Jump to content

[Επίσημο] Nokia E90 Communicator


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας παιδες

Μηπως μπορει να μου πει πως σβηνουμε τα emails? Οι τιτλοι δυστυχως παραμενουν, και δεν θελω να σβησω τα emails απο τον server tou gmail. παταω delete και απλα προχωρα στο επομενο αντι να σβησει. Καποια ιδεα? σας ευχαριστω.

 

θα πατησεις εκει που λεει διαγραφη απο το τηλ μονο και οχι απο τον διακομιστη , αν και οταν εγω παταω και απο διακομιστη δεν μου τα σβηνει απο gmail .Οταν ξανακανεις συνδεση με την θυριδα ταχυδρομειου απο το τηλ δεν θα το βρεις παλι εκει,θα εχει διαγραφει

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

-gia pliri o8oni me real player pata to 2 enw blepeis to video.

 

-gia tin prostasia tis o8onis an krinw apo to diko mou den nomizw na spasei. Ta koumpia akoumpoun 'xalara' (exoun mposika) kai gdernoun tin o8oni. Efaptontai den piezoun.

Episis an akoma mporeis na valeis (an vreis) megalitera lastixakia stis gwnies. Egw pantws 8a kanw patenta-giftia! 2-3 mikra komatia diafanis zelatinas to ena panw sto allo (apo tin o8oni)

mallon ekei pou leei Nokia (epanw kentro) wste na megalwsei kai ipostasi.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κατι οσους εχουν το Ε90 , πως τα πανε με το browsing ?? ειναι ολα οκ και σταθερα ? εχεις κανεις εγκαταστησει fring mobile για μσν και skype .. ? πως τα παει με αυτα ? ειναι σταθερα μεσα?δεν εχει καμια αποσυνδεση ? ( λογο κινητου και οχι λογο γραμμης)

 

Εχω μια 24αρα οτε σπιτι , με το pc ολα οκ και σταθερα δεν εχω προβλημα γραμμης και ολα τα τσεκ με δειχνουν οκ . Μπαινω ασυρματα απο το Ε90 και αρχιζω τα καντηλια και κατεβαζω ολους τους αγιους που ξερω και θυμαμαι .. τι να πω απο ολα , για το ιντερνετ? για fring για opera...

συνδεση καμπανα με τον ρουτερ ολα κανονικα και ξεκιναω πλοηγηση με τον inphone browser , εκει που πανε ολα καλα , τρωει κατι κολληματα και δεν κατεβαζει ολη την σελιδα, θελει refresh πρεπει να πατησω καμια 5αρια φορες το λινκ γιανα ξεκινησει να το φορτωνει κτλ αλλες φορες αρνητε , μου τραβαει κατι μυνηματα τελος συνδεσης , διακοπη συνδεσης , εκτος οριου χρονου και κατι αλλα μυνηματα που δεν εχω ξαναδει στην ζωη μου.

παμε τωρα με το fring , ξεκιναει ψαχνει βρισκει το ασυρματο του σπιτιου και περιμενω κανενα 3 λεπτο ενω ειναι σε log in mode τελικα μπαινει , αλλα απο οτι καταλαβαινω σερνετε, αλλα μπορεις να μου πεις μπορει να φταιει και ο server του fring και παω πασο, δεν μιλαμε να μιλησω μεσω skype h Msn , επειδη εχω αρκετα παρε-δωσε με την αμερικη λογο δουλειας , περιμενω τηλεφωνα περιεργες ωρες την νυχτα λογο ημισφαιριου , και ενας απο τους λογους που το πηρα ειναι οτι μπορω να το εχω online και μολις με παρουν να μιλησω κανονικα σαν ενα απλο τηλ και οχι να σηκωνομαι απο το κρεβατι και να φοραω ακουστηκα να ανοιγω το notebook και να καθομαι να μιλαω με την τσιμπλα στο ματι.

Παμε τωρα σε κατι αλλο , βαζω opera λεω θα δω ασπρη μερα , αλλα που ?? και εκει τα ιδια , εκει που ξεκιναει να κατεβαζει παγωνει , ξανα πισω και ξανα επιλογη του λινκ και μετα απο κανα δυο προσπαθειες μπαινει , αλλα δεν ειναι δουλεια αυτη , να τρωω ενα 5 λεπτο για να μπω σε μια σελιδα και να διαβασω 2 γραμμες.ημαρτον που λεει και ο Γεωργιου.

εντωμεταξυ τα ιδια μου τα κανει και με 3G cosmote , αρα γραμμη δεν ειναι.

επομενο, κατεβαζω emtube λεω για να δω τι κανει το ρημαδι , καλη γραμμη εχω , το προγραμμα υποστηριζει το youtube , για να χαζεψω λιγο το βραδυ , αμ δε !!!ολα καλα ολα ωραια ξεκιναει το search βρισκει τα βιντεο , παω να τα δω ξεκιναει βλεπω ενα απο πισω κατεβαζει το υπολοιπο οσο τρεχει το πρωτο κομματι και μετα σε καποια στιγμη παγωνει το κατεβασμα.Με λιγα λογια γιατι σας εχω κουρασει , δεν εχω καταφερει να δω ολοκληρο βιντεο απο youtube , με τιποτα ομως , με τιποτα. Τι μικρα κατεβαζω , τι μεγακα κατεβαζω , εχω αλλαξει ολες τιε ρυθμισεις. μονο μια φορα καταφερα να κανω ενα βιντεο download , αυτο ομως και μονο κανενα αλλο.

Εχω τρελαθει , ωρες ωρες μου ερχετε οπως ειμαι στο κρεβατι να το παρω και να το πεταξω απο τον 5 που μενω και να το ακουσω να σκασει κατω και να γινει κομματια , αλλα σκεφτομαι τον κακομοιρη που θα περναει απο κατω και θα το φαει στο κεφαλι , γιατι ειναι και βαρυ το ατιμο.

 

και στη δουλεια που εχει και εκει ασυρματο τα ιδια Παντελακη μου τα ιδια Παντελη μου.

αλλο κουλο που εχει παθει και μου σπαει τα νευρα , παω ρυθμισεις κατεβαινω συνδεση και παω να δω τα δικτυα που κραταει για να σβησω καποια access point ( επειδη εινα αμετρητα τα ρημαδια λογο ταξιδιων και μαιλ που κατεβαζω απο διαφορα σημεια του παω) και μου βγαζει το απιστευτο μηνημα :

 

Γενικα:

Μνημη πληρης ,

κλειστε καποιες εφαρμογες και ξαναδοκιμαστε!

 

τι να κλεισω ρε μεγαλε ?? αφου δεν τρεχει καμια εφαρμογη , ειναι ολα κλειστα , τι να κανω ? να σβησω και το τηλ που ειναι η μονη εφαρμογη που τρεχει???

 

Αυτο ηταν , alexasso vs E90 = 0-1 , με νικησες , παραδινομαι.

Φίλε μου έχω την τύχη να είμαι κάτοχος του Ε90 εδώ και έξι μήνες. Έχω εγκατεστημένο το fring και το χρησιμοποιώ σχεδόν καθημερινά (skype & voipdiscount) χωρίς να έχω να θυμηθώ κάποιο κόλλημα ή άλλο πρόβλημα. Είναι σταθερότατο. Ομοίως και κατά τη διάρκεια του surfing. Θα πρέπει να πω ότι και στις δύο περιπτώσεις χρησιμοποιώ σύνδεση μέσω της cosmote και όχι μέσω wifi.

Link to comment
Share on other sites

θα πατησεις εκει που λεει διαγραφη απο το τηλ μονο και οχι απο τον διακομιστη , αν και οταν εγω παταω και απο διακομιστη δεν μου τα σβηνει απο gmail .Οταν ξανακανεις συνδεση με την θυριδα ταχυδρομειου απο το τηλ δεν θα το βρεις παλι εκει,θα εχει διαγραφει

 

Thanks alexasso! although i think i tried this but refused to work.

 

I also have fring installed! However i cannot connect with anything else than wlan networks. 3.5g doesnt connect neiter does gprs. i dont know why! i have orange connection. Through wlan works fine in skype. Anyway, i have posted this question in other forums and if i learn something juicy i let you know.

 

lypamai gia ta agglika alla eimai se laptop xoris ellinika tora

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου έχω την τύχη να είμαι κάτοχος του Ε90 εδώ και έξι μήνες. Έχω εγκατεστημένο το fring και το χρησιμοποιώ σχεδόν καθημερινά (skype & voipdiscount) χωρίς να έχω να θυμηθώ κάποιο κόλλημα ή άλλο πρόβλημα. Είναι σταθερότατο. Ομοίως και κατά τη διάρκεια του surfing. Θα πρέπει να πω ότι και στις δύο περιπτώσεις χρησιμοποιώ σύνδεση μέσω της cosmote και όχι μέσω wifi.

Με cosmote και γω ολα καλα , αλλα το θεμα ειναι με wifi γιατι απο την στιγμη που το εχει πανω το τηλ ενα απο τα υπερ του ειναι αυτο, δηλαδη αν δουλευεις σε εταιρια που εχει wifi ή στο σπιτι σου εχεις ασυρματο , απο το να ανοιγεις το pc μπορεις να τσεκαριες καποια πραγματα απλα απο το τηλ σου( μαιλ κτλ)

Επισης πολλες φορες και στο δρομο εχω βρει δικτυα που ειναι ανοικτα ειδικα στο εξωτερικο.

 

Thanks alexasso! although i think i tried this but refused to work.

 

I also have fring installed! However i cannot connect with anything else than wlan networks. 3.5g doesnt connect neiter does gprs. i dont know why! i have orange connection. Through wlan works fine in skype. Anyway, i have posted this question in other forums and if i learn something juicy i let you know.

lypamai gia ta agglika alla eimai se laptop xoris ellinika tora

Εγω salami εχω ακριβως το αντιθετο προβλημα , με wlan τιποτα , μεγαλα προβληματα ειδικα fring αλλα με 3,5G και ολα τα αλλα , πυραυλος.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

 

εχω πάρει πρόσφατα ενα μεταχειρισμένο Ε90.

 

Δεν μπορώ να σετάρω όμως τα mail.

 

Δηλαδή δεν μπορώ να λάβω ή να στείλω meil όταν είμαι σε wi-fi .

 

Τι λάθος κάνω;

Link to comment
Share on other sites

εχεις φτιαξει καποιο λογαριασμο/ρυθμισεις

στο τηλ.σου??

αμα εχει gmail/hotmail.βαλε τα αναλογα προγραμματα

και θα εισαι οκ.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω παιδια κατι με το gps?ποσο γρηγορα λοκαρει?

 

Σχεδον αμεσως. Εχει πολυ καλο gps

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

Σχεδον αμεσως. Εχει πολυ καλο gps

Οντως έχει πάρα πολύ καλό GPS και λοκάρει πάρα πολύ γρήγορα. Σε μισό λεπτό βρίσκει δορυφόρους και λειτουργεί άμεσα στο αυτοκινητο χωρίς κανένα κόλλημα.

Link to comment
Share on other sites

Ειδικά μετά την έκδοση της 7.40, οπού προστέθηκε το A-GPS, έχω παρατηρήσει θεαματική βελτίωση.
Link to comment
Share on other sites

Απαντηση στο 1...

 

Αν βρεις πληκτρολόγιο V2 αλλαξε το να ησυχασεις ( αν η νοκια το φερει ποτε ). Το μονο που θα καταφερεις με το screen protector ειναι να σπασεις την οθόνη πιο γρήγορα. ( μειωνεις την απόσταση από τα πληκτρα και αυξανεις την πιεση).

 

Μολις παρελαβα Ε90 V2, με αγγλικο πληκτρολογιο το οποιο ειναι πιο επιπεδο απο το προηγουμενο. Καμια αλλη διαφορα.

:p

 

 

Πηρε κανεις αλλος το Ε90 version 2 με το διορθωμενο

το κατασκευαστικο λαθος της νοκια ?

Το version2 με το επιπεδο πληκτρολογιο κοστιζει παραπανω ?

 

Ρωτησε κανεις εαν υπαρχει η δυνατοτητα να αλλαχτει δωρεαν

σε αυτους που τα σκασανε χοντρα με την 1η εκδοση?

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Το τελειως μαυρο δεν μου αρεσει ιδιατερα...

Ψιλοβαρετο το βρισκω.

 

 

Με την ευκαιρια, δεν ξερω αν θυμαστε σε ενα παλαιοτερο ποστ που ειχα ρωτησει αν υπαρχουν wallpapers που να πιανουν ολοκληρη την επιφανια της εσωτερικης οθονης.

Συμπεριλαμβανομενου και τον δυο καθετων γραμμων (πανω και κατω) που χρησιμευουν για διαφορες πληροφοριες.

 

Τελικα βρηκα πως γινεται, αρκει τα wallpapers να εχουν αναλυση 800 x 615 pixels και γεμιζουν εσωτερικη κι εξωτερικη οθονη.

Εαν παλι με μερικες εικονες δεν δουλεψει, μπορει να δουλεψει με αναλυση 900x615:wacko:

 

Στο δικο μου το δοκιμασα αλλα τζιφος.:X

 

Για την ιστορια εδω ειναι η πηγη.

(εχει και μερικα themes αν θελετε)

Link to comment
Share on other sites

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

kalhmera kai apo mena tha hthela na rotiso mipos kserei kapios otan eimaste internet me to e90 kai katebazoyme mia efarmogh meta ginetai eggatastasi ayths k meta to arxiko arxeio poy katebasame xanetai! Giati;;pos mporoyme na sosoyme ayto poy katebazoyme xoris na to kanoyme eggatastasi;; ginetai;;;;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, όπως έχω αναφέρει σε προηγούμενα μηνύματα, το κινητό είναι πάρα πολύ καλό και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος και για την προσωπική χρήση και για την επαγγελματική.

 

Θα ήθελα εαν ξέρει κανείς να διευκρινήσει 2 θέματα:

 

1) To εικονίδιο ''Wed'' δεν υπάρχει καθόλου στο μενού και καταλαβαίνω ότι ο μόνος τρόπος για να ανοιξεις το internet είναι μόνο από μέσα μέσω του κουμπιού ''Ιστος''. Είναι έτσι σωστό?

 

2) Επίσης το κουμπι ''Γραφείο'' - αριστερά στο εσωτερικό πληκτρολόγιο - δεν ανταποκρίνεται, δηλαδη δεν ανοιγει το Office. Λέτε να υπάρχει πρόβλημα επειδή έχω εγκαταστήσει και Office Suite (ένα άλλο πρόγραμμα office), ή μάλλον είναι χαλασμένο το κουμπί αυτό? Βέβαια το πρόβλημα αυτο το ρύθμισα κάνοντας το ''2nd my own key'' assigned με το Office (κάτω απο το κουμπί του φωτοσμού του εσωτερικού πλητρολογίου)

 

Σας Ευχαριστώ πολύ για οποιδήποτε απάντησή σας.

Link to comment
Share on other sites

To εικονίδιο ''Wed'' δεν υπάρχει καθόλου στο μενού και καταλαβαίνω ότι ο μόνος τρόπος για να ανοιξεις το internet είναι μόνο από μέσα μέσω του κουμπιού ''Ιστος''. Είναι έτσι σωστό?

Ναι, μέσω του "Ιστός" μπαίνεις και σε Wap και στο internet.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ Itchrist86, αυτό σκεφτόμουν και εγώ, ότι δεν υπάρχει συντόμευση στο μενου όπως εχεις στα άλλα Symbian 60, π.χ όπως στο Ε51. Αρα πρέπει να ανοίξεις το κινητό για Wap/Internet surfing, και δεν μπορεις απο το εξωτερικό πλητρολόγιο.
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να πατήσεις συνεχόμενα το 0 στο εξωτερικό πληκτρολόγιο - οθόνη.

 

Το "γραφείο" είναι όπως το Desktop στα PC δηλ σου εμφανίζει την "επιφάνεια εργασίας" του Ε90 .... aka αρχική οθόνη.... πχ πες σε 1 πρόγραμμα ή σε ένα από τα μενού και πάτησέ το θα σε βγάλει απευθείας στο desktop σου!!!

 

 

...σε διευκολύνει έτσι ώστε να μην χρειαζεται να κλείνεις εφαρμογές (μιας και η RAM του είναι αρκετή) και να "τρέχεις" παράλληλα "πραγμτάκια"... ;)

To most people, the sky is the limit. To those who love aviation, the sky is home.
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να πατήσεις συνεχόμενα το 0 στο εξωτερικό πληκτρολόγιο - οθόνη.

 

Το "γραφείο" είναι όπως το Desktop στα PC δηλ σου εμφανίζει την "επιφάνεια εργασίας" του Ε90 .... aka αρχική οθόνη.... πχ πες σε 1 πρόγραμμα ή σε ένα από τα μενού και πάτησέ το θα σε βγάλει απευθείας στο desktop σου!!!

 

 

...σε διευκολύνει έτσι ώστε να μην χρειαζεται να κλείνεις εφαρμογές (μιας και η RAM του είναι αρκετή) και να "τρέχεις" παράλληλα "πραγμτάκια"... ;)

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τις απαντήσεις.

Ειναι τελικά ετσι όπως τα λες, δεν τα είχα προσέξει παρόλα ότι χρησιμοποιώ Νοκια για 10 χρόνια τουλαχιστον....Αυτά κάνει η δουλειά από το πρωί ως το βράδυ!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...