Jump to content

[Επίσημο] Motorola RIZR Z8


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 223
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και η κάμερα πολύ μέτρια είναι :(

απο τα razr είναι καλύτερη ή χειρότερη;

EDIT: Σύμφωνα με το mobile-review "All applications starting up on Sony Ericsson’s UIQ 3.0 smartphones, can be installed on the Z8, yet there are some exceptions to this rule, which have much to do with particular affiliation with Sony Ericsson’s devices (they don’t pass compatibility test, or certificates are invalid)." Οπότε αρχίζει να γίνεται πιο ενδιαφέρον :p

 

EDIT2: Bomber, την τιμή την είδες; 650-700USD

Link to comment
Share on other sites

oti egine dhladh me tis prohgoumenes uiq ths moto moto a920 a1000.liga htan symbata shn oti ekane kai thn m@@@@ a na kobei to videorecording sto 1 lepto kai paei mapala to kinhto... auto genika fenetai oraio .BUT tha mporousan na ebazan mia poly kalh camera ena gps kai mia touch screen..

tosa polla zhtao??:(

Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά είμαι κατά της touch screen. Αυτό που θα ήθελα θα ήταν έστω στα 2mp μια καλύτερη κάμερα, και wlan. Το gps είναι εκτός του target-group της συσκευής, το ίδιο και το wlan δυστυχώς. Α... και η τιμή αρκετά πιο χαμηλή. Σοβαρός άνθρωπος κάποιας ηλικίας (αυτός που θα χει άνετα τα 700$) δεν πρόκειται να πάρει μαύρο-πράσινο κινητό και οι υπόλοιποι δεν θα το αγοράσουν λόγω μέτριων specs και μεγάλης τιμής. Άρα, κατα τη γνώμη μου, το κινητό προβλέπεται αποτυχία.
Link to comment
Share on other sites

Να είμαι ειλικρινής,κουράστηκα από τα 2MP και την ελεεινή ποιότητα σε φωτογραφίες και βίντεο... Και αν είναι ακριβό,δεν το παίρνω με τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
εάν δεν έρθει από την επίσημη αντιπροσωπεία δεν λέει διότι δεν θα σε καλύπτουν με εγγύηση λόγο λογισμικού και διάφορες άλλες προφάσεις που βρήσκουν:mad:
Link to comment
Share on other sites

Eαν εχει Ευρωπαικη εγγύηση θα σε καλύπτουν,αλλά εξαρτάται από το service καθώς θα πρεπει να ενημερωθεί σχετικά αν δεν ξέρουν,και αυτό είναι σχετικά χρονοβορο:cry:
Link to comment
Share on other sites

Η εμπειρία μου με την Μοτορόλα Ελλάς στο θέμα κάλυψης του Α925 που έχω ακόμη ήταν τραυματική με αποτέλεσμα να μην έχω εμπιστοσύνη στην κατάσταση που επικρατή στην χώρα μας σε θέμα παγκόσμιας εγγύησης που διαλαλούν εδώ και εκεί για να πουλήσουν.Συγκεκριμένα η απάντηση που μου είχαν δώσει τότε για την επισκευή εντός εγγυήσεως του Α925 ήταν ότι δεν έχουμε το απαραίτητο λογισμικό για να το ελέγξουμε διότι το τηλέφωνο δεν έχει πουληθεί στην Ελλάδα,και θα πρέπει να το στείλετε εκεί που το αγοράσατε (Αυστρία) για να το διορθώσουν.Έτσι και έκανα και ξεμπέρδεψα,τώρα θα μου πεις δεν είναι υποχρεωμένη η εταιρεία να το στείλει εκείνη στο εξωτερικό για τη επισκευή;σε πληροφορώ ότι δεν είναι με το μπάχαλο που επικρατή εδώ.Η Αμερικάνικη Μοτορόλα με παρέπεμψε ως γνωστό στην Ελληνική αντιπροσωπεία,πιάσε το αυγό και κούρευτο
Link to comment
Share on other sites

:) MOTO Z8 in stores

 

Motorola has announced the sales start of its MOTO Z8 smartphone dubbed as "media monster" in Spain.

The vendor promised to launch it soon in other countries of Europe and Asia. I’d remind you that the

MOTO Z8 debuted in February at 3GSM Congress as the first device on UIQ 3.1 Symbian ver. 9.2.

Besides the device is peculiar for its form-factor – kick slider.

 

The company positions the new product as a multimedia device tuned for music, video and mobile TV.

The MOTO Z8 features a 2.2" QVGA display with 16M colors, a 2-megapixel camera with 8x zoom,

a frontal VGA-camera, Bluetooth interface, 80 MB of internal memory and a microSD slot.

The smartphone can work in GSM and UMTS/HSDPA networks.

 

πηγή: Mobile-Review

Link to comment
Share on other sites

Η εμπειρία μου με την Μοτορόλα Ελλάς στο θέμα κάλυψης του Α925 που έχω ακόμη ήταν τραυματική με αποτέλεσμα να μην έχω εμπιστοσύνη στην κατάσταση που επικρατή στην χώρα μας σε θέμα παγκόσμιας εγγύησης που διαλαλούν εδώ και εκεί για να πουλήσουν.Συγκεκριμένα η απάντηση που μου είχαν δώσει τότε για την επισκευή εντός εγγυήσεως του Α925 ήταν ότι δεν έχουμε το απαραίτητο λογισμικό για να το ελέγξουμε διότι το τηλέφωνο δεν έχει πουληθεί στην Ελλάδα,και θα πρέπει να το στείλετε εκεί που το αγοράσατε (Αυστρία) για να το διορθώσουν.Έτσι και έκανα και ξεμπέρδεψα,τώρα θα μου πεις δεν είναι υποχρεωμένη η εταιρεία να το στείλει εκείνη στο εξωτερικό για τη επισκευή;σε πληροφορώ ότι δεν είναι με το μπάχαλο που επικρατή εδώ.Η Αμερικάνικη Μοτορόλα με παρέπεμψε ως γνωστό στην Ελληνική αντιπροσωπεία,πιάσε το αυγό και κούρευτο

 

Μην κρίνεις με το τι γίνεται εμπορικά με τις συνεργασίες και τα service στην Ελλάδα-Eαν η συσκευή είναι custom για κάποιο δίκτυο ισχύει πρώτα η εγγύηση της εταιρίας,και μετά της κάθε Μοτοrola σε προτεραιότητα.:!:

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή εάν είναι βόνταφον το μενού,η μοτορόλα δεν το επισκευάζει;

δεν μπορεί να εγκαταστήσει το μενού της βόνταφον!!

Link to comment
Share on other sites

Kανονικά το πας στη κάθε Voda και αυτοί κανονίζουν.Παραδειγμα η Voda τα περισσότερα "δικά" της πρώτα τα ελέγχουν στην Μobitel και μετά τα δίνουν στην αντιπροσωπεία-Το ότι πολλές φορές παρακάπτεται αυτό στην Ελλάδα (μπορεί και να παίζουν και συμφωνίες ανά περίπτωση),δεν σημαίνει ότι είναι κανόνας εξυπηρέτισης κάθε φορά.Στο εξωτερικό πάντως τηρούνται πιό αυστηρά οι κανόνες από ότι ξέρω.
Link to comment
Share on other sites

Ο Γερμανός το έβαλε στο νέο φυλλάδιο… Τιμή: 485 ευρώ. :cool:
Link to comment
Share on other sites

μήπως πρόκειται για παραεισαγωγή?? γιατί το συνηθίζει...:O

MyPhone history: Nokia 3310/6510 / Motorola V535/ V360 / Ubiquio 401 / O2 XDA Flame / Omnia i900 / GB T600 / Nokia 5230 / Huawei Ideos X5 / Toshiba AT100 / Samsung Duos / Lenovo 3500H /:cool:

Link to comment
Share on other sites

Ερχονται και οι εφαρμογές απο τρίτους... MobileOffice :O

 

SEPT-Solutions, the leading provider of OpenDocument software for mobile devices, is proud to announce the availability of Mobile Office, a complete viewer for the OpenDocument format, for the latest UIQ devices on the market, the Motorola Z8 as well as the Sony Ericsson P1

 

http://justamp.blogspot.com/search/label/Motorola

 

οπότε μάλλον SE & Moto θα πηγαίνουν πακέτο !!;)

MyPhone history: Nokia 3310/6510 / Motorola V535/ V360 / Ubiquio 401 / O2 XDA Flame / Omnia i900 / GB T600 / Nokia 5230 / Huawei Ideos X5 / Toshiba AT100 / Samsung Duos / Lenovo 3500H /:cool:

Link to comment
Share on other sites

to epiasa sta xeria mou shmera:) omorfh suskeuh kalo desighn kalo episis to slider kamia sxesh me tou n95.Apla ego den xero den me poluenthousiase.ektos an eixe kai touch screen alla kai pali..

pantos to kinhtouli mou thumise ligo bond device:)

Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΨΟΥΝ ΟΙ ΦΗΜΕΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΑΝ ΘΑ ΤΟ ΦΕΡΕΙ Η ΕΠΙΣΗΜΗ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ 'Η ΟΧΙ, ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΟ DOWN TOWN ΥΠΑΡΧΕΙ ΟΛΟΣΕΛΙΔΗ ΑΝΑΛΥΤΙΚΗ ΔΙΑΦΗΜΙΣΤΙΚΗ ΚΑΤΑΧΩΡΙΣΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΠΙΣΗΜΗ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟ ΕΤΑΙΡΕΙΑ.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
485euro einai i timi xwris fpa. 580 me fpa

Erxete 5 augustou...

μηπως ειναι λιγο υπερβολικη η τιμη?αν θα ειναι τοσο

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

re paidia poios tha dwsei 580 euro gia motorola?kai de dineis 670 na pareis n95?

:ninja:

 

Θα τα δωσει οποιος τα εχει και θελει να παρει ΜΟΤΟΡΟΛΑ. Αν εχεις 670 και δεν ξερεις πως να τα ξοδεψεις μπορεις να παρεις και το Ν95, γουστα ειναι αυτα!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...