Jump to content

[XBOX360] Τεχνικά Θέματα


vampyre
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Exω πρόβλημα στη σύνδεση pc-xbox όλο αποτυχία σύνδεσης με το flash fxp, ενώ βάζω κανονικά τις ip και κάνω και ping,καμία βοήθεια;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Exω πρόβλημα στη σύνδεση pc-xbox όλο αποτυχία σύνδεσης με το flash fxp, ενώ βάζω κανονικά τις ip και κάνω και ping,καμία βοήθεια;

 

Αν έχεις firewall δοκίμασε να το απενεργοποιήσεις.

Link to comment
Share on other sites

αν θες να το γραψεις σε ενα dvd μονο ενας τροπος υπαρχει να σβησεις βιντεακια. Κατεβασε το bink video player και δες τον φακελο των βιντεο, πολλα απο τα βιντεο ειναι ιδια απλα αλλαζουν οι χαρακτηρες, επελεξε τον χαρακτηρα που θελεις να παιξεις και σβησε τα υπολοιπα, ετσι γλιτωνεις χωρο.
ΚΑΤΑΡΑΜΕΝΕ ΜΑΕΤΖΙΜΑ!
Link to comment
Share on other sites

paidia sas iketevo.edo kai dio meres prospatho na dimiourgiso sindesi metaksi xbox kai pc meso ftp alla apo oti katalava den tha ta katafero xoris ti voithia sas.

 

stoixeia:

1)to xbox mou einai tsiparismeno me to exolutionx(evox)

2)prospatho na sindeso to pc me to xbox meso tou kalodiou me to opoio enonome sto internet meso adsl.

3)to ftp programma pou xrisimopoio einai to ipswitch ws ftp pro.(exo kai to flashfxp alla den mou arese kai poli)

 

ksekino to programma kathos to pc kai to xbox einai sindedemena me to kalodio pou proanafera kai mou zita site name.ego evala xbox.

meta zita server address.ego evala kai pali xbox.meta zita username kai password pou ego kai pali evala xbox.meta mou zita connection type kai epeleksa apo to drop down menu ftp.

 

meta mou vgazei minima oti den enothike(connection error)

 

 

 

This could be caused by any of the following reasons:

 

Your network connection is down.

The host address is incorrect.

The server you are attempting to connect with is not available.

 

sas parakalo peite mou to lathos (i mallon ta lathoi) giati thelo epeigon na kano kati original paixnidia copy.

Link to comment
Share on other sites

Paidia,2 erwthsoules tha hthela na kanw:

 

1)Exw to thlekontrol gia dvd tou xbox(original) alla exw xasei th deyterh siskevh pou mpainei panw sto xbox kai dexetai tis aktines.Mporw na to agorasw apo kapou,ksexwrista apo to thlekontrol?

 

2)Apo pou mporw na dw ti marka einai to laser disc tou XBOX mou?(ws gnwston einai 3 etairies pou exoun analavei na to eksoplisoun).

 

Opoios mporei as mou dwsei ta fwta tou,thanx!

Personally, I don't think there's intelligent life on other planets.

Why should other planets be any different from this one?

Bob Monkhouse

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις Evox dashboard πηγαινε στα settings και σκρολαρε κατω μεχρι να δεις την ΙΡ.

panadimitriou: 1) κοιτα στο e-bay 2) Απο το σχημα του tray του dvd, καποιες σελιδες πισω εχουμε βαλει εικονες απο τα διαφορα μοντελα, μπορεις επισης να ανοιξεις το case και να δεις.

 

ΡS. αν καποιος εχει το Shenmue 2 ας μου στειλει ενα PM (xexe)

ΚΑΤΑΡΑΜΕΝΕ ΜΑΕΤΖΙΜΑ!
Link to comment
Share on other sites

GIA XARA PAIDES EXW TO XBOX V1.0 KAI PROSFATA ALLAXA TON SKLHRO ME ENAN 200ARI.EPANW FORAEI TO EVOX 3935 KAI TO BIOS EINAI TO EVOX V.24 SE MIA PROHGOYMENH EKDOSH DASHBOARD TOY EVOLUTION MOY EVGAZE TO EXEIS LOGO MOLIS XEKINOYSE "MATRIX INSIDE".TO PROVLHMA MOY EINAI OTI MOY ANAGNWRIZEI MONO TA 140GB APO TA 200GB.EXW PROSPA8ISEI NA FLASHARW TO BIOS ME OLES TIS EKDOSEIS POY EXOYN KYKLOFORHSEI ALLA DEN TIS DEXETAI ME TIPOTE!!!!!.YPARXEI KAPOIA LYSH SE AYTO TO PROVLHMA KRIMA EINAI NA PANE XARAMI 60 GIGA.PLEASE HELP MEEEEEEEEEEEEEE.THANKS!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

ποια ειναι η γνωμη σας για το τσιπακι evox; Πρεπει να προσεξω τιποτα σχετικα με ποια εκδοση ειναι πριν το βαλω;
there is no knowledge that is no power
Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις Evox dashboard πηγαινε στα settings και σκρολαρε κατω μεχρι να δεις την ΙΡ.

panadimitriou: 1) κοιτα στο e-bay 2) Απο το σχημα του tray του dvd, καποιες σελιδες πισω εχουμε βαλει εικονες απο τα διαφορα μοντελα, μπορεις επισης να ανοιξεις το case και να δεις.

 

ΡS. αν καποιος εχει το Shenmue 2 ας μου στειλει ενα PM (xexe)

Δεν έχω Evox...

AUDI: Vorsprung durch Technik..:D
Link to comment
Share on other sites

[Q]ποια ειναι η γνωμη σας για το τσιπακι evox; Πρεπει να προσεξω τιποτα σχετικα με ποια εκδοση ειναι πριν το βαλω;[/Q]

Δεν υπαρχει τσιπακι evox, Evolution X (evox) ειναι το ονομα μιας dashboard και bios.

Albatron, χρειαζεσαι καποια dashboard (Avalaunch, EvoX) για να κανεις ftp, εκτος και αν εχεις Xecuter3 τσιπακι και βιος.

ΚΑΤΑΡΑΜΕΝΕ ΜΑΕΤΖΙΜΑ!
Link to comment
Share on other sites

Ένα πρόγραμμα ftp (CuteFTP, FlashFXP and so on...)

Μια κάρτα δικτύου

Ένα καλώδιο ethernet.

 

Aυτά στο pc σου.

 

Στο xbox χρειάζεσε το evox.

Φιλικά Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

To πρώτο το αγοράζεις απο το internet (ή κατεβάζεις την πειρατική μορφή του :O))

 

Tα άλλα 2 τα αγοράζεις απο το plaisio (αν και το 2 αν έχεις σχετικά καινούριο pc ίσως να έχει ενσωματωμένη κάρτα η mobo σου)

 

To evox το βρίσκεις στο internet.

Φιλικά Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

"GIA XARA PAIDES EXW TO XBOX V1.0 KAI PROSFATA ALLAXA TON SKLHRO ME ENAN 200ARI.EPANW FORAEI TO EVOX 3935 KAI TO BIOS EINAI TO EVOX V.24 SE MIA PROHGOYMENH EKDOSH DASHBOARD TOY EVOLUTION MOY EVGAZE TO EXEIS LOGO MOLIS XEKINOYSE "MATRIX INSIDE".TO PROVLHMA MOY EINAI OTI MOY ANAGNWRIZEI MONO TA 140GB APO TA 200GB.EXW PROSPA8ISEI NA FLASHARW TO BIOS ME OLES TIS EKDOSEIS POY EXOYN KYKLOFORHSEI ALLA DEN TIS DEXETAI ME TIPOTE!!!!!.YPARXEI KAPOIA LYSH SE AYTO TO PROVLHMA KRIMA EINAI NA PANE XARAMI 60 GIGA.PLEASE HELP MEEEEEEEEEEEEEE.THANKS!!!!!!!!!"

 

KANEIS GIA BOH8EIA RE PAIDIA HELPPPPPPPPPPP

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Θέλω να γράψω ένα παιχνίδι που ήδη το έχω μετατρεψει σε iso όμως είναι 6GB κκαι δεν το χωράει ένα απλό DVD. Ξερει κανείς κανενα πρόγραμμα που να το χωρίσει σε 2 DVD? Ευχαριστώ προκαταβολικά!
Link to comment
Share on other sites

badmojo99 Nομίζω οτι δεν δέχονται όλα τα μοντέλα xbox όλες τις μάρκες σκληρών...

Πες μου ποιο μοντέλο και ποια μάρκα είναι να σου πώ...

Αλλιώς ψάξε στο internet να βρείς δεν θυμάμαι σε ποιο site το είχα δει και είχε καμια 10αρια σελίδες με εκδόσεις xbox και σκληρούς που υποστηρίζει...

Link to comment
Share on other sites

Δυσαρεστα νεα απο την Αγγλια :( :mad: (αν και δεν πιστευω οτι υπαρχει σοβαρο ενδεχομενο να συμβει κατι αναλογο και εδω :cool: ) -> http://news.bbc.co.uk/2/hi/technology/4650225.stm

Ο αρνηθείς δεν μετανοιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι,

όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει

εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

Guest spooky178
Γεια χαρα σε ολους.προσφατα πηρα το Forza Motorsport και δυστυχως δεν παιζει,για την ακριβεια δεν φορτωνει καθολου(μου πεταει μαυρη οθονη).Το XBOX το εχω τσιπαρει με το Xelixis και εχει evox m8 bios.Αν γνωριζει καποιος η εχει καποια ιδεα για το τι φταιει ας με βοηθησει.Να τονισω οτι το παιχνιδι ειναι αυθεντικο.Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια θα εκφρασω το διακαη ποθο ολλων εμας τον νουμπιδων!

Πως ακριβως θα συνδεσω αυτο το μαυρο κουτι με το pc μου;

Σας παρακαλω ας μην απαντησετε λακωνικα του στυλ

<<Ένα πρόγραμμα ftp (CuteFTP, FlashFXP and so on...)

Μια κάρτα δικτύου

Ένα καλώδιο ethernet.

Aυτά στο pc σου.

Στο xbox χρειάζεσε το evox.>>

(Αυτα και η κουτση μαρια τα ξερει πια....)

Αυτα τα εχω κανει.εχω δημιουργησει το evox dashboard boot cd(εχω evox στο xbox),το xbox το τρεχει κανονικα βλεπω το ip του(ειναι και στατικο)?απο κει και περα?

εχω την εντυπωση πως κατι παιζει και με τα windows,δυστυχως δεν ειμαι ειδικος στα δικτυα μηπως μπορει να μου πει κανεις τι πρεπει να κανω σε οτι αφορα τα windows?πρεπει να ειμαι συνδεδεμενος στο ιντερνετ για να πετυχει?δεν εχω dsl αλλα pstn(αρα ουτε rooter ουτε hub).χρησιμοποιω ενα λαπτοπ με μοντεμ που εχει δυο θυρες μια j45 και μια j11 συνδεω το pc μου με το xbox μεσω ftp καλωδιου.οι ρυθμισεις στο FlashFXP ειναι κομπλε(αλλα παντα μου βγαζει το ιδιο μυνημα σφαλματος!!!) αρα κατι παιζει με τα windows αν δεν ειναι αυτο το προβλημα ας μου καποιος ποιο ειναι!νομιζω αυτο ειναι το κυριοτερο προβλημα ολλων εμας των νουμπηδων.Ευχαριστω προκαταβολικα,ελπιζω να μην απαντησετε παλι εσεις που το εχετε καταφερει με το ιδιο λακωνικο και ειρωνικο τροπο για εμας τους αρχαριους.απαντηστε ειτε στο thread ειτε στο g_alex_stef@yahoo.gr αν και καλυτερα θα ηταν στο thread ωστε να παρουν καμια ιδεα παραπανω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...