Jump to content

[Επίσημο] Nokia E90 Communicator


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πάντως, εγώ που το έχω από τις 28 Αυγούστου, δεν έχει φανεί να έχει προβλήματα... και η οθόνη είναι μια χαρά το παρακολουθώ κάθε μέρα, όπως επίσης και το μικρόφωνο δουλεύει (προς το παρόν τουλάχιστον δηλ :p ) super...

...ίσως ήταν κάποια μόνο κομμάτια από κάποια παρτίδα που είχαν το πρόβλημα...

Φίλε μια και το έχεις στην κατοχή σου αξίζει να περιμένουμε για αυτή τη συσκευή; Εκτός του ότι είναι πολύ ακριβή έχουμε βαρεθεί να το περιμένουμε. Αξίζει τον κόπο να περιμένουμε κι άλλο ή να στραφούμε για κάπου αλλού. Ποιά θεωρείς αρνητικά στο Ε90;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παδιά το έχω από 10 τις Αυγούστου και το μικρόφωνο είναι μια χαρά (βασικά το μικρόφωνο είναι Τ Ε Λ Ε Ι Ο ! Τραβάς video π.χ. σε συναυλία που έχει υπερβολικό θόρυβο και είναι σαν να ακούς το τραγούδι από την ηχογράφησή του στο studio!):happy:.

Και η οθόνη ΕΥΤΥΧΩΣ δεν έχει κανένα πρόβλημα! Ίσως το πρόβλημα να δημιουργείται από την πάνω σειρά πλήκτρων, τις συντομεύσεις.:mad:

 

Ένα μειονέκτημα που έχω εντοπίσει είναι πως το καπάκι της μπαταρίας στηρίζεται μόνο σε ένα clip που υπάρχει στη μία πλεύρα (με αποτέλεσμα να μην είναι εντελώς σταθερό), ενώ κατά τη γνώμη μου θα έπρεπε να υπάρχει και ένα ακόμη στην άλλη άκρη.:ninja:

 

Και...εννοείταιιιιιιιι πως αξίζει να περιμένεις!!! Μετά που το πήρα έλεγα : Μη μου μιλάτε για κινήτα !!!:lol::p

Link to comment
Share on other sites

πραγματικά δεν ξέρω αν μπορώ να βρω κάτι αρνητικό να αναφέρω... ελπίζω με την χρήση να μην υπάρξει πρόβλημα με τα πλήκτρα και τη οθόνη, παρόλα αυτά θα σας κρατάω ανήμερους αν κάτι δεν πάει και τόσο καλά...;)

 

...με λίγα λόγια κάνε υπομονή όσο χρειαστεί και περίμενε το...

To most people, the sky is the limit. To those who love aviation, the sky is home.
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τα παραπάνω,το τηλέφωνο είναι καταπληκτικό και κυρίως χωρίς προβλήματα οθόνης ή μικροφώνου.Το μοναδικό πρόβλημα που μου δημιούργησε είναι μετά την εγκατάσταση του Truphone για voip κλήσεις δεν μπορώ να τροποποιήσω τον αριθμό του τηλεφωνητή(κατ'ουσίαν δεν με αφήνει ούτε καν να ανοίξω το εικονίδιο και όταν πατάω παρατεταμένα το 1 κάνει επανεκκίνηση)
The tip of the Iceberg :respect:
Link to comment
Share on other sites

Να λες πάλι καλά που το πήραν γρήγορα χαμπάρι και δεν θα τρέχουν οι αγοραστές στα service:O… και να σου λένε από πάνω Α ΔΕΝ ΣΕ ΚΑΛΥΠΤΕΙ Η ΕΓΓΥΗΣΗ.......:mad::mad::mad:

 

Μα νομίζω αυτό λέει πάντα η alpha copy !!! :lol::lol:

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Εχω και εγώ το Ε90 εδώ και ένα μήνα. Με το μικρόφωνο και την οθόνη, όπως έχει αναφερθεί, δεν έχει κανένα πρόβλημα μάλλον (προς το παρόν ). Βέβαια υπάρχουν τριξήματα (και μετακινήσεις) στα περίβλημα της συσκευής, ιδιαίτερα κοντά στο κουμπί της λήψης φωτογραφιών. Ακόμη το καπάκι της μπαταρίας ψιλοκουνάει, δείχνοντας μιά πρόχειρη κατασκευή και όχι ναυαρχίδα.

Επί της ουσίας τώρα, επειδή προέρχομαι από κινητά με οθόνη αφής, SE P990 (Symbian),QTEK S200, HTC TyΤΝ (Win mobile), Θα έλεγα ότι θυμίζει το παλιό DOS, στην σημερινή εποχή των παραθύρων. (όλα γίνονται με τα πλήκτρα, χωρίς άλλες επιλογές δηλαδή).

Για ναυαρχίδα έπρεπε να έχει καλύτερο σύνολο φωτογραφικής μηχανής. Αργεί να εστιάσει και δεν το πετυχαίνει πάντα με το φλάς να ανάβει και πριν και μετά την λήψη αλλά όχι πάντα την στιγμή που πρέπει.

Κατά τα άλλα είναι μια πλήρης συσκευή αλλά όχι μάλλον κορυφαία.

Και μην τολμήσετε να έχετε ενεργοποιημένο το GPRS όταν ανοίγετε GPS. Θα χρειαστεί να πουλήσετε την ακριβή συσκευούλα, για να πληρώσετε μετά τον λογαριασμό.

Χαιρετισμούς σε όλους............

Link to comment
Share on other sites

Και ένα ακόμη προβληματάκι...Στην εξωτερική οθόνη του κινητού,μερικές φορές, προσπαθώντας να ανοίξω την "Κάμερα" φαίνεται πως αρχίζει να την φορτώνει και τελικά με ξαναπετάει στην κατάσταση αναμονής:wacko:

Για να λύσεις αυτό το πρόβλημα...ανοιγείς την Κάμερα από την εσωτερική οθόνη, σου ζητάει να κλείσεις την εσωτερική οθόνη και έπειτα έχει όντως ανοίξει στην εξωτερική.:ninja:

 

Υ.Γ. ΔΕΝ συμβαίνει πάντοτε...

Link to comment
Share on other sites

Και ένα ακόμη προβληματάκι...Στην εξωτερική οθόνη του κινητού,μερικές φορές, προσπαθώντας να ανοίξω την "Κάμερα" φαίνεται πως αρχίζει να την φορτώνει και τελικά με ξαναπετάει στην κατάσταση αναμονής:wacko:

Για να λύσεις αυτό το πρόβλημα...ανοιγείς την Κάμερα από την εσωτερική οθόνη, σου ζητάει να κλείσεις την εσωτερική οθόνη και έπειτα έχει όντως ανοίξει στην εξωτερική.:ninja:

 

Υ.Γ. ΔΕΝ συμβαίνει πάντοτε...

Δεν θεωρώ αυτό το πρόβλημα ανασταλτικό παράγοντα αγοράς του κινητού δεδομένου ότι είναι θέμα λογισμικού και με μια μελλοντική αναβάθμιση θα λυθεί... θέλω να πιστεύω τουλάχιστον.:O

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Δεν θεωρώ αυτό το πρόβλημα ανασταλτικό παράγοντα αγοράς του κινητού δεδομένου ότι είναι θέμα λογισμικού και με μια μελλοντική αναβάθμιση θα λυθεί... θέλω να πιστεύω τουλάχιστον.:O

 

Ούτε εγώ! Απλώς το αναφέρω:)

Το κινητό είναι υπέροχο! Αξίζει να το περιμένετε!:happy:

(εκτός κι αν έχετε βρει κάτι καλύτερο/παρόμοιο άλλης εταιρίας...:ninja:)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από το 2000 και μετά χρησιμοποιούσα μόνο communicators. Σε όλα ειχα το πρόβλημα ότι μετά από 6 - 8 μήνες χάλαγαν οι μεντεσέδες και δεν τους κάλυπτε η εγγύηση γιατί είχαν πάρει υγρασία σύμφωνα με την Αλφα κοπυ. Ειδικά στο 9500 περίμενα 1 μήνα για να το επισκευασουν, πλήρωσα την "Αλφα Κοπυ εγγύηση", χάλασαν και το back up battery, και φυσικά ποτέ δεν το αναγνώρισαν. Με λίγα λόγια το παρέλαβα πίσω χειρότερα από ότι το πήγα. Να ξαναπάρω νόκια!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Τουλαχιστον ελπιζω οσοι το παρουμε , να παρουμε την νεα εκδοση (οταν και αν με το καλο ερθει).

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

Τουλαχιστον ελπιζω οσοι το παρουμε , να παρουμε την νεα εκδοση (οταν και αν με το καλο ερθει).

 

σιγουρα θα ειναι η κανουρια εκδοση.

θελω να πιστευω απο εβδομαδα να ερχονται καποια

κομματια.

 

Expansys

 

Διαθεσιμότητα: Αναμένεται Τετάρτη 26 Σεπτεμβρίου

 

Αναμένεται Παρασκευή 2 Νοεμβρίου:X

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

θέλω να δω αν θα υπάρχουν κάποιες ουσιαστικές διαφορές....με την παλιά πάντα έκδοση και αν τελικά αξίζει τον κόπο να μπούμε στη διαδικασία να προσπαθήσουμε να αλλάξουμε κάτι, εμείς με την παλιά (αν βέβαια μπορούμε)...:X
To most people, the sky is the limit. To those who love aviation, the sky is home.
Link to comment
Share on other sites

Στο αγγλικο expansys η ημερομηνια εγινε 31/10. Ωραιες εποχες οπως p990i μου θυμιζει. Απο την στιγμη που εντοπιστηκε προβλημα και θεωρητικα ηδη εχει αλλαξει η παραγωγη, ισως γινουν και καποιες αλλες αλλαγες που να δικαιολογουν την τοση καθυστερηση.

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

Στο Πλαίσιο Θεσσαλονίκης λένε πως περίμεναν χθες κάποια κομμάτια αλλά πάλι ακυρώθηκε τελευταία στιγμή. Μας δουλεύουν σίγουρα και το χειρότερο είναι πως ποτέ δεν εξηγούν τους λόγους που δεν το πλασάρουν στον κόσμο. Τι φταίει και σταματά πάντα η παράδοση; Γιατί δεν βγάζουν κάτι επίσημο να ξέρουμε όλοι τι γίνετε τελικά; Στα Nokia Shop εκεί είναι που δεν ξέρουν τι τους γίνετε. Χθές τους πήρα και μου λένε αναμένεται μέσα στο καλοκαίρι! Τους λέω Σεπτέμβριο έχουμε ρε παιδίά!! Τα έχουν χαμένα οι άνθρωποι. Μάλλον θα περιμένουμε κανένα μήνα ακόμη τελικά!
Link to comment
Share on other sites

να κανω μια ερωτηση βρε παιδια,πιο ειναι το καλυτερο resolution ,για να δουμε full screen μια ταινια η ενα βιντεακι?κατεβασα και εγκατεστησα το divx player, full screen option υπαρχει αλλα συνεχιζω να εχω κενα αριστερα δεξια,αρα κατι πρεπει να γινετε με το φορματ της ταινιας.

πιος ειναι ο καλυτερος converter για να δουμε διαφορα βιντεακια στο κινητο μας...

 

thanks

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με τους κεντρικούς εγκεφάλους του after sale service της μαμάς Nokia δεν θα υπάρξει καμία νέα έκδοση τώρα του Ε90 και το νέο firmware αναμένεται στο τέλος του πρώτου τριμήνου του 2008.

Αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με τους κεντρικούς εγκεφάλους του after sale service της μαμάς Nokia δεν θα υπάρξει καμία νέα έκδοση τώρα του Ε90 και το νέο firmware αναμένεται στο τέλος του πρώτου τριμήνου του 2008.

Αυτά.

 

οταν εννοουμαι καινουρια εκδοδη δεν

λεμε για καινουριο firmware αλλα για

την αναβαθμισμενη συσκευη επειδη καποια

παρτιδα βρηκε με προβληματα στο ακουστικο

και στην επαφη οθονης με qwerty.

 

εκτος αμα εννοουσες κατι αλλο.:O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για όλους εμάς που είμαστε σε αναμονή και θέλουμε να αποκτήσουμε το Ε90 ας μας πει κάποιος που το έχει ήδη στην κατοχή του αξίζει η αναμονή ή δεν δικαιολογεί τα χρήματα της. Τι σας εντυπωσίασε και τι σας απογοήτευσε από το συγκεκριμένο τηλέφωνο;

AΞΙΖΕΙ ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ !!! ΠΟΛΥ ΓΡΗΓΟΡΟ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ.

ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΑΝ ΘΕΛΟΥΝ THEMES ΣΤΗΝ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ http://macammacam.info/. ΕΙΔΙΚΟΤΕΡΑ ΤΟ THEME ΜΕ ΤΟΥΣ ΚΛΟΟΥΝ ΣΤΗΝ ΑΝΕΜΩΝΗ ΕΙΝΑΙ ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟ.

ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΩΣ ΘΑ ΡΥΘΜΙΣΩ ΤΗΝ ΦΩΝΗΤΙΚΗ ΑΝΑΓΝΩΣΗ ΤΩΝ ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ ; EKANA KANONIKA THN ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΩΝ ΑΝΑΛΟΓΩΝ ΕΦΑΡΜΟΓΩΝ ΟΠΩΣ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ''ΕΛΛΗΝΙΚΑ'' ΕΚΔΟΣΗ V1.00 KAI TO ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ ΦΩΝΗΣ ''ΠΕΤΡΟΣ-ΕΛΛΗΝΙΚΑ'' V 1.00 ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΔΙΑΒΑΖΕΙ ΤΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΣΤΑ ΝΑ ΠΑΝΕ :wacko:

ΜΟΝΟ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ Η ΦΡΑΣΗ '' ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΑΝΑΓΝΩΣΗΣ ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ'' ΑΚΟΥΓΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ. ΜΗΠΩΣ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ;:blink:

Phonemaniac

:mobile:

Link to comment
Share on other sites

σήμερα είδα κάτι σαν "βρωμιά" στην εσωτερική οθόνη, η οποία καθάρισε αμέσως βέβαια όταν την σκούπισα με ένα μαλακό πανάκι... το θέμα είναι ότι η "βρωμιά" είναι ακριβώς στα σημεία των πλήκτρων .... χμμμμ δεν ξέρω ακόμα τι είναι αυτό που είδα, και το βασικό είναι ότι η οθόνη δεν έχει χαραχτεί...απλά σαν να "λερώθηκε" από κάτι...

 

θα το προσέξω πάλι, και θα σας πως τι γίνεται ....

To most people, the sky is the limit. To those who love aviation, the sky is home.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...