Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια μολις είδα μια διαφημηση της wind και λεει ολα τα κινητα δωρεαν με καθε καινουρια συνδεση για λιγες μερες ξερει κανεις τι γινεται????????

 

Eίναι η απάντηση στα smart deals της Vodafone. Αν δεν υπάρχει κάποιος που να έχει εσωτερική ενημέρωση από τη wind ώστε να μας πει αναλυτικά φαντάζομαι πως από αύριο θα μάθουμε περισσότερα.

Link to comment
Share on other sites

Eίναι η απάντηση στα smart deals της Vodafone. Αν δεν υπάρχει κάποιος που να έχει εσωτερική ενημέρωση από τη wind ώστε να μας πει αναλυτικά φαντάζομαι πως από αύριο θα μάθουμε περισσότερα.

 

Ενδιαφέροντα νέα!

Για να δούμε,για να δούμε...

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέροντα νέα!

Για να δούμε,για να δούμε...

επισης ελεγε οτι δεν εχει οριο στο ποσο .... οποια συσκευη θελουμε :)

Link to comment
Share on other sites

Έχω επίσημη ενημέρωση.

Ισχύει αυτό της διαφήμισης.

Δωρεάν συσκευές δίδονται ανάλογα με το το πρόγραμμα που συνδέεσαι. (Μην περιμένετε να συνδεθείτε στο wind 100πχ και να πάρετε συσκευή xperia...)

Οι δωρεάν συσκευές ξεκινούν από το wind flexy 35 και άνω.

Βασική προϋπόθεση η συσκευή να είναι άμεσα διαθέσιμη στο κατάστημα που απευθύνεστε.

Link to comment
Share on other sites

Έχω επίσημη ενημέρωση.

Ισχύει αυτό της διαφήμισης.

Δωρεάν συσκευές δίδονται ανάλογα με το το πρόγραμμα που συνδέεσαι. (Μην περιμένετε να συνδεθείτε στο wind 100πχ και να πάρετε συσκευή xpiria...)

Οι δωρεάν συσκευές ξεκινούν από το wind flexy 35 και άνω.

Βασική προϋπόθεση η συσκευή να είναι άμεσα διαθέσιμη στο κατάστημα που απευθύνεστε.

 

Άρα λοιπόν είναι περίπου ίδια προσφορά με της Vodafone και όχι σαν αυτή του Φεβρουαρίου. Και πάλι όμως είναι πολύ καλή ευκαιρία.:)

Link to comment
Share on other sites

Μόλις είδα διαφήμιση και απο τη WIND που δίνει δωρεάν όλες τις συσκευές σε διάφορα προγράμματα για λίγες μέρες. Ξέρετε τίποτα πιο συγκεκριμένο;

Για το Nokia 5800 ενδιαφέρομαι. Βέβαια και για το Xperia και το OMNIA εαν ξέραμε ε ποια οικονομικά προγράμματα δίνονται.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις είδα διαφήμιση και απο τη WIND που δίνει δωρεάν όλες τις συσκευές σε διάφορα προγράμματα για λίγες μέρες. Ξέρετε τίποτα πιο συγκεκριμένο;

Για το Nokia 5800 ενδιαφέρομαι. Βέβαια και για το Xperia και το OMNIA εαν ξέραμε ε ποια οικονομικά προγράμματα δίνονται.

5800- flexy55

οmnia - X1 - flexy100

οποιαδηποτε αλλη πληροφορια σχετικα με την αυριανη προσφορα μπορειτε να απευθυνειτε στα καταστηματα Wind

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

πριν λίγο πήγα σε ένα κατάστημα να ρωτήσω. για το Χ1 μου ειπαν στο παγιο των 125 και για το touch cruise στα 65 ή 75 (βασικλα τι HD ήθελα αλλα δεν ειχαν στοκ).

 

είναι τρελοί οι άνθρωποι έτσι?

Link to comment
Share on other sites

Να προσέχετε γιατί σε μερικά franchise καταστήματα λένε και ψεματάκια προκειμένου να πουλήσουν περισσότερο.. :-)

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

πριν λίγο πήγα σε ένα κατάστημα να ρωτήσω. για το Χ1 μου ειπαν στο παγιο των 125 και για το touch cruise στα 65 ή 75 (βασικλα τι HD ήθελα αλλα δεν ειχαν στοκ).

 

είναι τρελοί οι άνθρωποι έτσι?

 

Γιατι είναι τρελοί? Δηλαδή τα συγκεκριμένα χωρίς προσφορά σε τι πρόγραμμα τα έπαιρνες δωρεάν?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή?......

Σε περιόδους προσφορών και καταναλωτικής μανίας σου λένε οτι για να πάρεις το τάδε κινητό δωρεάν πρέπει να πας στο τάδε πρόγραμμα αλλά σύμφωνα με την εταιρεία θα μπορούσες να το πάρεις δωρεάν και με ένα πιο μικρό κοκ.

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

παραπλανητικη δαφημιση

προσφερουν οτι και χτες απλα βαζοντας διαφημιση για'' λιγες μερες'' δωρεάν κινητά πηγα στη wind χολαργο και ηρθα απραγος και νευριασμενος

Link to comment
Share on other sites

παραπλανητικη δαφημιση

προσφερουν οτι και χτες απλα βαζοντας διαφημιση για'' λιγες μερες'' δωρεάν κινητά πηγα στη wind χολαργο και ηρθα απραγος και νευριασμενος

Από την καλή τους την καρδιά δίνουν και καλά "δωρεάν" κινητά, τα οποία ουσιαστικά τα πληρώνεις και με το παραπάνω με τα πάγια?

 

Τα "δωρεάν" κινητά είναι κράχτης για τα πανάκριβα συμβόλαια...

Link to comment
Share on other sites

Θα διαφωνήσω.

Προσωπικά πήρα δύο συσκευές συνολικής αξίας 450ε.

Πλήρωνα στην cosmote περίπου 45ε για δύο αριθμούς σε οικογενειακό.

τώρα θα πληρώνω περίπου 80ε -10%=72ε το μήνα σε μεγαλύτερο πρόγραμμα με περισσότερο χρόνο ομιλίας (πριν δεν μου έφτανε).=> 72-45=27ε *12μηνες=324ε.

450-324=126ε.

 

Δηλαδή είμαι κερδισμένος 126ε από τις συσκευές και επιπλέον μου δίνει επιπλέον 210min-120min=90min κλήσεων + βιντεοκλήσεων + μηνυμάτων των μήνα. (ότι πληρώνεις παραπάνω το παίρνεις σε χρόνο ομιλίας)

 

Πριν είχα 120 λεπτά ομιλίας, επιδότηση 150ε και για τα δύο νούμερα και πάντα ξεπερνούσα το πάγιο - χρόνο ομιλίας + τα sms.

Ναι δεν είναι 100% δωρεάν (αυτό είναι γνωστό) αλλά το πακέτο με το μεγαλύτερο πάγιο (εάν το χρειάζεσαι) και τις δωρεάν συσκευές τότε σε συμφέρει.

 

Επίσης καλό θα ήταν οι εταιρίες να μην χρησιμοποιούν κράχτες μόνο για τους πελάτες των άλλων εταιριών αλλά να δίνουν πολύ καλύτερες προσφορές και για τους δικούς τους πελάτες. Για κανένα σήμερα δεν είναι κόπος να κάνει μια αίτηση φοριτότητας σε μια άλλη εταιρία.

Link to comment
Share on other sites

διαφημιστικο τρικ ειναι κ τπτ περισσοτερο.οι μοναδικοι που μπορουν να μιλουν για καποιο κερδος με δωρεαν συσκευη ( πχ Χ1) ειναι εκεινοι που ουτως η αλλως θα εκαναν συνδεση με παγιο πχ 100 + ευρω...σε διαφορετικη περιπτωση ερχεται η μια η η αλλη.η αδελφη μου δουλευει σε εταιρεια παροχου κινητης με ιδια προσφορα...παντως οπως και να χει η εταιρεια στο τελος ειναι κατα πολυ περισσοτερο κερδισμενη απο τον πελατη που χαιρεται επειδη πηρε "δωρεαν'' το Χ1....μαλλον σχεδον δωρεαν...

μην παραπλανειστε απο τους βιρτουοζους των προωθησεων προιοντων.πριν προβειτε σε μια τετοια κινηση ζυγιστε καλα ολους τους παραγοντες.αν καταληξετε οτι πραγματικα σας συμφερει τοτε ναι καντε το.ομως το συμφερον ειναι πολυ υποκειμενικο.το οτι συμφερει πχ εμενα αυτο σε καμια περιπτωση δεν σημαινει οτι γενικα μια τετοια προσφορα ειναι συμφερουσα για τον καθενα.τα λεφτα μας τα βγαζουμε ολοι με κοπο.

Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

Δεν πανε καλα οι ανθρωποι, το HTC HD το δινουν μονο στο wind 120 , δηλαδη 130 ευρω το μηνα * 12 = ... 1560 ευρω ... τσαμπα η διαφημηση

Κινητο θελω να παρω όχι αμαξι, τωρα θα μου πεις οτι η συσκευη εχει μονη της 600 και ευρω, ναι, αλλα δεν εβγαλα εγω διαφημηση που λεω ολα τα κινητα δωρεαν στα παγεια της wind, που ειναι οπως και να το κανεις παραπλανητικο

Link to comment
Share on other sites

Δεν πανε καλα οι ανθρωποι, το HTC HD το δινουν μονο στο wind 120 , δηλαδη 130 ευρω το μηνα * 12 = ... 1560 ευρω ... τσαμπα η διαφημηση

Κινητο θελω να παρω όχι αμαξι, τωρα θα μου πεις οτι η συσκευη εχει μονη της 600 και ευρω, ναι, αλλα δεν εβγαλα εγω διαφημηση που λεω ολα τα κινητα δωρεαν στα παγεια της wind, που ειναι οπως και να το κανεις παραπλανητικο

 

Δηλαδή τη σύνδεση με τα λεπτά ομιλίας ή/και τα μηνύματα δεν τη πληρώνεις?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή τη σύνδεση με τα λεπτά ομιλίας ή/και τα μηνύματα δεν τη πληρώνεις?

 

Ναι, αν χρησιμοποιείς 10000 λεπτα χρονο ομηλιας, εγω παντως χρησιμοποιώ περιπου 120 λεπτα το μηνα :)

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αν χρησιμοποιείς 10000 λεπτα χρονο ομηλιας, εγω παντως χρησιμοποιώ περιπου 120 λεπτα το μηνα :)

Tότε η προσφορά δεν απευθύνεται σε εσένα. Γιατί γκρινιάζεις λοιπόν?:O

Link to comment
Share on other sites

Tότε η προσφορά δεν απευθύνεται σε εσένα. Γιατί γκρινιάζεις λοιπόν?:O

 

Γκρινιαζω διότι αφηνουν να εννοηθει στην διαφήμηση οτι ειναι και για μενα, η δεν εχεις δει τη διαφημηση στην τηλεοραση? τι δεν καταλαβαινεις? :)

Link to comment
Share on other sites

Γκρινιαζω διότι αφηνουν να εννοηθει στην διαφήμηση οτι ειναι και για μενα, η δεν εχεις δει τη διαφημηση στην τηλεοραση? τι δεν καταλαβαινεις? :)

 

φιλε , εχεις δικιο

 

η διαφημιση ειναι παραπλανητικη όπως ακριβως και των αλλων 2 εταιρειών .

 

Το δωρεαν ειναι δυστυχως με αστερισκο*

Link to comment
Share on other sites

Γκρινιαζω διότι αφηνουν να εννοηθει στην διαφήμηση οτι ειναι και για μενα, η δεν εχεις δει τη διαφημηση στην τηλεοραση? τι δεν καταλαβαινεις? :)

 

Yπάρχουν και τα ψιλά γράμματα που καλό είναι να τα προσέχουμε στις διαφημίσεις. Τώρα αν εσύ νόμιζες ότι θα σου δώσουν δωρεάν το Samsung Omnia (ή τέτοιες ακριβές συσκευές) με σύνδεση σε πρόγραμμα των 10 ευρώ, τι να σου πω, είναι προφανές πως κάτι τέτοιο δεν θα ίσχυε.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...