδη για να στριψω αριστερα επρεπε να κατσω δεξια στον δρομο, κατω απο την γεφυρα). Και εδω ερχεται το κουφο: Μου ειπε να στριψω δεξια προς Εθνικη Οδο στην πρωτη εξοδο προς Ρεθυμνο!!! Δεν ακολουθησα και μετα ηταν ολα καλα(εκτος απο μια μικρη εντελως ηλιθια παρακαμψη που ηθελε να κανω. Χωρις λογο και ουσια. Αν ξερεις τους δρομους να στην πω ακριβως).

Αλλα δεν εχω δοκιμασει ακομα προς κεντρο πως ειναι.

 

Γενικα, για κρητη δεν εχω καταληξει ακομα ποιος ειναι καλος. Μπαχαλο. Καινουριους κομβους δεν εχει κανενας, ουτε στην Παπαναστασιου, ουτε στο Γιοφυρο. Μονοδρομησεις που εχουν γινει και αλλαξει τουλαχιστον 1 χρονο τωρα στα στενα του Μασταμπα δεν τα εχει κανενας σωστα.:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα στο Touch Pro:

 

Με το που "πιάσει" 5-6 δορυφόρους, αρχίζει για ένα διάστημα λίγων λεπτών και κλειδώνει-ξεκλειδώνει στίγμα συνεχόμενα, ανεξαρτήτως της ακρίβειας! Οι ενδείξεις στα Δεδομένα GPS αναβοσβήνουν συνέχεια, μέχρι που μετά από ένα-δυο-τρία λεπτά maximum κλειδώνει μια και καλή.

 

Έχει κανείς καμιά ιδέα για το τι μπορεί να φταίει; Εντάξει από τη στιγμή που στην τελική κλειδώνει δεν είναι και τόσο πρόβλημα, απλά είναι κατιτίς ενοχλητικό!

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια πανω που εβαλα το νεο χαρτη (Teleatlas 2009.06 090722) και ειπα ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ, σημερα διαπιστωσα ενα κουσουρι που με χαλασε πολυ.

 

Εκλεισα το iGO, και διαπιστωσα οτι ο φωτισμος του τηλεφωνου (Τροφοδοσια/Οπισθιος φωτισμος) επεσε αυτοματα στο χαμηλοτερο επιπεδο με αποτελεσμα να μη βλεπω τιποτα.

Eκανα soft reset, ανοιξα παλι το iGO και μολις το εσβησα το ιδιο. :mad:

 

Εχω το Diamond2 με περασμενη την ROM TESS Greek2.

 

Σκεφτεστε κατι? :confused:

Link to comment
Share on other sites

[ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΕΣ.ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ.ΕΧΩ ΕΝΑ HTC ΚΑΙ ΤΟ IGO8.ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΜΕΧΡΙ ΕΔΩ.Ο ΧΑΡΤΗΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΣ...Ο ΚΟΛΛΗΤΟΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΣΤΟ ΡΝΑ ΤΟΥ ΜΙΑ ΕΚΔΟΣΗΤΟΥ IGO ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΧΑΡΤΗ ΠΟΥ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΠΛΟΗΓΗΣΗ Ο `ΧΑΡΤΗΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΗΛΙΘΙΑ ΜΑΥΡΗ ΛΕΖΑΝΤΑ ΜΕ ΤΙΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΑΛΛΑ ΠΑΙΖΕΙ FULLSCREEN.ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΙΛΑΜΕ.ΠΙΟ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΟΣ...ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΝΑ ΤΟΝ ΒΑΛΩ ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ WM ΤΟ ΤΡΕΧΕΙ ΑΛΛΑ ΤΟΝ ΒΓΑΖΕΙ ΠΕΡΙΕΡΓΑ......ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΕΚΔΟΣΗ IGO ΓΙΑ WM.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ....ΒΑΣΙΛΗΣ....ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΑΣ ΣΤΕΛΕΙ ΡΜ
Link to comment
Share on other sites

για htc hd παιδια εχει κανενας κανενα καλο σκιν?στο φακελο userdata/ εχω ενα σκιν dimkaspecter αλλα ειτε το σβησω ειτε οχι δεν αλλαζει η εμφανιση του igo μου!που πρεπει να το βαλω?οπως και εχω εναν φακελο cars και αυτον που τον βαζω για να διαλεξω αμαξι?ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

για htc hd παιδια εχει κανενας κανενα καλο σκιν?στο φακελο userdata/ εχω ενα σκιν dimkaspecter αλλα ειτε το σβησω ειτε οχι δεν αλλαζει η εμφανιση του igo μου!που πρεπει να το βαλω?οπως και εχω εναν φακελο cars και αυτον που τον βαζω για να διαλεξω αμαξι?ευχαριστω

 

τα skin πρέπει να έχουν κατάληξη .zip,πρέπει οπωσδήποτε να είναι συμβατά με την ανάλυση της οθόνης σου,και τοποθετούνται στο ίgο8/content/skin ,και όχι στο userdata.

CAR MULTIMEDIA- Built in GPS for VOLKSWAGEN-

WIN CE 5-KINGSTON SDHC 4GB-IGO V 8.3,- AMIGO,

MIOMAP 8,DESTINATOR 8-7-6.1,SYGIC MOBILE,DRIVE ME,POLNAV,ROUTE 66,GARMIN ,TOMTOM V 7,NAVIMATE XTREME,GINIUS DRIVE,NDRIVE,AUTOMAPA,NAVIGON V 7.4.2(BUILD 802),POCKET NAVIGATOR 9

http://i432.photobucket.com/albums/qq41/vwgolfi5/th_Multi-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

τα skin πρέπει να έχουν κατάληξη .zip,πρέπει οπωσδήποτε να είναι συμβατά με την ανάλυση της οθόνης σου,και τοποθετούνται στο ίgο8/content/skin ,και όχι στο userdata.

ναι σορυ εκει ειναι το ζιπ dimakaspekter αλλα εκει εχω μονο αυτο αλλα ειτε το σβησω το αρχειο ειτε οχι παλι το ιδιο φαινεται το igo.τι να φταιει?default skin αρχειο δεν βλεπω να εχει μεσα.θα επρεπε?

το φακελο με τα αμαξια που το βαζω για να εχω την δυνατοτητα να αλλαζω αμαξι?

Link to comment
Share on other sites

ναι σορυ εκει ειναι το ζιπ dimakaspekter αλλα εκει εχω μονο αυτο αλλα ειτε το σβησω το αρχειο ειτε οχι παλι το ιδιο φαινεται το igo.τι να φταιει?default skin αρχειο δεν βλεπω να εχει μεσα.θα επρεπε?

το φακελο με τα αμαξια που το βαζω για να εχω την δυνατοτητα να αλλαζω αμαξι?

 

λοιπόν το φάκελο με τα αυτοκίνητα το βάζεις στο φάκελο ίgο 8.δηλαδή,igo8/cars,για να δεις το skin θα πας ρύθμισις/menu,εκεί θα δεις τα skin σου και το default,επιλεγεις το skin που θες,το πρόγραμμα θα κάνει επανεκκίνηση και μόλις άνοιξη θα δεις το skin skin που επέλεξες

CAR MULTIMEDIA- Built in GPS for VOLKSWAGEN-

WIN CE 5-KINGSTON SDHC 4GB-IGO V 8.3,- AMIGO,

MIOMAP 8,DESTINATOR 8-7-6.1,SYGIC MOBILE,DRIVE ME,POLNAV,ROUTE 66,GARMIN ,TOMTOM V 7,NAVIMATE XTREME,GINIUS DRIVE,NDRIVE,AUTOMAPA,NAVIGON V 7.4.2(BUILD 802),POCKET NAVIGATOR 9

http://i432.photobucket.com/albums/qq41/vwgolfi5/th_Multi-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν το φάκελο με τα αυτοκίνητα το βάζεις στο φάκελο ίgο 8.δηλαδή,igo8/cars,για να δεις το skin θα πας ρύθμισις/menu,εκεί θα δεις τα skin σου και το default,επιλεγεις το skin που θες,το πρόγραμμα θα κάνει επανεκκίνηση και μόλις άνοιξη θα δεις το skin skin που επέλεξες

 

η επιλογη "εμφανιση" ειναι αχνη δεν μπορω να την πατησω!

 

σε default skin πως βαζουμε αλλα αυτοκινητα?

 

 

σε default skin πως βαζουμε αλλα αυτοκινητα?

κανενας?:):):):):)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα,

 

Aπό που να αγοράσω το iGO8 ;

 

Έχει κάποια διαφορά από την τοπική αγορά (τα γνωστά μαγαζιά της Αθήνας) ή να το κατεβάσω από το site της εταιρείας ;

Βλέπω μεγάλες διαφορές τιμής, μάλλον δεν καταλαβαίνω κάτι εεεε ;

 

Επειδή είμαι πρωτόμπαρκος στα navigators (το TyTnII που είχα ήταν μέσα από το Πλαίσιο, και στο HD το έβαλε ένας φίλος), θα μπορούσατε να με βοηθήσετε ;

 

Συσκευή HTC Pro2 μόλις προχθες αγορασμένη.

 

Ευχαριστώ

 

:)

Νίκος,

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Ακούω πολύ καλά λόγια για τον τελευταίο Teleatlas 2009.06 090722... έχει κανείς ιδέα που τον βρίσκουμε; :P

 

(βλέπω κυκλοφόρησε και Epsilon 2009.06 090730)

 

edit: found! όντως αρκετά βελτιωμένος, με τόνους σε όλους του δρόμους (χρήσιμο για το TTS) και χωρίς ενοχλητικές "παρόδους".

Δυστυχώς κάποιοι μονόδρομοι στα νότια είναι ακόμα ανάποδα...

 

Δεν τον βρήκα όμως με pois, αν και του έβαλα τα pois που είχε ο τελευταίος Epsilon (090730) και δουλεύουν άριστα!

 

***************

 

Απαγορεύεται να παραθέτουμε link με παράνομο λογισμικό.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημέρα,

 

Aπό που να αγοράσω το iGO8 ;

 

Έχει κάποια διαφορά από την τοπική αγορά (τα γνωστά μαγαζιά της Αθήνας) ή να το κατεβάσω από το site της εταιρείας ;

Βλέπω μεγάλες διαφορές τιμής, μάλλον δεν καταλαβαίνω κάτι εεεε ;

 

Επειδή είμαι πρωτόμπαρκος στα navigators (το TyTnII που είχα ήταν μέσα από το Πλαίσιο, και στο HD το έβαλε ένας φίλος), θα μπορούσατε να με βοηθήσετε ;

 

Συσκευή HTC Pro2 μόλις προχθες αγορασμένη.

 

Ευχαριστώ

 

:)

 

κανείς ; :D

Νίκος,

 

:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

παιδια εβαλα κι εγω το igo8 απο το γνωστο site το κατεβασα αλλα ενω οταν πατησω map κατω αριστερα μ βγαζει στιγμα κτλ ομως στο κεντρικο μενου δεν μπορω να επιλεξω διαδρομη ... ειναι αχνο

ξερει κανεις τι φταιει?

επισης ολα τα gps αργουν να πιασουν καλο σημα να ζεσταθουν...

εχω το ομνια 2

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πάτησε στο "Εύρεση" για να ορίσεις προορισμό και αν οριστεί αυτό μετά θα έχεις πρόσβαση και στην επιλογή "Διαδρομή".

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Στο φάκελο map έχω 4 χάρτες διαφορετικών εταιρειών (versions 2009) τον κάθε ένα στο folder του καθώς και το αρχείο με το basemap.

 

Πως μπορώ να δώ ποιο από τους 4 χρησιμοποιεί το iGo 8.3 κατά την πλοήγηση????

 

Επίσης υπάρχει δυνατότητα on the fly μέσω του προγράμματος (έστω και με ρεσταρ του iGo) να αλλάζεις χάρτη???

 

Εαν η μόνη λύση είναι η μεταφορά των φακέλων των υπόλοιπων χαρτών σε άλλο folder, εκτός από το folder του φακέλου που θέλουμε, τι άλλο πρέπει να αφήσουμε στo folder map????

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Στο φάκελο map έχω 4 χάρτες διαφορετικών εταιρειών (versions 2009) τον κάθε ένα στο folder του καθώς και το αρχείο με το basemap.

 

Πως μπορώ να δώ ποιο από τους 4 χρησιμοποιεί το iGo 8.3 κατά την πλοήγηση????

 

Επίσης υπάρχει δυνατότητα on the fly μέσω του προγράμματος (έστω και με ρεσταρ του iGo) να αλλάζεις χάρτη???

 

Εαν η μόνη λύση είναι η μεταφορά των φακέλων των υπόλοιπων χαρτών σε άλλο folder, εκτός από το folder του φακέλου που θέλουμε, τι άλλο πρέπει να αφήσουμε στo folder map????

 

Ευχαριστώ

ψαξε στο gpspocketpc.gr (η com δεν θυμαμαι) για το thread που αναφερει το προγραμμα flipmap ακολουθησε τις οδηγιες και κανει αυτο που λες :)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα

 

Στο φάκελο map έχω 4 χάρτες διαφορετικών εταιρειών (versions 2009) τον κάθε ένα στο folder του καθώς και το αρχείο με το basemap.

 

Πως μπορώ να δώ ποιο από τους 4 χρησιμοποιεί το iGo 8.3 κατά την πλοήγηση????

 

Επίσης υπάρχει δυνατότητα on the fly μέσω του προγράμματος (έστω και με ρεσταρ του iGo) να αλλάζεις χάρτη???

 

Εαν η μόνη λύση είναι η μεταφορά των φακέλων των υπόλοιπων χαρτών σε άλλο folder, εκτός από το folder του φακέλου που θέλουμε, τι άλλο πρέπει να αφήσουμε στo folder map????

 

Ευχαριστώ

 

Δες εδώ, εδώ, εδώ ή/και εδώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δες εδώ, εδώ, εδώ ή/και εδώ.

 

Ουάου :lol:

 

Περίμενα 1 επιλογή, βρέθηκα με τέσσερις

 

Ευχαριστώ

 

ψαξε στο gpspocketpc.gr (η com δεν θυμαμαι) για το thread που αναφερει το προγραμμα flipmap ακολουθησε τις οδηγιες και κανει αυτο που λες :)

 

Ευχαριστώ :D

Link to comment
Share on other sites

Θα έλεγα πως το flipmap είναι η καλύτερη επιλογή, είναι πραγματικά πολύ γρήγορο και εφετζίδικο (scroll).
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Οδυσσέα σε τι σειρά προτίμησης θα έβαζες τους χάρτες που κυκλοφορούν για το iGO;

 

(Την προσωπική σου άποψη ζητάω)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...