Jump to content

LG Prada (KE850)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 420
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Xθές το αγόρασα από πλαίσιο. Είναι ενα πανέμορφο και μικρό κινητό:D

Δεν το δούλεψα πολύ αλλά σε γενικές γραμμές φαίνεται αρκετά καλό και εύκολο στη χρήση.

Αρνητικό σημείο οτι το ξυπνητίρι δεν ακούγεται όταν το έχεις σε αθόρυβο:mad: - χαζομάρα της LG... Επίσης το πρόγραμμα συγχρονισμού είναι υπερβολικά απλό και με περιορισμένες δυνατότητες, ουσιαστικά μόνο συγχρονισμό των επαφών με outlook κάνει και επεξεργασία τους--ούτε SMS, ούτε multimedia, ούτε java, ούτε τίποτα...:(

Τα μηνύματα είναι κανονικά με 160 χαρακτήρες από τη μάνα του. Γενικά είναι πλήρως εξελληνισμένο και με ελληνικά manuals (τα οποία όμως μου φένονται πολύ περιληπτικά...).

Θα κοιτάξω να γράψω περισσότερα μόλις το δουλέψω λιγάκι.

 

Αντε αντε...Γραψε μας εντυπωσεις.....Οθονη,καμερα,ποιοτητα ηχου στα ακουστικα και ηχειο κτλ,μπας και το παρουμε!:)

Link to comment
Share on other sites

geia paidia to pira k go, poli omorfo kinito daksi genika eimai ligo sigratimenos, thelei ligo sinitheia i othoni gia na grafei kaneis sms, vasika afto pou den maresei einai ligo i poiotita tis kataskevis.. den einai k toso kali oso lene (gia mena toulaxiston) k i thiki paidia prosoxi to eixa sti thiki sinexeia k apo to mesa ekso mu ekane kati gratsounitses stin othoni!!! nai apo to derma tis thikis giati einai isies k epimikis oso k i thiki gia afto tora to kouvalao sketo, pados ta akoustika tou einai poli kala k to remote gia to mp3 poli kalo..

apo camera toulaxiston skizei k se video k se foto k i othoni poli kali..

rotiste an thelete tpt.. gia mpataria den mporo na po akomi, mia mera to exo..

ahh kali fasi!
Link to comment
Share on other sites

το πηρα και εγω, μια χαρα ολα, θελει συνηθεια ακομα και για αυτους που ειχαν touch screen στα κινητα τους οπως τα qtek.

 

file dentist τι εννοεις ''το remote για το mp3''

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τη βοήθειά σας. Σκέφτομαι να το κάνω δώρο στην δικιά μου αλλά έχω κόλλημα. Το ξυπνητήρι χτυπάει κι ας είναι κλειστό το κινητό; γιατί το βράδυ τα κλείνουμε.
Evolution is the solution... :D
Link to comment
Share on other sites

Χτυπάει κανονικά οταν είναι κλειστό και σου δίνει μετά την επιλογή ενεργοποίησης. Δε χτυπάει όμως όταν είναι στο αθόρυβο...
Link to comment
Share on other sites

Χτυπάει κανονικά οταν είναι κλειστό και σου δίνει μετά την επιλογή ενεργοποίησης. Δε χτυπάει όμως όταν είναι στο αθόρυβο...

 

Καλά αυτό δε με πειράζει γιατί το αθόορυβο δεν το δουλεύουμε γενικώς. Αν θέλουμε privacy το κλείνουμε στεγνά :-)

Evolution is the solution... :D
Link to comment
Share on other sites

paidia egw exw problima me tin fotografiki

den mporw na kanw zoom!!!

To epsa3a apo edw to epsa3a apo ekei tipota

mporei na boi8isei kanenas?

thanks

 

Και ουτε θα το βρεις αν εχεις επιλεξει την μεγιστη αναλυση (1600χ1200). Κουλο λιγο αλλα για να υπαρχει επιλογη του ζουμ πρεπει να ριξεις την αναλυση!!!

Αγγελίες στο Buy & Sell ,μόνο !
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια αυτοι που το πηρατε επισημα απο Ελλαδα, (πλαισιο κ.α), μπορειτε να δειτε την εκδοση του firmware σας, να την συγκρινουμε με τα δικα μας και να διαπιστωσουμε αν υπαρχει καινουρια εκδοση λογισμικου να την περασουμε και εμεις;

 

Αληθεια, η lg πως κανει αναβαθμιση στα κινητα της γιατι μεχρι τωρα ειχα νοκια και ερικσον και ηξερα.

Αγγελίες στο Buy & Sell ,μόνο !
Link to comment
Share on other sites

Εμένα, αγορασμένο από Πλαίσιο έχει την:

KE850CP40-EUR-V10n-XXX-XX

MAY 07 2007

Για αναβάθμιση μάλλον πρέπει να πάρεις τηλ την LG να σου πούν. Για να την κάνεις μόνος σου αδύνατο πρός το παρόν αφού δεν υπάρχει τίποτα σε software για το κινητό μας :(

Link to comment
Share on other sites

to kinito posa xrwmata exei? i bataria tou einai kalh ? krataei? exei stikaki stilo i mono me daxtila akoubas othoni? filika nikos...
Stay Hungry | Stay Foolish | http://www.iChas.gr
Link to comment
Share on other sites

Εμένα, αγορασμένο από Πλαίσιο έχει την:

KE850CP40-EUR-V10n-XXX-XX

MAY 07 2007

Για αναβάθμιση μάλλον πρέπει να πάρεις τηλ την LG να σου πούν. Για να την κάνεις μόνος σου αδύνατο πρός το παρόν αφού δεν υπάρχει τίποτα σε software για το κινητό μας :(

 

Αρα οντως εχει βγει καινουρια, οποτε μαλλον πρεπει να πεσει τηλεφωνο προς lg μερια.... Με αυτη την εκδοση μπορεις να ακους ραδιοφωνο ή mp3 απο το music player και να κανεις κατι αλλο ταυτοχρονα με το κινητο? Γιατι στο δικο μου δε μπορεις...

Αγγελίες στο Buy & Sell ,μόνο !
Link to comment
Share on other sites

Αρα οντως εχει βγει καινουρια, οποτε μαλλον πρεπει να πεσει τηλεφωνο προς lg μερια.... Με αυτη την εκδοση μπορεις να ακους ραδιοφωνο ή mp3 απο το music player και να κανεις κατι αλλο ταυτοχρονα με το κινητο? Γιατι στο δικο μου δε μπορεις...

 

με ραδιόφωνο δεν μπορείς:(

με mp3 μπορέις οταν ακούς απο το mp3 player.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια, κάποια κουταμάρα έχω κάνει και θέλω την βοήθειά σας.

Εχω βάλει 2 GB μνήμη και την έχω φορτώσει με τραγούδια από το PC μου.

Ενώ όμως τα βλέπω σαν εξωτερικό δίσκο στο PC ότι όντως περιέχει τα τραγούδια που έχω φορτώσει ..... όταν ανοίγω τον Mp3 player του κινητού δεν βλέπω κανένα παρά μόνο 1 το οποίο είναι προ-εγκατεστημένο με την αγορά.

 

Μπορείτε να με βοηθήσετε ???? :confused:

Link to comment
Share on other sites

To βρήκα το πρόβλημα.

Ειχα διαμορφώσει την μνήμη ανάλογα με το είδος του τραγουδιού δηλαδή είχα φτιάξει directories Latin, Classical, Soundtracks κλπ. και από κάτω είχα βάλει τα τραγούδια με αποτέλεσμα να μην τα έβλεπε. Οταν όμως τα μετέφερα κάτω από το αρχικό directory ΜP3 τότε τα είδα όλα.

 

Το μόνο κακό τώρα είναι ότι όλες οι κατηγορίες τραγουδιών είναι ΧΥΜΑ.

 

Γνωρίζεται έναν τρόπο που θα μπορούσα να τα κατηγοριοποιήσω ??

πχ. Να φτιάξω τουλάχιστον διαφορετικές Λίστες Αναπαραγωγής (το προσπάθησα αλλά δεν βρήκα ούτε αυτή την δυνατότητα). :blink:

 

Αναμένω τα φώτα σας ......

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

distixos file mou den ginetai to exo dokimasei kai ego alla den evgala akri.

 

an vrei kapoios kati as mas enimerosei, opos episis kamia efarmogi kanena theme kai oti allo kaloudi exei vgei giati oso kai na exo psaksei tipota den exo vrei.

Link to comment
Share on other sites

Στη παρούσα φάση ο μόνος τρόπος για μια υποτυπώδη κατηγοριοποίηση είναι να έχεις τα mp3 σε διάφορα folders μέσα στο φάκελο MP3 και να τα ακούς μέσω του μενού "Τα προσωπικά μου" και ΟΧΙ μέσω του Μp3 Player. Απο εκεί βλέπει τους φακέλους κανονικά αλλά χάνεις τη δυνατότητα να κάνεις κάτι άλλο ενώ ακούς όπως επίσης και τα repeat, shuffle κτλ...

Η LG έχει πολύ δουλειά ακόμα στο firmware αυτού του κινητού και ελπίζω να επέλθει γρήγορα κάποια αναβάθμηση...:worry:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση .....

Ας περιμένουμε λοιπόν κάτι πιο "εξελιγμένο" στους επόμενους μήνες

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους.αντιμετωπίζω 3 προβληματα με το κινητακι.1ον ενω επιλεγω ως ήχο κλήσης ένα mp3 δικο μου αυτο όταν με καλούν παιζει το προεπιλεγμενο.Και 2ον υπάρχει τρόπος οι καταχωρήσεις μου να είναι ταξινομημένες με το επίθετο και όχι με το όνομα.Τέλος υπάρχει τρόπος το προγραμματάκι να συγχρονίζεται με to Microsoft Outlook και ;oxi me to Outlook express ?Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...