Jump to content

[Επίσημο] Motorola RIZR Z8


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Z8 BLACK version (Cosmote).. Tιμή: 439.82 ευρώ

 

http://img297.imageshack.us/img297/2372/z8blackuz5.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • Απαντήσεις 223
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια βρηκα ενα site για θεματα και περασα μερικα... http://www.onsmartphone.com/themes-for-motorola-motorizr-z8/ οριστε μπειτε και κατεβαστε!!!εχω δοκιμασει και ειναι μια χαρα ασχετο τι δειχνει!
Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

διορθωνεται ο ηχος... μπορεις στον φακελο system, να βαλεις ενα αρχειακι το οποιο μπορει να ανεβασει τον ηχο πολυ!! :D

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

το διόρθωσα χωρίς αρχειάκι

βάζοντας mp3 στα 128kbps, 44100khz , stereo

αλλά για πες που το βρίσκουμε το αρχειάκι>????

?

 

τώρα παλεύω με το wind plus που δεν λειτουργεί....

Link to comment
Share on other sites

άμα μου λες για ποιότητα άσε μην το πειράξω....

ευχαριστώ όμως

 

τρελό gadget πάντως , έχω αρχίσει να την βρίσκω πολύ μ αυτό το κινητό

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια σε ολους.Καινουργιο κινητο καινουργιες αποριες.Κατα πρωτον ειναι ενα καλοσυναρμολογημενο κινητο με τα οποια μικροελλατωματα που πανω κατω ολα ανεξαρτητου τιμης τα κινητα παρουσιαζουν.Εγω ανακαλυψα το εξης,εχω ενεργοποιηση την χρονομετρηση των κλησεων μου με ηχητικη ειδοποιηση,λοιπον μιλαω δεκα λεπτα ακουω δεκα ειδοποιησεις αλλα τελειωνοντας την κληση μου δειχνη οτι εχω μιλησει 13 δευτερολεπτα????????Μπαινω στις λεπτομερειες της ιδιας κλησης και μου λεει τον πραγματικο χρονο???????Το εχει παρατηρησει κανενας αυτο????????Για ριχτε καμια ιδεα,οχι οτι ειναι ενοχλητικο αλλα γιατι????
Link to comment
Share on other sites

rsd lite , skiman......μήπως μιλάμε για λάθος κινητό?

symbian uiq είναι

θέματα απευθείας με ένα κλικ....

Αυτά που λέει ο tsoump είναι για p2k κινητά και όχι για symbian uiq όπως είναι το δικό σου.

Ευτυχώς που δεν έβαλες το αρχείο που σου λέει...

 

@ tsoump,

 

άλλο το v3x και άλλο τα νέα Motorola με linux ή symbian uiq..Πριν προσπαθήσεις να βοηθήσεις κάποιον,λάβε το υπόψη σου.

Link to comment
Share on other sites

Αυτά που λέει ο tsoump είναι για p2k κινητά και όχι για symbian uiq όπως είναι το δικό σου.

Ευτυχώς που δεν έβαλες το αρχείο που σου λέει...

 

@ tsoump,

 

άλλο το v3x και άλλο τα νέα Motorola με linux ή symbian uiq..Πριν προσπαθήσεις να βοηθήσεις κάποιον,λάβε το υπόψη σου.

 

thanks bomber που για άλλη μια φορά υπενθυμίζεις ότι στο φόρουμ δε γράφουμε ..για να γράφουμε..!!!

posts deleted..!!

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα. Αργό με κολλήματα, δεν ξέρω πως να το κάνω τα αρχεία απο bluetooth που μου στέλνουν, να μπορώ να τα αποθηκεύω στην κάρτα μνήμης. Αυτό το άχρηστο τα αποθηκεύει στην εσωτερική μνήμη και συνεχώς γεμίζει!!! Τα φώτα σας οι παλιοί ιδιοκτήτες και γνώστες γενικά.

Ηχείο καταπληκτικό, μακράν το καλύτερο που έχω συναντήσει ποτέ σε κινητό. Μενού, σκέτη ταλαιπωρία. Νομίζω πως θα το δείτε στις αγγελίες πολύ σύντομα!!!

Έχω συνηθίσει με τα sonyericsson.

BRAZILEIROS - Hellas

 

Video-Sakis :respect:

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους...:)

 

@tsoump : το παραπάνω μήνυμά σου(που πλέον το πήρε ο κάδος), σου χαρίζει απλόχερα μία ποινή..υπενθυμίζω ότι στις 3 ποινές αποχαιρετάς προσωρινά ή και μόνιμα τα φόρα του myphone που σε φιλοξενούν..:)

 

συνεχίζουμε στο θέμα μας ...Ζ8 !

Link to comment
Share on other sites

παιδια βρηκα ενα site για θεματα και περασα μερικα... http://www.onsmartphone.com/themes-for-motorola-motorizr-z8/ οριστε μπειτε και κατεβαστε!!!εχω δοκιμασει και ειναι μια χαρα ασχετο τι δειχνει!

 

Πώς τα εγκατεστησες?

Link to comment
Share on other sites

****

έλα εντάξει δεν έγινε και κάτι o tsoump είχε όλη την καλή διάθεση να βοηθήσει

κατάλαβα το λάθος του

γι αυτό του είπα ότι τρέχει symbian

λοιπόν για να τελειώνει ο χαβαλές

***

θέματα κτλ. ισχύει ότι και για τα sony ericsson κυρίως του m600

οπότε κάντε search εκεί

****

mp3 είπαμε στα 128kbs

44100 khz

και stereo για να ακούγονται άψογα

****

ρυθμίσεις wind mms και wind plus ,χειροκίνητες από το site της wind , είναι ίδιες με του m600, p1 κτλ. -το λέω γιατί z8 δεν θα βρείτε στο site της wind , και για όσους το αγοράσουν από Γερμανο -που σημαίνει ότι θα είναι ρυθμισμένο στην cosmote

*****

Link to comment
Share on other sites

Εγω ανακαλυψα το εξης,εχω ενεργοποιηση την χρονομετρηση των κλησεων μου με ηχητικη ειδοποιηση,λοιπον μιλαω δεκα λεπτα ακουω δεκα ειδοποιησεις αλλα τελειωνοντας την κληση μου δειχνη οτι εχω μιλησει 13 δευτερολεπτα????????Μπαινω στις λεπτομερειες της ιδιας κλησης και μου λεει τον πραγματικο χρονο???????Το εχει παρατηρησει κανενας αυτο????????Για ριχτε καμια ιδεα,οχι οτι ειναι ενοχλητικο αλλα γιατι????
Link to comment
Share on other sites

κι εμένα το κοντερ κάποια στιγμή έδειξε 0,13 ενώ μιλούσα κανένα τέταρτο

σε εξερχόμενη κλήση

δεν ξέρω θα το μελετήσω και θα σου πω.

Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμιση υπάρχει;

Επίσης, πως αποθηκεύουμε τα αρχεία στην κάρτα μνήμης; Αυτό αποθηκεύει τα πάντα στην εσωτερική μνήμη όταν μου στέλνουν κάτι με bluetooth. Έλεος.

BRAZILEIROS - Hellas

 

Video-Sakis :respect:

Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμιση υπάρχει;

Επίσης, πως αποθηκεύουμε τα αρχεία στην κάρτα μνήμης; Αυτό αποθηκεύει τα πάντα στην εσωτερική μνήμη όταν μου στέλνουν κάτι με bluetooth. Έλεος.

 

αυτο μπορεις να το ρυθμισεις!! θα πας ρυθμισεις>κατασταση τηλεφωνου>τοποθεσια ληψης! εκει το αλλαζεις....

για κοιτα το,ετσι πρεπει να ναι....:confused:

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

EARTH CALLING TSOUMP

 

δεν παίζει αυτό το μενού φίλε είπαμε

 

την ώρα που δέχεσαι ένα αρχείο με το μεσαίο κουμπί ζητάς "άνοιγμα" και επιλέγεις

αν πατήσεις την συνέχεια έχει ως προεπιλογή την μνήμη τηλεφώνου....

αλλιώς βάζεις την κάρτα στο card reader και τα περνάς απευθείας.....

Link to comment
Share on other sites

Με ενδιαφέρει πάρα πολύ αυτή η συσκευή. Μπορεί να μου πει κάποιος τι περιέχει η συσκευασία; Γενικός έχετε μείνει ευχαριστημένοι;
Link to comment
Share on other sites

EARTH CALLING TSOUMP

 

δεν παίζει αυτό το μενού φίλε είπαμε

 

την ώρα που δέχεσαι ένα αρχείο με το μεσαίο κουμπί ζητάς "άνοιγμα" και επιλέγεις

αν πατήσεις την συνέχεια έχει ως προεπιλογή την μνήμη τηλεφώνου....

αλλιώς βάζεις την κάρτα στο card reader και τα περνάς απευθείας.....

 

Μεγάλη μάπα η συγκεκριμένη κατάσταση. Σήμερα μου έστειλαν ένα βιντεάκι divx 70mb και δεν το δεχόταν επειδή η εσωτερική μνήμη είναι μικρή!!!

BRAZILEIROS - Hellas

 

Video-Sakis :respect:

Link to comment
Share on other sites

Με ενδιαφέρει πάρα πολύ αυτή η συσκευή. Μπορεί να μου πει κάποιος τι περιέχει η συσκευασία; Γενικός έχετε μείνει ευχαριστημένοι;

 

Εγώ καθόλου:

 

- Το menu είναι πολύ δύσχρηστο

- Τα κουμπιά είναι σκληρά κι έτσι τοποθετημένα που δύσκολα πετυχαίνεις το κουμπί που θέλεις.

- Δεν έχει φωνητική κλήση, κάτι πολύ χρήσιμο όταν οδηγάς πολλές ώρες

- Δεν έχει ηχογράφηση (έλεος!). Η πιο απλή και συνάμα απαραίτητη λειτουργία!

- Το φλας δε λειτουργει ως φακός

- Ακόμα παλεύω να φτιάξω μια λίστα αναπαραγωγής

- Όταν το ζορίζεις κολλάει και ο μόνος τρόπος να το επαναφέρεις είναι βγάζοντας την μπαταρία

- Η κάμερά του είναι ελεεινή για ένα τόσο ακριβό κινητό

- Από διαστάσεις τι να πούμε.. παντόφλα. Κι αυτό γιατί? για να έχει κάτω ένα ηχειάκι που υποτίθεται ότι παίζει δυνατά

- Δεν έχει ραδιόφωνο

- Το κίτρινο χρωματάκι των λεπτομερειών του design είναι αίσχος

- Οι ήχοι κλήσης, ήχοι μηνυμάτων και τα emoticons του είναι λιγοστά κι αυτά που έχει είναι μάπα

- Προσπάθησα να συγχρονίσω τις επαφές μου με το outlook και σε κάποιες δεν μου έχει περάσει τον αριθμό τηλεφώνου παρά μόνο το όνομα της επαφής

- Ακόμα ψάχνω να βρω πως να βάλω καινούργια θέματα (ε μάλλον είμαι βλάκας, δεν εξηγείται αλλιώς). Δε θα μπορούσε να περιέχει ένα theme creator στο cd?

 

Με λίγα λόγια:

Υπερτιμημένο και σε λίγο καιρό ξεπερασμένο... Χωρίς να θέλω να προσβάλω τους προλαλήσαντες που το λάτρεψαν, εγώ κλαίω τα λεφτά μου.. :( Είχα την εντύπωση ότι τα motorola είναι καλά κινητά. Μάλλον ίσχυε και ισχύει το αντίθετο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...