Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6110 Navigator


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να ρωτήσω κάτι ρε παιδιά γιατί ζαλίστηκα να ψάχνω!!....Όταν έκανα ακρόαση μνημάτων άρχιζε πολύ ωραία ο (Πέτρος) η φωνή η αντρίκια τελοσπάντων και έλεγε νέο μήνυμα από τάδε….ΑΛΛΑ μετά έβγαινε μια Γερμανίδα να μην πω τι και έλεγε ότι θέλει….πήγα εγώ από την διαχείριση και έσβησα κατι linda_deutsch κάτι σκέτο deutsch…….Και τώρα αρχίζει μόνο ο Πέτρος η αντρικιά φωνή και μετά παύση… Ξέρει κανείς τι να κάνω???:wacko::wacko:

 

 

Ειχα κ εγω το ιδιο προβλημα , καπου στις γλωσσες ομιλιας ειχε κ εναν Μartin , τον εσφαξα κ ηρεμησα :p

Βασικα επελεξε παντου Ελληνικα σε γλωσσα κτλ κτλ , αν η συσκευη σου δεν εχει στα κουμπια τα ελληνικα γραμματα μαλλον πρεπει να εγκαταστησεις και την ελληνικη γλωσσα απο εδω , βασικα να ξερεις να κανει λιγο αχταρμά ο τύπος στα ελληνικά. Εκτός αν ο αποστολέας γράφει επισης με Τ9 και μικρα ελληνικα γραμματα και οχι κεφαλαία ωστε να εχουν τονισμό.

 

Το πηρα και εγω σημερα δεν αντεξα!!!!

Με μια πρωτη ματια , με το αυτοκινητο που δοκιμασα το GPS , μπορω να πω οτι το Route66 ειναι πολυ καλο! Γρηγορο λοκαρισμα , πολυ καλοσχεδιασμενο προγραμμα , ολα ελληνικα (μενου, δρομους) με φοβερη 3D απικονιση , και μου αρεσε οταν το ειχα 3D μολις γκαζονα με το αμαξι ξεζουμαριζε και μολις σταματουσα ζουμαριζε , γενικα επειδη ειχα το Ν95 με το smart go μπορω να πω καμια σχεση . Περασα και το Garmin πολυ καλο αλλα δεν ξερω.... ποιο ωραιο interface εχει το Route

 

 

Συμφωνω φιλος κ εμενα μου γυαλισε το Route66 σε σχεση με Sygic/Garmin , ενα κουφό ομως μου εκανε , 2 οδους θυμαμαι ειχα ψαξει και δεν τις εβρισκε στην αναζητηση ενω στο χαρτη υπηρχαν οταν εκανες ζουμ.. περιεργο.

Να σε ρωτησω κατι μιας κ πηρες προσφατα τη συσκευη. Το εχω ενα μηνα εγω και με μιση ωρα ομιλια τη μερα, χωρις να δουλευω gps,mp3 κτλ.. η μπαταρια μου κρατάει μιαμιση μερα το ΠΟΛΥ 2. Εσενα ποσο σου παει? (Ας απαντησει οποιος αλλος θελει)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να σε ρωτησω κατι μιας κ πηρες προσφατα τη συσκευη. Το εχω ενα μηνα εγω και με μιση ωρα ομιλια τη μερα, χωρις να δουλευω gps,mp3 κτλ.. η μπαταρια μου κρατάει μιαμιση μερα το ΠΟΛΥ 2. Εσενα ποσο σου παει? (Ας απαντησει οποιος αλλος θελει)

 

Φίλε Arxegonos εμενα μου κρατα κανα 3μερο στανταρ...με αρκετή χρήση...gps,mp3...μια χαρα ειναι σε σχέση με κάτι αλλα κινητά που είχα και δεν είχαν ουτε gps ουτε mp3...klp..

Πάλι καλά που συμβαίνει αυτό γιατι δεν μπορώ να το φορτίσω στο αυτοκινητό μου μιας και δεν έχω ΑΝΑΦΤΗΡΑ...αρα και τρόπο φόρτισης κινητου...

Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια σας και παλι

λοιπον βρηκα μεταχειρισμενο απο εδω μεσα ειναι το παιδι

λοιπον λεει αριστη κατασταση με καρτα μνημης μονο καλωδιο και φορτιστη .

δηλαδη χωρις κουτι και αποδειξη και λεει 220 τι λετε καλα ειναι

thanks περιμενω...:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια σας και παλι

λοιπον βρηκα μεταχειρισμενο απο εδω μεσα ειναι το παιδι

λοιπον λεει αριστη κατασταση με καρτα μνημης μονο καλωδιο και φορτιστη .

δηλαδη χωρις κουτι και αποδειξη και λεει 220 τι λετε καλα ειναι

thanks περιμενω...:)

 

παιδια τι λετε;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

3 μερες με νορμαλ χρηση λιγο τηλ λιγο σμσ λιγο GPS .

 

 

 

Off topic : υπαρχει αυτοκινητο που να μην εχει αναπτηρα??(υποδοχη12V) :blink::wacko::blink:

 

Μπορεις να πας σε εναν ηλεκτρολογο αυτοκινητων με 20 ευρο το πολυ θα σου βαλει εναν αναπτιρα..

Link to comment
Share on other sites

παιδια τι λετε;

 

Κι εγώ φίλε την ίδια απορία έχω. Δεν έχουν γράψει όμως εδώ τα παιδιά παραπάνω πράματα γι αυτό, εκτός απ' το gps. Μάλλον θα πρέπει να το βάλεις στους διαξιφισμούς γιατί από εδώ αμφιβάλλω αν θα πάρεις απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια,

πηρε ο πατερας μου το κινητο και εχει κοσμοτε και δεν βρισκει το σημειο στο οποιο βρισκεται με τιποτα.Ποια επιλογη πρεπει να επιλεξει απο τις 3 που βγαζει οταν ξεκινας την εφαρμογη και σου λεει πως θελεις να βρει το στιγμα?νομιζω η μια ειναι cosmote internet, η αλλη cosmote gprs και την τριτη δεν την θυμαμαι.Γενικα ποση ωρα κανει περιπου για να βρει την θεση σου?Ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια,

πηρε ο πατερας μου το κινητο και εχει κοσμοτε και δεν βρισκει το σημειο στο οποιο βρισκεται με τιποτα.Ποια επιλογη πρεπει να επιλεξει απο τις 3 που βγαζει οταν ξεκινας την εφαρμογη και σου λεει πως θελεις να βρει το στιγμα?νομιζω η μια ειναι cosmote internet, η αλλη cosmote gprs και την τριτη δεν την θυμαμαι.Γενικα ποση ωρα κανει περιπου για να βρει την θεση σου?Ευχαριστω εκ των προτερων

"Μακριά" από αυτό που σου προτείνει. Αν επιλέξεις βοήθεια μέσω Cosmote, θα σε χρεώσει.

Το σωστό είναι να επιλέξεις ΜΟΝΟ μέσω integreted GPS (ενσωματωμένο GPS) και να το αφήσεις (αρκετή) ώρα.

Την πρώτη φορά, το άφησα ακίνητο στη βεράντα της δουλειάς μου για 10 λεπτά για να με βρει και να φυγει το μήνυμα "Αναζήτηση θέσης".

Τις υπόλοιπες φορές, μέσα σε 1-2 λεπτά, σε είχε βρει.

Μετά από αναβάθμιση που του έκανα... καθώς οδηγούσα, το είχα στο παρ-μπριζ και έκανε πάνω από μισή ώρα (κινιόμουν φυσικά) για να βρει που είμαι.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε busta, πήγαινε στο μενού Δεδομένα GPS, πάτα ρυθμίσεις εντοπισμού θέσης και σιγουρέψου τοι είναι τσεκαρισμένο το ενσωματωμένο GPS.

 

Μετά άνοιξε το κινητό, άστο κάπου να βλέπει ουρανό και μην το ακουμπήσεις μέχρι να βρεί δορυφόρο. Όση ώρα και να χρειαστεί. Την πρώτη φορά αργεί πάντα.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας

το πηρα επιτελους ειναι πολυ καλο κινητο

το ειδα και βλεπω συνεχεια εχω...πορωθει

μονο εχω μια απορια για το gps οταν μπαινω μπαινει ως ενα σημειο στο χαρτη κανονικα λεει αθηνα πειραιας και τα λοιπα και σταματαει καπου και λεει στο κατω μερος της οθονης αναζητηση θεσης τι να κανω για να παει εκει που ειναι;

επισης θελω να μου πειτε που θα βρω καλα ακουστικα για το κινητο

ευχαριστω παιδες

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Kι εγώ το πήρα σήμερα.. με γειά μας λοιπόν :)

 

ωραια

οταν μπαινεις στο gps σε βγαζει κατευθειαν εκει που εισαι ή σου λεει αναζητηση θεσης;εμενα μου λεει αναζητηση θεσης

επισης που θα βρω καλα ακουστικα

ευχαριστω!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λιγο υπομονη ρε παιδια. Εννοειτε πως θα κανει αναζητηση. Εχεις ενα δεκτη στο κινητο τον οποιο πρεπει να εντοπισει ενα μηχανημα που ειναι εξω απο τη γη :cool:

Οσο για τις αποριες που ειχατε και οι 2 αν το κινητο αξιζει "μονο" για το συστημα πλοηγησης , εφοσον το πηρατε νομιζω απαντηθηκαν μονες τους :)

Link to comment
Share on other sites

Λιγο υπομονη ρε παιδια. Εννοειτε πως θα κανει αναζητηση. Εχεις ενα δεκτη στο κινητο τον οποιο πρεπει να εντοπισει ενα μηχανημα που ειναι εξω απο τη γη :cool:

Οσο για τις αποριες που ειχατε και οι 2 αν το κινητο αξιζει "μονο" για το συστημα πλοηγησης , εφοσον το πηρατε νομιζω απαντηθηκαν μονες τους :)

 

ευχαριστω τι ενοεις δεκτη;

ο θειος μου που το εχει το κινητο οταν πατας το gps σε παει και στους δρομους που ςιναι εμενα λεει αναζητηση θεσης μηπως πρεπει να αλλαξω καποιες ρυθμισεις

επισης που θα βρω καλα ακουστικα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

"δεκτη" εννοω το ενσωματωμενο gps , αυτο που δινει δλδ το στιγμα σου στο δορυφορο. Μπορει ο θειος σου να το εχει να βρισκει σημα κ μεσω δικτυου gprs (μεσω της εταιρειας δλδ cosmote vodafone wind οτι απο αυτα εχει)και να χρεωνετε χωρις να το ξερει. Επισης ο εντοπισμος γινετε γρηγοροτερα σε ανοιχτους χωρους. Μην περιμενεις να εισαι σε ασανσερ σε κτιριο και να βρεις πχ σημα. Για ακουστικα δεν εχω ιδεα. Εχω αυτα που ειχε μεσα η συσκευασια (hansfree) μια χαρα ειναι
Link to comment
Share on other sites

"δεκτη" εννοω το ενσωματωμενο gps , αυτο που δινει δλδ το στιγμα σου στο δορυφορο. Μπορει ο θειος σου να το εχει να βρισκει σημα κ μεσω δικτυου gprs (μεσω της εταιρειας δλδ cosmote vodafone wind οτι απο αυτα εχει)και να χρεωνετε χωρις να το ξερει. Επισης ο εντοπισμος γινετε γρηγοροτερα σε ανοιχτους χωρους. Μην περιμενεις να εισαι σε ασανσερ σε κτιριο και να βρεις πχ σημα. Για ακουστικα δεν εχω ιδεα. Εχω αυτα που ειχε μεσα η συσκευασια (hansfree) μια χαρα ειναι

 

καλημερα και ευχαριστω για τυην απαντηση σου δηλαδη δεν εχει καμια σχεση το vodafone prepay ,streaming και αλλα;

να βγω εξω και να περιμενω;

 

τωρα που βγηκα μου ελεγε κανονικα τον χαρτη επισης ελεγε την ταχυτητα που παω αλλα δεν πηγαινε στους δρομου σκαι ελεγε ΜΗ ΧΑΡΤΟΓΡΑΦΗΜΕΝΗ ΠΕΡΙΟΧΗ γιατι;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

α)Οχι το σημα δεν εχει καμια σχεση με οτι ειπες.

β)Γιατι πολυ απλα ησουν σε "ΜΗ ΧΑΡΤΟΓΡΑΦΗΜΕΝΗ ΠΕΡΙΟΧΗ". Δεν εχει καλυψη σε ολη την ελλαδα. Για να σου λεει αυτο παντως βρηκες σημα. το προγραμμα πλοηγησης που περιεχει μεσα εχει Αθηνα-Θεσσ/νικη

Link to comment
Share on other sites

α)Οχι το σημα δεν εχει καμια σχεση με οτι ειπες.

β)Γιατι πολυ απλα ησουν σε "ΜΗ ΧΑΡΤΟΓΡΑΦΗΜΕΝΗ ΠΕΡΙΟΧΗ". Δεν εχει καλυψη σε ολη την ελλαδα. Για να σου λεει αυτο παντως βρηκες σημα. το προγραμμα πλοηγησης που περιεχει μεσα εχει Αθηνα-Θεσσ/νικη

 

o θειος μου παντως εχει κανονικα εγω γιατι δεν εχω;τους χαρτες τους εχω και τους 3 μεσα.επισης οταν θελω να περασω θεματα και αλλα θελει και εγκατασταση οπως στο ν73.

επισης απο που μπορω να παρω καπακια γιατι εχει καποιες μικρο γρατζουνιες

ευχαριστω πολυ και συγνωμη αν σας κουρασα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να καταλαβω το "κανονικα". Ποιους 3 χαρτες εννοεις. με μπερδεψες.

Εγκατασταση θελουν τα παντα ναι. Καπακια αν εννοεις καλυμμα επισης δεν εχω ιδεα

Link to comment
Share on other sites

@Arxegonos αυτο το ποστ μου ελπιζω να σε βοηθησει :O

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2253098#post2253098

 

Καλυτερα να συνεχισουμε στο αναλογο θεμα :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

καλη σαρακοστη σε ολους μας λοιπον

το κινητο ολα μια χαρα.θα ηθελα να μου πειτε που θα βρω τα καλυματα μπρος και πισω μερος γιατι εχουν κατι μικρο γρατζουνιες,ελαχιστες ειναι.

επισης θα ηθελα να μου πειτε που θα βρω ακουστικα για το κινητο,

και τελος οταν μπαινω στο gps μου λεει 'αναζητηση θεσης' δεν εχει βρει δορυφορο.οταν βγαινω εξω βρισκει μια χαρα και λεει την ταχυτητα που παω και ειναι σωστη.αλλα λεει 'μή χαρτογραφημμενη περιοχη' γιατι;αυτο ρωταω επισης οταν παταω την διευθυνση του σπιτιου μου μου λεει 'δεν υπαρχουν δεδομενα τετοια'ή κατι τετοιο.

τους χαρτες μεσα τους εχει και τους τρεις το route66 το παγκοσμιο χαρτη και τον χαρτη τον βαλκανιων αλλα οπως σας ειπα λεει μη χαρτογραφημενη περιοχη γιατι;

επισης εχει μονο την γυναικεια φωνη και αγγλικη

υπαρχουν ελληνικα

συγνωμη που σας κουρασα :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...