Jump to content

[XBOX360] Τεχνικά Θέματα


vampyre
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

shodanjr_gr καλησπέρα και ευχαριστώ για την απάντηση..θα'θελα να ρωτήσω και κάτι άλλο. Υπάρχει πιθανότητα να μου έχουν βάλει άλλο chip(π.χ το αλαντίν) και να το λειτουργούν με το bios του xecuter2? Μόλις ανοίξω την κονσόλα φαίνεται κατευθείαν το chip ή πρέπει να βγάλω το dvd και το σκληρό δίσκο? Γιατί σε κάποια sites που κοίταξα λένε πως για να μπεί το τσιπάκι πρέπει να βγεί το dvd και ο σκληρός δίσκος. Ισχύει αυτό και για να δώ απλώς το τσιπάκι??
Link to comment
Share on other sites

Πώς λέγεται το πρόγραμμα που μου επιτρέπει να συνδέσω το χbox με τον υπολογιστή δηλαδή να το δει το πισί μου και που θα το βρω;

 

Ακόμα πόσα χιλιοστά είναι το καλώδιο που θα χρειαστώ να συνδέσω τα 2 συστήματα το υπολογιστή και το xbox;

 

:)

 

Ευχαριστώ!

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

shodanjr_gr καλησπέρα και ευχαριστώ για την απάντηση..θα'θελα να ρωτήσω και κάτι άλλο. Υπάρχει πιθανότητα να μου έχουν βάλει άλλο chip(π.χ το αλαντίν) και να το λειτουργούν με το bios του xecuter2? Μόλις ανοίξω την κονσόλα φαίνεται κατευθείαν το chip ή πρέπει να βγάλω το dvd και το σκληρό δίσκο? Γιατί σε κάποια sites που κοίταξα λένε πως για να μπεί το τσιπάκι πρέπει να βγεί το dvd και ο σκληρός δίσκος. Ισχύει αυτό και για να δώ απλώς το τσιπάκι??

 

 

Ναι υπάρχει. Βλέπεις τα BIOS δεν φτιάχνονται για να δουλεύουν με ένα μόνο τσιπάκι αλλά με πολλά (με εξαιρέση μερικά από τα τελευταία chip 3ης γενιάς).

 

Για να δεις ποιο τσιπάκι έχεις πρέπει να βγάλεις το DVD και τον σκληρό. Κάτω από το DVD θα μπορέσεις να δεις μία πλακέτα να προεξέχει ελαφρά από την μητρική. Αυτό είναι το τσιπάκι σου. Βγάλτο μία φωτογραφία και ανέβασέ την κάπου για να την δούμε και να σου πούμε αν είναι το xecuter ή κάποιο άλλο.

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

manos the greek, το προγραμμα λεγεται flashfxp (ειναι προγραμμα ftp). Θα χρειαστεις επισης μια dashboard για να μπορεις να κανεις την συνδεση. Το καλλωδιο λεγεται crossover.
ΚΑΤΑΡΑΜΕΝΕ ΜΑΕΤΖΙΜΑ!
Link to comment
Share on other sites

manos the greek, το προγραμμα λεγεται flashfxp (ειναι προγραμμα ftp). Θα χρειαστεις επισης μια dashboard για να μπορεις να κανεις την συνδεση. Το καλλωδιο λεγεται crossover.

 

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε!

 

Τι ακριβώς είναι dashboard :άσχετος:

 

τα υπόλοιπα τα πήρα!

 

:) :O :w00t:

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε!

 

Τι ακριβώς είναι dashboard :άσχετος:

 

τα υπόλοιπα τα πήρα!

 

:) :O :w00t:

 

 

Το dashboard είναι το λειτουργικό.

 

Αυτό που θα χρειαστείς είναι το evox.

 

Aν ψάξεις το internet θα το βρεις αλλά θέλει ψάξιμο...

 

Mετά θα το γράψεις σε ένα cdrw και θα το βάλεις στο xbox το cd.

 

Αυτό θα μπει κατευθείαν στο evox και εσύ θα πρέπει να κάνεις ftp με το pc σου.

 

Aπο εκεί και ύστερα ή περνάς το evox στο xbox και το έχεις συνέχεια και ξεχνάς το λειτουργικό της ms ή για να κάνεις ένα back up θα πρέπει να βάζεις κάθε φορά το cd.

Φιλικά Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

ti exei pathei to site http://www.chefelf.com/xbox/tutorials.php kai giati bgazei error 404?

thelw na grapsw to halo 2 se diskaki kai den kserw ti prepei na svisw gia na xwresei.sinithws evriska ti prepei na kanw me alla games ekei.

Link to comment
Share on other sites

επειδη ηρθε η ωρα να τσιπαρω το xbox, θα ηθελα να πει οποιος θελει (στο θεμα αυτο ή να μου στειλει pm) που τσιπαρε το xbox του, ποσο κοστισε,αν ξερει αν το chip υποστηριζει αλλαγη σκληρου κτλ. thanx!!
there is no knowledge that is no power
Link to comment
Share on other sites

ti exei pathei to site http://www.chefelf.com/xbox/tutorials.php kai giati bgazei error 404?

thelw na grapsw to halo 2 se diskaki kai den kserw ti prepei na svisw gia na xwresei.sinithws evriska ti prepei na kanw me alla games ekei.

 

Enallaktika: http://rahszhul.xhce.com/ ;)

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα σε κάποιο μαγαζί για να τσιπάρω το x-box και μου είπαν για ενα τσιπάκι MD το οποίο είναι το επόμενο απο το aladin και οτι είναι ο,τι καλύτερο υπάρχει. Ισχύουν αυτά η μου είπαν μπούρδες;

Για τιμή μου είπαν 100e + 10 παιχνίδια δώρο. Συμφέρει;;;

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα σε κάποιο μαγαζί για να τσιπάρω το x-box και μου είπαν για ενα τσιπάκι MD το οποίο είναι το επόμενο απο το aladin και οτι είναι ο,τι καλύτερο υπάρχει. Ισχύουν αυτά η μου είπαν μπούρδες;

Για τιμή μου είπαν 100e + 10 παιχνίδια δώρο. Συμφέρει;;;

 

Φιλε μου εγω πηρα το Aladin με εικοσι ευρω και μου το τσιπαρε φιλος δωρεαν

Μου ζητουσαν 120 για να το κανουν αυτοι και χωρις κανα παιχνιδι

 

φιλικα

Link to comment
Share on other sites

pedia ligo asxeto auto ap to thema tou thread alla xerete an to recident evil 4 mporei na pexei kai sto xbox h einai mono gia to nitendo cube.to pexnidi einai fantastiko kai thelo poly na to apokthso thanks
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου το Resident Evil 4 πολύ χλωμό έως αδύνατο να βγει στο ΧΒΟΧ. Μόνο PS2/Gamecube...

 

BTW παίδες, πουλάω το ΧΒΟΧάκι μου...δείτε εδώ:

 

http://www.fleamarket.gr/lot.cfm?lotID=2621688

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

pedia ligo asxeto auto ap to thema tou thread alla xerete an to recident evil 4 mporei na pexei kai sto xbox h einai mono gia to nitendo cube.to pexnidi einai fantastiko kai thelo poly na to apokthso thanks

 

Σε περιοδικα αλλα και στο internet λεγεται πως θα βγει και στο ps2 kai sto xbox ενα χρονο.Αρα πιθανοτατα να το δουμε εκτος και αν παει για next generation κονσολες.

 

Καλο site για ενημερωση για κονσολες αποτελει το http://www.ign.com

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά θέλω να ρωτήσω το εξής. Έχω τσιπώσει το xbox μου και του έχω βάλει το media center. Αν κατεβάσω ένα παιχνίδι από το internet, θα παίξει στο xbox? Παίζει ρόλο αν είναι PAL ή NTSC? Αν είναι από άλλο region? Όποιος γνωρίζει ας απαντήσει! :)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ενδιαφέρομαι για κάποια συγκεκριμένα games XBOX. Είμαι νέος χρήστης και θέλω να διευρύνω την συλλογή μου με κάποιος τίτλους....Οποιος έχει ποικιλία από XBOX games και ενδιαφέρεται για ανταλλαγές (έχω να δώσω και πολλά άλλα εκτός από XBOX ..πχ PC games,DVDs,progs κτλ κτλ) παρακαλώ ας μου στείλει ΠΜ να κανονίσουμε..Προτάσεις μόνο από Αθήνα...Thanks.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια βοηθεια. Ακουστε το προβλημα. Οπως εξερευνουσα το media center στα my files πατησα το κανονικο dashboard να δω πως ηταν πριν. Ομως οταν το εκλεισα το χβοχ και το ξανανοιξα αντι να μου ξαναβγαλει το evox με βγαζει στο κανονικο πρασινο dash. E οποτε λεω ας ξανακανω να παρει τα ιδια απτην αρχη. ομως δεν ξεκινα το evox απτο cd ωστε να κανω τα διαφορα. (μου το βγαζει dirty disc). Tι να κανω? ΔΕν συνδεεται με τιποτα εμ υπολογιστη αν δεν τρεχει το evox e? Αφου υπαρχει μεσα ομως ρε. Καμια ιδεα?? Εχω κανει οτι μπορουσα.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.Να ρωτησω Εχω ενα Xbox με xecuter 2.1 τιποτα αλλο.Με χιλια ζορια επειδη ειμαι εντελως ασχετος με το xbox καταφερα και εβαλα ενα dashboard(evolutionx) στον ιδιο τον δισκο που εχει το xbox μου.Αυτο που δεν ξερω ειναι πως περναω παιχνιδια ,ταινιες στον δισκο για να τα τρεχω κατευθειαν.Επισης πως να flasharo το chip μου.Αν ειναι ευκολο να μου πειτε συνοπτικα χωρις να με στειλετε σε καποιο ειδικο site επειδη εχω παει σε τετοια και δεν καταλαβαινω τιποτα.Ευχαριστω προκαταβολικα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Ναι το εχω τσιπαρει. Ολα τα προγραμματα απο evox και ολα τα λοιπα τα εχω κανει μονος μου. Δεν νομιζω να φταιει το cd οταν παω να του ξαναφορτωσω το evox (αν και το εχει μεσα υπενθυμιζω απλα οταν το ανοιγω με βγαζει στο σκατοπρασινο το παλιο.) εχω δοκιμασει και αυτο που του πρωτοβαλα οταν το τσιπαρα... Δεν βλεπω φως στο τοπιο. Θελω να δω ποια μερα θα ξυπνησει το xboxaki μου και θα ειναι οκ.!!! ααα
Link to comment
Share on other sites

θελω να ρωτησω το εξης: αξιζει να αγορασω το καλωδιο scart advance? θα υπαρξει καποια διαφορα στον ηχο και την εικονα? (εχω 32'' tv και ενισχυτη yamaha 5.1 και 5 ηχεια)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...