Jump to content

[Επίσημο] Motorola RIZR Z8


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Swiss Manager Pro UIQ3

http://shop.my-symbian.com/include/pictures/827934/sm3_anim_150.gif

 

Ναι αλλά αυτό που δίνεις λέει ότι είναι για uiq3 και όχι για uiq3,1 που έχει το Ζ8.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 223
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι αλλά αυτό που δίνεις λέει ότι είναι για uiq3 και όχι για uiq3,1 που έχει το Ζ8.

 

Παντως δουλευει σε Ζ8 και αυτο εχει σημασια!!!!!!!!!

 

 

Swiss Manager Pro is a composite system utility for UIQ. It provides task manager, file manager and system information services, giving you more access to and more knowledge about your phone. An essential addition to your UIQ device!

 

# Major features: Task manager, file navigator, system information in one application

# Fully functional with closed flip on the P990

# Management of running programs (task information, task switch, task exit)

# Release memory by exiting all running programs at once

# File management (navigation, copy, move, delete, rename, send)

# Useful system information (device characteristics, system uptime, etc.)

# Status icon with time, memory, CPU, drive and battery indicators

# Floating menu for conveniently managing tasks and launching favorite programs

# Fully functional in flip closed mode as well as on the Motorola Z8 phone

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Παντως δουλευει σε Ζ8 και αυτο εχει σημασια!!!!!!!!!

 

Καλό αυτό :rolleyes:!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Από το φυλλάδιο του Γερμανού.

 

http://img391.imageshack.us/img391/9505/z8ferrarikn7.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Εχω την εντυπωση πως εχει αναφερθει αυτο ξανα! Και δοθηκε απαντηση πως αν χρησιμοποιεις το ελληνικο ερωτηματικο " ; " τοτε δεσμευεσαι με 7ο χαρακτηρες κ.ο.κ. Ειναι και κατι άλλα που δεν τα γνωριζω!:O

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντυπωση πως εχει αναφερθει αυτο ξανα! Και δοθηκε απαντηση πως αν χρησιμοποιεις το ελληνικο ερωτηματικο " ; " τοτε δεσμευεσαι με 7ο χαρακτηρες κ.ο.κ. Ειναι και κατι άλλα που δεν τα γνωριζω!:O

 

to epsaksa alla den brika kati.se ayto edo to post yparxei kapoio tetoio thema??

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Ειναι καποια (οχι ολα,μερικα) συμβολα απο αυτα ( !@#$%&*(){}¨) τα οποια αν μπουν εστω μια φορα σε ενα μηνυμα τοτε δεσμευεται το μηνυμα με 70 χαρακτηρες!! Ή το ελληνικο ερωτηματικο (;) οπως πρωτοανεφερα ή τα μικρα γραμματα!!:)

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, αύριο θα αγοράσω το Ζ8... Είμαι χαρούμενος για την αγορά ενός τέτοιου κινητού, αλλά κάποιος ποιό πάνω είπε για μια ταινία 250Mb που έχει το κινητό, σε αρχείο για να το παίζει το κινητό. Ερώτηση: Υπάρχει κάποιο Software που μπορείς να μετατρέψεις τις ταινείας από DVD σε 250Mb? Ευχαριστώ!
Notebook User: Lenovo 3000 N200
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Motorola z8 black edition !!

 

http://www.e-germanos.gr/e-germanos/open/getBinary?product=43200&variant=1&attribute=11

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτησω εαν το κινητο εχει ραδιο;

Ανοιξε ,κλεισε ,διπλωσε

παραπονο στα χειλη

χωσου στην αμμο Αμμοχωστος

σαν σπανιο κοχυλι

Xiaomi Redmi Note 4G+Samsung Galaxy S2+NOKIA N95+K599

Link to comment
Share on other sites

Σερφάριζα στο Αγγλικό site της Motorola στο support και βρήκα στα FAQ το παρακάτω πρόβλημα!

 

"Why does my Sidekick Slide shutdown intermittently?"

 

We have received some product feedback regarding a power cycle issue on some Sidekick Slide units. We have determined that this is related to the battery contacts, and we are taking steps to resolve the issue as quickly as possible. The software on the device is not affected by this issue and will continue to work as expected.

 

We will update this FAQ with more information as soon as we have it.

 

Σύμφωνα με αυτό το πρόβλημα έχει να κάνει με τους ακροδέκτες της μπαταρίας το οποίο προκαλεί ξαφνικό σβήσιμο του κινητού αλλά δυστυχώς δεν αναφέρει αν πρόκειται για το Ζ8 ή το νέο Ζ10 ή και τα δυο και αν το πρόβλημα περιορίζεται σε κάποια κομμάτια που έφτασαν στην Αγγλική αγορά ή είναι γενικό. Για να μην υπάρχει ακόμα λύση ίσως είναι πρόσφατο πρόβλημα. Έχω στείλει email στην Motorola για διευκρινήσεις και μόλις έχω απάντηση θα την αναφέρω. Είχε κανεις εδώ τέτοιο πρόβλημα με το Ζ8 του?:worry:

 

 

UPDATE: Οκ, μου απάντησαν και αφορά ένα μοντέλο kick slide ειδικά για την Τ-Mobile και όχι τα Ζ8 και Ζ10. Άκυρος ο συναγερμός λοιπόν!:)

Link to comment
Share on other sites

Το quote είναι από άλλο thread:

γιατι το Ζ8 το εχει ο κωτσοβολος 179 ευρω.:D

 

Η τιμή ισχύει μόνο για παραγγελία μέσω internet και αποστολή στο σπίτι. Το παρήγγειλα και εγώ και μου ήρθε μετά από τρεις μέρες.

 

Πρώτες παρατηρήσεις:

- Η συσκευασία είχε εμφανώς ήδη ανοιχθεί, αλλά ήταν σε καλή κατάσταση. Δεν έλειπε κανένα αξεσουάρ, τα ακουστικά ήταν σφραγισμένα, τα υπόλοιπα εξαρτήματα στα σακουλάκια τους, η κάρτα μνήμης με το Bourne Identity παρούσα. Το τηλέφωνο ήταν σε άψογη κατάσταση, με όλες τις ζελατίνες κολλημένες και καινούργιες. Υποθέτω ότι είναι κάποια παρτίδα με refurbished συσκευές από επιστροφές εγγυήσεων που τις "σκοτώνουν" λόγω ίσως και της εμφάνισης του Z10.

- Το πληκτρολόγιο είναι πιο σκληρό από αυτά που γενικά έχουμε συνηθίσει στα Motorola. Εκτιμώ όμως ότι ειναι και θέμα συνήθειας.

- Με την πρώτη προσπάθεια ανοίγματος, το κινητό διαμαρτυρήθηκε ότι η μπαταρία είναι ακατάλληλη και ότι θα έπρεπε να τη βγάλω! Μετά από μερικές προσπάθειες και βάλε-βγάλε της μπαταρίας το έπεισα να αρχίσει να τη φορτίζει. Όπως διαπίστωσα ήταν απελπιστικά αφόρτιστη, ίσως αυτό να ήταν και το πρόβλημα.

- Μετά τον πρώτο κύκλο φόρτισης άρχισα να το χρησιμοποιώ. Για εμένα που δεν είχα ξαναχρησιμοποιήσει UIQ συσκευή ήταν πολύ περίεργη η πλοηγηση στα διάφορα μενού, τελείως διαφορετικό από αυτά που έχω συνηθίσει με τα Synergy και Motomagx κινητά της Motorola.

- Η οθόνη είναι πολύ καλή, η ποίοτητα ακουστικού/μικροφώνου επίσης, το κινητό δίνει αίσθηση στιβαρής κατασκευής (όπως το Z6).

- Μετά από δύο μέρες και αφού διάβασα διάφορα σε μερικά ξένα fora του έκανα αναβάθμιση του software. Το καινούργιο (2388) είναι πιο γρήγορο και πιο σταθερό. Δουλέυω το κινητό εδώ και μια εβδομάδα και δεν έχω μέχρι στιγμής κάποιο πρόβλημα κολλήματος.

- Κατάφερα και πέρασα τις επαφές και το ημερολόγιό μου από το Z6 στο Z8 με κάποια προσπάθεια, αλλά αυτό οφείλεται στο ότι δε φανταζόμουν ότι η εισαγωγή στο Z8 θα ήταν τόσο εύκολη!

 

Προς το παρόν συνεχίζω να το εξερευνώ. Να σημειώσω ότι την τιμή των 380 ευρώ που βλέπω ότι στοιχίζει σε διάφορα καταστήματα και sites τη θεωρώ υψηλή, τα 178 ευρώ όμως που πλήρωσα τα βρίσκω πολύ καλό deal.

 

Το έχει πάρει και κάποιος άλλος από τον Κωτσόβολο να μας γράψει τις απόψεις του;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Μείωση τιμής για το Z8 (επιτέλους, έπρεπε να είχε γίνει πριν καν κυκλοφορήσει το Z10):

 

Motorola Z8 Black:

http://www.e-germanos.gr/e-germanos/open/browse?product=43200&category=93

 

Motorola Z8:

http://www.e-germanos.gr/e-germanos/open/browse?product=41849&category=93

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Μείωση τιμής για το Z8 (επιτέλους, έπρεπε να είχε γίνει πριν καν κυκλοφορήσει το Z10):

 

Motorola Z8 Black:

http://www.e-germanos.gr/e-germanos/open/browse?product=43200&category=93

 

Motorola Z8:

http://www.e-germanos.gr/e-germanos/open/browse?product=41849&category=93

 

Eιναι σιγουρα αυτη η τιμη στον γερμανο (159Ε)..??..δεν ξερω αλλα οταν την ειδα απλα εμεινα..:blink:...ειναι υπερβολικα φθηνο...αν ειναι οντως ετσι παω να το παρω..:happy:

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τι ειναι αυτο?:blink:

Εξεφτυλιστικη τιμη?

Γιατι αυτο? αγορα μηδεν ειχε ή χρεοκoπησε η motorola?:confused:

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Πανω που ημουν ετοιμος να το αγορασω με σταματησε το οτι καπου διαβασα οτι δεν υποστηριζει ηχογραφηση:X...ειναι αληθεια..??:worry:..μηπως με καινουργιες εκδοσεις υποστηριζει..?..γιατι ενταξει η ηχογραφηση ειναι καπως απαραιτητο σε ολα τα κινητα τηλεφωνα..

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να ισχυει κατι τετοιο! αλλα μην το φοβασαι υπαρχουν και εφαρμογες java για αυτη τη δουλεια!:)

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Πανω που ημουν ετοιμος να το αγορασω με σταματησε το οτι καπου διαβασα οτι δεν υποστηριζει ηχογραφηση:X...ειναι αληθεια..??:worry:..μηπως με καινουργιες εκδοσεις υποστηριζει..?..γιατι ενταξει η ηχογραφηση ειναι καπως απαραιτητο σε ολα τα κινητα τηλεφωνα..

 

Τί εννοείς ηχογράφηση; (Όπως βλέπεις για μερικούς είναι τόσο απαραίτητο που δεν ξέρουν καν τί είναι :lol: )

Link to comment
Share on other sites

Τί εννοείς ηχογράφηση; (Όπως βλέπεις για μερικούς είναι τόσο απαραίτητο που δεν ξέρουν καν τί είναι :lol: )

 

Εννοω την κλασσικη ηχογραφηση φωνης (οχι απαραιτητα την ηχογραφηση κατα την διαρκεια μιας κλησης)...παντως αφου μπορω να βρω καποια java εφαρμογη στο ιντερνετ που να κανει αυτη τη δουλεια ολα ενταξει...μαλλον συντομα θα γινω κι εγω κατοχος του συγκεκριμενου τηλεφωνου.:happy:...βεβαια ειχα παει το πρωι στο Γερμανο και ρωτησα για το Ζ8 σε μαυρο χρωμα και μου ειπαν να ξαναπερασω γιατι θελουν να δουν αν εχει η αποθηκη διαθεσιμα μοντελα...βασικα απ'οτι μου ειπαν το χρωμα που θελω εγω ειναι το ζητημα (μαυρο θελω μονο...το λαχανι δεν μ αρεσει)...

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Μόλις επιβεβαίωσα στο Z8 μου ότι υπάρχει ηχογράφηση φωνής.

 

Εφαρμογές (κρατάς πατημένο το πλήκτρο με το σπιτάκι) -> Στούντιο Πολυμέσων -> Ομιλία

 

Οπότε λύθηκε και η απορία σου filipsyros. Το μόνο που λείπει είναι να το βρεις και σε μαύρο :)

Link to comment
Share on other sites

Μόλις επιβεβαίωσα στο Z8 μου ότι υπάρχει ηχογράφηση φωνής.

 

Εφαρμογές (κρατάς πατημένο το πλήκτρο με το σπιτάκι) -> Στούντιο Πολυμέσων -> Ομιλία

 

Οπότε λύθηκε και η απορία σου filipsyros. Το μόνο που λείπει είναι να το βρεις και σε μαύρο :)

 

Πολυ ωραια Eastwood...:happy:...απ'οτι φαινεται θα παω σε καμια ωρα στον Γερμανο να δουμε τι γινεται με το τηλεφωνο..(ελπιζω να μου πουν πως ειναι διαθεσιμο σε μαυρο χρωμα γιατι αλλιως..:worry:)...α αλλα καταστηματα εκτος του γερμανου το φερνουν σε μαυρο..?? (οχι online shops please..)

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...