Jump to content

LG Prada (KE850)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχμ...αν μπορειτε λυστε μου μια απορια. Οταν γραφω μνμα τα κουμπια εχουν τα γραμματα στα Αγγλικα αλλα γραφουν Ελληνικα,δεν θα επρεπε να εχουν Ελληνικα γραμματα τα κουμπια? κανω κατι λαθος?:ninja:

 

Επισης αυτο με την ενταση του ηχου κλησης μου εχει σπασει τα νευρα,απο το πρωι εχω χασει ολες τις κλησεις. :mad:

 

Ούτε σε μένα έχει ελληνικά κουμπιά..

http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 420
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Hi guys

 

Γνωρίζει κανείς εάν και απο πού μπορεί να βρεί κανείς themes για το κινητό;;;

 

Επίσης απο video τι format μπορεί να παίξει;

Link to comment
Share on other sites

Hi guys

 

Γνωρίζει κανείς εάν και απο πού μπορεί να βρεί κανείς themes για το κινητό;;;

 

Επίσης απο video τι format μπορεί να παίξει;

 

1. Δεν υπάρχουν.

 

2. *.3gp μόνο νομίζω

http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Για να γλειτωσεισ απο τις αλλεπαληλες αναβαθμισεις.:wacko:

 

Κάλα δεν έχει να λέει. Έχεις πολύ περισσότερα να κερδίσεις από θέμα δυνατοτήτων έχοντας ένα smartphone από το να έχεις το Prada..

http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Όποιος βρει λύση στο πρόβλημα με τον ήχο κλήσης που αλλάζει από μόνος του, ας μας πει τι να κάνουμε... ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΚΝΕΥΡΙΣΤΙΚΟ!:mad:
Link to comment
Share on other sites

Όποιος βρει λύση στο πρόβλημα με τον ήχο κλήσης που αλλάζει από μόνος του, ας μας πει τι να κάνουμε... ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΚΝΕΥΡΙΣΤΙΚΟ!:mad:

 

ΕΥΡΗΚΑ!!!!!

Κοίτα , στην ουσία δεν υπάρχει λύση , είναι κάτι σαν αρνητικό που έχει το κινητό ... για λύση ελπίζω σε κάποια μελλοντική αναβάθμιση!

 

Θα σου δώσω ένα παράδειγμα γιατί αλλιώς είναι δύσκολο να το εξηγήσω!

 

ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ:

Ο ήχος κλήσης που έχει το κινητό απο το εργοστάσιο ειναι ο Insist.

Σαν ήχο κλήσης βγάζεις τον ήχο Insist και βάζεις για ήχο κλήσης ένα mp3...π.χ. Umbrella.

Φτιάχνεις μία επαφή Αντώνης με νούμερο 69ΧΧΧ.

Αν λοιπόν σε καλεί Α)Απόκρυψη ή Β)Αριθμός που δεν έχεις αποθηκέυσει , τότε χτυπάει το Umbrella.

Αν σε καλέσει ο Αντώνης θα χτυπάει το Insist.

 

ΛΥΣΗ:

Πας στην επαφή Αντώνης και κάνεις Επεξεργασία.

Πας κάτω-κάτω που λέει Μελωδία-Προεπιλεγμένος.

Πάτάς πάνω του και σου ανοίγει Α)Προεπιλεγμένος ήχος κλήσης ή Β)Τα προσωπικά μου>Ήχοι.

Δεν επιλέγεις τίποτα , είναι ήδη προεπιλεγμένη η επιλογή Α)Προεπιλεγμένος ήχος κλήσης και εσύ απλά πατάς το OK.

Ύστερα πατάς Αποθήκευση και το πρόβλημα φτιάχτηκε....μόνο για την επαφή Αντώνης!!!!

 

****Με λίγα λόγια , όταν περνάς μία επαφή , το κινητό παθαίνει κάτι και μπλοκάρει στον ήχο κλήσης. Οπότε εσύ πάς στη συγκεκριμένη επαφή και του λες ν χτυάει με τον Προεπιλεγμένο ήχο...απο κει και πέρα, ότι ήχο και να βάζεις θα είναι OK αλλά μόνο για τις επαφές που έχεις κάνει την παραπάνω διαδικασία!

 

Έχω φάει πολύ χρόνο και πολύ ταλαιπωρία μέχρι να το ανακαλύψω! Στην LG η απάντηση ήταν ότι έχει πρόβλημα η πλακέτα...μετα από 3 διαφορετικές συσκεές Prada που άλλαξα κατάλαβα ότι μάλλον δεν φταίει η πλακέτα...

Link to comment
Share on other sites

έχει κανεις χρησιμοποιήσει screen protector στο Prada? και αν ναι δουλευει το τηλεφωνο κανονικα με το προστατευτικο οθόνης;
Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

καλα δοκιμασα να παιξω με ενα εχθες... ειναι τοσο δυσκολο να γραψεις ενα σμς...

απιστευτα δυσκολο

:X
Link to comment
Share on other sites

καλα δοκιμασα να παιξω με ενα εχθες... ειναι τοσο δυσκολο να γραψεις ενα σμς...

απιστευτα δυσκολο

Μην νομίζεις, θέμα συνήθειας είναι. Εγώ πλέον γράφω πολύ πιο γρήγορα απ' οτι με συμβατικά κουμπιά..

http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

παιδια γεια σας! μολις προχτες πηρα το PRADA και εχω 3 ερωτησουλες... οταν θελω να στειλω ενα μηνυμα ή οταν θελω να παρω τηλεφωνο, οταν ανατρεχω στις επαφες μου για να επιλεξω ποιον θελω εκει δεν εχω τη δυνατοτητα να γραψω το ονομα μετα να αφησω κενο και να γραψω μετα το επιθετο; πχ αν εχω μεσα 10 επαφες με το ιδιο ονομα αλλα διαφορετικο επιθετο πχ τασος π, τασος κ, τασος λ, κλπ πως θα βρω τον τασο λ αφου δεν μπορω να πατησω space και μετα να γραψω και το επιθετο; πρεπει να τον βρω πατωντας το βελακι; και αν εχω μεσα 100 τασους και θελω τον τελευταιο τοτε τι κανω; παταω 100 φορες το βελακι; πρωτο αυτο και δευτερο το touchpad ειναι στα αγγλικα, μπορω να το αλλαξω στα ελληνικα; και τριτο, μερικες επαφες δε μου τις βρισκει...πχ εχω μεσα ΤΑΣΟΣ και εγω γραφω Τασος και δεν το βρισκει...ο μονος τροπος για βρω την επαφη ειναι να γραψω Τ και μετα με το βελακι να βρω την επαφη ΤΑΣΟΣ. ελπιζω να κανω κατι λαθος και να μη συμβαινουν αυτα που βλεπω γιατι αλλιως το κινητο ειναι για κλαματα...

παιδια ευχαριστω εκ των προτερων!

Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

πρεπει να τον βρω πατωντας το βελακι; και αν εχω μεσα 100 τασους και θελω τον τελευταιο τοτε τι κανω; παταω 100 φορες το βελακι; πρωτο αυτο

 

Καλώς ήρθες στον κόσμο των fashion phones που σημαίνει μάθε να ζείς με μικρά εκνευριστικά χαρακτηριστικά...δεν υπάρχει λύση σε αυτό που ζητάς...:(

δευτερο το touchpad ειναι στα αγγλικα, μπορω να το αλλαξω στα ελληνικα;

Στο δικό μου όταν διαλέγω ελληνικά για γλώσσα συσκευης όλα τα touchpad βγάζουν τα ελληνικά γράμματα πρώτα. Εκτός αν ενοείς να εμφανίζει το ελληνικό αλφάβητο στα πλήκτρα που ΔΕΝ γίνεται.

και τριτο, μερικες επαφες δε μου τις βρισκει...πχ εχω μεσα ΤΑΣΟΣ και εγω γραφω Τασος και δεν το βρισκει...

Το prada αναγνωρίζει ξεχωριστά το ελληνικό και τα αγγλικό αλφάβητο. Δηλαδή άλλο το "Τ" αγγλικό και άλλο το "Τ" ελληνικό, οπότε ανάλογα σε τι γλώσσα έχεις καταχωρήσει τις επαφές σου εμφανίζονται και στην αναζήτηση.

 

Ελπίζω να σε βοήθησα, πάντως δώστου λίγο χρόνο. Οταν το συνηθίσεις θα αναγνωρίσεις και κάποιες από τις αρετές της κατοχής ενός fashion phone ;)

Link to comment
Share on other sites

Οταν πηγαινω στις επαφες και ανοιγω το πληκτρολογιο εκτος του οτι η θεση των γραμματων είναι διαφορετική γράφει στα αγγλικα και δεν βρισκω πουθενα επιλογη να αλλαξω γλωσσα.

Αν ομως παω στην "Αναζητηση 3Χ4" μπορω να διαλεξω γλωσσα γραφης και να κανω αναζητηση επαφης στα ελληνικα.

Link to comment
Share on other sites

Οταν πηγαινω στις επαφες και ανοιγω το πληκτρολογιο εκτος του οτι η θεση των γραμματων είναι διαφορετική γράφει στα αγγλικα και δεν βρισκω πουθενα επιλογη να αλλαξω γλωσσα.

 

αυτο ειναι πολυ σπαστικο.... δε γινεται να μην αλλαζουν θεση;

Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

αυτο ειναι πολυ σπαστικο.... δε γινεται να μην αλλαζουν θεση;

 

Δεν νομίζω, απλά έχουν κάνει λάθος.. Αλλά είναι δυνατόν να κάνει μία κατασκευάστρια κινητών, που υποτίθεται πως έχει εμπειρία, τέτοια λάθη; Σαν να μην πέρασε από κανένα beta testing είναι..

http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Μεχρι 2 το εχω δοκιμασει και δουλευει αψογα , τωρα για παραπανο δεν ξερω

 

Θύμασαι μήπως τι καρτούλα ήταν; Άκουσα ότι κάτι microSD Kingston σε samsung αποδεικνύονταν απίστευτα αργές οπότε ενώ είχε σκοπό να την πάρω σήμερα, αποφάσισα να το αναβάλω.

Και για να το γενικεύσω, ποιος έχει βάλει καρτούλα 2 gb να μας πει εντυπώσεις από την ταχύτητα ανάγνωσης πχ φωτογραφιών;

Alfa Romeo - La cosa piu bella
Link to comment
Share on other sites

Πολύ κινητικότητα βλέπω αυτό το τόπικ. :lol:

Τελικά πήρα μια καρτούλα της kingston για καθαρά πειραματικούς λόγους στα 2gb με 22 ευρώπουλα από το multirama. Μέχρι στιγμής καλές οι εντυπώσεις. Μοναδική απορία τι θα γίνει άμα τιγκάρει και πόσο γρήγορα θα τη διαβάζει τότε.

Alfa Romeo - La cosa piu bella
Link to comment
Share on other sites

έχει κανεις χρησιμοποιήσει screen protector στο Prada? και αν ναι δουλευει το τηλεφωνο κανονικα με το προστατευτικο οθόνης;

 

Αν και πολύ αργοπορημένη απάντηση, εγώ χρησιμοποιώ screen protector και είναι απλά σαν να μην υπάρχει.

 

Παίζει μια χαρά και προστατεύει άψογα την οθόνη.

 

Έχω τους Martin Fields απο το ebay

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μόλις παράγγειλα ένα screen protector από το brando. Θέλω να το αγοράσω αλλά θυμάμαι ότι η θήκη γδέρνει την οθόνη... Απίθανο η εργοστασιακή θήκη να προκαλεί ζημιά αλλά δεν θέλω να το διαπιστώσω...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Ναι τόσο έχει πέσει. Η θήκη όντως παραείναι στενή. Στην αρχή την είχα παραπετάξει αλλά την τελευταία βδομάδα αποφάσισα να την χρησιμοποιήσω. Κάθε βράδυ τη γεμίζω με φλασάκια και γόμες για να ξεχειλώσει και να μπορώ να τη χρησιμοποιώ κατά τη διάρκεια της ημέρας. Το σπαστικό είναι ότι προς το παρόν μετά από κάτι ώρες ξαναμαζεύει από μόνη της. Που θα πάει. Ταραντέλα θα γίνει κάποια στιγμή! :D
Alfa Romeo - La cosa piu bella
Link to comment
Share on other sites

Ναι τόσο έχει πέσει. Η θήκη όντως παραείναι στενή. Στην αρχή την είχα παραπετάξει αλλά την τελευταία βδομάδα αποφάσισα να την χρησιμοποιήσω. Κάθε βράδυ τη γεμίζω με φλασάκια και γόμες για να ξεχειλώσει και να μπορώ να τη χρησιμοποιώ κατά τη διάρκεια της ημέρας. Το σπαστικό είναι ότι προς το παρόν μετά από κάτι ώρες ξαναμαζεύει από μόνη της. Που θα πάει. Ταραντέλα θα γίνει κάποια στιγμή! :D

 

file exw ki egw to idio provlhma akrivws...

na sou pw...poses wres thn kxexeilwneis tin imera?? egw gyrw sto 8wro alla den vlepw apotelesma.To anti8eto.Mazeyei olo kai pio poly..

Skefthka na thn paw se tsagkaradiko na mou thn anoiksoun mia kai kalh opws ta papoutsia..Einai kai Prada , logika 8a kseroun oi tsagkarhdes...

Ante kala xristougenna stous katoxous!!!

everyone can see things.

few can see into things...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η θήκη prada είναι απαράδεκτη και άχρηστη γιατί γρατζουνάει το κινητό. Εμένα μου στείλανε καινούργια (αφού μου αλλάξανε όλη την πρόσοψη...)η οποία και πάλι το γρατζουνούσε:down:

 

Μια καλή λύση είναι μια θήκη δερμάτινη της celly που πουλάει ο κωτσόβολος. Ταιριάζει ακριβώς στο κινητό, το καλύπτει ολόκληρο και έχει μαλακή επενδυση που ΔΕΝ γρατζουνάει!

Link to comment
Share on other sites

Η χαζομάρα στη θήκη που ανακάλυψα χτες, είναι ότι έχει σταμπαρισμένο το logo prada και στο εσωτερικό, στο σχετικά πάνω μέρος και φαντάζομαι ότι αυτό επηρεάζει σημαντικά τις γραμμές που δημιουργούνται. Ευτυχώς το μεγάλο μειονέκτημα ότι λερώνεται τόσο εύκολα έχει και τα θετικά του αφού δεν φαίνονται οι γρατσουνιές. :p
Alfa Romeo - La cosa piu bella
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...