Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6110 Navigator


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Mhpws mporei kapoios na bohthhsei?

Exw ena 6110 apo germania. Diabasa prin 2-3 sellides oti mporw na to gyrisw sthn Ellhnikh glwssa me to NSS10383.

1- Sth sellida ths nemesis brhka ayto NSS103812. Einai entaksei?

2- Akomh ti ginete me to programma plohghshs? Tha mou balei mesa sto update kai to route66 me tous xartes tous Ellhnikous?

3- An pathei kati kai to paw sth Nokia, tha to katalaboun oti to peiraksa?

Exaristw!

Κωστας - Κατερινη
Link to comment
Share on other sites

Mhpws mporei kapoios na bohthhsei?

Exw ena 6110 apo germania. Diabasa prin 2-3 sellides oti mporw na to gyrisw sthn Ellhnikh glwssa me to NSS10383.

1- Sth sellida ths nemesis brhka ayto NSS103812. Einai entaksei?

2- Akomh ti ginete me to programma plohghshs? Tha mou balei mesa sto update kai to route66 me tous xartes tous Ellhnikous?

3- An pathei kati kai to paw sth Nokia, tha to katalaboun oti to peiraksa?

Exaristw!

Για να περάσεις τα Ελληνικά θα πρέπει να ακολουθήσεις πιστά αυτό τον οδηγό, βάζοντας όμως αυτό το product code: 0546630.

 

 

Το Nemesis Service Suite το κατεβάζεις από εδώ.

 

Το Nokia Software Updater το κατεβάζεις από εδώ.

 

Σημείωση 1: Ο οδηγός που γράφω αναφέρεται για το N73, αλλά η διαδικασία είναι ακριβώς ίδια.

Σημείωση 2: Κατά τη διαδικασία της αναβάθμισης δεν πειράζεις το κινητό για κανένα λόγο.

Σημείωση 3: Για να δουλέψει το NSS θα πρέπει να έχεις εγκαταστήσει στο pc σου το Nokia PC Suite και να έχεις συνδεθεί τουλάχιστον μια φορά με αυτό.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Katatopistikotatos! Eyxaristw poly!

Me tis alles erwthseis mhpws mporei na mou dwsei kapoios apanthsh?

3- An pathei kati kai to paw sth Nokia, tha to katalaboun oti to peiraksa?

Exaristw!

Αν δεν τη πρόσεξα την τρίτη ερώτηση.

Εφόσον το κινητό είναι από Γερμανία (εντός Ε.Ε.) καλύπτεσαι από την εγγύηση της Alpha Copy.

Δεν έχουν το δικαίωμα να σου πουν κάτι!

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Se eyxaristw, alla exw kai 2h erwthsh, h opoia einai shmantikh kai afora to gps programma. Diabasa ola ta sxetika, kai to 6110 pou exw, exei tous xartes germanias-aystrias-elbetias.

Me to update, tha perastei to route66 me Ellhniko menou kai me thn dynatothta na paiksei tous xartes pou exoun ola ta 6110 pou einai agorasmena apo Ellada?

Mhpws kserei kapoios pou to exei kanei idh?

Ektos an oi xartes douleyoun me to Imei, opote den ginete kai tipota pisteyw.

Κωστας - Κατερινη
Link to comment
Share on other sites

γνωριζει καποιος αν η νοκια σταματαει την παραγωγη του κινητου?γιατι αυτο μου ειπε μια πωλητρια σημερα στο μουλτιραμα.θελω να το αγορασω μεσα στην βδομαδα και δεν θελω να τρεχω μετα
Link to comment
Share on other sites

γνωριζει καποιος αν η νοκια σταματαει την παραγωγη του κινητου?γιατι αυτο μου ειπε μια πωλητρια σημερα στο μουλτιραμα.θελω να το αγορασω μεσα στην βδομαδα και δεν θελω να τρεχω μετα

Φίλε μου το κινητό διατίθεται κανονικά, μη φοβάσαι. Δεν νομίζω πως θα σταματήσει την παραγωγή τόσο γρήγορα. Αλλά ούτως ή άλλως υπάρχει αρκετό stock...

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά.

Ενώ όλα έπαιζαν μια χαρά... είχα να ανοίξει το route 66 κάπου 2 εβδομάδες. Πάω να το ανοίξω προχθές... και μου βγάζει το εξής πρόβλημα...

'Οταν πηγαίνω στην αναζήτηση, γράφω μια οδό... πατάω έντερ και την βλέπω... αν του πω "Εμφάνιση στο χάρτη"... η εφαρμογή κλείνει και με βγάζει στην "επιφάνεια εργασίας" του κινητού μου. 'Ετσι... πρέπει να ξαναπατήσω το πλήκτρο για να ξαναφορτώσει η εφαρμογή από την αρχή.

 

Απεγκατέστησα τον χάρτη και μετά τον εγκατέστησα... αλλά τίποτα.

Ξαναφόρτωσα στην κάρτα μνήμης με ότι είχε, όταν το πρωτο-πήρα... αλλά το πρόβλημα συνεχίζεται.

 

Εχω στείλει ε-μαιλ στην route66 για να μου δώσουν λύση.

 

Στο μεταξύ, αν έχετε κάτι να προτείνετε... κάντε το άφοβα.!

Από το Route 66 μου πρότειναν να κάνω αναβάθμιση.

Είχα την έκδοση 3.51 και περνάω την 3.58 (77mb).

'Εκανα backup και ελπίζω να μην χάσω σημαντικά πράγματα. 'Εκανα backup, όμως προφανώς θα χάσω τα προγράμματα που είχα κατεβάσει για τα γεννέθλια (υπενθύμιση) και για να στέλνω flash SMS

 

Από το Route 66 μου πρότειναν να κάνω αναβάθμιση.

Είχα την έκδοση 3.51 και περνάω την 3.58 (77mb).

'Εκανα backup και ελπίζω να μην χάσω σημαντικά πράγματα. 'Εκανα backup, όμως προφανώς θα χάσω τα προγράμματα που είχα κατεβάσει για τα γεννέθλια (υπενθύμιση) και για να στέλνω flash SMS

 

'Εκανα το UPDATE αλλά δεν διορθώθηκε τίποτα. Ευτυχώς δεν έχασα τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Μη μας λες τετοια τωρα, το εχω ηδη παραγγειλει και την πεμπτη θα το παραλαβω....

Ελπιζω να ειναι ΟΚ χωρις προβληματα...

 

Μιας και θα ειναι η πρωτη μου επαφη με Symbian, που μου προτεινετε να ψαξω για να βρω εφαρμογες αλλα και οδηγους για το πως τις περναω στο κινητο?

Φανταζομαι οτι δεν θα ειναι τοσο απλο οσο τα java αρχεια που περναω τωρα στο 6280..

Link to comment
Share on other sites

Μη μας λες τετοια τωρα, το εχω ηδη παραγγειλει και την πεμπτη θα το παραλαβω....

Ελπιζω να ειναι ΟΚ χωρις προβληματα...

 

Μιας και θα ειναι η πρωτη μου επαφη με Symbian, που μου προτεινετε να ψαξω για να βρω εφαρμογες αλλα και οδηγους για το πως τις περναω στο κινητο?

Φανταζομαι οτι δεν θα ειναι τοσο απλο οσο τα java αρχεια που περναω τωρα στο 6280..

Πού μπορώ να βρω εφαρμογές για το κινητό μου;

xxxxxxxxxxxxxxxxxx

 

Τα αρχεία εγκατάστασης των εφαρμογών είναι SIS και SISX.

Για να τα εγκαταστήσεις, ή θα τα περνάς στο κινητό μέσω του καλωδίου και θα τρέχεις από το κινητό ή θα τα τρέχεις από τον υπολογιστή και θα εγκαθίστανται στο κινητό (εννοείται θα πρέπει να έχεις εγκαταστημένο το PC Suite).

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Πού μπορώ να βρω εφαρμογές για το κινητό μου;

xxxxxxxxxxxxxxxxxx

 

Τα αρχεία εγκατάστασης των εφαρμογών είναι SIS και SISX.

Για να τα εγκαταστήσεις, ή θα τα περνάς στο κινητό μέσω του καλωδίου και θα τρέχεις από το κινητό ή θα τα τρέχεις από τον υπολογιστή και θα εγκαθίστανται στο κινητό (εννοείται θα πρέπει να έχεις εγκαταστημένο το PC Suite).

 

 

Σε ευχαριστω για την απαντηση!

Απλως ειχα ακουσει οτι στα Symbian 9.1 και πανω, οι εφαρμογες πρεπει πρωτα να ξεκλειδωθουν, να ειναι singed κτλ... Δεν ξερω τι σημαινουν ολα αυτα, θα μαθω αυριο που θα εχω το κινητο στο χερι.

Αν συναντησω καποιο προβλημα θα ξαναζητησω τη βοηθεια σου!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για την απαντηση!

Απλως ειχα ακουσει οτι στα Symbian 9.1 και πανω, οι εφαρμογες πρεπει πρωτα να ξεκλειδωθουν, να ειναι singed κτλ... Δεν ξερω τι σημαινουν ολα αυτα, θα μαθω αυριο που θα εχω το κινητο στο χερι.

Αν συναντησω καποιο προβλημα θα ξαναζητησω τη βοηθεια σου!

Για να εγκατασταθούν θα πρέπει να είναι signed.

Για το πώς υπογράφουμε δες εδώ τον οδηγό μέχρι το βήμα 9 και μετά ανέβασε το αρχείο xzy.csr (βήμα 12, χέρι 3) στο rapidshare η αλλού, και κάποιος από εμάς που πρόλαβε να εγγραφεί στο SymbianSigned θα σου στείλει το πιστοποιητικό για να υπογράφεις τις εφαρμογές σου,

ή

αλλιώς στείλε μου το imei σου να κάνω εγώ τη διαδικασία. Για το imei γράψε *#06#.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ειναι λιγακι ζορικο, δεν λεω... Στο symbian δεν μπορεσα να γραφτω, δεν δεχονται gmail λογαριασμους...

Θα προσπαθησω να ασχοληθω μαζι του το Σ/Κ, αλλα μαλλον απο δευτερα θα εχεις ΡΜ με το ΙΜΕΙ μου!!!

 

 

ΥΓ: Ολες οι εφαρμογες πρεπει να περασουν αυτη τη διαδικασια?

Δεν υπαρχουν καποιες που κυκλοφορουν signed?

Πως θα καταλαβαινουμε τη διαφορα μιας signed και μιας unsigned?

Link to comment
Share on other sites

Θέλει εταιρικό email να γραφτείς. Πχ στυλ ονομα@εταιρεία.gr. Δεν θέλουν όλες οι εφαρμογές sign, όμως πολλές βασικές θέλουν ;)
Στάθης
Link to comment
Share on other sites

Από το Route 66 μου πρότειναν να κάνω αναβάθμιση.

Είχα την έκδοση 3.51 και περνάω την 3.58 (77mb).

Μετά την αναβάθμιση... μου έκανε περίπου μισή ώρα για να βρει που είμαι.

ΜΗ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ!

Link to comment
Share on other sites

Ειναι λιγακι ζορικο, δεν λεω... Στο symbian δεν μπορεσα να γραφτω, δεν δεχονται gmail λογαριασμους...

Θα προσπαθησω να ασχοληθω μαζι του το Σ/Κ, αλλα μαλλον απο δευτερα θα εχεις ΡΜ με το ΙΜΕΙ μου!!!

 

 

ΥΓ: Ολες οι εφαρμογες πρεπει να περασουν αυτη τη διαδικασια?

Δεν υπαρχουν καποιες που κυκλοφορουν signed?

Πως θα καταλαβαινουμε τη διαφορα μιας signed και μιας unsigned?

Αυτές που κατεβάζουμε από τα γνωστά μαγαζάκια είναι unsigned ως επί τω πλείστω.

Αν αγοράσεις κάποια και φυσικά θα είναι signed...

 

Άρα όπως καταλαβαίνεις είναι επιτακτική η ανάγκη να έχεις τα απαραίτητα για την υπογραφή των εφαρμογών σου.:p

 

Όσο γιατί δεν μπορείς να γραφτείς στο symbiansigned σε κάλυψε ο eilio94.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν θα ήθελα να χαιρετήσω όλους τους φίλους του forum. Ως πολύ νέος χρήστης του NOKIA 6110 και παίζοντας με το τηλ. διέγραψα τους χάρτες και τώρα δεν μπορώ να τους ξαναβρώ, εκτός και αν πληρώσω.Μήπως έχει κανείς το Back up για τους χάρτες. Είδα περίπου στη σελίδα 14 ότι και κάποιος άλλος είχε πάθει το ίδιο.Σας ευχαριστώ πολύ για την όποια βοήθεια αλλά και που με δεχτήκατε στο forum.
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν θα ήθελα να χαιρετήσω όλους τους φίλους του forum. Ως πολύ νέος χρήστης του NOKIA 6110 και παίζοντας με το τηλ. διέγραψα τους χάρτες και τώρα δεν μπορώ να τους ξαναβρώ, εκτός και αν πληρώσω.Μήπως έχει κανείς το Back up για τους χάρτες. Είδα περίπου στη σελίδα 14 ότι και κάποιος άλλος είχε πάθει το ίδιο.Σας ευχαριστώ πολύ για την όποια βοήθεια αλλά και που με δεχτήκατε στο forum.

 

 

Καταρχην καλως ηρθες :)

Τσεκαρες το CD της συσκευασιας ?

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Ναι φυσικά από εκεί ξεκίνησα αλλά το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να φορτώσω τους χάρτες και να τους αγοράσω,τίποτά άλλο. Έκανα ξαναεγκατάσταση το firmware, κατέβασα χάρτες, τίποτα δεν έγινε.Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο για να κάνω..Το μόνο που σκέφτηκα είναι να ξαναφορτώσω από back up, για το οποίο δεν είμαι και απόλυτα σίγουρος ότι θα δουλέψει,αλλά τούλαχιστον θα είναι ένα βήμα πριν αγοράσω τους χάρτες. Γι' αυτό ζητάω βοήθεια από εσάς που τουλάχιστον ασχολείστε ποιο ενεργά με αυτά τα θέματα.Ευχαριστώ πολυ.
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που σκέφτηκα είναι να ξαναφορτώσω από back up, για το οποίο δεν είμαι και απόλυτα σίγουρος ότι θα δουλέψει,αλλά τούλαχιστον θα είναι ένα βήμα πριν αγοράσω τους χάρτες. Γι' αυτό ζητάω βοήθεια από εσάς που τουλάχιστον ασχολείστε ποιο ενεργά με αυτά τα θέματα.Ευχαριστώ πολυ.

 

Να'σαι καλα .:)

Back up μεσω pc suite ειχες παρει ?

Δοκιμασε το δεν εχεις να χασει τιποτε

 

Δυστυχως δεν εχω δει το πακετο του 6110 απο κοντα .

Δεν ειχε τιποτε κωδικους μεσα ?

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, μολις σημερα πηρα το τηλεφωνο και ειναι πραγματικα απαιχτο...ενα παραπονακι μονο....

το φως του πληκτρολογιου δεν μου αναβει παντα.....γιατι?:worry:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...