Jump to content

[S60 3rd Edition] Nokia Maps (ex. Ovi Maps/Smart2go)


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Διοφωνω εγω:p:p.Εμενα ακομα και σε πυκνοκατοικημενη περιοχη σε 3 με 4 λεπτα το πολυ εχει βρει θεση,οταν βρισκει πολυ δυσκολα τη χανει,ενω για τους χαρτες ενταξει δεν ειναι σαν της ngi αλλα απο εκει και περα για τα προγραμματα που λειτουργουν στο Ν95 θεωρω οτι ειναι το πληρεστερο+μπορει να μην εχει χωρια και ελλειπες το οδικο δικτυο στην επαρχια αλλα τουλαχιστον εχει τις πρωτευουσες των νομων μια χαρα,δε λεω οτι ειμαι ικανοποιημενος αλλα δεν ειμαι και δυσαρεστημενος αυτο εξαρταται και απο τις απαιτησεις του καθενος βεβαια.Να τονιζω οτι μετα την τελευταια αναβαθμιση βελτιωθηκαν πολυ τα πραγγραμματα και ειδικα με το agps.Anazhthsh μου βγαζει κανονικα και μαλιστα στην τελευταια εκδοση του smart2go δεν χρειαζεται να βαζω πχ ολο αθηνα ανα ειναι ο δρομοσ στι βουλα βαζω βουλα την περιοχη δηλαδη
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εμενα τωρα τελευταια κανει κατι 10λεπτα και μου την δινει. Μια φορα εκανε μεχρι και 20λεπτο!

 

Τελοσπαντων μ' εχει βγαλει αρκετες φορες απο δυσκολη θεση (ναι ειχα χαθει). Μονο και μονο για αυτο αξιζει. ΑΧΡΗΣΤΟ δεν ειναι σε καμια περιπτωση!!

Link to comment
Share on other sites

εμενα μου την εδοσε γιατι ηθελα να παω απο το mediteranean cosmos στο σπιτι μου (θεσσ/νικη) που ειναι κανα 10λεπτο δρομος

ημουν με εναν φιλο και ηθελε να του δειξω τι και πως...

 

ε μπαινω στο αμαξι περιμενω να ζεσταθει (και καλα:lol:)

εν'τω μεταξυ το gps να προσπαθει να συνδεθει...

ε

περιμενω περιμενω....

σε καποια φαση φευγω λεω θα δουλεψει στον δρομο....

 

ε ρε παιδια εφτασα σπιτι παρκαρα κατεβηκα απο το αμαξι και καθομουν σαν τον ηληθιο μες την μεση του δρομου μονο και μονο για να δω ποση ωρα θα του παρει να συνδεθει....

 

22 λεπτα..... :( και μαλιστα ουτε οικοδομες ειχε σε ολη την διαδρομη ουτε τιποτα... απο περιφερειακο πηγα.

 

περιπτωση 2

ειμαι μεσα στο αμαξι και ψαχνω να βρω που σκατα ειμαι (ειχα χασει την μπαλα με τουσ δρομους)

 

ε βρηκα τον δρομο μονος μου και μετα απο 10 λεπτα το κινητο δεν ειχε συνδεθει ακομα και το εκλεισα... δηλαδη ημαρτον...

 

πρεπει να προβλεπεις οτι θα χαθεις για να ανοιγεις το Gps κανα μισαωρο πιο πριν γιατι αλλιος δεν εχει νοημα

ακομα και αν εχεις το κινητο μαζι σου και ανοιξεις το Gps τον δρομο σου θα τον βρεις μετα απο κανα μισαωρο οποτε και παλι δεν εχει νοημα... καλυτερα να ρωτησεις καναν περαστικο :p

 

γενικα ηθελα παρα πολυ gps και πλεων ακομα και αν πραγματικα το χρειαζομαι δεν μου περναει καν απο το μυαλο να το ανοιξω...

αφου ξερω οτι δεν συμφερει θα αργησω κατα μιση ωρα να παω εκει που θελω

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι εγω το gps το δουλεψα πιο πολυ στην 11 και στην παλια εκδοση των χαρτων. Οι καινουριες εκδοσεις εμενα μου φαινεται οτι κανουν πολυ πιο πολυ για να κλειδωσουν.

Για να καταλαβεις, εγω μια φορα στο Κοσμος το ανοιξα οταν εβγαινα απο τα εστιατορια. Μεχρι να φτασω στο αυτοκινητο ειχε πιασει σημα.

Επισης εχω βρει την ιδανικη θεση στο αμαξι για να το βαζω. Ξεκιναω απο Κρηνη και πιανει σημα στο φαναρι του φοινικα οταν πας να βγεις περιφερειακο (αυτο και με την 12)

Link to comment
Share on other sites

Το δοκιμασες ? οι επιπλεον 3 μερες αδειας ισχυουν μονο

για την συγκεκριμενη σιμ ή μπορεις να χρησιμοποιησεις

και την αρχικη (ή οποιαδηποτε αλλη) ? :worry:

 

ισχυουν μονο για τη συγκεκριμμενη sim!με αλλα λογια δεν έχει σημασια το ιμει δηλαδη η συσκευη αλλα η καρτα sim!για να καταλαβεις στο ιδιο ν95 ειχα χρησιμοποιησει την αδεια τριων ημερων με μια καρτα sim και μετα εβαλα αλλη στο ιδιο κινητο και ειχα παλι 3 μερες αδεια!

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι εγω το gps το δουλεψα πιο πολυ στην 11 και στην παλια εκδοση των χαρτων. Οι καινουριες εκδοσεις εμενα μου φαινεται οτι κανουν πολυ πιο πολυ για να κλειδωσουν.

Για να καταλαβεις, εγω μια φορα στο Κοσμος το ανοιξα οταν εβγαινα απο τα εστιατορια. Μεχρι να φτασω στο αυτοκινητο ειχε πιασει σημα.

Επισης εχω βρει την ιδανικη θεση στο αμαξι για να το βαζω. Ξεκιναω απο Κρηνη και πιανει σημα στο φαναρι του φοινικα οταν πας να βγεις περιφερειακο (αυτο και με την 12)

 

μακαρι να σου δουλευει καλα φιλε μου :)

αλλα δυστηχως δεν γινεται το ιδιο και με εμενα:(

αφου σκεφτομουν πως αν γινεται να βαλεις εξωτερικη κεραια αλλα να κλειδωνει σε μισο λεπτο max τοτε θα την αγοραζα....

Link to comment
Share on other sites

μακαρι να σου δουλευει καλα φιλε μου :)

αλλα δυστηχως δεν γινεται το ιδιο και με εμενα:(

αφου σκεφτομουν πως αν γινεται να βαλεις εξωτερικη κεραια αλλα να κλειδωνει σε μισο λεπτο max τοτε θα την αγοραζα....

 

Μπορεις! 100 ευρω εχει μια bluetooth κεραια. Θα ειναι ο,τι καλυτερο και θα μπορεις να την χρησιμοποιησεις και με αλλα κινητα.

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι εγω το gps το δουλεψα πιο πολυ στην 11 και στην παλια εκδοση των χαρτων. Οι καινουριες εκδοσεις εμενα μου φαινεται οτι κανουν πολυ πιο πολυ για να κλειδωσουν.

Για να καταλαβεις, εγω μια φορα στο Κοσμος το ανοιξα οταν εβγαινα απο τα εστιατορια. Μεχρι να φτασω στο αυτοκινητο ειχε πιασει σημα.

Επισης εχω βρει την ιδανικη θεση στο αμαξι για να το βαζω. Ξεκιναω απο Κρηνη και πιανει σημα στο φαναρι του φοινικα οταν πας να βγεις περιφερειακο (αυτο και με την 12)

Παντως ρε φιλε δεν ειναι δυνατον να λες οτι κανει π[ερισσοτερη ωρα να βρει στιγμα με την νεα εκδοση,το agps λειτουργει?Το εχεις ενεργοποιημενο?Κατω αριστερα σου βγαζει δεδομενα οτι εχουν διακινηθει?

 

μακαρι να σου δουλευει καλα φιλε μου :)

αλλα δυστηχως δεν γινεται το ιδιο και με εμενα:(

αφου σκεφτομουν πως αν γινεται να βαλεις εξωτερικη κεραια αλλα να κλειδωνει σε μισο λεπτο max τοτε θα την αγοραζα....

Ρε φιλε ειμαι πολυ περιεργος γιατι σου αργει τοσο,καταρχην εχεις θηκη για να το βαζεις στο ταμπλο?Γιατι αν δεν εχεις δεν κανεις δουλεια με το να το στηριζεις απλως καπου.Δευτερον ειτε εχεις ειτε δεν εχεις το εχεις σε σωστη θεση η το εχεις πουθενα καταχωνιασμενο?Αν τελοςπαντων τηρεις ολα τα παραπανω και κανεις αναζητηση με σωστο τροπο πηγαινε το να στο κοιταξουν τι αλλο να πω:(
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παντως ρε φιλε δεν ειναι δυνατον να λες οτι κανει π[ερισσοτερη ωρα να βρει στιγμα με την νεα εκδοση,το agps λειτουργει?Το εχεις ενεργοποιημενο?Κατω αριστερα σου βγαζει δεδομενα οτι εχουν διακινηθει?

 

Ρε φιλε ειμαι πολυ περιεργος γιατι σου αργει τοσο,καταρχην εχεις θηκη για να το βαζεις στο ταμπλο?Γιατι αν δεν εχεις δεν κανεις δουλεια με το να το στηριζεις απλως καπου.Δευτερον ειτε εχεις ειτε δεν εχεις το εχεις σε σωστη θεση η το εχεις πουθενα καταχωνιασμενο?Αν τελοςπαντων τηρεις ολα τα παραπανω και κανεις αναζητηση με σωστο τροπο πηγαινε το να στο κοιταξουν τι αλλο να πω:(

 

Οχι δεν λειτουργει το agps. Ειμαι με καρτα και με χρεωνει 1λεπτο/kb. Το θεμα ειναι οτι επρεπε να ειναι το ιδιο αργο, ΟΧΙ πιο αργο, απ' ο,τι ηταν με την 11.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις! 100 ευρω εχει μια bluetooth κεραια. Θα ειναι ο,τι καλυτερο και θα μπορεις να την χρησιμοποιησεις και με αλλα κινητα.

εχμ σορρυ εκανα ενα λαθακι πριν... ξανα λεω θα επαιρνα μια εξωτερικη κεραια αν λειτουργουσε σωστα οπως ειπα πιο πανω και αν το προγραμα πλοηγησης ηταν αντιστηχης ποιοτητας με το destinator....

γιατι να δοσω 100ευρω και να χρειαζεται να ξανα μαθω την θεσσ/νικη... την λαθος θεσ/νικη... και να μου κανει πλοηγηση απο δρομους που δεν υπαρχουν... ε δεν τα δινω με τιποτα...

 

 

Ρε φιλε ειμαι πολυ περιεργος γιατι σου αργει τοσο,καταρχην εχεις θηκη για να το βαζεις στο ταμπλο?Γιατι αν δεν εχεις δεν κανεις δουλεια με το να το στηριζεις απλως καπου.Δευτερον ειτε εχεις ειτε δεν εχεις το εχεις σε σωστη θεση η το εχεις πουθενα καταχωνιασμενο?Αν τελοςπαντων τηρεις ολα τα παραπανω και κανεις αναζητηση με σωστο τροπο πηγαινε το να στο κοιταξουν τι αλλο να πω:(

 

κοιταξε λιγο να δεις το σκεπτικο μου.

κατα καποιο τροπο δεν τηρω κανενα απο τα παραπανω γιατι....

 

ξερεις εσυ κανενα gps to οποιο οπου και αν το καταχονιασεις μεσα σε ενα αμαξι να μην πιανει σημα?

εγω δεν εχω δει κανενα τετοιο... να μην πιανει καλο σημα ειναι λογικο αλλα καθολου?

αυτο δεν ειναι gps, wanna be gps ειναι

εδω τα gps μεσα στο πλαισιο που ειναι μεσα σε κτηριο... εχει τοιχους γυρο γυρο πανω κλπ πιαναν σημα κανονικα τα εβλεπα και χαζεβα και το ν95 θελει να το κοτσαρεις στο ταμπλο δηλαδη?

 

σε λιγο θα μας πουνε να οδηγαμε μονο σε υψομετρο για να ειμαστε πιο κοντα στον δοριφορο και να πιανουμε σημα με αυτο το κινητο που μπλεξαμε γιατι αλλιος δεν θα δουλευει :p

 

τεσπα δεν εχω παρει καμια βαση και δεν προκειτε να παρω γιατι μου φαινετε τελειως αχρηστο...

το αφηνα στο χειροφρενο και δεν εκανε δουλεια... το εβαζα στην ποτηρο θηκη η οποια βρησκετε στους κεντρικους αγωγους του κλιματισμου δηλαδη φατσα καρτα στο ταμπλο και ακριβως απο πανω παρμπριζ και παλι συνεχεια εχανε το σημα...

 

ε μετα απο αυτο λεω ενταξει σιγα μην ασχοληθω κιολας....

 

στην τελικη ετσι δεν ειναι?:(

Link to comment
Share on other sites

εχμ σορρυ εκανα ενα λαθακι πριν... ξανα λεω θα επαιρνα μια εξωτερικη κεραια αν λειτουργουσε σωστα οπως ειπα πιο πανω και αν το προγραμα πλοηγησης ηταν αντιστηχης ποιοτητας με το destinator....

γιατι να δοσω 100ευρω και να χρειαζεται να ξανα μαθω την θεσσ/νικη... την λαθος θεσ/νικη... και να μου κανει πλοηγηση απο δρομους που δεν υπαρχουν... ε δεν τα δινω με τιποτα...

 

 

 

κοιταξε λιγο να δεις το σκεπτικο μου.

κατα καποιο τροπο δεν τηρω κανενα απο τα παραπανω γιατι....

 

ξερεις εσυ κανενα gps to οποιο οπου και αν το καταχονιασεις μεσα σε ενα αμαξι να μην πιανει σημα?

εγω δεν εχω δει κανενα τετοιο... να μην πιανει καλο σημα ειναι λογικο αλλα καθολου?

αυτο δεν ειναι gps, wanna be gps ειναι

εδω τα gps μεσα στο πλαισιο που ειναι μεσα σε κτηριο... εχει τοιχους γυρο γυρο πανω κλπ πιαναν σημα κανονικα τα εβλεπα και χαζεβα και το ν95 θελει να το κοτσαρεις στο ταμπλο δηλαδη?

 

σε λιγο θα μας πουνε να οδηγαμε μονο σε υψομετρο για να ειμαστε πιο κοντα στον δοριφορο και να πιανουμε σημα με αυτο το κινητο που μπλεξαμε γιατι αλλιος δεν θα δουλευει :p

 

τεσπα δεν εχω παρει καμια βαση και δεν προκειτε να παρω γιατι μου φαινετε τελειως αχρηστο...

το αφηνα στο χειροφρενο και δεν εκανε δουλεια... το εβαζα στην ποτηρο θηκη η οποια βρησκετε στους κεντρικους αγωγους του κλιματισμου δηλαδη φατσα καρτα στο ταμπλο και ακριβως απο πανω παρμπριζ και παλι συνεχεια εχανε το σημα...

 

ε μετα απο αυτο λεω ενταξει σιγα μην ασχοληθω κιολας....

 

στην τελικη ετσι δεν ειναι?:(

 

Δεν ξέρω αν το έγραψα αλλού, αλλά εγώ χτες στο αμάξι το είχα στη θέση του συνοδηγού (δεν έχει βάση στο παρμπριζ το αμάξι της δουλειάς) και μάλιστα πίσω πίσω και έπιανε κανονικά.

Το άλλο τώρα.ΤΟ ΚΑΤΩ SLIDE UP ΗΤΑΝ ΚΛΕΙΣΤΟ και έπιανε τέλεια!!:D

 

Τι να λέμε τώρα.Κάνει φοβερή δουλειά.:rolleyes:

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

telika prepei na iparxoun diafores megales apo n95 se n95!!!

to diko moy poianei sima se deka defterolepta opoy kai an vriskome!!!stin anazitisi panta vriskei afto poy psxno!!aporo me ta provlimata poy exoyn kapoi xristes!!!ti na po!!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πόσο για τα μπάζα είναι αυτό το Maploader? Είναι δυνατόν να έχω κατεβάσει τους χάρτες της Ελλάδος και να λείπει η Αττική?!?

Λέτε να το πέτυχα πάνω σε αναβάθμιση?

Τι κάνουμε όταν μας λείπουν κομμάτια από τον χάρτη??

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πόσο για τα μπάζα είναι αυτό το Maploader? Είναι δυνατόν να έχω κατεβάσει τους χάρτες της Ελλάδος και να λείπει η Αττική?!?

Λέτε να το πέτυχα πάνω σε αναβάθμιση?

Τι κάνουμε όταν μας λείπουν κομμάτια από τον χάρτη??

Πως λείπει….; :blink:

Κατεβάζοντας τον ένα και μοναδικό χάρτη της Ελλάδας (~15MB) περιλαμβάνεται και η Αττική.:rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το έγραψα αλλού, αλλά εγώ χτες στο αμάξι το είχα στη θέση του συνοδηγού (δεν έχει βάση στο παρμπριζ το αμάξι της δουλειάς) και μάλιστα πίσω πίσω και έπιανε κανονικά.

Το άλλο τώρα.ΤΟ ΚΑΤΩ SLIDE UP ΗΤΑΝ ΚΛΕΙΣΤΟ και έπιανε τέλεια!!:D

 

Τι να λέμε τώρα.Κάνει φοβερή δουλειά.:rolleyes:

 

telika prepei na iparxoun diafores megales apo n95 se n95!!!

to diko moy poianei sima se deka defterolepta opoy kai an vriskome!!!stin anazitisi panta vriskei afto poy psxno!!aporo me ta provlimata poy exoyn kapoi xristes!!!ti na po!!

 

 

βασικα δεν ξερω αν εχει σχεση αυτο αλλα το δικο μου ειναι απο την προβληματικη φουρνια... απο τα κινητα δηλαδη που τριχει το slide και μου εκανε και κατι χαζα η οθονη...

 

το δικο σας ειναι ενα απο αυτα? η ενα απο τα καλα n95

 

ρωταω για να δουμε μηπως ειναι μονο η προβληματικη φουρνια αυτη που εχει προβλημα με το gps (μηπως ειναι δηλαδη εντελος προβληματικα) :(

Link to comment
Share on other sites

Φιλε δεν ειναι ετσι γιατι τα gps που αναφερεισαι ολα ειναι σταθερα και στερεωμενα καπου,πχ και κερααια να εχεις την χεις ετσι χυμα και σε καθε λακουβα να πεταγεται πανω?Λογικο ειναι οτι αν εχεις θηκη στο ταμπλο ειναι καλυτερα,ολοι δηλαδη οι επαγγελματιες ταξιτζηδες κλπ που παιρνουν εκτος απο τον προφανη λογο της πρακτικοτητας κατι δεν ξερουν?Τελοςπαντων ακομα και ετσι θα επρπε να πιανει στιγμα πιο γρηγορα σου ειπα και πιο πριν να το πας στη νοκια ποσο μαλλον τωρα που λες οτι ειχες προβληματα και με οθονη.Να το πας γιατι ειναι κριμα να μην εκμεταλλεθυεσαι την εγγυηση σε ενα τοσο ακριβο προιον
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φιλε δεν ειναι ετσι γιατι τα gps που αναφερεισαι ολα ειναι σταθερα και στερεωμενα καπου,πχ και κερααια να εχεις την χεις ετσι χυμα και σε καθε λακουβα να πεταγεται πανω?Λογικο ειναι οτι αν εχεις θηκη στο ταμπλο ειναι καλυτερα,ολοι δηλαδη οι επαγγελματιες ταξιτζηδες κλπ που παιρνουν εκτος απο τον προφανη λογο της πρακτικοτητας κατι δεν ξερουν?Τελοςπαντων ακομα και ετσι θα επρπε να πιανει στιγμα πιο γρηγορα σου ειπα και πιο πριν να το πας στη νοκια ποσο μαλλον τωρα που λες οτι ειχες προβληματα και με οθονη.Να το πας γιατι ειναι κριμα να μην εκμεταλλεθυεσαι την εγγυηση σε ενα τοσο ακριβο προιον

 

ρε συ φιλε συμφωνω σε ολα αυτα που λες και σου λεω πως και εγω ο ιδιος πριν παρω το κινητο ειχα αγορασει εξωτερικη usb κεραια gps για να την βαλω σε car pc. ομως το οτι δεν το εχω το κινητο στερεομενο στο παρμπριζ δεν πρεπει να σημαινει οτι δεν θα πιανει καθολου....

και περα απο αυτο...

σημερα καθομουν 15 λεπτα εξω στον δρομο με ανοιχτο το route66 και τα δεδομενα gps και περημενα να συνδεθει...

ξερεις τι εκανε? κολησε για τα καλα.... (ισος βεβαια εφταιγε οτι τα ειχα και τα 2ανοιχτα)

ρεσταρτ και αλλα 15 λεπτα στο καπακι

 

δηλαδη τι επρεπε να κανω σε αυτη την περιπτωση? να το βαλω σε βαση με βεντουζα στο κεφαλι μου επανω? :lol: :p

 

οσο για την νοκια που λες η αληθεια ειναι οτι δεν το παω για τους εξεις λογους

η νοκια ως γνωστον εχει απο τα χειροτετα σερβις οποτε τι περιμενω?

1) να τους το παω και να τους πω οτι αργει να συνδεθει το gps?

θα μου πουν οτι ετσι ειναι σε ολα τα n95 (και η φαση ειναι οτι σχεδον θα εχουν δικιο)

2)να τους πω οτι εχω προβλημα με την οθονη? εκτως του οτι πρεπει να περιμενω να μου ξανα κανει η οθονη τα κολπα τις για να τους τα δειξω, αν κοιταξεις απο πισω το κινητο μου στις βιδες που εχει το slide τερμα μπορεις να δεις οτι η μια ειναι στραβοβιδομενη....

φυσικα εγω δεν την εχω πειραξει. ετσι το αγορασα απλα το πειρα χαμπαρι τωρα...

 

φανταζομαι οτι απαντηση της νοκια θα ειναι καπως ετσι

δοκιμασες να αλλαξεις προσωψη μονος σου?/σε καποιον ασχετο?

λυπομαστε πολυ αλλα η οθονη σου κοστιζει τοσο η εγγυηση σου ακυρωνετε γιατι ανοιξες το κινητο θες να πληρωσεις 100-200 ευρω για να στην φτιαξουμε?

 

και το καλυτερο επειδη εχω ρωτησει σε μαγαζια ειναι οτι αυτο θα μου το πουνε αφου περασουν 3 βδομαδες απο την μερα που θα εχω αφησει το κινητο μου στην νοκια...

 

ελα ομως που το κινητο μου το χρειαζομαι παρα πολυ στην δουλεια και εχω σημειομενα μεσα απειρα πραγματα που ειναι πολυ δυσκολο να τα περασω ολα σε καποιο αλλο κινητο....

 

γιαυτο δεν το παω για σερβις.... :(

Link to comment
Share on other sites

Sorry ρε παιδια αλλα ....σαν καινουριος... δεν εχω καταλαβει ακομα πως λειτουργεί αυτο το καταραμένο gps! Κατέβασα το nokia map εβαλα τους χαρτες αλλα τίποτα! δεν βρίσκει στίγμα!

 

Πρεπει να έχει συνδεση ΙΝΤΕΡΝΕΤ για να με παει κάπου?

 

Πως λειτουργεί?

iPhone 2G 16GB - iPhone 3G 16GB - iPhone 3Gs 32GB - iPhone 4 16GB -iPhone 4s 16GB - iPhone 5 16GB - iPhone 5s 64GB - iPhone 6 Plus 128GB - iPhone 7 Plus 256GB
Link to comment
Share on other sites

Sorry ρε παιδια αλλα ....σαν καινουριος... δεν εχω καταλαβει ακομα πως λειτουργεί αυτο το καταραμένο gps! Κατέβασα το nokia map εβαλα τους χαρτες αλλα τίποτα! δεν βρίσκει στίγμα!

 

Πρεπει να έχει συνδεση ΙΝΤΕΡΝΕΤ για να με παει κάπου?

 

Πως λειτουργεί?

 

σου εχω εξηγησει τι πρεπει να κανεις.

δεν ειναι αναγκη να μπεις στο net.

δες λιγο το manual να δεις πως πρεπει να εχεις την συσκευη

σου(το πληκτρολογιο ανοιχτο και να κοιταει ουρανο).και

αμα μπορεις αστο στο μπαλκονι καπου και περιμενε

μερικα λεπτα μεχρι να κλειδωσει δορυφορους

ελενξε το να δεις ποσους δορυφορους βρισκει στο

σημειο που εισαι.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σου εχω εξηγησει τι πρεπει να κανεις.

δεν ειναι αναγκη να μπεις στο net.

δες λιγο το manual να δεις πως πρεπει να εχεις την συσκευη

σου(το πληκτρολογιο ανοιχτο και να κοιταει ουρανο).και

αμα μπορεις αστο στο μπαλκονι καπου και περιμενε

μερικα λεπτα μεχρι να κλειδωσει δορυφορους

ελενξε το να δεις ποσους δορυφορους βρισκει στο

σημειο που εισαι.

 

Λοιπον ,να τα παρω απο την αρχη...

 

1)Ανοιξα το ''χαρτες'' που ήταν ήδη εγκατεστημένο και το ξανα-εκλεισα!

 

2)Μετα από το map loader πηγα να βάλω τους χαρτες αλλα δε με αφηνε να το κάνω σε μαζική αποθήκευση αλλά συνέχισα ούτως η άλλως και πέρασα τους χάρτες στο κιν,

 

3)Ξανα άνοιξα το αρχικά εγκατεστημένο ''χάρτες'' και τίποτα....(μου ζήταγε να συνδεθεί με ΝΕΤ και το δεχόμουνα μιας και έχω Wireless Modem, δεν έκανε τιποτα πάλι όμως)

 

4)Μετά κατεβάζω και εγκαθιστώ το νέο Nokia Map και το άνοιξα για να συνδεθεί...πάλι μου ζητούσε να συνδεθεί στο ΝΕΤ αλλά δε το δεχόμουν...και συνέχιζε να ψάχνει...το αφησα στο μπαλκόνι...και καθως εψαχνε τελείωσε η μπαταρία...μετά απο κανα 5 λεπτο (δεν είχε βρεί τιποτα).

 

 

Αυτά.....μήπως έκανα κάτι λάθος? Αν όχι θα προσπαθήσω πάλι αύριο και βλέπουμε!

iPhone 2G 16GB - iPhone 3G 16GB - iPhone 3Gs 32GB - iPhone 4 16GB -iPhone 4s 16GB - iPhone 5 16GB - iPhone 5s 64GB - iPhone 6 Plus 128GB - iPhone 7 Plus 256GB
Link to comment
Share on other sites

ειναι λιγο πατατα το gps πρεπει να το αφησεις ωρα για να δουλεψει.

συνηθως αυτο γινεται μονο την πρωτη φορα που συνδεεται σε δορυφορο απο την στιγμη που θετεις σε λειτουργια το κινητο.

 

δεν κανεις κατι λαθος απλα

αν εισαι μεσα στο σπιτι σου δεν προκειτε να πιασει ποτε στιγμα

αν εισαι στο μπαλκονι και εχεις γυρο γυρο οικοδομες παλι παιζει να μην πιασει ποτε στιγμα :(

 

θελει τον αερα του πως να στο πω :p

 

επισης οταν εισαι μεσα στο προγραμα χαρτες πατα το κουμπι του μενου πηγενε στο επισκοπηση και μετα στο κατασταση δορυφωρων (καπως ετσι το λεει νομιζω)

 

εκει θα βλεπεις καποιες μπαρες. η καθε μια ειναι και ενας δορυφορος...

οσο πιο μεγαλες ειναι τοσο πιο καλο σημα εχεις και μολις μαυρισουν τοτε το gps εχει κλειδωσει και ειναι ετοιμο για χρηση

Link to comment
Share on other sites

Συνδεθηκε τελικα....πηγα στη μέση μιας πλατείας και σε 2 λεπτα συνδέθηκε...

 

Τωρα, για τον πλοηγό πρέπει να πληρώσω????

iPhone 2G 16GB - iPhone 3G 16GB - iPhone 3Gs 32GB - iPhone 4 16GB -iPhone 4s 16GB - iPhone 5 16GB - iPhone 5s 64GB - iPhone 6 Plus 128GB - iPhone 7 Plus 256GB
Link to comment
Share on other sites

Συνδεθηκε τελικα....πηγα στη μέση μιας πλατείας και σε 2 λεπτα συνδέθηκε...

 

Τωρα, για τον πλοηγό πρέπει να πληρώσω????

Ναι, θα πρέπει να πληρώσεις.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

ρε συ φιλε συμφωνω σε ολα αυτα που λες και σου λεω πως και εγω ο ιδιος πριν παρω το κινητο ειχα αγορασει εξωτερικη usb κεραια gps για να την βαλω σε car pc. ομως το οτι δεν το εχω το κινητο στερεομενο στο παρμπριζ δεν πρεπει να σημαινει οτι δεν θα πιανει καθολου....

και περα απο αυτο...

σημερα καθομουν 15 λεπτα εξω στον δρομο με ανοιχτο το route66 και τα δεδομενα gps και περημενα να συνδεθει...

ξερεις τι εκανε? κολησε για τα καλα.... (ισος βεβαια εφταιγε οτι τα ειχα και τα 2ανοιχτα)

ρεσταρτ και αλλα 15 λεπτα στο καπακι

 

δηλαδη τι επρεπε να κανω σε αυτη την περιπτωση? να το βαλω σε βαση με βεντουζα στο κεφαλι μου επανω? :lol: :p

 

οσο για την νοκια που λες η αληθεια ειναι οτι δεν το παω για τους εξεις λογους

η νοκια ως γνωστον εχει απο τα χειροτετα σερβις οποτε τι περιμενω?

1) να τους το παω και να τους πω οτι αργει να συνδεθει το gps?

θα μου πουν οτι ετσι ειναι σε ολα τα n95 (και η φαση ειναι οτι σχεδον θα εχουν δικιο)

2)να τους πω οτι εχω προβλημα με την οθονη? εκτως του οτι πρεπει να περιμενω να μου ξανα κανει η οθονη τα κολπα τις για να τους τα δειξω, αν κοιταξεις απο πισω το κινητο μου στις βιδες που εχει το slide τερμα μπορεις να δεις οτι η μια ειναι στραβοβιδομενη....

φυσικα εγω δεν την εχω πειραξει. ετσι το αγορασα απλα το πειρα χαμπαρι τωρα...

 

φανταζομαι οτι απαντηση της νοκια θα ειναι καπως ετσι

δοκιμασες να αλλαξεις προσωψη μονος σου?/σε καποιον ασχετο?

λυπομαστε πολυ αλλα η οθονη σου κοστιζει τοσο η εγγυηση σου ακυρωνετε γιατι ανοιξες το κινητο θες να πληρωσεις 100-200 ευρω για να στην φτιαξουμε?

 

και το καλυτερο επειδη εχω ρωτησει σε μαγαζια ειναι οτι αυτο θα μου το πουνε αφου περασουν 3 βδομαδες απο την μερα που θα εχω αφησει το κινητο μου στην νοκια...

 

ελα ομως που το κινητο μου το χρειαζομαι παρα πολυ στην δουλεια και εχω σημειομενα μεσα απειρα πραγματα που ειναι πολυ δυσκολο να τα περασω ολα σε καποιο αλλο κινητο....

 

γιαυτο δεν το παω για σερβις.... :(

Koita να δεις επειδη πολλα παιδια ειχαν πεσει σε ελλατωματικη παρτιδα(πιστευω να κοιτας και το θεμα του Ν95)στην οποια υπηρχε προβλημα στην οθονη,αρκετος τζογος και με το που το πηγαν για service ειδαν μεγαλη διαφορα θα σου ελεγαν να το πας.Δηλαδη αν τρεμοσβηνει η οθονη μπορουν να σου πουν τιποτα?Οχι προφανως πιστευω φιλε οτι πρπει να το προσπαθησεις,εμενα δηλαδη γιατι βρισκει σημα σε 2 λεπτα το πολυ στο αμαξι και ενω κινουμε στην αθηνα κιολας οχι και σε ανοικτο χωρο?Οso gia ta dedomena που λες κανε ενα αντιγραφο ασφαλειας με pc suite και εισαι οκ
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα περασα στο pc το νοκια map loader..και περασα στο κιν ενα χαρτη ελλαδας 15 mb ..πως θα μπορεσω να δω το χαρτη αυτο.Ξαναμπαινω στο προγραμμα χαρτες κ μου δειχνει την παλιουδρογειο σφαιρΑ!!!!ΓκΡΡρρρ..

Αν μπορουσε κανεις να μου περιγραψει αναλυτικα τις ενεργειες που πρεπει να κανω θα του ημουν ευγνωμον η εστω αμα καποιος με ν95 εχει καταφερει να το λειτουργησει το gps ας μου δωσει to msn του να επικοινωνισουμε..!!Ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...