Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καταργήθηκε και το Flexy Zero; Πριν κανα μήνα ήταν εμπορικό ακόμα...

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Συμβόλαιο Q κάνε με μηδενικό πάγιο.

Και αν θες αγοράζεις και πακέτα χρόνου ομιλίας...

 

More info εδώ

Edited by hrliakop
Link to comment
Share on other sites

Έχω 2 αριθμούς σε οικογενειακό πακέτο και θέλω τον ένα να τον συνδέσω με το σταθερό σε πρόγραμμα wind one L.

Ερωτήσεις:

 

1. Συνεχίζει να ισχύει το οικογενειακό; Δηλαδή θα έχει το 2ο νούμερο 60 λεπτά ανα μήνα προς το πρώτο νούμερο δωρεαν; Και άλλα 60 λεπτά το πρώτο νούμερο προς το 2ο;

 

2. Ο αριθμός που θα συνδεθεί με το σταθερό δικαιούται επιδότηση ύστερα από 12μηνο; Ο 2ος, ελεύθερος αριθμός;

 

3. τα 1500 λεπτά προς σταθερά και τα 1500 μεταξύ σταθερού και κινητού Wind One με τι ρυθμό καταναλώνονται ; ανα λεπτό ή ανα 3λεπτο;

 

4. Τί είναι τα "προνόμια Family της Wind" που αναφέρονται στο διαφημιστικό φυλλάδιο, όταν συνδέεις και 2ο κινητό στο Wind One;

 

Όποιος μπορεί να βοηθήσει, ευπρόσδεκτος, γιατί σε 2 καταστήματα που ρώτησα, οι απαντήσεις δεν ήταν ταυτόσημες...

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. :)

 

Απάντηση:

 

1) Δεν ισχύει με αυτή τη δομή το οικογενειακό

 

2) Αυτός που θα μπει στη δομή One δεν θα έχει επιδότηση. Ο 2ος αριθμός δεν έχει σχέση

 

3) Οι κλήσεις σε εθνικά δίκτυα χρεώνονται ανά λεπτό

 

4) Μπορείς να συνδυάσεις ένα σταθερό και 2 κινητά σε One. Επιλέγεις το κινητό που θα μπει σε πάγιο One μαζί με το σταθερό (θα μοιράζονται ενσωματωμένο χρόνο) και το άλλο κινητό σε όποιο πρόγραμμα θες. Τα προνόμια είναι πως θα έχεις 10% έκπτωση στα πάγια (όχι μόνο του κινητού αλλά της συνολικής υπηρεσίας One)

 

Αν θες κάλεσε το 13800 για επιβεβαίωση

Link to comment
Share on other sites

Η Q όμως εξακολουθεί να είναι (τεχνικά όχι λογιστικά) φορητότητα...

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Η Q όμως εξακολουθεί να είναι (τεχνικά όχι λογιστικά) φορητότητα...

 

ναι και αυτό τι σε πειράζει; είναι θέμα της Wind που καταχωρεί τις αιτήσεις της για το δίκτυο της Q.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν με πειράζει τίποτα! Απλά δεν θα μπορεί να κάνει αλλαγή πακέτου άμα θελήσει προς ένα άλλο από τα διαθέσιμα της εταιρείας (θα πρέπει να ξανακάνει φορητότητα), δεν θα μπορεί να χρησιμοποιήσει τα πρόσθετα πακέτα/υπηρεσίες των συμβολαίων wind, της προσφορές και τα εκπτωτικά σχήματα κτλ. Συν ό,τι σημαίνει από τεχνικής άποψης η φορητότητα αλλά αυτό είναι σχεδόν αμελητέο!

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα...εχω κλισει 4 μηνες στο καινουριο μ συμβολαιο...και επιθυμω διακοπη και να το κανω καρτοκινητο.....μπορω κ τι επιβαρυνσεις εχω ....?λογω φορητοτοτητας μ ειχαν δωσει επιδοτηση συσκευης 110 ευρω..ευχαριστω...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα...εχω κλισει 4 μηνες στο καινουριο μ συμβολαιο...και επιθυμω διακοπη και να το κανω καρτοκινητο.....μπορω κ τι επιβαρυνσεις εχω ....?λογω φορητοτοτητας μ ειχαν δωσει επιδοτηση συσκευης 110 ευρω..ευχαριστω...

 

Θα πληρώσεις όλο το ποσό της επιδότησης.

Σου τα' δωσα όλα όχι όμως και το θάνατό μου. Αυτό άσε με να το κρατήσω εγώ.

http://img412.imageshack.us/img412/1559/28923n.gif

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

Θα πληρώσεις όλο το ποσό της επιδότησης.

 

δλδ 110 ευρω?το ιδιο ισχιει και αν το διακοψω στο 6μηνο η 10μηνο?

Link to comment
Share on other sites

δλδ 110 ευρω?το ιδιο ισχιει και αν το διακοψω στο 6μηνο η 10μηνο?

 

μέχρι το 6μηνο είναι 100%, στον 7ο μήνα 87% και μειώνεται αναλογικά μέχρι να μηδενιστεί.

 

ο πινακας αποσβεσης επιδοτησης βρισκεται στην πρωτη σελιδα του συμβολαιου σου

Link to comment
Share on other sites

Κατ'αρχην να σας ευχαριστησω για τις απαντησεις.

 

Θελω μια διευκρινηση.

Εχω τωρα το double-play Small και πληρωνω 19,90€/μηνα (+οτι κλεισεις κανω).

Τωρα αν..

Μεταφερω την 1η γραμμη -> Wind στο WIND-M (33,74€ ONLINE ΠΡΟΣΦΟΡΑ - χωρίς επιδότηση)

Μεταφερω και την 2η γραμμη -> Wind στο WIND to All 250 (26,59€ ONLINE ΠΡΟΣΦΟΡΑ - χωρίς επιδότηση)

 

Παρακατω θα σας γραψω τι καταλαβα εγω, εαν κανω καποιο λαθος διορθωστε με.

 

Νεες τιμες λογω μεταφορας των συνδεσεων απο vodafone -> wind:

double-play Small 19,90€/μηνα -> 14,73€/μηνα (εκπτωση 5,17€ λογω οτι θα εχω και κινητο wind)

WIND-M 33,74€/μηνα -> -10% λογω οικογ. πακετου: 30,37€

WIND to All 250 26,59€/μηνα -> -10% λογω οικογ. πακετου: 23,93€

http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Κατ'αρχην να σας ευχαριστησω για τις απαντησεις.

 

Θελω μια διευκρινηση.

Εχω τωρα το double-play Small και πληρωνω 19,90€/μηνα (+οτι κλεισεις κανω).

Τωρα αν..

Μεταφερω την 1η γραμμη -> Wind στο WIND-M (33,74€ ONLINE ΠΡΟΣΦΟΡΑ - χωρίς επιδότηση)

Μεταφερω και την 2η γραμμη -> Wind στο WIND to All 250 (26,59€ ONLINE ΠΡΟΣΦΟΡΑ - χωρίς επιδότηση)

 

Παρακατω θα σας γραψω τι καταλαβα εγω, εαν κανω καποιο λαθος διορθωστε με.

 

Νεες τιμες λογω μεταφορας των συνδεσεων απο vodafone -> wind:

double-play Small 19,90€/μηνα -> 14,73€/μηνα (εκπτωση 5,17€ λογω οτι θα εχω και κινητο wind)

WIND-M 33,74€/μηνα -> -10% λογω οικογ. πακετου: 30,37€

WIND to All 250 26,59€/μηνα -> -10% λογω οικογ. πακετου: 23,93€

 

στο συνολο σωστα τα εβγαλες αν και:

1. τα 5,17 αφαιρούνται από τα κινητα (καμια διαφορα στη τσεπη σου)

2. μη ξεχασεις τα τελη συνδρομητων κινητης τηλεφωνιας +15%

Link to comment
Share on other sites

30,37+23,93-5,17=49,13€ είναι τα πάγια με ΦΠΑ των κινητών σου υπολογίζοντας την έκπτωση 10% και 5,17€ λόγω σταθερού

 

Οπότε τα τέλη κινητής είναι 12%

Άρα είσαι 49,13 x 1,12 =55€ τα κινητά τελική τιμή

 

2. μη ξεχασεις τα τελη συνδρομητων κινητης τηλεφωνιας +15%

Θυμίζω για λογαριασμούς κάτω από 61,5€ με ΦΠΑ τα τέλη κινητής είναι 12%

Link to comment
Share on other sites

Θυμίζω για λογαριασμούς κάτω από 61,5€ με ΦΠΑ τα τέλη κινητής είναι 12%

 

Μήπως τα μπερδεύεις; :rolleyes:

 

Λογαρισμός μέχρι και 50 ευρώ: 12%

 

Από 50,01 μέχρι και 100 ευρώ: 15%

 

Από 100,01 μέχρι και 150 ευρώ: 18%

 

Από 150,01 και άνω: 20%

Link to comment
Share on other sites

@soublaki-3

Πρόσθεσε στο πίνακα που έχεις παραθέσει το ΦΠΑ και θα δεις πως βγαίνει το 61,5€

Ο πίνακας ισχύει για λογαριασμούς προ ΦΠΑ

Έχει δει σε πολλά έντυπα να αναφέρουν πάγια και εκπτώσεις χωρίς ΦΠΑ;!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν για να κλείσουμε το θέμα με τέλη κινητής:

 

Λογαρισμός μέχρι και 50 ευρώ: 12%

 

Από 50,01 μέχρι και 100 ευρώ: 15%

 

Από 100,01 μέχρι και 150 ευρώ: 18%

 

Από 150,01 και άνω: 20%

 

Ισχύουν όλα τα παραπάνω αλλά είναι προ ΦΠΑ και σε κάθη γραμμή τα τέλη κινητής υπολογίζονται ξεχωριστά

 

PS: Για να μην μπερδεύεται ο κόσμος: Για λογαρισμούς κάτω από 60€ με ΦΠΑ (υπολογίζοντας όλες τις εκπτώσεις) τα τελη είναι 12%. Οπότε πάγιο-εκπτώσεις x 1,12

Σίγουρα δεν θα βγει ακριβώς το αποτέλεσμα αλλά κατά προσέγγιση

Link to comment
Share on other sites

Ενα φιλαρακι μου εχει WΙΝD L -το παλιο- (420' ομιλιας, 1500' προς σταθερα, 420' βιντεο κλησεων, 420 sms, 420 mms, 420 mb internet) λοιπον εκανε αιτηση για Vodafone unlimited 125, αμεσως τον καλεσαν απο την Wind και το πρωτειναν 50% εκπτωση στα παγια για 2χρονια! Τι λετε να μεινει η να φυγει? Βασικα τον ενδιαφερει πολυ να υπαρχει 3g για χρηση ιντερνετ απ το κινητο και δυστηχως η wind πασχει σαυτο!
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Ενα φιλαρακι μου εχει WΙΝD L -το παλιο- (420' ομιλιας, 1500' προς σταθερα, 420' βιντεο κλησεων, 420 sms, 420 mms, 420 mb internet) λοιπον εκανε αιτηση για Vodafone unlimited 125, αμεσως τον καλεσαν απο την Wind και το πρωτειναν 50% εκπτωση στα παγια για 2χρονια! Τι λετε να μεινει η να φυγει? Βασικα τον ενδιαφερει πολυ να υπαρχει 3g για χρηση ιντερνετ απ το κινητο και δυστηχως η wind πασχει σαυτο!

 

Τέτοια προγράμματα δεν θα τα ξαναδεί (αν φύγει και θελήσει να επιστρέψει στην wind).

Link to comment
Share on other sites

στο καφενειο που λεγεται wind ΠΑΛΙ δεν σηκωνουν τηλεφωνα στο 1260 λογω -μαλλον-απεργιας?ξεφτιλα!

Η ΧΡΕΩΣΗ ΟΜΩΣ ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ!ΓΕΛΙΟΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

Καμιά ανακοίνωση να βγάλουν να τους πούμε...(με email που θα το διαβάσουν ΜΟΛΙΣ ΕΠΙΣΤΡΕΨΟΥΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΠΕΡΓΙΑ).
Link to comment
Share on other sites

μία αθώα ερώτηση στους 3 προλαλήσαντες χωρίς καμία διάθεση ειρωνίας.

 

με μπέρδεψαν λίγο οι τοποθετήσεις σας.

 

θα ήθελα να διευκρινίσετε αν διαφωνείτε με το γεγονός ότι οι υπάλληλοι της Wind κάνουν απεργία-αποκλεισμό των κτιρίων της για τον χ ψ λόγο και αίτημα οπότε φωτιά να τους κάψει κτλ κτλ ή αν συμφωνείτε μαζί τους οπότε καλώς δεν λειτουργούν τα τμήματα customer care...

Link to comment
Share on other sites

Εμείς δεν έχουμε οικονομικές συναλλαγές με τους υπάλληλους αλλά με την εταιρεία.

Από τη στιγμή που καλούμε από το πρωί και δεν μπορούμε να εξυπηρετηθούμε φυσικά και είμαστε εκνευρισμένοι. Δεν μας νοιάζει αν οι υπάλληλοί της κάνουν απεργία ή αν χάλασε ο χ-ψ εξοπλισμός της, ας κόψει το κεφάλι της (όπως κόβουμε εμείς το δικό μας για να πληρώνουμε τους λογαριασμούς) για να λειτουργήσει σωστά.

 

Επειδή υπάρχει μέτωπο εργαζόμενοι - wind και μέτωπο wind - καταναλωτές, δεν σημαίνει πως πρέπει να υπάρξει και μέτωπο εργαζόμενοι - καταναλωτές.

Link to comment
Share on other sites

Εμείς δεν έχουμε οικονομικές συναλλαγές με τους υπάλληλους αλλά με την εταιρεία.

Από τη στιγμή που καλούμε από το πρωί και δεν μπορούμε να εξυπηρετηθούμε φυσικά και είμαστε εκνευρισμένοι. Δεν μας νοιάζει αν οι υπάλληλοί της κάνουν απεργία ή αν χάλασε ο χ-ψ εξοπλισμός της, ας κόψει το κεφάλι της (όπως κόβουμε εμείς το δικό μας για να πληρώνουμε τους λογαριασμούς) για να λειτουργήσει σωστά.

 

Επειδή υπάρχει μέτωπο εργαζόμενοι - wind και μέτωπο wind - καταναλωτές, δεν σημαίνει πως πρέπει να υπάρξει και μέτωπο εργαζόμενοι - καταναλωτές.

 

σωστο το τελευταίο που ειπες αλλα νομιζω οτι δεν θα πρεπει να ξεχναμε σαν συνδρομητες της Wind οτι ακομα και τα τμηματα εξυπηρετησης πελατων λειτουργουν απο ανθρωπους και οχι απο μηχανες. ανθρωπους που μπορει να ειναι φιλοι μας, αδερφια μας ή κοντινοι μας ανθρωποι.

 

τεσπα...περισσοτερο σαν φιλοσοφικο ερωτημα το εθεσα παρα σαν σημειο αντιπαραθεσης. ο καθενας εχει την φιλοσοφια του απεναντι στους εργαζομενους που τον εξυπηρετουν.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο με το μαγικό ραβδάκι είναι δυνατόν οι εργαζόμενοι να απεργούν και η εξυπηρέτηση πελατών να γίνεται κανονικότατα.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...