Jump to content

[Επίσημο] Nokia Ε65


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το τελευταιο μου S60 ηταν το 3230

 

σε εκεινη την εκδοση το πατημα του πληκτρου τερματισμου κλησης σε μια εφαρμογη την ελαχιστοποιουσε.

 

στο Ε65 ομως την κλεινει, για να μην κλεισει πρεπει να βγεις με το πληκτρο μενου...

 

γιατι ετσι?

Link to comment
Share on other sites

Έχει καταφέρει κανένας να σηκώσει VPN και να δει mails από MS Exchange??

 

Το χρησιμοποιούσα στο E61. Κάνε ένα search για το πως θα φτιάξεις το profile της VPN σύνδεσης που θα στείλεις στο κινητό γιατί η Nokia χρεώνει το πρόγραμμα που φτιάχνει το profile.

Βαρέθηκα με αυτά που ακούω...
Link to comment
Share on other sites

Είδα χτες το βράδυ το κινητό από έναν φίλο μου και το ερωτεύτηκα με την πρώτη ματιά! Δεν περίμενα ποτέ από την nokia να βγάλει τέτοια συσκευή!

Αποφασισμένος να το αποκτήσω, διάβασα το review του myphone το οποίο με έπεισε ακόμα περισσότερο.. Και μετά από τις 69 ατελείωτες σελίδες του συγκεκριμένου thread σκέφτομαι πολύ σοβαρά να κοιτάξω κάτι άλλο.

Αυτό που δεν μου άρεσε καθόλου είναι πως από την στιγμή που αποφασίζεις να πάρεις το κινητό είναι σαν παίζεις joker.. Σαν κινητάκι φαίνεται άπαιχτο αλλά πρέπει να είσαι τυχερός και να σου κάτσει καλή συσκευή :wacko: Οι μισοί είστε πολύ ικανοποιημένοι και οι άλλοι μισοί έχετε πέσει σε προβληματικές συσκευές (τζόγους, κουμπιά που δεν δουλεύουν, πλαστικά που ξεφλουδίζουν και πολλά άλλα)! Κάτι τέτοιες συμπεριφορές είναι που με εκνευρίζουν πολύ στην nokia :mad:

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Είδα χτες το βράδυ το κινητό από έναν φίλο μου και το ερωτεύτηκα με την πρώτη ματιά! Δεν περίμενα ποτέ από την nokia να βγάλει τέτοια συσκευή!

Αποφασισμένος να το αποκτήσω, διάβασα το review του myphone το οποίο με έπεισε ακόμα περισσότερο.. Και μετά από τις 69 ατελείωτες σελίδες του συγκεκριμένου thread σκέφτομαι πολύ σοβαρά να κοιτάξω κάτι άλλο.

Αυτό που δεν μου άρεσε καθόλου είναι πως από την στιγμή που αποφασίζεις να πάρεις το κινητό είναι σαν παίζεις joker.. Σαν κινητάκι φαίνεται άπαιχτο αλλά πρέπει να είσαι τυχερός και να σου κάτσει καλή συσκευή :wacko: Οι μισοί είστε πολύ ικανοποιημένοι και οι άλλοι μισοί έχετε πέσει σε προβληματικές συσκευές (τζόγους, κουμπιά που δεν δουλεύουν, πλαστικά που ξεφλουδίζουν και πολλά άλλα)! Κάτι τέτοιες συμπεριφορές είναι που με εκνευρίζουν πολύ στην nokia :mad:

 

Φιλε βρισκομαι και γω στην ιδια ακριβως κατασταση με σενα....

 

Ειμαι αναμεσα στο Ε65 κ στο Ν73 αλλα αν το Ε65 δεν ειχε τα τοσα προβληματα (επανεκινισεις,τσογους,φωτισμος πληκτρολογιου) θα το περνα με την μια...τωρα δεν ξερω τι να αποφασισω...να το παρω κ οτι τυχει ή.............Ν73?!!!?Και απο εμφανισει δεν μ αρεσει το Ν73 ρε γμτ.....

 

Να ρωτησω κ κατι τους κατοχους του Ε65.....το Bleutooth ειναι v2.0 ή v1.2 ?????Καπου ειχα δει οτι ειναι 1.2 αλλα δν θυμαμαι που....

@ Nokia 3230 - Nokia 6131 - Nokia E51 - Nokia 5530XM - HTC Desire - Motorola Defy+ - Nexus 5 - Xiaomi Redmi Note 4X - Xiaomi Mi 9T @

 

Intel i7 4770k/\Gigabyte GA-Z87X-UD4H/\G.SKILL Sniper 2x8GB DDR3/\nVidia GTX 970/\SSD Samsung 850 EVO 250GB/\Enermax Triathlor FC 650W/\DELL U2713HM

Link to comment
Share on other sites

Ασύρματη τεχνολογία Bluetooth 1.2

 

Δλδ ειναι πιο αργο στην μεταφορα δεδομενων απο το Ν73 ?:worry:

@ Nokia 3230 - Nokia 6131 - Nokia E51 - Nokia 5530XM - HTC Desire - Motorola Defy+ - Nexus 5 - Xiaomi Redmi Note 4X - Xiaomi Mi 9T @

 

Intel i7 4770k/\Gigabyte GA-Z87X-UD4H/\G.SKILL Sniper 2x8GB DDR3/\nVidia GTX 970/\SSD Samsung 850 EVO 250GB/\Enermax Triathlor FC 650W/\DELL U2713HM

Link to comment
Share on other sites

Δλδ ειναι πιο αργο στην μεταφορα δεδομενων απο το Ν73 ?:worry:

Γενικότερα είναι πιο αργό από το Ε51. Δές στην ενότητα Performance. Ευτυχώς έχουμε μικρότερο δείκτη S.A.R. να μας βαράει από το Ε51.

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι knithil και babis21 έχω το συγκεκριμένο κινητό κάτι μήνες και είμαι υπερευχαριστημένος. Επανεκίννηση ούτε μια φορά, τζογο καθόλου μέχρι τώρα, για ξεφλούδισμα είναι νωρίς ακόμα για να ξέρω. Super κινητό. Και αυτό το ψευτοδερματάκι στο καπάκι της μπαταρίας είναι όλα τα λεφτά.

Από εκεί και πέρα η επιλογή είναι δική σας.:)

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι knithil και babis21 έχω το συγκεκριμένο κινητό κάτι μήνες και είμαι υπερευχαριστημένος. Επανεκίννηση ούτε μια φορά, τζογο καθόλου μέχρι τώρα, για ξεφλούδισμα είναι νωρίς ακόμα για να ξέρω. Super κινητό. Και αυτό το ψευτοδερματάκι στο καπάκι της μπαταρίας είναι όλα τα λεφτά.

Από εκεί και πέρα η επιλογή είναι δική σας.:)

 

Αυτό δηλώνει πως ήσουν τυχερός και έπεσες σε καλή συσκευή. Τα πράγματα εδώ μέσα όμως δείχνουν πως δεν είναι πάντα έτσι! Αυτό μας προβληματίζει..

Δεν θα ήθελα να δώσω 340€ για μία ελαττωματική συσκευή που είναι ένα πολύ πιθανό ενδεχόμενο!

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

το τελευταιο μου S60 ηταν το 3230

 

σε εκεινη την εκδοση το πατημα του πληκτρου τερματισμου κλησης σε μια εφαρμογη την ελαχιστοποιουσε.

 

στο Ε65 ομως την κλεινει, για να μην κλεισει πρεπει να βγεις με το πληκτρο μενου...

 

γιατι ετσι?

Έτσι είναι φίλε μου, στα S60 3rd edition. Την ίδια δουλεία μπορείς να την κάνεις πατώντας το πλήκτρο του μενού.

Link to comment
Share on other sites

παιδια βοηθεια. μεχρι χθες βραδυ το τηλ δουλευε.σημερα δεν ανοιγει με τιποτα.το αναβω.η οβονη γινετε ασπρη, μετα γραφει νοκια και εκει μενει.ουτε στο πιν της καρτας δεν φτανει.τι να εχει παθει?τι μπορω να κανω?υπαρχει συνδυασμος πληκτρων για hard reset η κατι αλλο.αν μπορει καποιος μια γρηγορη απαντηση.δεν εχω μεσα πολλα προγραματα.τα βασικα.απλα αλλαζω συχνα 2 sim καρτες
Link to comment
Share on other sites

Αυτό δηλώνει πως ήσουν τυχερός και έπεσες σε καλή συσκευή. Τα πράγματα εδώ μέσα όμως δείχνουν πως δεν είναι πάντα έτσι! Αυτό μας προβληματίζει..

Δεν θα ήθελα να δώσω 340€ για μία ελαττωματική συσκευή που είναι ένα πολύ πιθανό ενδεχόμενο!

 

Η άποψή μου είναι πως αν θέλεις ένα κινητό καθαρά business με λίγο μουσική/εικόνα/βίντεο πάρε το Ε65 τρέχοντας και θα σε ικανοποιήσει απόλυτα.

Αν θέλεις ένα κινητό παιχνιδομηχανή για πολύ κλικ κλικ πάρε κατι άλλο (αυτό προτείνει και η ΝΟΚΙΑ αλλωστε, η σειρά Ε είναι η business series).

Συγκεκριμένα, δεν παίζεται μέχρι στιγμής σε office, wifi lan, barcode scan με κατάλληλο λογισμικό(!), οργάνωση γραφέιου κ ομιλία κ εργονομία.

Αν ποτέ γράψω greeklish θα ειναι το τελευταιο οχυρο πριν το καψιμο της συσκευης!
Link to comment
Share on other sites

Η άποψή μου είναι πως αν θέλεις ένα κινητό καθαρά business με λίγο μουσική/εικόνα/βίντεο πάρε το Ε65 τρέχοντας και θα σε ικανοποιήσει απόλυτα.

Αν θέλεις ένα κινητό παιχνιδομηχανή για πολύ κλικ κλικ πάρε κατι άλλο (αυτό προτείνει και η ΝΟΚΙΑ αλλωστε, η σειρά Ε είναι η business series).

Συγκεκριμένα, δεν παίζεται μέχρι στιγμής σε office, wifi lan, barcode scan με κατάλληλο λογισμικό(!), οργάνωση γραφέιου κ ομιλία κ εργονομία.

 

Ξέρω πολύ καλά σε ποιους απευθύνεται το κινητό και εάν όλες οι συσκευές που έβγαιναν στην παραγωγή δεν είχαν κανένα πρόβλημα δεν θα postαρα εξ αρχής στο συγκεκριμένο thread!

(barcode scan???? cool!)

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ξέρω πολύ καλά σε ποιους απευθύνεται το κινητό και εάν όλες οι συσκευές που έβγαιναν στην παραγωγή δεν είχαν κανένα πρόβλημα δεν θα postαρα εξ αρχής στο συγκεκριμένο thread!

(barcode scan???? cool!)

 

 

δεν νομιζω οτι τα οποια προβληματα αποτελουν τον κανονα, με εξαιρεση το "ξεφλουδισμα" ισως...

 

το κινητο ειναι εξαιρετικο για το κοινο στο οποιο απευθυνεται...

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο ειναι σουπερ. Εγω το εχω 10 μηνες χωρις να βγαλει το παραμικρο προβλημα. Ουτε κολληματα ουτε restart ,κανενα προβλημα με το σλαιντ και το πληκτρολογιο. Απο τις πιο καλες κατασκευες τις νοκια. Το μονο προβλημα οπως εχουμε αναφερει πολλες φορες ειναι το ξεφλουδισμα. Πολυ σοβαρο αν σκεφτεις οτι θα δωσεις 340€ και μετα απο καποιο καιρο θα ξεφλουδιζει!:mad:
Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω οτι τα οποια προβληματα αποτελουν τον κανονα, με εξαιρεση το "ξεφλουδισμα" ισως...

 

το κινητο ειναι εξαιρετικο για το κοινο στο οποιο απευθυνεται...

 

Πιθανότατα να έχω αρχίσει να γίνομαι κουραστικός τώρα, αλλά έχεις διαβάσει τις προηγούμενες σελίδες; Οι μισοί από τους κατόχους του κινητού είναι υπερευχαριστιμένοι αφού κανένα πρόβλημα δεν τους έχει εμφανιστεί (ούτε ξεφλούδισμα) και οι υπόλοιποι μισοί είναι με το κινητό στο χέρι να σημαδεύουν έναν τοίχο! Τζόγο στο slide, επανεκκινήσεις, κουμπιά που δεν δουλεύουν, ξεφλούδισμα στα πλαστικά και πολλά άλλα προβλήματα που βγάζουν ολοκαίνουργιες συσκευές!

Δεν μιλάω για τις επιδόσεις ούτε τα χαρακτηριστικά του κινητού. Προσωπικά με καλύπτουν 100%. Ο μοναδικός λόγος που δεν το έχω ακόμα προμηθευτεί είναι πως δεν θέλω να ρισκάρω 340€ σε μια ελαττωματική συσκευή..

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

παιδια βοηθεια. μεχρι χθες βραδυ το τηλ δουλευε.σημερα δεν ανοιγει με τιποτα.το αναβω.η οβονη γινετε ασπρη, μετα γραφει νοκια και εκει μενει.ουτε στο πιν της καρτας δεν φτανει.τι να εχει παθει?τι μπορω να κανω?υπαρχει συνδυασμος πληκτρων για hard reset η κατι αλλο.αν μπορει καποιος μια γρηγορη απαντηση.δεν εχω μεσα πολλα προγραματα.τα βασικα.απλα αλλαζω συχνα 2 sim καρτες

Κανε hard reset δεν θυμαμε τον συνδυασμο των πληκτρων ακριβως αλλα με μια αναζητηση θα το βρεις.

Εννοειτε οτι ολα θα σβηστουν απο το τηλεφωνο... ελπιζω να εχεις καποιο back up.

Link to comment
Share on other sites

Κανε hard reset δεν θυμαμε τον συνδυασμο των πληκτρων ακριβως αλλα με μια αναζητηση θα το βρεις.

Εννοειτε οτι ολα θα σβηστουν απο το τηλεφωνο... ελπιζω να εχεις καποιο back up.

format :grin:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Πηρα το Ε65 πριν λιγες μερες και έχω το εξής πρόβλημα: όλα δουλευουν ρολοι αλλά καμιά φορά πάω στον καταλογο, διαλέγω ενα ονομα και παταω το πρασινο να κανει κληση αλλα δεν κανει τιποτα. δεν μπορει να καλεσει δηλ καποιον αριθμο απο τον καταλογο. Ο μονος τροπος να καλεσω ειναι να πληκτρολογησω τον αριθμο εγω. αυτο δεν γινεται παντα αλλά μερικές φορές και διορθωνεται μονο αν το κλεισω και το ξανανοιξω. Εκανα αναβαθμιση σε 2.0633.65.01, 3/10/07 αλλα πάλι σημερα το εκανε μια φορα. Εχει τυχει και σε κανεναν άλλο αυτό ή μόνο στο δικο μου γινεται??
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Πηρα το Ε65 πριν λιγες μερες και έχω το εξής πρόβλημα: όλα δουλευουν ρολοι αλλά καμιά φορά πάω στον καταλογο, διαλέγω ενα ονομα και παταω το πρασινο να κανει κληση αλλα δεν κανει τιποτα. δεν μπορει να καλεσει δηλ καποιον αριθμο απο τον καταλογο. Ο μονος τροπος να καλεσω ειναι να πληκτρολογησω τον αριθμο εγω. αυτο δεν γινεται παντα αλλά μερικές φορές και διορθωνεται μονο αν το κλεισω και το ξανανοιξω. Εκανα αναβαθμιση σε 2.0633.65.01, 3/10/07 αλλα πάλι σημερα το εκανε μια φορα. Εχει τυχει και σε κανεναν άλλο αυτό ή μόνο στο δικο μου γινεται??

 

και εγω πριν λιγες μερες το πηρα, και του εκανα και την ιδια αναβαθμιση...

 

αλλα δεν αντιμετωπιζω τετοιο προβλημα...

 

το κινητο ειναι αψογο, πολυ γρηγορο, και με οθονη ικανοποιητικα μεγαλη για πλοηγηση με gps- προτεινω το Garmin Mobile XT- ειναι ολα τα λεφτα:)

 

:)

Link to comment
Share on other sites

παιδια βοηθεια. μεχρι χθες βραδυ το τηλ δουλευε.σημερα δεν ανοιγει με τιποτα.το αναβω.η οβονη γινετε ασπρη, μετα γραφει νοκια και εκει μενει.ουτε στο πιν της καρτας δεν φτανει.τι να εχει παθει?τι μπορω να κανω?υπαρχει συνδυασμος πληκτρων για hard reset η κατι αλλο.αν μπορει καποιος μια γρηγορη απαντηση.δεν εχω μεσα πολλα προγραματα.τα βασικα.απλα αλλαζω συχνα 2 sim καρτες

Μάλλον έχει γίνει Corrupt ο φάκελος Mail2 των SMS στη MicroSD, βγάλε τη κάρτα και δες αν ανοίγει, κλασικό πρόβλημα της σειράς E γενικότερα... :shifty:

Link to comment
Share on other sites

Στο κάτω μέρος του κινητού που βρίσκονται οι υπέρυθρες δεν μπορεί να γίνε τηλεκοντρόλ. Στο χειρότερο σημείο βρίσκονται.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα πως μπορούμε να απενεργοποιήσουμε την προτροπη που μας δινει να κλειδωσουμε το πληκτολογιο οταν κλεινουμε το slide :confused::confused:
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα πως μπορούμε να απενεργοποιήσουμε την προτροπη που μας δινει να κλειδωσουμε το πληκτολογιο οταν κλεινουμε το slide :confused::confused:

 

Απλά από ότι ξέρω δε μπορείς αλλά μετά από 5 δευτερόλεπτα εξαφανίζεται μόνο του το μύνημα χωρίς να το κλειδώνει αυτόματα.

Αν ψάξεις λίγο στο σχετικό ποστ (όπως λέει κ ο Σκουντής -χάη πόστ-) θα βρεις εφαρμογές για αυτόματο κλείδωμα.

 

Όχι, αυτόματη γραφή δεν υπάρχει για το Ε65, μόνο στο alter :) με τους αστρολόγους!:)

Αν ποτέ γράψω greeklish θα ειναι το τελευταιο οχυρο πριν το καψιμο της συσκευης!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...