Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω σταθερό και ίντερνετ της Wind στην παρόν οικία μου.

Σκέφτομαι να μετακομίσω σύντομα, αλλά στην νέα οικία θέλω να μεταφέρω μόνο το ίντερνετ.Γίνεται?

Θα ήθελα να μου πείτε, τι γίνεται αν στην οικία που πάω βρω ήδη γραμμή και τι γίνεται στην περίπτωση που δεν έχει γραμμή?

Μεταφορά γραμμής πρέπει να πληρώσεις.

Link to comment
Share on other sites

:X

Έχω σταθερό και ίντερνετ της Wind στην παρόν οικία μου.

Σκέφτομαι να μετακομίσω σύντομα, αλλά στην νέα οικία θέλω να μεταφέρω μόνο το ίντερνετ.Γίνεται?

Θα ήθελα να μου πείτε, τι γίνεται αν στην οικία που πάω βρω ήδη γραμμή και τι γίνεται στην περίπτωση που δεν έχει γραμμή?

 

Μόνο το internet δεν μετακομίζει προς το παρόν. Ίσως στο μέλλον να γίνει.

Αν δεν έχεις γραμμή φωνάζεις τον ηλεκτρολόγο.

Αν έχεις γραμμή , κανένα πρόβλημα εκτός αν δεν υπάρχει Wind στην περιοχή σου.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να μείνει στο πατρικό η γραμμή μόνο για σταθερά.

Πιστεύω ότι η καλύτερη λύση είναι το Telephony S.

 

Στο νέο διαμέρισμα θα πρέπει να βάλω νέα γραμμή.Τώρα εδώ αναγκαστικά θα μπει και για σταθερά, αλλά εφόσον δεν θα τα χρησιμοποιώ, θα χρειαστώ πρόγραμμα με τα λιγότερα χρήματα για σταθερά.Το Douple Play S λογικά?

Επίσης τι είναι καλύτερο να κάνω?Να φωνάξω ΟΤΕ για την γραμμή, να κάτσω 1 μήνα και μετά να το γυρίσω σε Wind?Ή να πάω κατευθείαν στην Wind?Βλέπω όμως κάτι 70αρια στο site της Wind για ενεργοποίηση...

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Επίσης τι είναι καλύτερο να κάνω?Να φωνάξω ΟΤΕ για την γραμμή, να κάτσω 1 μήνα και μετά να το γυρίσω σε Wind?Ή να πάω κατευθείαν στην Wind?Βλέπω όμως κάτι 70αρια στο site της Wind για ενεργοποίηση...

 

Εγώ θα έβαζα πρώτα ΟΤΕ.

Εξαρτάται από την περιοχή! Σεπόλια η νέα αριθμοδότηση γίνεται σε 10 ημέρες για παράδειγμα. Αλλού χρειάζεται και μήνα...

 

Είσαι εκτός θέματος. Απορίες στη Σταθερή Τηλεφωνία

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να μείνει στο πατρικό η γραμμή μόνο για σταθερά.

Πιστεύω ότι η καλύτερη λύση είναι το Telephony S.

 

Στο νέο διαμέρισμα θα πρέπει να βάλω νέα γραμμή.Τώρα εδώ αναγκαστικά θα μπει και για σταθερά, αλλά εφόσον δεν θα τα χρησιμοποιώ, θα χρειαστώ πρόγραμμα με τα λιγότερα χρήματα για σταθερά.Το Douple Play S λογικά?

Επίσης τι είναι καλύτερο να κάνω?Να φωνάξω ΟΤΕ για την γραμμή, να κάτσω 1 μήνα και μετά να το γυρίσω σε Wind?Ή να πάω κατευθείαν στην Wind?Βλέπω όμως κάτι 70αρια στο site της Wind για ενεργοποίηση...

 

φωνάζεις τον ΟΤΕ, σου βάζει γραμμή σε 3 μέρες και την ίδια μέρα κάνεις αίτηση φορητότητας στην Wind.

Δεν εχεις υποχρέωση να παραμείνεις ένα μήνα στον ΟΤΕ.

συνολικό κόστος OTE-Wind γύρω στα 70 (+το πάγιο του ΟΤΕ μέχρι να ενεργοποιηθεί η Wind)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

με αφορμη αυτο το ποστ σε αλλο τοπικ:

 

Ότι κάνεις σε ένα κατάστημα wind το ίδιο μπορείς να κάνεις και σε ένα άλλο κατάστημα το οποίο συνεργάζεται με την πρώτη, οπότε εκμεταλεύεσαι την επιδότησή σου αλλά διαλέγεις από άλλη γκάμα και με άλλες τιμές....π..χ αν δεις μπορεί το άλλο κατάστημα να δίνει το black με 300euro και όχι με 400 όπως η wind. Άλλα όπως το πλαίσιο, που δεν πρέπει να συνεργάζεται με wind σου δίνουν την δυνατότητα του πιστωτικού όπου μπορείς μέσα σε ένα χρόνο να χρησιμοποιήσεις την επιδότησή σου σε ότι προιόν θες...Δεν θα σε δεσμεύσει να πάρεις κινητό, μπορείς να πάρεις ας πουμε τηλεόραση υπολογιστή κοκ...δεν τους νοιάζει....

 

θα ηθελα να ρωτησω αν καποιος γνωριζει κατα ποσο θα μπορουσαμε να εκμεταλλευτουμε την επιδοτηση που εχουμε απο τη wind σε καποιο καταστημα και σε ποιο :)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, έχω επιδοτηση 110ευρω(για 18μηνο) απο wind και της κοπελιας μου της δινουν 280νομιζω ή σε 24μηνο συμβολαιο το iphone+135ευρω.

Ερώτηση: αν ζητησουμε μεταφορά στο cosmote 35 και οι δυο(εδώ μας δινουν 300ευρω και για τους 2) υπάρχει περίπτωση να μας πάρουν τηλεφ.-πριν ολοκληρωθει η μεταφορά-για καλυτερη προσφορά απο wind; (ετσι εχω ακουσει...)

Link to comment
Share on other sites

με αφορμη αυτο το ποστ σε αλλο τοπικ:

 

 

 

θα ηθελα να ρωτησω αν καποιος γνωριζει κατα ποσο θα μπορουσαμε να εκμεταλλευτουμε την επιδοτηση που εχουμε απο τη wind σε καποιο καταστημα και σε ποιο :)

 

Νομίζω η wind δεν συνεργάζεται με κανένα μαγαζί.

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω η wind δεν συνεργάζεται με κανένα μαγαζί.

 

γιαυτό τα πάει τόσο καλα ....sorry για το off topic αλλά δεν αντεξα !απο το 1994 στην τιμ ειμαι και μια συνεργασία με το πλαίσιο που φέρνει μεγάλη ποικιλία κινητων δεν εχει κανει!

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

είδα πριν 2 μέρες το πρόγραμμα που έχω στην wind (όλες τα ίδια έχουν) και είναι το wind M!

πληρώνω 45 ευρό + τέλει κινητής!!! και έχω:

1500 δωρεάν λεπτά ομιλίας προς WIND, Q & σταθερά

1500 δωρεάν SMS προς WIND και Q

250 δωρεάν λεπτά ομιλίας προς τα υπόλοιπα εθνικά δίκτυα

250 δωρεάν SMS προς τα υπόλοιπα εθνικά δίκτυα

250 MB δωρεάν Mobile Internet!!!!

 

αυτό το πρόγραμμα είναι 2 ετών! ξέρετε το αντίστοιχοι σημερινό τι δίνει????????

1500 δωρεάν λεπτά ομιλίας προς WIND, Q & σταθερά

1500 δωρεάν SMS προς WIND και Q

130 δωρεάν λεπτά ομιλίας προς τα υπόλοιπα εθνικά δίκτυα

75 δωρεάν SMS προς τα υπόλοιπα εθνικά δίκτυα

350 MB δωρεάν Mobile Internet

 

Σας φαίνεται λογικό αυτό?

θεωρητικά όσο προχωράει η τεχνολογία γίνετε και πιο προσιτή..... αλλά εδώ πραγματικά δεν ξέρω τι κάνουν!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ξεχνάς τα 250' βίντεοκλησης και τα 250 MMS προς όλους που έχει το μη εμπορικά διαθέσιμο Medium!

 

PS: Καλώς ήρθες στην παρέα... Είναι κρίμα να ανοίγουμε νέα topic για οποιοδήποτε θέμα.

Link to comment
Share on other sites

ναι έχεις δίκιο....

μα τι πίνουν και αυξάνουν συνεχώς και αδικαιολόγητα τις τιμές?

καλώς σας βρήκα!!

Link to comment
Share on other sites

sorry για το off topic αλα σε πια χωρα ζητε ρε παιδια??? στην ελλαδα δε παιζει, το "γιατι" θα το ξερατε!
NOKIA: 3110--3330--5210--5100--7610--3220--n73 music edition--n95--n95 8gb--2680 slide--3120 classic--c6--lumua 800
Link to comment
Share on other sites

το καλοκαιρι γραφτηκα στο ebill και σταματησε να μου ρχετε χαρτι στο σπιτι για το ποσό που πληρωνω.Βεβαια μου ερχοταν σε sms το ποσο καθε μηνα...μου παν να παρω στο 13805 να ενεργοποιησω την επιλογη που λεει να στελνουν αναλυτικο.ξερει κανεις εαν χρεωνετε η αποστολη αναλυτικης χρεωσης?! Edited by kage
Link to comment
Share on other sites

το καλοκαιρι γραφτηκα στο ebill και σταματησε να μου ρχετε χαρτι στο σπιτι για το ποσό που πληρωνω.Βεβαια μου ερχοταν σε sms το ποσο καθε μηνα...μου παν να παρω στο 13805 να ενεργοποιησω την επιλογη που λεει να στελνουν αναλυτικο.ξερει κανεις εαν χρεωνετε η αποστολη αναλυτικης χρεωσης?!

 

Δεν ισχύει αυτό που σου είπαν...

Έχεις ενεργοποιήσει το ebill plus! Πας από ένα μαγαζί και ζητά να ενεργοποιήσουν το ebill basic. Θα σου έρχεται χαρτί στο σπίτι χωρίς την ανάλυση. Δεν γίνεται να έχεις ebill και να έρχεται αναλυτικός...

Link to comment
Share on other sites

Σε δυο μέρες λήγει το συμβόλαιο μου στην wind.

Πρίν δυο μήνες μου είχανε τηλεφωνήσει και ρωτήσει αν ήθελα την επιδοτηση που είχαν βγάλει αν την ήθελα σε εκπτωση στο πάγιο ή για αγορά συσκευής. Τούς είπα πως ήθελα εκπτωση στο πάγιο και πως θα περνούσα απο κατάστημα για αλλαγή πακέτου ή ακόμη και μεταφορά του αριθμού σε άλλο παροχο.

Η wind προχώρησε σε ανανέωση του συμβολαίου για έναν ακόμη χρόνο. Είναι σωστό αυτό; Μπορώ να διακόψω το συμβόλαιο όποτε θέλω χωρίς επιβαρυνση;

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε δυο μέρες λήγει το συμβόλαιο μου στην wind.

Πρίν δυο μήνες μου είχανε τηλεφωνήσει και ρωτήσει αν ήθελα την επιδοτηση που είχαν βγάλει αν την ήθελα σε εκπτωση στο πάγιο ή για αγορά συσκευής. Τούς είπα πως ήθελα εκπτωση στο πάγιο και πως θα περνούσα απο κατάστημα για αλλαγή πακέτου ή ακόμη και μεταφορά του αριθμού σε άλλο παροχο.

Η wind προχώρησε σε ανανέωση του συμβολαίου για έναν ακόμη χρόνο. Είναι σωστό αυτό; Μπορώ να διακόψω το συμβόλαιο όποτε θέλω χωρίς επιβαρυνση;

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Μετά την λήξη του αρχικού συμβολαίου, την ανανέωση την κόβεις όποτε θες.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μετά την λήξη του αρχικού συμβολαίου, την ανανέωση την κόβεις όποτε θες.

 

Δηλαδη καποιος που ανανεωνει κ περνει συσκευη το κοβει οποτε θελει?

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει αυτό που σου είπαν...

Έχεις ενεργοποιήσει το ebill plus! Πας από ένα μαγαζί και ζητά να ενεργοποιήσουν το ebill basic. Θα σου έρχεται χαρτί στο σπίτι χωρίς την ανάλυση. Δεν γίνεται να έχεις ebill και να έρχεται αναλυτικός...

 

Μπορει και μεσα απο το μενου του ebill να διαλεξει ποιο ebill θελει.δεν χρειαζεται να παει σε καταστημα.

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετά την λήξη του αρχικού συμβολαίου, την ανανέωση την κόβεις όποτε θες.

 

Είχα δυο νούμερα σε οικογενειακό πακέτο. Στις δυο του άλλου μήνα θα κοπεί ο ένας αριθμός και θα γίνει καρτοκινητό και το δικό μου σκέφτομαι να το κάνω wind 40+ με πάγιο που βγαίνει 36€ με κάτι εκπτώσεις που έχω, απο wind small που έχω τώρα. Αν κάνω σταθερό wind θα έχω επιπλέον έκπτωση στο πάγιο του κινητου;

Η wind σταθερή λειτουργεί χωρίς προβλήματα;

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε δυο μέρες λήγει το συμβόλαιο μου στην wind.

Πρίν δυο μήνες μου είχανε τηλεφωνήσει και ρωτήσει αν ήθελα την επιδοτηση που είχαν βγάλει αν την ήθελα σε εκπτωση στο πάγιο ή για αγορά συσκευής. Τούς είπα πως ήθελα εκπτωση στο πάγιο και πως θα περνούσα απο κατάστημα για αλλαγή πακέτου ή ακόμη και μεταφορά του αριθμού σε άλλο παροχο.

Η wind προχώρησε σε ανανέωση του συμβολαίου για έναν ακόμη χρόνο. Είναι σωστό αυτό; Μπορώ να διακόψω το συμβόλαιο όποτε θέλω χωρίς επιβαρυνση;

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk[/QUO

καλησπερα , σου εκανε επτωση παγιου για καθε μηνα? εαν κανεις διακοπη πριν το εξαμηνο δινεις πισω τις αναλογες εκπτωσεις εως 6 μετα δινεις πισω αναλογα με τον πινακα αποσβεσεων -17% για καθε μηνα μετα τον 7ο μηνα

Link to comment
Share on other sites

Σε δυο μέρες λήγει το συμβόλαιο μου στην wind.

Πρίν δυο μήνες μου είχανε τηλεφωνήσει και ρωτήσει αν ήθελα την επιδοτηση που είχαν βγάλει αν την ήθελα σε εκπτωση στο πάγιο ή για αγορά συσκευής. Τούς είπα πως ήθελα εκπτωση στο πάγιο και πως θα περνούσα απο κατάστημα για αλλαγή πακέτου ή ακόμη και μεταφορά του αριθμού σε άλλο παροχο.

Η wind προχώρησε σε ανανέωση του συμβολαίου για έναν ακόμη χρόνο. Είναι σωστό αυτό; Μπορώ να διακόψω το συμβόλαιο όποτε θέλω χωρίς επιβαρυνση;

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk[/QUO

καλησπερα , σου εκανε επτωση παγιου για καθε μηνα? εαν κανεις διακοπη πριν το εξαμηνο δινεις πισω τις αναλογες εκπτωσεις εως 6 μετα δινεις πισω αναλογα με τον πινακα αποσβεσεων -17% μετα τον 7ο μηνα

 

Το νούμερο που έκοψα δεν είχε ακόμη έκπτωση παγίου. Νομίζω επελεξα εκπτωση σε καθε μήνα.

Απο την εξυπηρετιση πελατών μου είχανε πει πως μετα την ανανέωση δεν μπορώ πλέον να κόψω το συμβόλαιο. Η κοπέλα στο κατάστημα πάλι, μου ειπε πως αν το κόψω θα πληρώσω τις εκπτώσεις που τυχών έχω πάρει μέχρι εκείνη την στιγμή.

 

Edit: Θα έχω 10€ μειωση σε καθε λογαριασμό του κινητου, που σημαίνει πως μπορώ να επιλεξω άλλο πρόγραμμα συμβολαίου απο αυτοί που υπολόγιζα σαν κόστος : )

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορει και μεσα απο το μενου του ebill να διαλεξει ποιο ebill θελει.δεν χρειαζεται να παει σε καταστημα.

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

σωστο απο διαχειριση προφιλ...

Αν ζητας αναλυτικη αναλυση να αποστελεται στο σπιτι σε χρεωνουν καποιο εξτρα ποσο?

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται να έχεις ebill και να έρχεται αναλυτικός...

Γίνεται, αλλά με έξτρα χρέωση.

 

σωστο απο διαχειριση προφιλ...

Αν ζητας αναλυτικη αναλυση να αποστελεται στο σπιτι σε χρεωνουν καποιο εξτρα ποσο?

Ναι, το γράφει ακριβώς στη διαχείρηση προφίλ που λες.

Motorola Razr i XT890 + Alcatel 2005D + Samsung GT-N5110
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται, αλλά με έξτρα χρέωση.

 

Δεν γίνεται ρε παιδιά! Μόνο στα εταιρικά προγράμματα γίνεται αυτό που λες...

 

Για να καταλήξουμε στην απορία του φίλου. Πάει σε κατάστημα απενεργοποιεί τελείως το ebill (basic ή plus) και ζητά γραπτά να του έρχεται σε πλήρη αναλυτική μορφή ο λογαριασμός.

Ή αλλάζει το το ebill plus σε basic (κατάστημα ή ebill.wind.com.gr) βλέπει την ανάλυση από το internet και του έρχεται συνοπτικά ο λογαριασμός στο σπίτι.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...