Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχει παρει καποιος πρόσφατα καλή προσφορά σε unlimited αν του έκαναν κανενα δώρο; θα συνδυάσω αλλα δυο κινητά που ειναι ηδη στη nova

Link to comment
Share on other sites

Ήδη μου φαίνεται πολύ καλη η προσφορά που έχει στο site για το S23 που βγαίνει 5€ ο μήνας (120€) και 450€ μπροστά, δηλαδή σύνολο 570€ και αυτή την περιοδο δίνει και 10000 μίλια Aegean (αν τα εξαργυρώσεις ως έκπτωση σε πτήση είναι νομίζω περίπου 70€, αλλιώς είναι 1 ή 2 πτήσεις εσωτερικού δωρεάν) 

Link to comment
Share on other sites

Η nova είδα πως αυτή την περίοδο δίνει δωρεάν απεριόριστα data για 3 μήνες με νέα σύνδεση στα προγράμματα 6GB και 15GB. 

23 minutes ago, some1 said:

εχει παρει καποιος πρόσφατα καλή προσφορά σε unlimited αν του έκαναν κανενα δώρο; θα συνδυάσω αλλα δυο κινητά που ειναι ηδη στη nova

Τα κινητά που είναι ήδη στη nova είναι σε καρτοκινητό; 

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, paanos said:

Ήδη μου φαίνεται πολύ καλη η προσφορά που έχει στο site για το S23 που βγαίνει 5€ ο μήνας (120€) και 450€ μπροστά, δηλαδή σύνολο 570€ και αυτή την περιοδο δίνει και 10000 μίλια Aegean (αν τα εξαργυρώσεις ως έκπτωση σε πτήση είναι νομίζω περίπου 70€, αλλιώς είναι 1 ή 2 πτήσεις εσωτερικού δωρεάν) 

δε μπορώ να το βρω αυτό βρήκα το κινητό στο σαιτ και βλεπω κατω να γραφει τιμή συσκευής 999€ και με το unlimited 33€/μηνας

42 minutes ago, dasnowy said:

Η nova είδα πως αυτή την περίοδο δίνει δωρεάν απεριόριστα data για 3 μήνες με νέα σύνδεση στα προγράμματα 6GB και 15GB. 

Τα κινητά που είναι ήδη στη nova είναι σε καρτοκινητό; 

δυστυχώς οχι ειναι σε συμβόλαια νοβα, αν ειναι καρτοκινητα θα παίρναμε το unlimited στα 21€

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, some1 said:

δε μπορώ να το βρω αυτό βρήκα το κινητό στο σαιτ και βλεπω κατω να γραφει τιμή συσκευής 999€ και με το unlimited 33€/μηνας

τιμή συσκευής 449 και 32€ τον μήνα. χωρίς συσκευή το παίρνεις 27€ τον μήνα άρα είναι 5€ τον μήνα η δόση του κινητού. Συνολικό κόστος συσκευής 449+5*24=569€.

Με απαλλαγή πέφτει και άλλο, είναι 29,09€ τον μήνα 

IMG_1840.png

IMG_1839.png

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, paanos said:

τιμή συσκευής 449 και 32€ τον μήνα. χωρίς συσκευή το παίρνεις 27€ τον μήνα άρα είναι 5€ τον μήνα η δόση του κινητού. Συνολικό κόστος συσκευής 449+5*24=569€.

Με απαλλαγή πέφτει και άλλο, είναι 29,09€ τον μήνα 

IMG_1840.png

IMG_1839.png

Πρέπει να έχεις και σταθερή nova για να πάρεις την τιμή. 

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, dasnowy said:

Πρέπει να έχεις και σταθερή nova για να πάρεις την τιμή. 

ααα για αυτο δε μου το εμφανίζει σας ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, some1 said:

ααα για αυτο δε μου το εμφανίζει σας ευχαριστώ.

ή να έχεις μια άλλη σύνδεση συμβολαίου Nova αρκεί. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, dasnowy said:

Η nova είδα πως αυτή την περίοδο δίνει δωρεάν απεριόριστα data για 3 μήνες με νέα σύνδεση στα προγράμματα 6GB και 15GB. 

Έκλεισα σήμερα τηλεφωνικά για το κινητό της αρραβωνιαστικιάς μου 100αρα+ΕΟΝ+συμβόλαιο 15GB (για τους πρώτους 3 μηνες δωρεάν απεριόριστα δεδομένα) στο κινητό συνολικά 55€ χωρις την φοροαπαλλαγή και 3 πάγια δώρο. 
το προηγούμενο ήταν 100αρα+10GB 12€ φθηνότερο. 

Δεν ρίσκαρα να αλλαξω παροχο γιατί τους άλλους τους φοβαμαι κυριως στο σταθερο. Η αρραβωνιαστικιά μου με το ζόρι χρησιμοποιεί 7-8GB το μήνα. Άλλωστε δεν έληγε τώρα το συμβόλαια νομίζω και αν έφευγα θα πλήρωνα ποινή  

Τόσο μου δίνει η 100αρα vdsl της nova.  IMG_7472.thumb.png.d806f3aabda8b9fc7ed6260c09d0e20a.png
Η περιοχή έχει μέχρι και 200αρα, αλλα δεν το ρίσκαρα. Ούτως η άλλως πιστεύω για χρήση του τύπου 4K streaming στο Netflix στην τηλεόραση, κάνα FaceTime και social media η 100αρα είναι αρκετή.

Edited by panos.k2
Link to comment
Share on other sites

Μία χαρά είστε, καλύτερα που δεν το ρισκάρεις για 200άρα, γιατί ίσως να μην ήταν τόσο σταθερή.

Εγώ για να φανταστείς στην περιοχή μου σε άλλο πάροχο που μου έκανε δωρεάν αναβάθμιση σε κατοστάρα γραμμή,  ζήτησα να κατέβω στην πενηντάρα γιατί είχα αποσυνδέσεις, σε άλλο πάροχο όμως τονίζω.

 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, p_k said:

Μία χαρά είστε, καλύτερα που δεν το ρισκάρεις για 200άρα, γιατί ίσως να μην ήταν τόσο σταθερή.

Εγώ για να φανταστείς στην περιοχή μου σε άλλο πάροχο που μου έκανε δωρεάν αναβάθμιση σε κατοστάρα γραμμή,  ζήτησα να κατέβω στην πενηντάρα γιατί είχα αποσυνδέσεις, σε άλλο πάροχο όμως τονίζω.

 

Το έπαθε ο γείτονας στον ίδιο παροχο με σένα στο σταθερο και για αυτό δεν το ρίσκαρα. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, panos.k2 said:

Η περιοχή έχει μέχρι και 200αρα, αλλα δεν το ρίσκαρα. Ούτως η άλλως πιστεύω για χρήση του τύπου 4K streaming στο Netflix στην τηλεόραση, κάνα FaceTime και social media η 100αρα είναι αρκετή.

Υπεραρκετά είναι για αυτή τη χρήση τα 100. Η nova έτσι και αλλιώς 200αρα FTTC δε δίνει. 

4 minutes ago, p_k said:

Εγώ για να φανταστείς στην περιοχή μου σε άλλο πάροχο που μου έκανε δωρεάν αναβάθμιση σε κατοστάρα γραμμή,  ζήτησα να κατέβω στην πενηντάρα γιατί είχα αποσυνδέσεις, σε άλλο πάροχο όμως τονίζω.

Μπορεί να είχε πρόβλημα η εσωτερική σου εγκατάσταση. Όταν ανεβαίνεις σε ταχύτητα η σύνδεση είναι πιο ευαίσθητη και χρειάζεται καλή εσωτερική εγκατάσταση. 

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, dasnowy said:

Υπεραρκετά είναι για αυτή τη χρήση τα 100. Η nova έτσι και αλλιώς 200αρα FTTC δε δίνει. 

Δίνει κανονικά εχω ακούσει. 
Στη περιοχή που μένω τώρα τουλάχιστον, εδινε και δίνει κανονικά έως και 200mbps από εποχής wind. 

Edited by panos.k2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, panos.k2 said:

Δίνει κανονικά. Εμένα στο τηλέφωνο μου πρότειναν να το πάω σε 200αρα. 
Στη περιοχή που μένω τώρα τουλάχιστον, εδινε και δίνει κανονικά έως και 200mbps από εποχής wind. 

Μπορεί επειδή είσαι συνδρομητής πρώην wind να σου πρότειναν 200αρα FTTC. Η nova ποτέ δεν έδινε 200αρα FTTC, μόνο μέσω FTTH. 

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

Just now, dasnowy said:

Μπορεί επειδή είσαι συνδρομητής πρώην wind να σου πρότειναν 200αρα FTTC. Η nova ποτέ δεν έδινε 200αρα FTTC, μόνο μέσω FTTH. 

Τώρα πάντως δίνει κανονικά.

Με 33€ το μήνα αν δεν εισαι Σε περιοχή με Nova FTTH για να εχεις 1GBps, σου δίνει 200MBps εφόσον είναι διαθέσιμο από το δίκτυο του παροχου που καλύπτει την περιοχή 

 IMG_7474.thumb.png.35dad65898e577cd2146a51ea47b8773.png

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, panos.k2 said:

Τώρα πάντως δίνει κανονικά.

Με 33€ το μήνα αν δεν εισαι Σε περιοχή με Nova FTTH για να εχεις 1GBps, σου δίνει 200MBps εφόσον είναι διαθέσιμο από το δίκτυο του παροχου που καλύπτει την περιοχή 

 IMG_7474.thumb.png.35dad65898e577cd2146a51ea47b8773.png

Αυτό ειναι οπτική ίνα μέχρι το σπίτι. Εγώ λέω για έως 200mbps με χαλκό, vdsl δηλαδή. 

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, dasnowy said:

Αυτό ειναι οπτική ίνα μέχρι το σπίτι. Εγώ λέω για έως 200mbps με χαλκό, vdsl δηλαδή. 

Πρώτη φορά το ακούω αυτό, δηλαδή να δίνουν άλλοι πάροχοι FTTH στη nova. Περίεργο μου φαινεται. Πως προέκυψε αυτό;

Edited by panos.k2
Link to comment
Share on other sites

FTTC 200 mbps η Nova για κάποιο λόγο δεν δίνει μετά την ενοποίηση της με την wind δυστηχως. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, panos.k2 said:

Πρώτη φορά το ακούω αυτό, δηλαδή να δίνουν άλλοι πάροχοι FTTH στη nova. Περίεργο μου φαινεται. Πως προέκυψε αυτό;

Οι περιοχές έχουν μοιραστεί ανάμεσα στους παρόχους και ο κάθε πάροχος περνάει στην περιοχή που έχει αναλάβει δίκτυο και το πουλάει μετά μέσω χονδρικής στους άλλους παρόχους. Αυτό γινόταν στο vdsl και πέρασε και στο FTTH. Αλλού έχει δίκτυο η nova, αλλού η vodafone και αλλού η cosmote. 

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα. Ενδιαφέρον. Ελπίζω στο μέλλον να αλλάξει αυτό και να δίνουν σε πλήρεις ταχύτητες FTTH οι πάροχοι μεταξύ τους. 

Edited by panos.k2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Antonio21 said:

FTTC 200 mbps η Nova για κάποιο λόγο δεν δίνει μετά την ενοποίηση της με την wind δυστηχως. 

 

 

Η nova ποτέ δεν έδινε 200mbps FTTC. Μπορεί να δίνει κατ εξαίρεση στους πρώην συνδρομητές wind. Αυτοί περνάνε μέσω του δικτύου της πρώην wind. Δεν έχουν ενοποιηθεί ακόμα τα δίκτυα σε τέτοιο βαθμό. 

2 minutes ago, panos.k2 said:

Μάλιστα. Ενδιαφέρον. Ελπίζω στο μέλλον να αλλάξει αυτό και να δίνουν σε πλήρεις ταχύτητες FTTH οι πάροχοι μεταξύ τους. 

Η cosmote και η vodafone δίνουν, αλλά μάλλον για να κρατήσει η nova το πακέτο σε χαμηλή τιμή δε δίνει μεγάλες ταχύτητες από άλλους παρόχους για να μην πληρώνει χονδρική. 

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, dasnowy said:

Μπορεί επειδή είσαι συνδρομητής πρώην wind να σου πρότειναν 200αρα FTTC. Η nova ποτέ δεν έδινε 200αρα FTTC, μόνο μέσω FTTH. 

Δίνει κανονικά σε όσους είχαν, μέχρι νεοτέρας. Γενικά και οι άλλες εταιρίες θα το κόψουν σταδιακά γιατί είναι πολύ μεγάλο το % προβλημάτων που εμφανίζουν.

Στην περίπτωση των καμπίνων Nova βέβαια ήδη παίζανε σε 35Β προφίλ, είναι όμως μεγάλη ιστορία και σίγουρα δεν αναλύεται εδώ.

Τα δίκτυα όντως είναι ξεχωριστά αλλά οι πολιτικές που μένουν (όπως σταδιακά και οι υποδομές) είναι αυτές της Wind. Είναι καθαρά εμπορικός ο λόγος και υπάρχει η δυνατότητα να δώσουν. Όλο το δίκτυο καμπίνων FTTC τους υποστηρίζει 35B, δεν είναι σαν την αντίπαλη εταιρία που οι περισσότερες καμπίνες είναι 17Α (μέχρι 100mbps)

Link to comment
Share on other sites

Είμαι πελάτης πρώην Wind σταθερής 4 χρόνια. 

Πριν της ενοποίηση με την nova μου έδινε 200 mbps fttc απλά η τιμή ήτανε λίγο τσιμπημένη και το άφησα στα 100.

Όταν έγινε η ενοποίηση με την nova ζήτησα 200 άρα στα 33€ τιμή καταλόγου και η απάντηση ήτανε ότι δεν καλύπτει η περιοχή. 

Η Cosmote προσφέρει κανόνικα fttc 200 άρα. 

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη για την παρανόηση αλλα Για να γίνω ξεκάθαρος επειδή αρχικά το διατύπωσα λανθασμενα, εμένα μου είπε «Υπάρχει μεγάλη πιθανότητα η περιοχή σας ναυποστηρίζει και γραμμή 200 mbps. Μισο λεπτάκι να το ελέγξω για να σας πω την τιμη.» 

Εγώ την σταμάτησα λέγοντας της ότι θέλω να μείνω στην 100αρα. 
Πάντως στο σάιτ της πρώην wind έβγαζε κανονικά ότι εχω μέχρι και 200αρα στην περιοχή, δεν γνώριζα ότι πια δεν είναι εμπορικά διαθέσιμο αυτό το πρόγραμμα και για αυτό πήρα ως δεδομένο ότι θα μπορούσε να μου δώσει και 200αρα στα 33€. 
Εν τελει Μέχρι 200αρα έχει εμπορικα μόνο η κοσμοτε στην περιοχή μου. Η Vodafone μέχρι 100αρα φτάνει. 

Edited by panos.k2
Link to comment
Share on other sites

On 11/6/2023 at 11:15 ΜΜ, ilka71 said:
On 11/6/2023 at 7:07 ΜΜ, hercoulis said:
Έσκασε η διαφήμιση κ σε εμένα. 
πειρασμός,emoji1.png ελπίζω από το χειμώνα να δίνουν παρόμοιες προσφορές. 
 
 
IMG_2959.thumb.png.822650db08cca63c3e5a9bbb4d90ae49.png

ναι αυτή είναι. η πλάκα είναι όταν μου έσκασε μπήκα στο σαιτ τους και δεν την έβρισκα..

Ισχύει και σε καταστήματα, για μετατροπή από καρτοκινητό Wind. Το ενεργοποίησα σήμερα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...