Jump to content

Υπηρεσίες δεδομένων [GPRS/3G/HSDPA]


Global moderator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω παιδιά ενα πράγμα μπορώ να πω.

ΤΙΜΩΡΕΙΣΤΕ ΤΟΥΣ

Πρέπει κάποτε να καταλάβουν οτι δεν ημαστε αβουλα οντα που μασανε οτι τους σερβίρουν.

Ειναι πολυ απλο πως να τους τιμωρήσετε.Μην χρησιμοποιειται το GPRS και

αν δεν υπάρχει πολλή μεγάλη ανάγκη κοψτε την σύνδεσή σας και χρησιμοποιείστε αλλη εταιρεία.

Εγω το εκανα αυτο που λεω παραπάνω.Επαψα να χρισιμοποιώ το GPRS και απο μεθαύριο που ληγει το συμβολαι'ο μου κόβω και τη γραμμή που εχω με την TIM τα τελευταία 3 χρόνια.

Βεβαίως αν αυτο το κάνω εγω και αλλοι 10!! δεν πρόκειται να γίνει τίποτα

αλλα ομως αν το κάνετε ολοι τοτε θα τους "τσούξει" για τα καλά.

Οσο μας θεωρούν "ΠΡΟΒΑΤΑ" τοσο θα κάνουν χειρότερα και χειρότερα.

Για αυτο επαναλαμβάνω

 

ΤΙΜΩΡΕΙΣΤΕ ΤΟΥΣ

 

Φιλικά

Πάνος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω το Τ630 και αντιμετωπίζω πρόβλημα στη σύνδεση με το ιντερνετ μέσω pc....

 

Λοιπόν, έχω ενεργοποιήσει το wap over GPRS, έχω αλλάξει το ΑΡΝ σε "gint.b-online.gr" και εντούτοις, αν και συνδέεται επιτυχώς μέσω bt, όταν κάνω την dial-up σύνδεση, μου βγάζει μήνυμα το τηλέφωνο "μη υποστήριξη παραμέτρων GPRS" kai to pc "T CIP/IP CP reported error 738. The server did not assign an address".

 

Nα προσθέσω πως με κοσμοτέ, η σύνδεση γίνεται κανονικά, που σημαίνει πως δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα στο τηλέφωνο ή στην bt επαφή μεταξύ τους....Τις ΤΙΜ ρυθμίσεις τις έχω πάρει από το 123 και έκανα την αλλαγή αυτή....

 

Δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται.... :cry: :eek:

 

Οποιαδήποτε βοήθεια σεβαστή και αναμενόμενη..... :whistle:

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.... :)

Link to comment
Share on other sites

Aκόμα να πω, πως η sim με το 6230 δουλεύει σωστά, δηλ. συνδέεται με το ιντερνετ... :whistle: .

 

Μήπως πρέπει να παω το τηλέφωνο για έλεγχο;;; :worry:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος dr_kosak ( 4 Ιούλ. 2004 , 03:41)

 

ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ SMS ΜΕΣΩ GPRS?

 

Δυστυχως σε κανονικες συνθηκες οχι :(

Try Me
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος pg1 ( 4 Ιούλ. 2004 , 02:20)

 

Εγω παιδιά ενα πράγμα μπορώ να πω.

ΤΙΜΩΡΕΙΣΤΕ ΤΟΥΣ

Πρέπει κάποτε να καταλάβουν οτι δεν ημαστε αβουλα οντα που μασανε οτι τους σερβίρουν.

Ειναι πολυ απλο πως να τους τιμωρήσετε.Μην χρησιμοποιειται το GPRS και

αν δεν υπάρχει πολλή μεγάλη ανάγκη κοψτε την σύνδεσή σας και χρησιμοποιείστε αλλη εταιρεία.

Εγω το εκανα αυτο που λεω παραπάνω.Επαψα να χρισιμοποιώ το GPRS και απο μεθαύριο που ληγει το συμβολαι'ο μου κόβω και τη γραμμή που εχω με την TIM τα τελευταία 3 χρόνια.

Βεβαίως αν αυτο το κάνω εγω και αλλοι 10!! δεν πρόκειται να γίνει τίποτα

αλλα ομως αν το κάνετε ολοι τοτε θα τους "τσούξει" για τα καλά.

Οσο μας θεωρούν "ΠΡΟΒΑΤΑ" τοσο θα κάνουν χειρότερα και χειρότερα.

Για αυτο επαναλαμβάνω

 

ΤΙΜΩΡΕΙΣΤΕ ΤΟΥΣ

 

Φιλικά

Πάνος

 

Φιλε μου δεν πιστευω οτι μας θεωρει κανενας "προβατα" και η αλλαγη του δικτυου γενικοτερα δεν θεωρω οτι ειναι λυση. Το gprs σε ολες τις εταιριες ειναι λιγο τσουχτερο για καποιον που χρησιμοποιει την υπηρεσια καθημερινα. Πρεπει γενικα σαν συδρομητες και ο καθενας στην εταιρια του να διαμαρτυρηθει προσωπικα και ολες οι εταιριες η μια απο ολες να ριξει αρκετα τις τιμες για να ακολουθησουν και οι αλλες!!

Παντα φιλικα Evian!

Try Me
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Μωρέ τώρα που έβαλε ο ΟΤΕ το κατ'εξοχήν δεν με νοιάζει και πολύ,εγώ το GPRS για την εξοχική κατοικία το ήθελα. Τώρα έχω κανονικά ΙΝΤΕΡΝΕΤ άρα θα πάω να κάνω αίτηση διακοπής να ησυχάσω...

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος EVIAN ( 5 Ιούλ. 2004 , 05:33)

 

Δυστυχως σε κανονικες συνθηκες οχι :(

 

 

Υπάρχει η δυνατότητα. Θα κοιτάξω το παλιό μου τηλέφωνο διότι δεν θυμάμαι τις ρυθμίσεις και θα τις γράψω.

The rewards of tolerance are treachery and betrayal.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Sto Site ths Nokia yparxoun oi sostes ri8miseis gia to TIM GPRS/MMS/W@P gia to NOKIA 6600 oi opoies einai dia8esimes entelos Free meso OTA [Over The Air], to Link einai: http://www.nokia.com/nokia/0,6771,53589,00.html
Link to comment
Share on other sites

Πήρα το 7610 με ΤΙΜ Imagine αλλα παρά τις ρυθμίσεις που έιχε μέσα το τηλέφωνο (ονομασμένες TIM MMS, TIM WAP CSD & TIM WAP GPRS και δοκιμασμένες και οι 3) και παρά τις ρυθμίσεις που έλαβα απο το Nokia.com δεν κατάφερα να μπω GPRS και έχω τις αμφιβολίες μου για το αν μπορώ να λάβω MMS.

Μπορεί κάποιος να μου πει ποιες είναι οι σώστές ρυθμίσεις?

Link to comment
Share on other sites

PAIDIA KALHMERA

MHPOS KSEREI KAPOIOS NA MOY PEI GIA THN YPHRESIA MOBILE TV PREPEI NA EISAI GRAMENOS SE KAPOIO PAKETO GPRS KAI EAN NAI POS GINETAI? GIA NA PAIKSEI H YPHRESIA GIATI STHN ENOTHTA TOY MOBILE TV GRAFHKE OTI ETSI PREPEI NA GINEI ALLIOS BGAZEI OTAN PAEI NA ANOIKSEI O REAL PLAYER << SYNDESH ADYNATH>>

EYXARISTO

LG G4
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος GiorgosH (31 Αύγ. 2004 , 12:34)

 

Πήρα το 7610 με ΤΙΜ Imagine αλλα παρά τις ρυθμίσεις που έιχε μέσα το τηλέφωνο (ονομασμένες TIM MMS, TIM WAP CSD & TIM WAP GPRS και δοκιμασμένες και οι 3) και παρά τις ρυθμίσεις που έλαβα απο το Nokia.com δεν κατάφερα να μπω GPRS και έχω τις αμφιβολίες μου για το αν μπορώ να λάβω MMS.

Μπορεί κάποιος να μου πει ποιες είναι οι σώστές ρυθμίσεις?

 

Ενεργοποιεις σε καταστημα το gprs, μετα στελνεις gnet#n στο 123 και αλλαζεις το apn σε gwap.b-online.gr για wap over gprs και gint.b-online.gr για internet :)

Try Me
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος cyberbop ( 1 Σεπ. 2004 , 00:42)

 

PAIDIA KALHMERA

MHPOS KSEREI KAPOIOS NA MOY PEI GIA THN YPHRESIA MOBILE TV PREPEI NA EISAI GRAMENOS SE KAPOIO PAKETO GPRS KAI EAN NAI POS GINETAI? GIA NA PAIKSEI H YPHRESIA GIATI STHN ENOTHTA TOY MOBILE TV GRAFHKE OTI ETSI PREPEI NA GINEI ALLIOS BGAZEI OTAN PAEI NA ANOIKSEI O REAL PLAYER << SYNDESH ADYNATH>>

EYXARISTO

 

Θελει εγγραφη στο gprs (μονο για συμβολαιο) σε καταστημα με αιτηση!! ;)

Try Me
Link to comment
Share on other sites

Ενώ WAP καταφέρνω να μπω μέσω GPRS, όταν ανοίγω τον Opera δεν μου ανοίγει καμμία σελίδα... Θέλει κάμμια συγκεκριμένη ρύθμιση/επίλογή?
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος GiorgosH ( 9 Σεπ. 2004 , 01:26)

 

Ενώ WAP καταφέρνω να μπω μέσω GPRS, όταν ανοίγω τον Opera δεν μου ανοίγει καμμία σελίδα... Θέλει κάμμια συγκεκριμένη ρύθμιση/επίλογή?

 

 

8es ka8aro Internet [CSD, GPRS, 3G] kai oxi W@P Internet, me to W@P Internet meso opera boreis na dis MONO ths W@P Selides tou Internet... :)

Link to comment
Share on other sites

Έχει διαφορά στη χρέωση? Αυτό που έκανα εγώ ήταν να φτιάξω ένα προφίλ ρυθμίσεων ίδιο με αυτό που είχε το 7610 μου για το Wap over GPRS και απλά άλλαξα το apn σε gint.b-online.gr και χρησιμοποιώ αυτό σαν προφίλ ρυθμίσεων στο Όπερα... Είναι αυτή η σωστή διαδικασία?
Link to comment
Share on other sites

παιδια, ξερεε πως ενεργοποιουνται τα mms και το wap στο Nokia 6230? εχω στειλει τα μηνυματα στο 123 κλπ, μου απανταει η tim αλλα απο ρυθμισεις τζιφος! στο t310 και στο 6610 που ειχα χρησιμοποιησει παλαιοτερα τα μηνυματα ηρθαν αμεσως! τι να κανω? μπορω να τα ενεργοποιησω μονος μου?

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/27755aek_1.gif

ΑΕΚ ΓΙΑ ΜΙΑ ΖΩΗ

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sakels (10 Σεπ. 2004 , 15:00)

 

gia steilta sto 345.

 

το εχω ηδη κανει. ξερει κανεις πως ενεργοποιω τις ρυθμισεις μονος μου?

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/27755aek_1.gif

ΑΕΚ ΓΙΑ ΜΙΑ ΖΩΗ

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος panagos_21 (11 Σεπ. 2004 , 11:56)

 

το εχω ηδη κανει. ξερει κανεις πως ενεργοποιω τις ρυθμισεις μονος μου?

 

Στο 6230 δεν μπορείς να τις ενεργοποιήσεις μόνος σου ούτε έρχονται απο το δίκτυο αυτόματα. Θα πρέπει να καλέσεις cc της ΤΙΜ να σου τις στείλουν αυτοί με sms.

[SIGPIC][/SIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ST_EL (12 Σεπ. 2004 , 03:26)

 

Στο 6230 δεν μπορείς να τις ενεργοποιήσεις μόνος σου ούτε έρχονται απο το δίκτυο αυτόματα. Θα πρέπει να καλέσεις cc της ΤΙΜ να σου τις στείλουν αυτοί με sms.

 

thanks για την απαντηση. τι πρεπει να καλεσω???? :confused: :confused: :confused: δεν εχω ιδεα τι ειναι το cc!!!! :p μπορεις να εξηγησεις λεπτομερειες στο τι να κανω? :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/27755aek_1.gif

ΑΕΚ ΓΙΑ ΜΙΑ ΖΩΗ

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος panagos_21 (13 Σεπ. 2004 , 00:19)

 

thanks για την απαντηση. τι πρεπει να καλεσω???? :confused: :confused: :confused: δεν εχω ιδεα τι ειναι το cc!!!! :p μπορεις να εξηγησεις λεπτομερειες στο τι να κανω? :)

 

 

Παίρνεις 1231 δωρεάν από τη σύνδεση σου και ζητάς να σου στείλουν τις ρυθμίσεις για το κινητό σου...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nismo (13 Σεπ. 2004 , 00:36)

 

Παίρνεις 1231 δωρεάν από τη σύνδεση σου και ζητάς να σου στείλουν τις ρυθμίσεις για το κινητό σου...

 

thanx :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/27755aek_1.gif

ΑΕΚ ΓΙΑ ΜΙΑ ΖΩΗ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...