Jump to content

[S60 3rd Edition] Nokia Maps (ex. Ovi Maps/Smart2go)


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατάλαβε κανείς αν η δωρεάν πλοήγηση σταδιακά θα περάσει σε όλα τα Νόκια; ΠΧ το Ν79 μου ακόμα δεν το έχει στη λίστα με τις Ovi Maps 3.3 συσκευές.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κατάλαβε κανείς αν η δωρεάν πλοήγηση σταδιακά θα περάσει σε όλα τα Νόκια; ΠΧ το Ν79 μου ακόμα δεν το έχει στη λίστα με τις Ovi Maps 3.3 συσκευές.

Nαι απλά προς το παρόν υποστηρίζονται μόνο 10 συσκευές. Κάντε υπομονή και τις επόμενες βδομάδες θα έρθει και η έκδοση και για τις υπόλοιπες.:)

Link to comment
Share on other sites

για καθίστε ρε παιδια γιατι θα τρελαθω!!!παμε εντελως free?οταν εβαλα τη 3.01 απο το θειο μου βγηκε η ψυχη και τωρα λετε οτι η 3.03 θα ειναι εντελως μα εντελως free?καμια διαδικασια τιποτα?δεν μπορει καπου στη γωνια θα κρύβεται η νοκια για να πεταχτει να πει:''σας την εσκασα!!'':lol::lol:

αχ δεν μπορω να περιμενω!!!μια απλη ερωτηση σε οσους την εχουν βαλει:χρειαζεται να ακολουθησουμε καποια διαδικασια για να βγαλουμε τα παλια νοκια-ονι maps και τους παλιους χαρτες πριν εγκαταστησουμε τα νεα free καλουδια?:D

 

καλοί οι νέοι χάρτες αλλά μας ''έσκισαν'' την μνήμη του τηλεφώνου πάλι....άλλα σχεδόν 7ΜΒ στο Ε55...:(

τι εννοεις?δεν μπορουμε να βαλουμε τους χαρτες στη καρτα μνημης?:worry:

Link to comment
Share on other sites

αχ δεν μπορω να περιμενω!!!μια απλη ερωτηση σε οσους την εχουν βαλει:χρειαζεται να ακολουθησουμε καποια διαδικασια για να βγαλουμε τα παλια νοκια-ονι maps και τους παλιους χαρτες πριν εγκαταστησουμε τα νεα free καλουδια?:D

Oχι δεν χρειάζεται τίποτα. Απλα κατεβάζεις το αρχείο το κάνεις εγκατάσταση και με το map loader απλά φορτώνεις τους χάρτες και τις φωνές θέλεις και το πρόγραμμα απο μόνο του σβήνει τα παλιά.:)

 

Και ναι πίστεψε το είναι free!:D

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη μπορω να σβησω την σπασμενη εκδοση που εχω στο Ε66 η οποια εχει τα παντα? και να περασω την νεα απο την ΝΟΚΙΑ παλι με τα ιδια χαρακτηριστικα? φωνητικη πλοηγηση κτλ κτλ... αξιζει την φασαρια?

Ευχαριστω :)

Απο 1/9/2009 απαγορεύονται τα greeklish.
Link to comment
Share on other sites

Μολις πέρασα την νέα FREE FOR EVER εκδοση του OviMaps 3.03 στο Ν86 8GB και πραγματικα επαθα πλάκα διοτι ενώ δεν είναι στις άμεσα υποστηριζόμενες συσκευές απλά δουλευει ΤΕΛΕΙΑ.... Φυσικα εγκαθίστατε πάνω απο την παλιά και δεν δίχνει αν υπάρχει π΄ροβλημα χώρου μιας που τελικά εγκαθίστατε στην ενσωματομένη μνήμη του 8GB.

 

Απλα επειδή δεν αναγράφετε οτι την υποστηρίζει σαν συσκευη είναι καπως δυσκλο να βρεθεί το αρχείο που όμως για όποιον ενδιαφέρετε έχει το όνομα maps_installer_3.03_10wk1_b05_s60_3.2.Nocs.sis

N95
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Τους εγκατέστησα και εγώ... :D

Το θέμα της μνήμης υπάρχει βέβαια (Ε52) (η εγκατάσταση έγινε αυτόματα και δεν ερωτήθηκα σε ποιά μνήμη θέλω να περαστούν) και μου έκανε εντύπωση οτι κοιτόντας στις εγκατεστημένες εφαρμογές μου είδα οτι έχω :

Nokia Maps 3.03(246) 8MB (στην μνήμη του κινητού),

Share location agent 3.03(246) 2MB (στην μνήμη του κινητού),

Share location 3.03(246) 574kB (στην μνήμη του κινητού),

Χάρτες Ovi 3.03(246) 7MB (στην κάρτα μνήμης) :wacko:

Γιατί έχω δύο χάρτες?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Τους εγκατέστησα και εγώ... :D

Το θέμα της μνήμης υπάρχει βέβαια (Ε52) (η εγκατάσταση έγινε αυτόματα και δεν ερωτήθηκα σε ποιά μνήμη θέλω να περαστούν) και μου έκανε εντύπωση οτι κοιτόντας στις εγκατεστημένες εφαρμογές μου είδα οτι έχω :

Nokia Maps 3.03(246) 8MB (στην μνήμη του κινητού),

Share location agent 3.03(246) 2MB (στην μνήμη του κινητού),

Share location 3.03(246) 574kB (στην μνήμη του κινητού),

Χάρτες Ovi 3.03(246) 7MB (στην κάρτα μνήμης) :wacko:

Γιατί έχω δύο χάρτες?

Δεν έχεις 2 χάρτες. Το Nokia Maps είναι η εφαρμογή των χαρτών και οι Χάρτες Ovi είναι ο καθ' αυτού χάρτης (αρχείο που μεγαλώνει όσο προσθέτεις νέους χάρτες από διάφορες περιοχές...)

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ...

πάλι καλά που οι χάρτες αποθηκεύονται στην κάρτα... :rolleyes:

7ΜΒ ο χάρτης της Ελλάδος όμως? μεγάλος δεν είναι?

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ...

πάλι καλά που οι χάρτες αποθηκεύονται στην κάρτα... :rolleyes:

7ΜΒ ο χάρτης της Ελλάδος όμως? μεγάλος δεν είναι?

 

Δεν ειναι 7ΜΒ αλλα 60κατι ΜΒ ο χαρτης της Ελλαδας.

Link to comment
Share on other sites

Μολις πέρασα την νέα FREE FOR EVER εκδοση του OviMaps 3.03 στο Ν86 8GB και πραγματικα επαθα πλάκα διοτι ενώ δεν είναι στις άμεσα υποστηριζόμενες συσκευές απλά δουλευει ΤΕΛΕΙΑ.... Φυσικα εγκαθίστατε πάνω απο την παλιά και δεν δίχνει αν υπάρχει π΄ροβλημα χώρου μιας που τελικά εγκαθίστατε στην ενσωματομένη μνήμη του 8GB.

 

Απλα επειδή δεν αναγράφετε οτι την υποστηρίζει σαν συσκευη είναι καπως δυσκλο να βρεθεί το αρχείο που όμως για όποιον ενδιαφέρετε έχει το όνομα maps_installer_3.03_10wk1_b05_s60_3.2.Nocs.sis

 

Καλησπέρα! Μάλλον πολλοί το κατεβάζουν και έχουν υπερφορτωθεί οι servers του rapidshare!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Μάλλον πολλοί το κατεβάζουν και έχουν υπερφορτωθεί οι servers του rapidshare!

Mα δεν χρειάζεται να το κατεβάσεις απο το rapidshare. Αυτή η έκδοση είναι για το Ε52. Αν πας στο http://www.nokia.com/maps και κατεβάσεις για το Ε52 η για το 6710 Navigator είναι αυτό το αρχείο που αναφέρει ο φίλος επάνω.

 

Αλλά γνώμη μου είναι να μην βιάζεσται καθώς η Nokia θα έχει λόγο που δεν έχει βγάλει για όλες τις συσκευές τις εκδόσεις. Πιθανόν να διορθώνουν τα bug που εμαφνίζονται στην κάθε μια ξεχωριστά.:)

Link to comment
Share on other sites

εγώ δοκίμασα να το εγκαταστήσω στο Ν82. απέτυχε. θα περιμένω την επίσημη έκδοση.

Το Μάρτιο θα βγεί, ε?

εκεί που ήθελα να πουλήσω αυτό το κινητό, μετά από δυό χρόνια χρήσης, κ να πάρω άλλο, η Μαμά Νόκια με κατάφερε να το ξαναγαπήσω, αφού δεν παρατάει τα παιδιά της...

Link to comment
Share on other sites

Στη OVI Suite κοίταξα ποιούς χάρτες έχω και μου έβγαλε όλη την Ευρώπη, περίπου 2,5 GB. Που είναι αυτά χωμένα, στην κάρτα, στο κινητό, που?:confused:
Link to comment
Share on other sites

Στη OVI Suite κοίταξα ποιούς χάρτες έχω και μου έβγαλε όλη την Ευρώπη, περίπου 2,5 GB. Που είναι αυτά χωμένα, στην κάρτα, στο κινητό, που?:confused:

 

Στην κάρτα πάνε όλα αυτα ... αλλα γιατι εβαλες ολη την Ευρώπη ήταν απαραίτητο για τα ταξίδια σου?

N95
Link to comment
Share on other sites

Oι χάρτες αποθηκεύονται στην κάρτα μνήμης στον φάκελο cities. Για να σβήσεις αυτά που δες θες θα το κάνεις μέσα από το maploader.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Oι χάρτες αποθηκεύονται στην κάρτα μνήμης στον φάκελο cities. Για να σβήσεις αυτά που δες θες θα το κάνεις μέσα από το maploader.
Δυστυχώς όμως μέσα από το Map Loader δεν υπάρχει επιλογή του ποιούς χάρτες χωρών θα σβήσουμε. Ή σβήνονται όλα, ή τίποτε...
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς όμως μέσα από το Map Loader δεν υπάρχει επιλογή του ποιούς χάρτες χωρών θα σβήσουμε. Ή σβήνονται όλα, ή τίποτε...

δεν νομίζω οτι οι χάρτες είναι μουσική την οποία θελεις συνεχεια να ανανεώνεις...

βάζεις τους χάρτες που χρησιμοποιείς, κ το αφήνεις. σε ταξίδια, απλά φροντίζεις να κάνεις άλλη μια ανανέωση. κ αν είσαι πολυταξιδιάρης, απλά βάζεις όσους χρειάζεσαι...

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς όμως μέσα από το Map Loader δεν υπάρχει επιλογή του ποιούς χάρτες χωρών θα σβήσουμε. Ή σβήνονται όλα, ή τίποτε...

 

Και τι προβλημα υπαρχει να ξαναπερασεις αυτους που θες;Απλα κανεις αναπτυξη στην επιλογης της Ευρωπης και διαλεγεις τις χωρες που σε ενδιαφερουν

Link to comment
Share on other sites

Απλώς θέλω να πω ότι το πρόγραμμα δεν είναι λειτουργικό. πχ πριν λίγες μέρες ήμουν στο Λονδίνο. Στο Ν79 είχα μόνον τον χάρτη της Ελλάδας και των γύρω χωρών αλλά όχι της Αγγλίας. Φόρτωσα τον χάρτη της Αγγλίας αλλά επειδή μετά δεν τον χρειαζόμουν και μου έπιανε χώρο στην κάρτα, ήθελα να τον σβήσω. Όμως δεν υπάρχει επιλογή να σβήσω μόνον τον χάρτη της Αγγλίας, επομένως πρέπει να τους σβήσω όλους και μετά να ξαναπεράσω τους αρχικούς :wacko: Γιατί να μπω πάλι σε αυτή τη διαδικασία; (σπατάλη χρόνου το λιγότερο)

 

Άσε που αν έχεις αποθηκεύσει επιλεκτικά καποιους χάρτες, δεν σου δίνει πληροφόρηση ποιούς έχεις εγκαταστήσει και πχ αν έχεις ήδη τον χάρτη της Ισπανίας και μετά τον επιλέξεις πάλι για εγκατάσταση, θα τον ξαναεγκαταστήσει... Καλή η εφαρμογή αλλά σε μερικά σημεία χάνει ;)

Link to comment
Share on other sites

Όπως φαίνεται στο avatar έχω το 6120 classic, μου έβγαλε το ovi ότι υπάρχει ενημέρωση στους χάρτες μου μιας και διαθετω την version 2. Καθάρισα την μνήμη της συσκευής και ξεκινώ την διαδικασία, λέω εγκατάσταση και μου βγάζει μήνυμα: "Σφάλμα πιστοποιητικού. Επικοινωνήστε με τον προμηθευτή του προγράμματος.". Ξέρει κανείς το γιατί?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω την εκδοση 2 του νοκια maps με φωνητικη πλοηγηση(*****ed) αν βαλω την καινουρια την 3 στον ν95 8gb θα χασω την φωνητικη πλοηγηση.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω την εκδοση 2 του νοκια maps με φωνητικη πλοηγηση(*****ed) αν βαλω την καινουρια την 3 στον ν95 8gb θα χασω την φωνητικη πλοηγηση.

 

Απο οτι λενε και τα παιδια πιο πανω... οχι δεν θα την χασεις γιατι πολυ απλα στη 3 ειναι εντελως δωρεαν η φωνητικη πλοηγηση... ;)

Απο 1/9/2009 απαγορεύονται τα greeklish.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω την εκδοση 2 του νοκια maps με φωνητικη πλοηγηση(*****ed) αν βαλω την καινουρια την 3 στον ν95 8gb θα χασω την φωνητικη πλοηγηση.

κράτα ακόμα την έκδοση που έχεις, μέχρι να βγεί επίσημη ανακοίνωση για τη συσκευή σου.

όταν βγεί, θα έχεις κανονικά φωνητική πλοήγηση με αναβαθμισμένο πρόγραμμα.

λίγο υπομονή, κ όλοι θα πάρουμε...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...