Jump to content

Nav N Go iGO 8


johner
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μετά απο αρκετό ψάξιμο και μιας και δεν τα κατάφερα ας ρωτήσω και εγώ κάτι....

 

κάνω αντιστοίχιση εικονιδίων σε poi τα οποία έχω κατεβάσει εγώ....με την αλλαγή σε νυχτερινή λειτουργία η αντιστοίχιση αυτή χάνεται σαν για παράδειγμα να παρεμβάλεται κάποιο άλλο εικονίδιο και να χαλάει την όλη σειρά....και το πρωί όλα καλά...:wacko:

 

μπορεί να βοηθήσει κάποιος??

GPS Pocket PC Team
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα, χρησιμοποιώ το iGO 8.3.4 με skin GJ6.16p_da (DVS1&gurjon&arkoko). Θυμάμαι ότι παλιότερα (ίσως σε άλλη έκδοση / άλλο skin) μου έβγαζε τις πληροφορίες λωρίδων κανονικά πράσινες σε αυτοκινητόδρομο και με αυτά που γράφουν μέσα οι πινακίδες (μου έβγαζε την πινακίδα στην ουσία). Επίσης έτσι μου τα βγάζει με τον ίδιο ακριβώς χάρτη σε Android.

 

Τώρα μου βγάζει μόνο ποια λωρίδα να πάρω (κάτι μπλε βελάκια). Έχω δοκιμάσει τις τελευταίες εκδόσεις TA, NQ και CIT και είναι το ίδιο αποτέλεσμα και στους 3 χάρτες.

 

Το σημείο που το δοκίμασα είναι στον κόμβο της Αττικής οδού.

 

Είναι κάποια ρύθμιση που πρέπει να κάνω; Μήπως δεν εμφανίζεται ολόκληρη η πινακίδα με gurjon skin;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Τα ftr είναι truck files, χρήσιμα για τα φορτηγά.

 

Τα hnr είναι αρχεία για γρηγορότερο (προεπεξεργασμένο) υπολογισμό ταξιδιού. Χρησιμοποιούνται για μεγάλες αποστάσεις/ταξίδια. Εντός της πόλης αναλάμβάνει την επεξεργασία ο αλγόριθμος τους προγράμματος.

 

athanaso ομως εχω 2 ειδων απο ολο το πακετο(4 το καθενα) .hnr δλδ eastern_europe_83_nng_easy_2010.10_110211.hnr και eastern_europe_ΝQ_easy_2010.Q4_110303.hnr

Ποιο να κρατησουμε απο τα 2 η το καθε ενα ειναι για τον αντιστοιχο χαρτη και χρειαζεται να τα αφησουμε ολα μεσα?

μετα η ελλαδα ειναι στο eastern η western για να ξερω ποια θα σβησω?

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Η Ελλάδα ανήκει στην Eastern πλευρά. Εντούτοις επειδή η λειτουργία τους εξαρτάται από τον χάρτη που χρησιμοποιείς πρέπει να κάνεις τις δοκιμές σου. Βάλε τα hnr και μετά πήγαινε στο about να δεις αν τα διαβάζει κανονικά. Αν όχι... θα τα έχει με κόκκινα γράμματα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γειά χαρά παιδιά.

Να κάνω μία ερώτηση.

Έχω το vector 410wp με χάρτες igo 8.3.

Η τελευταία αναβάθμιση που μου δίνει το naviextras είναι η Q1 2010 που δόθηκε τον Μάρτιο του 10.

Άλλη αναβάθμιση δεν δόθηκε απο τότε στο igo 8 ?

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Είμαστε ήδη στην Q1.2011 (Navteq) που πρόσφατα κυκλοφόρησε και μπορείς να την βρεις αν ψάξεις .....

Αν δεν έχει μπλοκαριστεί τίποτε από το πρόγραμμα,προφανώς δεν υποστηρίζονται άλλες αναβαθμίσεις για την συσκευή σου σαν παλιά συσκευή, γι'αυτό και δεν εμφανίζεται.Μπορείς όμως να ρωτήσεις και την αντιπροσωπεία του (DIS) σχετικά αν ξέρεις ότι έχεις δωρεάν αναβαθμίσεις.

Edited by Starenios
Link to comment
Share on other sites

Οκ. Ευχαριστώ Σταρένιε !

 

Edit: Τελικά αγόρασα τον q1 2011. Είχα την εντύπωση οτι μου δίνονται συνεχώς δωρεάν. Λάθος.

Edited by kles
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

γεια σε ολους

στην εγκατασταση igo8 σε diamond2 στην εκκινηση βλεπω το εξεις.

 

fatal error occurred in main thread

address:0xfffffffe

exception:0xc00000005

τι ακριβως γινεται?

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλω θυμηστε μου πως αποφευγουμε πχ Αττικη οδο ή αλλες οδους με διοδια?

Εΰχαριστω

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παρακαλω θυμηστε μου πως αποφευγουμε πχ Αττικη οδο ή αλλες οδους με διοδια?

 

"Διαδρομή -> Ρυθμίσεις -> Τύποι οδών για προσθήκη" έχει την επιλογή "Διόδια"

 

Ξεχνάς εύκολα... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3534523#post3534523 :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όχι και ούτε πρόκειται μιας και δεν συνεχίζεται πλέον η εξέλιξη του iGO8.

παει και αυτο! δηλαδη τωρα Γιαννη τι υπαρχει φρεσκο και με συνεχη υποστηριξη χαρτων/Updates?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Όσο συνεχίζεται η έκδοση χαρτών "συμβατών" με το iGo8, εγώ θα παραμείνω σ' αυτό. Το έχω συνηθίσει και πιστεύω πως έχει πολύ φιλικό interface.

Όταν βέβαια - και εφόσον - πεισθώ για κάτι καλύτερο, δεν θα έχω πρόβλημα να "περάσω" σ' αυτό.

mind is like parachute...it works better when it's open....
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παει και αυτο! δηλαδη τωρα Γιαννη τι υπαρχει φρεσκο και με συνεχη υποστηριξη χαρτων/Updates?

 

Οι χάρτες είναι συμβατοί με όλες τις εκδόσεις του iGO. Απλά ο συνεχιστής του iGO8 είναι το iGO Primo.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

καλησπερα,μηπως μπορει να με βοηθησει καποιος πως να βαλω τα αρχεια poi που κατεβασα στο φακελο poi του igo????

γιατι μου τα κατεβαζει σε kml αρχεια ενω στο φακελο poi του igo εχουν καταληξει poi.

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλησπερα,μηπως μπορει να με βοηθησει καποιος πως να βαλω τα αρχεια poi που κατεβασα στο φακελο poi του igo????

γιατι μου τα κατεβαζει σε kml αρχεια ενω στο φακελο poi του igo εχουν καταληξει poi.

ευχαριστω

 

Έχεις πάρει την απάντησή σου εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3721834#post3721834

 

Επίσης να σε ενημερώσω ότι εδώ συζητάμε αποκλειστικά για το iGO8 που δουλεύει σε windows mobile & windows CE.

 

Για το Android το iGOMyWay αποτελεί διαφορετική έκδοση λειτουργικού και συζητάμε για αυτό στο link που δίνω παραπάνω.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
μετά απο αρκετό ψάξιμο και μιας και δεν τα κατάφερα ας ρωτήσω και εγώ κάτι....

 

κάνω αντιστοίχιση εικονιδίων σε poi τα οποία έχω κατεβάσει εγώ....με την αλλαγή σε νυχτερινή λειτουργία η αντιστοίχιση αυτή χάνεται σαν για παράδειγμα να παρεμβάλεται κάποιο άλλο εικονίδιο και να χαλάει την όλη σειρά....και το πρωί όλα καλά...:wacko:

 

μπορεί να βοηθήσει κάποιος??

 

μήπως έχει κανένας καμιά ιδέα???

GPS Pocket PC Team
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Καλημέρα έχω το igo 8.3.4 και δεν μπορώ να βρω σήμα GPS με τις αρχικές ρυθμίσεις.

Επίσης θα ήθελα να μάθω ποια είναι τα ports για αυτό το πρόγραμμα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...