Jump to content

[Επίσημο] Nokia E90 Communicator


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ έμαθα από ένα Νokia Shop ότι θα έρθει τέλος του μηνός με αρχές Οκτώβρη. Μίλησε λέει με τους υπευθύνους της Nokia και του είπαν για τέλος του μηνός. Α ! Και αρνήθηκε ότι το Ε90 έχει κάποιο πρόβλημα με μικρόφωνο και πληκτρολόγιο που γρατζουνάει οθόνη. Αυτά μου είπε δεν ισχύουν και ότι το Ε90 δεν έχει κανένα τέτοιο πρόβλημα. :blink: :worry: Τες πα ! :X

Χρήστης Nokia 9210, SE P900, Nokia 9500, Qtek 9000, Nokia Ε90, Νokia N95 8GB, SonyEricsson Xperia X1, LG KM900 ARENA, Samsung GT i-8000 Omnia II, Sony Xperia S, Samsung Galaxy S4, Huawei P8 MAX, Samsung Galaxy S8+,Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 20 Ultra, Samsung Galaxy Z Fold 3, Motorola Razr 40 Ultra και τώρα OnePlus Open   :respect:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ ΟΛΟΙ ΤΟΥΣ!!!!ΝΟΚΙΑ,ΑLPHA COPY,ΠΛΑΙΣΙΟ,ΓΕΡΜΑΝΟΣ..ΟΛΟΙ ΞΕΡΟΥΝ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΟΛΗ ΤΗΝ ΚΡΥΒΟΥΝΕ!!!Ε90 ΚΑΤΑΡΓΗΘΗΚΕ ΑΠΟ ΝΟΚΙΑ ΚΑΙ Η ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ,ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΤΟ ΛΕΕΙ ΟΜΩΣ!!!!ΕΙΜΟΥΝΑ ΣΤΟ ΓΕΡΜΑΝΟ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΡΩΤΗΣΑ ΜΙΑ ΥΠΑΛΛΗΛΟ,ΤΗΝ ΕΒΑΛΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΣΕ ΑΛΛΟ ΥΠΟΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΩΠΟΥ ΜΕ ΕΚΠΛΗΞΗ ΕΜΑΘΑ ΤΑ ΝΕΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟ ΤΗΣ..ΟΤΑΝ ΠΗΓΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΣΤΟ ΥΠΟΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΠΟΥ ΛΙΓΟ ΠΡΙΝ ΠΗΡΕ Ο ΚΟΠΕΛΑ ΤΗΛ,ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΤΙΠΟΤΑ.ΑΡΧΙΖΩ ΝΑ ΨΗΝΟΜΑΙ ΜΕ TO P1....ΠΟΤΕ ΠΕΡΙΠΟΥ ΘΑ ΜΑΣ ΕΡΘΕΙ Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΠΑΡΤΙΔΑ,ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ????

 

 

Χλωμο να καταργηθηκε εως πολυ χλωμο. Να εχει προβληματα παραγωγης ισως, να μην στελνουν πολλα ελλαδα ισως, αλλα μην πεταμε φιδια εκει που δεν υπαρχουν.

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

παιδιά την επόμενη εβδομάδα πάω Αμερική και σκέφτομαι να τσίμπησω ένα εκεί καθώς με την βουτιά του δολλαριου θα βγεί πολύ φτηνότερα

 

το θέμα είναι όμως.. θα παίζει Ελλάδα το 3G του και θα μπορεί να διαβάζει ελληνικούς χαρακτήρες?

Link to comment
Share on other sites

παιδιά την επόμενη εβδομάδα πάω Αμερική και σκέφτομαι να τσίμπησω ένα εκεί καθώς με την βουτιά του δολλαριου θα βγεί πολύ φτηνότερα

 

το θέμα είναι όμως.. θα παίζει Ελλάδα το 3G του και θα μπορεί να διαβάζει ελληνικούς χαρακτήρες?

Με τα ελληνικά δεν θα έχεις πρόβλημα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

3G, 3.5G όμως? Αν γίνεται και μπορούμε να τα βρούμε σε κάποιο eshop στην Αμερική να τα πληρώσουμε εγώ προσφέρομαι να φέρω κανα δυο
Link to comment
Share on other sites

3G, 3.5G όμως? Αν γίνεται και μπορούμε να τα βρούμε σε κάποιο eshop στην Αμερική να τα πληρώσουμε εγώ προσφέρομαι να φέρω κανα δυο

Στο site της Nokia USA που κοίταξα το κινητό είναι GSM quad-band (850/900/1800/1900) & WCDMA HSDPA 2100 όπως και εδώ οπότε δεν θα έχεις πρόβλημα με το 3G.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

καλές αγορές τότε παιδιά... (βέβαια με το service δεν ξέρω αν θα έχετε πρόβλημα...) κατατάλλα πάντως.... αν μπορέσετε τελικά να το πάρετε, μια χαρά θα είναι ... προσωπικά κάθε μέρα μου γίνεται και πιο βολικό και με εξυπηρετεί όλο και πιο πολύ... :)

 

και κάτι ακόμα....

 

όταν πας αμέρικα θα κοιτάξεις και για τις micro sd των 4, 8,.... Gb ?????

To most people, the sky is the limit. To those who love aviation, the sky is home.
Link to comment
Share on other sites

πήρα τηλ. στο πλαισιο εκ μέρους της εταιρίας που δουλευω να ρωτήσω ποτε θα έχω το Ε90 που έχω παραγγείλει και απάντησαν οτι η ALPHACOPY ενω ήταν να κάνει παράδοση την εβδομάδα που πέρασε τους ενημέρωσε ότι θα κάνει μέχρι μέσα οκτώβρη. Επειδή ετοιμάζομαι για ταξίδι σε σκανδιναβική χώρα μάλλον θα το αγοράσω από εκεί. Το μόνο αρνητικό είναι ότι δεν θα έχει ελληνικά αλλα πιστεύω με το επόμενο ελληνικό firmware update θα είναι ολα οκ! (αν κάνω λάθος ας με διορθώσετε)
Link to comment
Share on other sites

πήρα τηλ. στο πλαισιο εκ μέρους της εταιρίας που δουλευω να ρωτήσω ποτε θα έχω το Ε90 που έχω παραγγείλει και απάντησαν οτι η ALPHACOPY ενω ήταν να κάνει παράδοση την εβδομάδα που πέρασε τους ενημέρωσε ότι θα κάνει μέχρι μέσα οκτώβρη. Επειδή ετοιμάζομαι για ταξίδι σε σκανδιναβική χώρα μάλλον θα το αγοράσω από εκεί. Το μόνο αρνητικό είναι ότι δεν θα έχει ελληνικά αλλα πιστεύω με το επόμενο ελληνικό firmware update θα είναι ολα οκ! (αν κάνω λάθος ας με διορθώσετε)

Τα ελληνικά τα περνάς και εδώ όταν επιστρέψεις αλλάζοντας το product code της συσκευής.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή? Πως γίνεται αυτο?

Ακολουθείς αυτή τη διαδικασία βάζοντας όμως το αυτό το product code 0544383.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Eγω παλη παιδια σημερα που περασα απο καταστημα της wind μου ειπανε οτι απο βδομαδα θα εχουνε καποια κοματια διαθεσημα.Ελπιζω να μην με απογοητευσουνε και αυτη τη φορα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όποιος το βρει ξανά να κυκλοφορεί σε ασφαλή μαγαζιά ας ειδοποιήσει... Από wind αποκλείεται να το πάρω μετά τα Ν95 από την Αιθιοπία !!!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΕΓΩ ΤΟ ΕΙΧΑ ΑΓΟΡΑΣΕΙ 14/08/2007 ΑΠΟ ΤΟ CLUB NOKIA AΠΟ ΤΟ ΜΕΝΙΔΙ ΚΑΙ ΤΟ ΠΟΥΛΗΣΑ. ΟΠΩΣ ΔΙΑΒΑΣΑ ΚΑΤΑΡΓΗΘΗΚΕ ΚΑΙ ΒΓΑΙΝΕΙ ΣΕ ΜΑΥΡΟ ΠΛΕΟΝ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΕ ΜΟΚΑ ΧΡΩΜΑ ΟΠΩΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΧΑ. ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΕΚΑΝΑ RESTART KAI TO EΔΩΣΑ ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΩ ΞΑΝΑ ΤΩΡΑ ΒΟΛΕΥΤΗΚΑ ΜΕ ΤΟ Ν95

Evangelos Themeliotis

 

Υποστήριξη ηλεκτρονικών υπολογιστών και υπολογιστών δικτύων.

 

Τηλ: +306948222333 email:evangelos_themeliotis@hotmail.com

Link to comment
Share on other sites

το Ε90 έχει καταντήσει ανέκδοτο

 

 

Δεν εχεις αδικο.Ετσι οπως παει θα εχει ερθει επισημα στην Ελλαδα το iphone και ακομα θα περιμενουμε το E90

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχεις αδικο.Ετσι οπως παει θα εχει ερθει επισημα στην Ελλαδα το iphone και ακομα θα περιμενουμε το E90

 

Πράγματι, μεγάλο ξενέρωμα η όλη ιστορία. :mad:

 

Φαίνεται πως πάλι η HTC θα πάρει τα λεφτά μου.

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι, μεγάλο ξενέρωμα η όλη ιστορία. :mad:

 

Φαίνεται πως πάλι η HTC θα πάρει τα λεφτά μου.

 

Και όταν τελικά καταφέρει να έρθει θα είναι μάλλον για να αδειάσουν τις αποθήκες τους και να εμφανίσουν το Ε90i και άντε παλι απο την αρχή εμείς οι λακαμάδες τις παρέας να περιμένουμε..... KAIZER μάλλον σου ερχόμαστε. Και στην τελική ας διαγράψουν οι mod το thread εχει καταντίσει ανουσιο κάθε μέρα ενα δυο post ερχετε δεν ερχετε. ΝΟΚΙΑ Μπλιάξ

Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου το εχω απο τα μεσα αυγουστου και δεν εχω παρατηρησει κανενα προβλημα. Τωρα αν ειναι 2η παρτιδα δεν ειμαι απολυτα σιγουρος. Εχει την διαφορα στο πληκτρολογιο συμφωνα με την φωτο απο το site που παραθεσατε ( την καμπυλη στο πλαισιο του πληκτρολογιου ακριβως πανω απο το πληκτρο της καμερας). Παντως δεν εχω κανενα προβλημα ουτε με το μικροφωνο ουτε με την επιφανεια της εσωτ. οθονης. Το μονο αρνητικο σημειο ειναι το πισω καλυμμα που εμφανιζει τριγμους με την παραμικρη πιεση,ακομη και οταν το κρατας.(αν και σκοπευω να το διορθωσω συντομα ).

Μηπως καποιος που το εχει να ξερει για την φωνητικη αναγνωση μηνυματων ; Εχω εγκαταστησει κανονικα το προγραμμα και την γλωσσα , αλλα μονο ελληνικα δεν ακουγονται κατα την αναγνωση των μηνυματων. Τωρα θα μου πειτε ''τι λες ρε φιλε εμεις ακομα το περιμενουμε και εσυ ασχολεισαι με τα μηνυματα'' , sorry ρε παιδια αλλα δεν μπορω να βρω ακρη και μου εχει κολλησει να βρω τι φταιει. Στην τελικη αν ειναι μουφα το προγραμμα να το απεγκαταστησω.:confused:

file explorer free που να σε αφηνει να επεμβεις ΚΑΙ στα αρχεια του συστηματος για E-90 υπαρχει ;

Phonemaniac

:mobile:

Link to comment
Share on other sites

Φίλε MARKARD, για file explorer δεν ξέρω...

Όσο για το πρόγραμμα ανάγνωσης μηνυμάτων το έχω εγκαταστήσει κανονικά, έχω περάσει την ελληνική φωνή (τον Πέτρο:p), αλλά μπορώ να σου πω πως ΔΕΝ αξίζει!:ninja:

Διότι για να σου διαβάσει κανονικά το μήνυμα πρέπει το όνομα του αποστολέα να το έχεις περάσει στις επαφές σου με μικρά τονισμένα γράμματα και...(εδώ είναι το καλύτερο!:lol:)...

Το μήνυμα που θα λάβεις να είναι πάλι με μικρά τονισμένα γράμματα!!!

Ξέρεις εσύ κανέναν που να στέλνει τέτοια μηνύματα?!:happy:

Στην περίπτωση που είναι μικρά, αλλά μη τονισμένα, το διαβάζει σαν λαθρομετανάστης !! Και στην περίπτωση που είναι κεφαλαία τα γράμματα...δεν βγάζεις άκρη!:wacko:

Αυτάάά! Οπότε...μην σκας!:rolleyes::O

Link to comment
Share on other sites

file explorer free που να σε αφηνει να επεμβεις ΚΑΙ στα αρχεια του συστηματος για E-90 υπαρχει ;

Δοκίμασε τον X-plore.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Φίλε MARKARD, για file explorer δεν ξέρω...

Όσο για το πρόγραμμα ανάγνωσης μηνυμάτων το έχω εγκαταστήσει κανονικά, έχω περάσει την ελληνική φωνή (τον Πέτρο:p), αλλά μπορώ να σου πω πως ΔΕΝ αξίζει!:ninja:

Διότι για να σου διαβάσει κανονικά το μήνυμα πρέπει το όνομα του αποστολέα να το έχεις περάσει στις επαφές σου με μικρά τονισμένα γράμματα και...(εδώ είναι το καλύτερο!:lol:)...

Το μήνυμα που θα λάβεις να είναι πάλι με μικρά τονισμένα γράμματα!!!

Ξέρεις εσύ κανέναν που να στέλνει τέτοια μηνύματα?!:happy:

Στην περίπτωση που είναι μικρά, αλλά μη τονισμένα, το διαβάζει σαν λαθρομετανάστης !! Και στην περίπτωση που είναι κεφαλαία τα γράμματα...δεν βγάζεις άκρη!:wacko:

Αυτάάά! Οπότε...μην σκας!:rolleyes::O

 

Οντως :lol: σαν λαθρομεταναστης που μολις πατησε το ποδι του στην Ελλαδα , γιατι μπορω να σου πω οτι μερικοι μιλανε πολυ καλυτερα απο τον Πετρο, που μαλλον πρεπει να ξαναπαει σχολειο..:lol:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παιδια για τις απαντησεις σας.:respect: Παραλληλα βρηκα σε αυτη την διευθυνση http://www.gsmarena.com/nokia_e90-review-164.php ενα review που μαλλον απο τις φωτογραφιες του φαινεται η διαφορα στο πλαισιο του πληκτρολογιου οσο αναφορα για το προβλημα της οθονης απο το πληκτρολογιο. Στις συγκεκριμενες φωτο δεν υπαρχει η καμπυλη στο πλαισιο του εσωτ. πληκτρολογιου (πανω απο το πληκτρο της καμερας ). http://www.mobilmania.cz/GetThumbNail.aspx?id_file=16406&width=5000&height=90&q=100 Αυτα για οσους ανησυχουν για ποια εκδοση Ε-90 εχουν στην κατοχη τους.;)

Phonemaniac

:mobile:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...