Jump to content

[S60 3rd Edition] Nokia Maps (ex. Ovi Maps/Smart2go)


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το smart2go_beta_S60.SISX και το Nokia_Maps_S60.SISX είναι το ίδιο πρόγραμμα αλλά από διαφορετικές σελίδες. Πριν είχα χρησιμοποιήσει το πρώτο λινκ και την τελευταία φορά (καθαρή εγκατάσταση εξ αρχής) αυτό από τη Νόκια.

Δηλαδή:

Για την εγκατάσταση του sisx χρησιμοποίησα το λινκ που είχε δώσει ο sotoss σ' αυτό το μήνυμα δηλ. το sisx που βρίσκεται εδώ:

http://mobilesearch.nokia.com/A4160036?maps στο σημείο που λέει "Download Nokia Maps (3.44 MB)", εγκατέστησα αυτό (μόνο) στο τηλέφωνο (στην κάρτα μνήμης), άνοιξα μια φορά το πρόγραμμα χωρίς χάρτη, το έκλεισα και μετά έβαλα το φάκελο με τους χάρτες του Sotoss, το ξαναάνοιξα και ήταν όλα ΟΚ.

 

Τελικά σ' αυτό με τα ονόματα μας έχουν μπερδέψει, πρέπει να αποφασίσουν πώς θα λέγεται το πρόγραμμα Nokia Maps (στα ελληνικά "Χάρτες") ή Smart2go navigator. Η διπλή ονομασία προκαλεί σύγχυση όπως και τα δύο διαφορετικά σημεία κατεβάσματος.

 

leftezi σ΄ ευχαριστώ. Άρα δεν είμαι μόνο εγώ που μπερδεύτηκα. Θα το δοκιμάσω (στο Ν73 ΜΕ μου-δεν έχω GPS). Βέβαια, δεν έχω κατεβάσει την καινούρια έκδοση του PC Suite (έχω αυτή του CD που είχε το κινητό όταν το αγόρασα. Πιστεύεις ότι αυτό μπορεί να είναι θέμα κατά την εγκατάσταση? Ρωτάω επειδή στο post σου αναφέρεις πως κατέβασες την καινούρια έκδοση πριν τη εγκατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

leftezi σ΄ ευχαριστώ. Άρα δεν είμαι μόνο εγώ που μπερδεύτηκα. Θα το δοκιμάσω (στο Ν73 ΜΕ μου-δεν έχω GPS). Βέβαια, δεν έχω κατεβάσει την καινούρια έκδοση του PC Suite (έχω αυτή του CD που είχε το κινητό όταν το αγόρασα. Πιστεύεις ότι αυτό μπορεί να είναι θέμα κατά την εγκατάσταση? Ρωτάω επειδή στο post σου αναφέρεις πως κατέβασες την καινούρια έκδοση πριν τη εγκατάσταση.

 

Όπως είπα και στο μήνυμά μου θεωρώ κάπως απίθανο να παίζει ρόλο το PC Suite (ποτέ δεν ξέρεις όμως) αλλά καλύτερα θα ήταν να βάλεις το καινούργιο και για άλλους λόγους (καλύτερο backup κτλ.)

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

λοιπον.........

κατεβασα τους χαρτες της ελλαδας.

πηγε στο 100% και μετα περιμενα περιμενα

και μετρουσε λεπτα,,,,και γυρω στα 4και το εβγαλα

δεν ειχε περασει τιποτα,το ξαναεβαλα αρχισε παλι να μετραει.

καμια ιδεα....καποιος που το εχει κανει??

ευχαριστω!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

λοιπον.........

κατεβασα τους χαρτες της ελλαδας.

πηγε στο 100% και μετα περιμενα περιμενα

και μετρουσε λεπτα,,,,και γυρω στα 4και το εβγαλα

δεν ειχε περασει τιποτα,το ξαναεβαλα αρχισε παλι να μετραει.

καμια ιδεα....καποιος που το εχει κανει??

ευχαριστω!!

 

Ετσι κανει παντα. αφοτου φτασει στο 100% αρχιζει και μετραει αντιστροφα. Εμενα ειχε φτασει στα - 3 λεπτα περιπου νομιζω. Αφησε το να τελειώσει καλυτερα.

http://img150.imageshack.us/img150/7718/panathinaikosfannh8.gif

 

Proud owner of an OMNIA 16GB !!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

otan pao dedomena gps

i mones epiloges pou mou exei einai

katastasi doriforou

boi8eia

eksodos

 

pos 8a do tin 8esi mou ?

 

Δοκιμασε με την εφαρμογη της συσκευης Δεδομενα gps

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Ετσι κανει παντα. αφοτου φτασει στο 100% αρχιζει και μετραει αντιστροφα. Εμενα ειχε φτασει στα - 3 λεπτα περιπου νομιζω. Αφησε το να τελειώσει καλυτερα.

 

το ξαναεκανα απο την αρχη.

τελειωσε στο 100% και το αφησα μετα και εκανε -15 λεπτα.

ανοιξα το προγραμμα οταν ομως παω καπου σαν προορισμος

η αναζητηση μου λεει χαρτες μη διαθεσιμοι.

τι μπορει να φταιει??η εγκατασταση παντως εγινε κανονικα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

distixos tora o xartis ine 78mb pali eastern europe,alla apo ellada exi pliri athina,ligi thessaloniki kai oles tis polis tis elladas alla mono me 2-3 kentrikes odous. omos ine olokainourios xartis.opoios endiaferete [http://rapidshare.com/users/9BYTQF]

 

Αν μιλάμε για την έκδοση 650.1136 δεν έχει τίποτα από θεσσαλονίκη, ούτε κεντρικούς δρόμους. Για αυτή την έκδοση μιλάς?

Link to comment
Share on other sites

ontos to koitaxsa tora den exi katholou rhessaloniki. autin tin ekdosi leo

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Απο που τις κατεβασες? Τις ψαχνω και δεν τις βρισκω! Ειχα ξαναρωτησει αλλα απαντησει δεν πηρα.

 

smart2go,ρυθμισεις,Γενικα ,φωνητικη καθοδηγηση-->Ελληνικα

Κατεβαζεις μεσω wlan.

 

Μολις πραγματοποιηθηκε πετυχημενα απο μενα.:happy:

 

 

Ανεβασα εδω τις Ελληνικες & Αγγλικες φωνητικες εντολες

για οποιον ενδιαφερεται :

 

φωνητικες εντολες :Μετα το κατεβασμα μεσω wlan ,τις βρηκα εδω:

 

στο memory card:\Private\20001f63

Ελληνικες:

http://rapidshare.com/files/34487991/greek.zip.htm

 

English :

http://rapidshare.com/files/34489605/english.zip.html

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

katebasa to maploader kai den mporw na balw kanenan xarti mou emfanizei

please connect your device to your computer via usb using mass storage mode or insert the memory card into a card reader. remember that you need to use the maps application at least once with your device or memory card before using the nokia maploader

ti prepei akribos na kanw ? exw karta mnhmhs sto khnhto

Link to comment
Share on other sites

:offtopic:Πειτε με "παραξενο", "αυστηρο" αλλα δεν καταλαβαινω μερικα πραγματα.... Μερικοι πηγαινουν και αγοραζουν το Symbian 3rd Edition NOKIA N95 των 720 ευρω και δεν ξερουν να περνανε μια εφαρμογη στο τηλεφωνο....;;;:mad:

Κανεις δεν γεννιεται ξεροντας τα παντα, αλλα δεν μαθαινεις να οδηγεις με Ferrari, ξεκινας απο κατι πιο προσιτο, ευκολο και φθηνο.:O

Δεν ξερω..... ισως εγω να το βλεπω λαθος....:worry:

 

EDIT: Μεταφερθηκε απο το "θεμα" Nokia N95!

Παν μέτρον Άριστον... Γηράσκω αεί διδασκόμενος... Tα πάντα ρεί...

Ουδείς ασφαλέστερος εχθρός εκ του ευεργετηθέντος αχάριστου...

Link to comment
Share on other sites

katebasa to maploader kai den mporw na balw kanenan xarti mou emfanizei

please connect your device to your computer via usb using mass storage mode or insert the memory card into a card reader. remember that you need to use the maps application at least once with your device or memory card before using the nokia maploader

ti prepei akribos na kanw ? exw karta mnhmhs sto khnhto

Πηγαινε στο "smart2go navigator" διαβασε και θα σου λυθουν οι αποριες!

 

EDIT: Μεταφερθηκε απο το "θεμα" Nokia N95!

Παν μέτρον Άριστον... Γηράσκω αεί διδασκόμενος... Tα πάντα ρεί...

Ουδείς ασφαλέστερος εχθρός εκ του ευεργετηθέντος αχάριστου...

Link to comment
Share on other sites

:offtopic:Πειτε με "παραξενο", "αυστηρο" αλλα δεν καταλαβαινω μερικα πραγματα.... Μερικοι πηγαινουν και αγοραζουν το Symbian 3rd Edition NOKIA N95 των 720 ευρω και δεν ξερουν να περνανε μια εφαρμογη στο τηλεφωνο....;;;:mad:

Κανεις δεν γεννιεται ξεροντας τα παντα, αλλα δεν μαθαινεις να οδηγεις με Ferrari, ξεκινας απο κατι πιο προσιτο, ευκολο και φθηνο.:O

Δεν ξερω..... ισως εγω να το βλεπω λαθος....:worry:

 

den kserw an ennoeis emena kai exeis dikio me auta pou les pantws mia xara ta katafernw,prospa8w. to sugkekrimeno den mporw na balw kai den katalabainw giati enw exw karta mnhmhs.esu pou ksereis mporeis na mou eksighseis ?

euxaristw :)

Link to comment
Share on other sites

otan pao dedomena gps

i mones epiloges pou mou exei einai

katastasi doriforou

boi8eia

eksodos

 

pos 8a do tin 8esi mou ?

 

apo ekei pigeno

alla den mou exei epilogi oste na kano enarksi i kati

 

Δεν χρειαζεται να κανεις κατι ,απλως περιμενεις ...

μεχρι να παρει σημα απο τους δορυφορους

για να σου δωσει τα δεδομενα.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειαζεται να κανεις κατι ,απλως περιμενεις ...

μεχρι να παρει σημα απο τους δορυφορους

για να σου δωσει τα δεδομενα.

 

mesa leei 3 doriforous

alla etixe otan ekana enimerosi na vgalei kai 5 alla akoma na mou dosei stigmata

Link to comment
Share on other sites

den kserw an ennoeis emena kai exeis dikio me auta pou les pantws mia xara ta katafernw,prospa8w. to sugkekrimeno den mporw na balw kai den katalabainw giati enw exw karta mnhmhs.esu pou ksereis mporeis na mou eksighseis ?

euxaristw :)

Το συγκεκριμενο μηνυμα μου πρεπει να μεταφερθηκε απο το "θεμα" Nokia N95(δεν θυμαμαι και καλα γιατι γραφω σε πολλα θεματα ταυτοχρονα) και δεν αφορουσε κανεναν προσωπικα αλλα ηταν ενα γενικο σχολιο για τις τελευταιες ερωτησεις αρκετων "νεων"

Δεν εχω παρακολουθησει τι προβλημα εχεις για να σε βοηθησω!

Παν μέτρον Άριστον... Γηράσκω αεί διδασκόμενος... Tα πάντα ρεί...

Ουδείς ασφαλέστερος εχθρός εκ του ευεργετηθέντος αχάριστου...

Link to comment
Share on other sites

Και αφου διαβασα και τις 20 σελιδες με προσοχη και αποθηκευσα και 7 για να τις δω πιο εμπεριστατωμενα κατεληξα οτι δεν καταλαβα και πολλα πραγματα(επιστημονικα απο καποια ηλικια και μετα ο ανθρωπος φυρενει).Το τι κανεις step by step ομολογω οτι θα με βοηθουσε.Ουτε καταλαβα τι ειναι το εικονιδιο χαρτες ουτε τι πρεπει να κατεβασω,απο που να το κατεβασω,πιο να ανοιξω πρωτο και πιο δευτερο,γιατι με αυτη τη σειρα και τι εξυπηρετει αυτο,γιατι πραγμα χρεωνομαι,πως χρεωνομαι(αυτο λιγο το καταλαβα),καποια αρχεια εχουν πολεις και καποια αλλα αρχεια εχουν αλλες πολεις,πως περναω οτι περναω στο κινητο μου:dizzy: :dizzy: :w00t: :w00t:.Καθε βοηθεια ευπροσδεκτη
Music is the harmonization of opposites; the conciliation of warring elements
Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να με βοηθησει??:O εχω κολλησει.

καποιος που να εχει το ν95 και θα εχει περασει τους χαρτες??

τους κατεβασα ολοκληρωθηκε μια χαρα.αλλα χαρτες μη διαθεσιμοι μου λεει.

τους ελαβα χειροκινητα μεσα στο private που ειχε ανεβασει ο φιλος

@ nervous και ο @ sotoss αλλα και παλι τιποτα.

εσεις κανατε κατι παραπνω??

ευχαριστω!!!:O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να με βοηθησει??:O εχω κολλησει.

καποιος που να εχει το ν95 και θα εχει περασει τους χαρτες??

τους κατεβασα ολοκληρωθηκε μια χαρα.αλλα χαρτες μη διαθεσιμοι μου λεει.

τους ελαβα χειροκινητα μεσα στο private που ειχε ανεβασει ο φιλος

@ nervous και ο @ sotoss αλλα και παλι τιποτα.

εσεις κανατε κατι παραπνω??

ευχαριστω!!!:O

Επιτέλους καποιος με ιδιο πρόβλημα με μένα.

Εχω σκάσει,και στο ν73 εχω δοκιμασει και στο ν93 μη διαθέσιμοι χάρτες..΄

Και απο το Maploader δοκιμασα και χειροκινητα.

Μηπως παιδια η συνδεση στο νετ ειναι απαραίτητη?

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να με βοηθησει??:O εχω κολλησει.

καποιος που να εχει το ν95 και θα εχει περασει τους χαρτες??

τους κατεβασα ολοκληρωθηκε μια χαρα.αλλα χαρτες μη διαθεσιμοι μου λεει.

τους ελαβα χειροκινητα μεσα στο private που ειχε ανεβασει ο φιλος

@ nervous και ο @ sotoss αλλα και παλι τιποτα.

εσεις κανατε κατι παραπνω??

ευχαριστω!!!:O

 

Έβαλες τον φάκελλο στο private στην καρτα μνημης και δεν παλι δεν σου δουλευει?? Μπορει να ακουστει χαζο αυτο που θα σου πω αλλα το εχω διαβασει οτι καποιος το εκανε, δεν πρεπει να ανοιξεις τον φακελο 20001f63 και να βαλεις τα περιεχομενα του χυμα στο private πρεπει να τον βαλεις και αυτον μεσα. Οπως τον κατεβασεις ετσι θα τον βαλεις. Επισης δοκιμασε να σβησεις τον φακελο 20001f63 που εχεις πριν βαλεις αυτον που ειχα ανεβασει εγω.

 

Κανεις δεν χρειαστηκε να κανει κατι αλλο, ειτε κατεβαζεις απο maploader και μολις σου πει οτι ολοκληρωθηκε εισαι οκ, είτε βαζεις τον φακελο 20001f63 στο private και εισαι οκ. Δεν χρειαζεται τιποτα παραπανω. Αν τιποτα δεν δουλεψει πηγαινε το στο μαγαζι που το αγορασες και πες τους το.

http://img150.imageshack.us/img150/7718/panathinaikosfannh8.gif

 

Proud owner of an OMNIA 16GB !!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Έβαλες τον φάκελλο στο private στην καρτα μνημης και δεν παλι δεν σου δουλευει?? Μπορει να ακουστει χαζο αυτο που θα σου πω αλλα το εχω διαβασει οτι καποιος το εκανε, δεν πρεπει να ανοιξεις τον φακελο 20001f63 και να βαλεις τα περιεχομενα του χυμα στο private πρεπει να τον βαλεις και αυτον μεσα. Οπως τον κατεβασεις ετσι θα τον βαλεις. Επισης δοκιμασε να σβησεις τον φακελο 20001f63 που εχεις πριν βαλεις αυτον που ειχα ανεβασει εγω.

 

Κανεις δεν χρειαστηκε να κανει κατι αλλο, ειτε κατεβαζεις απο maploader και μολις σου πει οτι ολοκληρωθηκε εισαι οκ, είτε βαζεις τον φακελο 20001f63 στο private και εισαι οκ. Δεν χρειαζεται τιποτα παραπανω. Αν τιποτα δεν δουλεψει πηγαινε το στο μαγαζι που το αγορασες και πες τους το.

 

το δοκιμασα φιλε μου αυτο που λες.

τον περασα χυμα το δικο σου και βεβαια τον ειχα σβησει τον αλλον.

αλλα τον ειχα ανοιξει,περασα και 3φορες απο την αρχη τους χαρτες αλλα τιποτα.αμα το παω στην nokia και εχει προβλημα

δεν θα το αντεξω εχω δωσει ηδη ενα πισω.:O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Την εφαρμογη την ανοιξες μια φορα πριν χρησιμοποιησεις τον maploader?Ean το εκανες και αυτο και μετα παλι τιποτα κατεβασε τους χαρτες με wifi
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...