Jump to content

[Επίσημο] Nokia E90 Communicator


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πήρα 3 παιδιά, ένα για μένα και δύο για πώληση και 1 έχω να πω. Το κινητό μα-μα-μα-μαει! Το πιο εκπληκτικό S60 που είδα ποτέ. Εν τέλει η έλλειψη της οθόνης αφής δεν είναι καθόλου ενοχλητική! Το GPS παίζει άριστα, καλύτερα και πιο ευαίσθητο από Ν95.

Ελλάδα θα αργήσει ακόμη, άκουσα για αρχές Σεπτεμβρίου και πιο μετά πιθανό.

 

Το πλαισιο ειπε τελος αυγουστου. H Alpha copy παει διακοπες και καλα κανει. Το ιδιο πρεπει να κανουμε και εμεις για να γεμιζουμε τις μπαταριες μας. Καλο μας καλοκαιρι.

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν θυμάμαι καλά φίλε μπάμπη όλοι μας κοροιδεύουν εδώ και μήνες. Εμένα οι πληροφορίες μου λένε αρχές σεμπτεμβρίου και εν τέλει μπορεί να πάει και παραπέρα. Πάντως η alpha copy θα αργήσει περισσότερο.
Link to comment
Share on other sites

Πήρα 3 παιδιά, ένα για μένα και δύο για πώληση και 1 έχω να πω. Το κινητό μα-μα-μα-μαει! Το πιο εκπληκτικό S60 που είδα ποτέ. Εν τέλει η έλλειψη της οθόνης αφής δεν είναι καθόλου ενοχλητική! Το GPS παίζει άριστα, καλύτερα και πιο ευαίσθητο από Ν95.

Ελλάδα θα αργήσει ακόμη, άκουσα για αρχές Σεπτεμβρίου και πιο μετά πιθανό.

 

Με τα Ελληνικά και το Ελληνικό μενού τί γινεται? Υπάρχει κάποιο πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

με τα ελληνικα ολα οκ. Δεν ειναι communicator παντως. ειναι ενα τελειο S60 αλλα σε σχεση με την φιλοσοφια της σειρας communicator εχει αποκλησεις. Και δεν εχει και fax. Δεν εχω βρει πως αλλαζει γλωσσα απο εξω, απο την μεσα μερια αλλαζει με shift & alt. Η μπαταρια αν δουλευεται wifi ειναι καταστροφη ενω κραταει παρα πολυ αν δουλευεται 3g i umts. otan piani umts vlepete 3,5g. to gps doulevi apistefta kamia sxesi me me n95 ke nomizo kalitera ke apo 6110. To hands free den akougete dinata opos ke sto e60 ke otan to sindesa sto bluetooth car kit pali den akougotan dinata... oi othones ine poli kales ke se genikes grames ine grigoro. Tha dokimaso na sviso kapia sms (exo kapou 5000 ta opia metaferthikan apo to 9300i) mpas ke pai pio grigora. Restart exi kani mono 2 fores mexri tora me skliri xrisi vevea. San sinolo den to sizitame oti ine apistefto apla tha mporousan na vasistoun pio poli sta palia communicator se themata efxristias.
Pac Pac
Link to comment
Share on other sites

Umts = 3G

HSDPA = 3.5G

Γενικά πάντως συμφωνώ. Πιστεύω ότι το GPS του είναι απίστευτο!

Το bluetooth εμένα συνεργάστηκε άψογα με jabra bt800, οκ όχι τρελά δυνατά όπως με το 9000 μου αλλά ικανοποιητικότατα.

Η οθόνη είναι πολύ καλή, σε φωτεινότητα θα την χαρακτήριζα κλασική Νοκια οθόνη (Ν95 δηλαδή και πάνω) ενώ σε ανάλυση είναι πραγματικά εκπληκτική, και στο web browsing εμένα η wide προβολή της με βολεύει απίστευτα.

Γρήγορο είναι αρκετά. Πιο γρήγορο από Ν95 νομίζω αλλά πιο αργό από το I-phone. Restart εμένα δεν έχει κάνει αλλά οκ, αυτό το καιρό πρήζομαι περισσότερο με το I-phone παρά με αυτό, οπότε εν μέρει είναι λογικό.

Εγώ προβλήματα ευχρηστίας δεν έχω, το βρίσκω εξαιρετικό αν και όπως είπε ο papakigr το έχουν περισσότερο s60οποιήσει, είναι μάλλον περισσότερο S60 με μεγάλη οθόνη και qwerty keyboard παρά ένα σκληροτράχηλο communicator (λέγε με 9210ι).

Link to comment
Share on other sites

Ειμαστε σίγουροι?? :cry:

 

Αυτό είναι από τα πρώτα που είχαν πει όταν το ανακοίνωσαν, δεν είναι έκπληξη λοιπόν .

Βαρέθηκα με αυτά που ακούω...
Link to comment
Share on other sites

Απο την στιγμή αυτή, είμαι και εγώ ένας ευτυχής κάτοχος του Ε90! η πλοήγηση στο ίντερνετ είναι πραγματικά άψογη, το πληκτρολόγιο καταπληκτικό, η οθόνη φανταστική και γεινικά, η συσκευή με έχει αφήσει με το στόμα ανοιχτό. όπως καταλάβατε, ποστάρω ασύρματα απο το νέο μου εργαλείο (μέσα στη Νοκια είμαι ακόμα).
Link to comment
Share on other sites

Μεγιά σου !!!:)

Για να είμαι ειλικρινής .....ψιλοζηλεύω :X

Φυσικά αστειεύομαι....:lol:Η αλήθεια βέβαια είναι ότι, με την αγορά του Ν95, τα οικονομικά μου βρίσκονται σε απαγορευτικό σημείο για την απόκτηση του Ε90.

Any way μια χάρη...Όταν τελειώσεις με τις προτεραιότητες που έχεις ορίσει για το Ε90 και σου μείνει λίγος ελεύθερος χρόνος, εγκατέστησε σε παρακαλώ το MobiLex (θα το βρείς στην πρώτη σελίδα των εφαρμογών) και πες μου εάν στο λήμμα "Αλέξανδρος ο Μέγας" του MobiWiki-gr,εμφανίζεται κανονικά η ερμηνεία.

Thanks in advance.

Link to comment
Share on other sites

Απο την στιγμή αυτή, είμαι και εγώ ένας ευτυχής κάτοχος του Ε90! η πλοήγηση στο ίντερνετ είναι πραγματικά άψογη, το πληκτρολόγιο καταπληκτικό, η οθόνη φανταστική και γεινικά, η συσκευή με έχει αφήσει με το στόμα ανοιχτό. όπως καταλάβατε, ποστάρω ασύρματα απο το νέο μου εργαλείο (μέσα στη Νοκια είμαι ακόμα).

 

Καλορίζικο! Το avatar σου δεν αλλαξες ακομη!:p

Και εσύ από εξωτερικό το πήρες?

Η πλοήγηση μεταξύ των μενού και ο χρόνος ανοίγματος των αρχείων είναι γρήγορος?

Link to comment
Share on other sites

Πάει ο mirror, εξαφανίστηκε από προσώπου γης, τον έφαγε αυτό το πράγμα του σατανά!

 

Που είναι το review βρεεεεεε? :)

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Απο την στιγμή αυτή, είμαι και εγώ ένας ευτυχής κάτοχος του Ε90! η πλοήγηση στο ίντερνετ είναι πραγματικά άψογη, το πληκτρολόγιο καταπληκτικό, η οθόνη φανταστική και γεινικά, η συσκευή με έχει αφήσει με το στόμα ανοιχτό. όπως καταλάβατε, ποστάρω ασύρματα απο το νέο μου εργαλείο (μέσα στη Νοκια είμαι ακόμα).

 

Καλοριζικο και παλι ,ελπιζω να το δω συντομα

απο κοντα :happy:

Πάει ο mirror, εξαφανίστηκε από προσώπου γης, τον έφαγε αυτό το πράγμα του σατανά!

 

Που είναι το review βρεεεεεε? :)

 

Δεν θα αργησει να εμφανιστει !:p

 

δεν νομιζω να πηρε αδεια νωριτερα :D

 

 

Κανενας αλλος που το πηρε απο alpha copy ?:worry:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις σημερα το παρελαβα.Το φορτισα κτλ.

Ξερει κανεις να μου πει πως δουλεύει τo gps ? Δεν βρισκει Satelite και κατι τετοια

Link to comment
Share on other sites

pedia to pira apo ton ote lexenon.apsogo 640 eyro

 

 

Καταρχάς,αποκλείεται να στοιχίζει μόνο 640 ευρώ. Με σύνδεση σε πρόγραμμα της Cosmote το αγόρασες;

Τα OTESHOP έχουν παραλάβει τόσο γρήγορα τη συσκευή :confused:; Συνήθως καθυστερούν αρκετά με τη διάθεση κινητών τηλεφώνων στην αγορά :worry:.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις σημερα το παρελαβα.Το φορτισα κτλ.

Ξερει κανεις να μου πει πως δουλεύει τo gps ? Δεν βρισκει Satelite και κατι τετοια

 

καλοριζικο!!

απο που το παρελαβες φιλε??

απο nokia??

μεσα στο manual θα λεει πως λειτουργει,

που εχεις προβλημα δεν βρικσεις στιγμα??:O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως το Ε90 δεν ενσωματώνει φακό Carl Zeiss. Η μέγιστη ανάλυση στο βίντεό του είναι η VGA.Tο frame rate ισούται με 30fps.
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως το Ε90 δεν ενσωματώνει φακό Carl Zeiss. Η μέγιστη ανάλυση στο βίντεό του είναι η VGA.Tο frame rate ισούται με 30fps.

 

Απλά επιβεβαιώνω τον DENIOR, δεν έχει φακό Carl Zeiss το Ε90!

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Δηλ οταν λεμε αναλυση VGA ποσα pixel επι ποσα pixel ενοουμε;

Αναλυση video σαν του Ν95;

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

οταν λεμε αναλυση vga εννοουμε 640x480 pixels .η αναλυση του βιντεο ειναι ιδια με αυτη του Ν95

 

Thanks.........

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...