Jump to content

Υπηρεσίες δεδομένων [GPRS/3G/HSDPA]


Global moderator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλους. Τελικά έκανα το πακέτο των 30gb με το mifi και μπορώ να πώ ότι είμαι πολύ ευχαριστημένος. Πολύ καλές ταχύτητες και γρήγορη περιήγηση. Το μοναδικό πρόβλημα που έχω είναι ότι δε μου φορτώνει μια συγκεκριμένη σελίδα, την greekstars.biz.

Μήπως ξέρει κάποιος για ποιο λόγο συμβαίνει αυτό και αν υπάρχει κάποιος τρόπος να το λύσω?

Παιδιά θα εκτιμούσα κάθε βοήθεια.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Πολύ περίεργο πάντως... Δυστυχώς δεν έχω μαζί μου το stick να το δοκίμαζα. Κάλεσε 1231 μπας και σου βρουν καμια λύση!

Πάντως από τέλη Απρίλη θα ανεβάσει ακόμα περισσότερο το σήμα της. Η συνεργασία με Huawei είχαν πει προς Πάσχα θα ανέβει αρκετά το επίπεδο!

 

*edit: Ούτε από iPhone με Wind 3G βλέπω να την φορτώνει

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εμένα φορτώνει με Nokia n8 και συμβόλαιο wind με τον "μαμά" browser. Με τον opera μου την ανοίγει κανονικά. Δοκίμασε με opera.
Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση:

Μόνο αυτό το στικάκι είναι διαθέσιμο για το mobile internet, ή μπορεί κάποιος να αγοράσει και κανένα άλλο;

Η cosmote θυμάμαι έχει τρια στικάκια της ZTE διαθέσιμα, απλά έδιναν το πιο φτηνό

ΘΈΛΩ Η ΚΕΡΑΊΑ ΝΑ ΕΊΝΑΙ ΝΌΜΙΜΗ

ΌΧΙ ΣΤΙΣ ΚΙΝΉΣΕΙΣ ΗΜΙΜΆΘΕΙΑΣ.

Τάσος

Link to comment
Share on other sites

Εχει και στικακια αλλα και το Mifi 3G router της Huawei (το εχει και η vodafone) η αξια του ειναι γυρω στα 60-70 ευρω.Εγω στο προγραμμα Mobile broandband 30GB 24,99€) το πηρα δωρεαν (η προσφορα ισχυει μεχρι τελος Απριλιου )
Link to comment
Share on other sites

Ούτε εμένα φορτώνει με Nokia n8 και συμβόλαιο wind με τον "μαμά" browser. Με τον opera μου την ανοίγει κανονικά. Δοκίμασε με opera.

 

Δοκίμασα με opera & chrome αλλά και πάλι τίποτα. Θα δοκιμάσω να καλέσω κ στο 1231, αλλά δε νομίζω να βγει κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εμένα φορτώνει με Nokia n8 και συμβόλαιο wind με τον "μαμά" browser. Με τον opera μου την ανοίγει κανονικά. Δοκίμασε με opera.

 

στον οπερα ειχες ανοιχτο το turbo,που ναι proxy στην ουσία.άρα το σάιτ μπλοκάρει τη wind,ή η wind το σάιτ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα!

 

Μία απορία.. Πόσο χρεώνει η Wind το 1ΚΒ?

απο παραμεθαύριο με την πρόσβαση θα τρώει 1€ και θα δίνει 20ΜΒ για μια μερα και μετα 0.10€/ΜΒ

Link to comment
Share on other sites

Για σήμερα ήτα η απορία μου γιατί έδωσα το iPhone στον άντρα μου και χωρίς να θυμάται τι έκανε έχω ληφθέντα 6.9 ΜΒ και 1,6 ΜΒ απεσταλμένα και αρχίζω να τρομάζω και να :cry: με τον λογαριασμό που θα μου έρθει
c00kiE σοκολάτας
Link to comment
Share on other sites

Για σήμερα ήτα η απορία μου γιατί έδωσα το iPhone στον άντρα μου και χωρίς να θυμάται τι έκανε έχω ληφθέντα 6.9 ΜΒ και 1,6 ΜΒ απεσταλμένα και αρχίζω να τρομάζω και να :cry: με τον λογαριασμό που θα μου έρθει

 

Υπολόγισε κανά +50αρι

7€/MB αν δεν έχει πρόγραμμα!

 

@gerstavros2

Αν καταναλώσεις τα 20mb μες στην ημέρα σε χρεώνει άλλο 1€ για άλλα 20mb κοκ

Αυτό που λες ισχύει αν έχεις ενεργοποιημένο πακέτο και το ξεπεράσεις...

Κάπου εδώ μέσα το διάβασα που είχε αναρτήσει κάποιος την αλλαγή αυτή!

Link to comment
Share on other sites

Και μενα μου ηρθε αυτη την στιγμη μυνημα που λεει οτι χθες εκανα χρηση 0,01MB internet στο κινητο και χρεωθηκα 1 ευρω!

Αν και χθες δεν το αγγιξα το κινητο, προχθες εννοει μαλλον.

 

Τι βλακειες ειναι αυτες? Που και που θελω να ελεγχω το προγραμμα των λεοφωρειων, χρησιμοποιω GPRS και τα δεδομενα ειναι σταθερα 2kb (εχω ετοιμα shortcuts προς 2-3ς πινακες, οποτε δεν τρωω ωρα και data για να κανω browse το mobile site του ΟΑΣΘ).

 

Υπαρχει τροπος να γλυτωσω απο αυτη την ανοησια? Ελεος.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και μενα μου ηρθε αυτη την στιγμη μυνημα που λεει οτι χθες εκανα χρηση 0,01MB internet στο κινητο και χρεωθηκα 1 ευρω!

Αν και χθες δεν το αγγιξα το κινητο, προχθες εννοει μαλλον.

 

Τι βλακειες ειναι αυτες? Που και που θελω να ελεγχω το προγραμμα των λεοφωρειων, χρησιμοποιω GPRS και τα δεδομενα ειναι σταθερα 2kb (εχω ετοιμα shortcuts προς 2-3ς πινακες, οποτε δεν τρωω ωρα και data για να κανω browse το mobile site του ΟΑΣΘ).

 

Υπαρχει τροπος να γλυτωσω απο αυτη την ανοησια? Ελεος.

..και τουλάχιστον η wind δεν το χε κανε αυτό τόσο καιρό,τώρα τέλος και το A-GPS κ το ψιλοσερφαρισμα. σ αναγκάζουν και για λιγη κατανάλωση να βάζεις πακέτο δεδομένων

Link to comment
Share on other sites

Και μενα μου ηρθε αυτη την στιγμη μυνημα που λεει οτι χθες εκανα χρηση 0,01MB internet στο κινητο και χρεωθηκα 1 ευρω!

Αν και χθες δεν το αγγιξα το κινητο, προχθες εννοει μαλλον.

 

Τι βλακειες ειναι αυτες? Που και που θελω να ελεγχω το προγραμμα των λεοφωρειων, χρησιμοποιω GPRS και τα δεδομενα ειναι σταθερα 2kb (εχω ετοιμα shortcuts προς 2-3ς πινακες, οποτε δεν τρωω ωρα και data για να κανω browse το mobile site του ΟΑΣΘ).

 

Υπαρχει τροπος να γλυτωσω απο αυτη την ανοησια? Ελεος.

 

Ή απενεργοποιείς το ίντερνετ ή βάζεις πακέτο δεδομένων. Το καρτέλ των 3 έτσι αποφάσισε. Για δήθεν "προστασία" από υπέρογκες χρεώσεις...:whistle:

Link to comment
Share on other sites

Α, αψογα! Δηλαδη και οι αλλοι κανουν ακριβως το ιδιο?

Μαλλον θα κατεβασω το προγραμμα σε μορφη εικονας τελικα.....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Α, αψογα! Δηλαδη και οι αλλοι κανουν ακριβως το ιδιο?

Μαλλον θα κατεβασω το προγραμμα σε μορφη εικονας τελικα.....

ναι εδώ κι ένα χρόνο..

πάλι καλά που η wind δίνει τσάμπα ίντερνετ σε προσφορες κ πακέτα:p

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβα.... :(

Τι να πω. Πολυ ενοχλητικο αυτο. Πρακτικα, δεν προκειται να ξαναχρησιμοποιησω gprs απο το κινητο. Μπραβο τους....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Άλλαξαν τουλάχιστον τα "To all" πακέτα και δίνουν πλέον από 100ΜΒ όγκο μέσα στο πρόγραμμα με την ίδια τιμή + περισσότερη ομιλία (π.χ. το 25 έδινε 100 λεπτά το μήνα και τώρα δίνει 150). Αν είχες ήδη τέτοιο πας και ζητάς αλλαγή στο καινούργιο και έτσι γλυτώνεις αυτή την (επιεικώς) ανόητη έμπνευση για το "data pass" του 1€ τη μέρα κάποιου ανεπαρκή εκεί μέσα στη Wind! Πραγματικά ορισμένοι από όσους "βόσκουν" στις εταιρείες πρέπει να είναι εντελώς εκτός τόπου, χρόνου και πραγματικότητας, αλλά ευτυχώς υπάρχουν και κάποιοι που εντοπίζουν και διορθώνουν τις "πατάτες" τους... Δεν το συζητώ ότι κι εγώ θα έκανα άμεσα φορητότητα αν ίσχυε αναγκαστικά κάτι τέτοιο...
Link to comment
Share on other sites

[...]Δεν το συζητώ ότι κι εγώ θα έκανα άμεσα φορητότητα αν ίσχυε αναγκαστικά κάτι τέτοιο...
μην πετάμε ότι να ναι. οι άλλοι έχουν το 1€/μέρα ένα χρόνο τώρα. πού θα κάνεις φορητότητα?
Link to comment
Share on other sites

Καταλαβα.... :(

Τι να πω. Πολυ ενοχλητικο αυτο. Πρακτικα, δεν προκειται να ξαναχρησιμοποιησω gprs απο το κινητο. Μπραβο τους....

 

Κοίτα να δεις παλιά με 7€/ΜΒ τα 100kb κόστιζαν 0,7€

Τώρα έχουν με 1€ 20MB βέβαια για ημερήσια χρήση!

 

Έχουν πακέτο με 5€ 100 MB για ένα μήνα συμβόλαια

Θα μπορούσαν να έχουν με 2€ ένα πακέτο με 20MB για ένα μήνα... Κάτι τέτοιο θα βόλευε εσένα!

 

Διαφορετικά έτσι όπως ήταν μπορεί να μην πλήρωνες πολλά, σε κακιά στιγμή όμως π.χ μια χρήση 20MB θα πλήρωνες 140€

Link to comment
Share on other sites

Είπα "Άλλαξαν τουλάχιστον τα "To all" πακέτα και δίνουν πλέον από 100ΜΒ όγκο μέσα στο πρόγραμμα με την ίδια τιμή". Το πρόβλημα είναι ότι άλλαξαν τους όρους εν ενεργεία πακέτων τους σε ήδη συνδρομητές προς το (πολύ) δυσμενέστερο. Μια χρήση a-gps της τάξης των 200-300ΚΒ τη μέρα-κάθε μέρα θα οδηγούσε σε αύξηση λογαριασμού ...30€. Μη μου λες λοιπόν ότι λέω "ό,τι να'ναι", "Ο,τι να'ναι" είναι αυτοί που τα εμπνέονται κάτι τέτοια. Το που θα πήγαινα ή θα πάω είναι δικό μου "καπέλο". Σε κάποιον από τους άλλους που έχουν ήδη ενσωματωμένο όγκο σε αντίστοιχη τιμή παγίου. Δρω "τιμωρητικά" εγώ ξέρεις σε κάτι τέτοια :ninja:.:cool: Edited by theo1973
Link to comment
Share on other sites

Είπα "Άλλαξαν τουλάχιστον τα "To all" πακέτα και δίνουν πλέον από 100ΜΒ όγκο μέσα στο πρόγραμμα με την ίδια τιμή". Το πρόβλημα είναι ότι άλλαξαν τους όρους εν ενεργεία πακέτων τους σε ήδη συνδρομητές προς το (πολύ) δυσμενέστερο. Μια χρήση a-gps της τάξης των 200-300ΚΒ τη μέρα-κάθε μέρα θα οδηγούσε σε αύξηση λογαριασμού ...30€. Μη μου λες λοιπόν ότι λέω "ό,τι να'ναι", "Ο,τι να'ναι" είναι αυτοί που τα εμπνέονται κάτι τέτοια. Το που θα πήγαινα ή θα πάω είναι δικό μου "καπέλο". Σε κάποιον από τους άλλους που έχουν ήδη ενσωματωμένο όγκο σε αντίστοιχη τιμή παγίου. Δρω "τιμωρητικά" εγώ ξέρεις σε κάτι τέτοια :ninja:.:cool:

το ίδιο θα πάθαινες σε οποιαδήποτε εταιρία

Link to comment
Share on other sites

Μια χρήση a-gps της τάξης των 200-300ΚΒ τη μέρα-κάθε μέρα θα οδηγούσε σε αύξηση λογαριασμού ...30€

 

Φίλε δες το post που έκανα παραπάνω. Το ξέρω πως δεν απάντησεις σε μένα!

Το 1MB (1024kb) κόστιζε 7€ -> τα 512kb 3,5€ -> τα 256kb κόστιζαν 1,75€

Για ποια χρήση μας μιλάς 200-300kb καθημερινά, σώνεσαι εσύ 1€ 20MB την ημέρα!

 

Σύμφερε χρήστες που μιλάμε για κάτω από 100kb και περιστασιακή χρήση!

 

PS: Ίσως να μην τα υπολόγισες καλά παραπάνω, ίσως να κάνω κι εγώ λάθος...

Link to comment
Share on other sites

το ίδιο θα πάθαινες σε οποιαδήποτε εταιρία

 

Η Wind αποφάσισε να αλλάξει όρους ενεργών πακέτων λέμε. Δε θες να το παραδεχτείς ότι ήταν "αστοχία", μην το παραδέχεσαι. Δε θα κάτσω να τσακωθώ τώρα για τέτοια πράγματα. Είμαι σε θέση να γνωρίζω πάντως ότι για το συγκεκριμένο θέμα έγινε μανούρα και εσωτερικά στη Wind και το "μάζεψαν" προσθέτωντας όγκο δεδομένων στα πακέτα, αφού όμως είχε μεσολαβήσει η αλλαγή του τρόπου τιμολόγησης και ετοιμαζόταν να φύγει κόσμος.

 

PS: Ίσως να μην τα υπολόγισες καλά παραπάνω, ίσως να κάνω κι εγώ λάθος...

 

Το ΜΒ κόστιζε 0,10€ φίλε. Τα 7€ (ή όσα) είναι παλιά ιστορία. Με 0,10 λοιπόν το ΜΒ το οποίο ξαφνικά έγινε "πάγιο" 1€/ημέρα για έως 20ΜΒ/ημέρα χρήση, εννοείται πως θα έκλεινα οριστικά το gprs, εγώ που θέλω data μόνο για το a-gps γιατί πολύ απλά με το που θα το άνοιγα κάθε μέρα χρεωνόμουν 1€ πλέον. 30€ το μήνα δηλαδή για ελάχιστη χρήση. Ελπίζω να συνεννοηθήκαμε τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...