Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χωρίς να σου ζητήσουν επιστροφή μέρους της επιδότησης;

 

Από αρχές Φεβρουαρίου στάματησε αυτό. Μπορείς όμως να κατέβεις πάγιο χωρίς επιστροφή επιδότησης. Μέχρι το V10.

Aκόμα και σήμερα κάνουν αλλαγές στο μηδέν αλλά κατ' εξαίρεση και κατ' επιλογή και πάντα τηλεφωνικά.

 

Οσον αφορά αλλαγη προς τα κάτω στην wind μόνο τηλεφωνικά και με μεγάλη πίεση, πολλά τηλ και κατ'επανάληψη. Και πάντα να κρατάς όνομα με αυτή/αυτόν που μίλησες.

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τέλη Ιανουαρίου ίσχυε δηλαδή για τη Voda η αλλαγή σε μηδενικό πάγιο;; :blink:

Δηλαδή,θα χαρακτηριστώ (με το συμπάθειο moderators) κ...όφαρδος που έκανα την αλλαγή 31 Ιανουαρίου;; :lol:

 

Στη Wind μίλησα με μία κοπέλα η οποία μου έδωσε το όνομα της αλλά αυτό έγινε περίπου πριν 1,5 μήνα!Θα μου πει μήπως ότι δε γίνεται τώρα;Ή να πάρω τηλ και να της πω να κάνουμε την αλλαγή;

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι γιατί δεν επιτρέπουν την αλλαγή από οποιοδήποτε πάγιο, σε WIND 1, παρα μονο στο Flexy Zero, είναι τουλάχιστον απαράδεκτο... :mad:
Link to comment
Share on other sites

Συνήθως την αρπαχτή κοιτάει αυτήν η εταιρία...(Όχι ότι οι άλλες πάνε πίσω,απλά το κάνουν λίγο πιο διακριτικά κατά την άποψή μου και χρυσώνουν λίγο το χάπι,ώστε να φαίνονται καλές στο συνδρομητή...).

Η Wind πάλι στο λέει βρε παιδί μου έξω απ'τα δόντια για να το κατανοήσεις με την πρώτη ότι:"Κύριε,δεν είμαστε φιλανθρωπικά ιδρύματα,τι να κάνουμε;" :lol:

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι γιατί δεν επιτρέπουν την αλλαγή από οποιοδήποτε πάγιο, σε WIND 1, παρα μονο στο Flexy Zero, είναι τουλάχιστον απαράδεκτο... :mad:

 

Πήγαινε σε ένα κατάστημα wind και ζήτα την wind-σύνδεσή σου να την κάνεις φορητότητα σε q-card. Σε 15 μέρες περίπου θα γίνει η αλλαγή. Βάλε μια καρτούλα q για να την βγάλεις κανά 2-3 μέρες και μετά πήγαινε ξανά σε κατάστημα wind και ζήτησε φορητότητα από q-card σε wind1.

Θα χρειαστείς ένα μήνα (για όλη την ιστορία αυτή), αλλά αν το wind1 πιστεύεις ότι είναι το πρόγραμμα που σου ταιριάζει και καλύπτει τις ανάγκες σου τότε ο 1 μήνας υπομονή είναι μια χαρά.

Εδώ άλλοι κάνουν διακοπή και περιμένουν ένα μήνα....:p:p

 

ααα... και εννοείται ότι έχεις κλείσει χρόνο και δεν έχεις πάρει την επιδότηση.

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε σε ένα κατάστημα wind και ζήτα την wind-σύνδεσή σου να την κάνεις φορητότητα σε q-card. Σε 15 μέρες περίπου θα γίνει η αλλαγή. Βάλε μια καρτούλα q για να την βγάλεις κανά 2-3 μέρες και μετά πήγαινε ξανά σε κατάστημα wind και ζήτησε φορητότητα από q-card σε wind1.

Θα χρειαστείς ένα μήνα (για όλη την ιστορία αυτή), αλλά αν το wind1 πιστεύεις ότι είναι το πρόγραμμα που σου ταιριάζει και καλύπτει τις ανάγκες σου τότε ο 1 μήνας υπομονή είναι μια χαρά.

Εδώ άλλοι κάνουν διακοπή και περιμένουν ένα μήνα....:p:p

 

ααα... και εννοείται ότι έχεις κλείσει χρόνο και δεν έχεις πάρει την επιδότηση.

Αυτό το ξέρω, δεν θέλω να το αλλάξω [έχω το PRO 500, σιγά μην κάνω τη βλακεία να το αλλάξω :shifty: ], απλά το αναφέρω ως μείων γενικά...

Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΟΛΩΝ: OTAN KANETE KAΙΝΟΥΡΙΑ ΣΥΝΔΕΣΗ ΣΕ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ WIND FLEXY ZERO ΚΑΙ ΕΠΙΛΕΓΕΤΕ ΤΗ ΜΗΝΙΑΙΑ ΧΡΗΣΗ ΑΞΙΑΣ 9 Ε ΤΟ ΠΑΓΙΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΒΛΕΠΕΤΕ ΣΤΟ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΣΑΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΑΓΙΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΠΡΟΠΛΗΡΩΝΕΤΕ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΠΟΜΕΝΟ ΜΗΝΑ,ΟΠΩΣ ΔΗΛ ΙΣΧΥΕΙ ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ,ΑΛΛΑ ΤΟ ΠΑΓΙΟ ΓΙΑ ΤΟ ΜΗΝΑ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΕ!!!!!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν εντάξω ένα καρτοκινητό F2G σε οικογενειακό πρόγραμμα, θα μπορεί να αλλάξει πακέτο με τη δέσμευση τιμής;

 

 

Eπίσης, εδώ και 3 μέρες το 1112 τα έχει παίξει σε εμένα (Flexy 20)... Σε εσάς δουλεύει;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Και μένα το 1112 τά'χει παίξει αυτές τις μέρες!

Είναι τα Πολύ περισσότερα που υπόσχεται η εταιρία φαίνεται,μαζί ΚΑΙ με τις σημερινές αυξήσεις σε roaming!!

 

Εγώ προσωπικά να αναφέρω την απαράδεκτη στάση της όπου πριν από 1 μήνα συνομίλησα με μια υπάλληλο στο 1216(μάλλον με τα συμβόλαια έχει να κάνει το τμήμα)και της είπα για το πρόβλημα κάλυψης που παρατηρείται στην περιοχή μου και ότι ήθελα να κάνω αλλαγή συμβολαίου σε μικρότερο πρόγραμμα.Μου είπε ότι κανονικά δε γίνεται επειδή δεν έκλεισε χρόνο το συμβόλαιο αλλά ότι σε μένα κατ'εξαίρεση(τι λεν οι άτιμοι για να σε κρατήσουν πελάτη!!)γίνεται!Χτες,τηλεφώνησα να κάνω την αλλαγή αλλά μια συνάδελφος με ειδοποίησε ότι απουσιάζει η κοπέλα που συνομίλησα λόγω...ασθενείας και ότι (προς μεγάλη μου έκπληξη ομολογουμένως..)να τηλεφωνήσω σήμερα το πρωί μετά τις 9(όπου όλως περιέργως πάλι θα άρχιζε η βάρδια της! :lol: ).

Μου είπε μάλιστα να της αφήσω ονοματεπώνυμο και όνομα και ότι θα μου τηλεφωνούσα η ίδια!

Ε,όσο είχατε εσείς τηλέφωνο από την ίδια,άλλο τόσο είχα κι εγώ!!

 

Το θέμα είναι ότι χρεώθηκα το πάγιο αυτού του μήνα και ότι απ'την επόμενη βδομάδα με χάνει από πελάτη της η...Πολύ περισσότερα!!

 

Αυτόν τον μήνα,όλα τα παράπονα σχετικά με κάλυψη δικτύου και αλλαγή προγράμματος όλο προωθούνται στ'αρμόδια τμήματα

και όλο απάντηση δεν παίρνω!!Μπράβο!Πολύ χειρότερα θα ξανακαταλήξεις Wind!

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά δουλεύει σ' εμένα το 1112. Κανένα πρόβλημα.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

pane se ena katastima kai zita na kanoun etima stin eteria(ston account tou katastimatos) logo tou oti h kalipsi einai xalia na dosei egrish gia na kateveis pagio.....an pragmati iparxei provlima tha sto kanoun(kalo tha einai na pas se ena katastima konta sto spiti sou,giati kserei kalitera apo kathe allo ti pezei sthn perioxh)
http://www.wind.com.gr/images/wint_images/logo_1.gif
Link to comment
Share on other sites

Που να ακούσετε σε μένα τι μου είπανε που έκανα φορητότητα στη βόντα.

Στο τέλος μόλις κατάλαβαν πως το γνωρίζω καλά το 'σύστημα' μου κλείσανε το τηλέφωνο βρε παιδιά.

Link to comment
Share on other sites

Έχετε πρόβλημα με την ενημέρωση υπολοίπου (1112) στα Wind Flexy;; Εδώ και 3 μέρες δεν λειτουργεί στη γραμμή μου.

Samsung S500 -> Siemens S65 -> Nokia E51 -> HTC Diamond2 -> Samsung Omnia7 -> Huawei P1 LTE -> ZTE Blade S6 -> Huawei P8 -> Apple iPhone SE -> LeEco Le Max2 -> Honor View20 -> Xiaomi Mi MIX3 5G -> Motorola Edge20

Link to comment
Share on other sites

pane se ena katastima kai zita na kanoun etima stin eteria(ston account tou katastimatos) logo tou oti h kalipsi einai xalia na dosei egrish gia na kateveis pagio.....an pragmati iparxei provlima tha sto kanoun(kalo tha einai na pas se ena katastima konta sto spiti sou,giati kserei kalitera apo kathe allo ti pezei sthn perioxh)

 

Σ'ευχαριστώ φίλε μου για τη συμβουλή σου!

Το θέμα είναι όμως ότι η υπάλληλος με την οποία μίλησα μου είπε ότι έπρεπε ήδη από την αρχή να ενημερωθώ για την ποιότητα της κάλυψης στην περιοχή μου ώστε να γίνει πίστωση στο ποσό της επιδότησης,ώστε να κάνω διακοπή και να μην επιστρέψω ολόκληρο το ποσό!

Λες δηλαδή παρ'όλα αυτά να πάω σε κατάστημα και να κάνω αυτό που είπες;

Έχω πιθανότητες να γίνει κάτι;Έκανα σύνδεση στη Voda που με καλύπτει καλύτερα στην περιοχή,συνεπώς απ'τη στιγμή που δε γίνεται διακοπή λόγω του ότι πρέπει να επιστραφεί η επιδότηση,έστω θα ήθελα να κάνω μετάβαση σε μικρότερο πάγιο!

Link to comment
Share on other sites

Έχετε πρόβλημα με την ενημέρωση υπολοίπου (1112) στα Wind Flexy;; Εδώ και 3 μέρες δεν λειτουργεί στη γραμμή μου.

Εγώ το έγραψα πρώτος, αλλά από σήμερα το πρωί επανήλθε.

Μεγάλη η χάρη της Wind.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αν εντάξω ένα καρτοκινητό F2G σε οικογενειακό πρόγραμμα, θα μπορεί να αλλάξει πακέτο με τη δέσμευση τιμής;

Κάποιος;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος;

 

logika den tha exeis problima...ena kartokinito se oikogeneiako , apla ananewnetai me ena sigkekrimeno poso kathe mina kai dinei mia wra stis endooikogeneiakes kliseis...bebaia me tin WIND kai ta <systemika problimata> pote den mporeis na eisai sigouros...:X:p

Link to comment
Share on other sites

logika den tha exeis problima...ena kartokinito se oikogeneiako , apla ananewnetai me ena sigkekrimeno poso kathe mina kai dinei mia wra stis endooikogeneiakes kliseis...bebaia me tin WIND kai ta <systemika problimata> pote den mporeis na eisai sigouros...:X:p

Ακριβώς, και για αυτό ρώτησα. :)

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έχω αρχίσει να εξετάζω το ενδεχόμενο αλλαγής του Flexy20 σε Flexy zero. Αναρωτιέμαι, υπάρχει κανένα όφελος δέσμευσης με μεγαλύτερο (απ'το μηδενικό) flexy? Υποψιάζομαι ότι κάτι μου διαφεύγει, αλλά τι?:confused:
Link to comment
Share on other sites

 

ligo moufa mou fenetai...as thimithoume oti se ena logariasmo plirwnoume to pagio tou EPOMENOY mina + poso epipleon milisame ton proigoumeno.diladi an egw to pasxa logo giortwn milisw polu perisoterro apo to programma mou ston epomeno logariasmo tha plirwsw ipsilotero pagio??kai an den milisw toso polu??:blink:

Link to comment
Share on other sites

 

exeis δικιο ο φιλος παραπανω.

αν μιλησω παραπανω απο το προγραμμα μου τοτε θα γινει αλλαγη προγραμματος προς τα πανω. τι να το κανω ομως εγω αφου η αλλαγη θα ισχυει για τον αλλον μηνα?

εκτος αν δουλευει καπως αλλιως ο μηχανισμος. αλλα και 6,5 ευρω το μηνα?

δεν νομιζω να γινει και μεγαλη χρηση.

Πιο πολυ για λογους marketing πιστευω ειναι

Link to comment
Share on other sites

Κιαν μιλήσεις 1 λεπτό παραπάνω τί θα γίνει;

 

Θα σε πάει στο επόμενο (μεγαλύτερο) πάγιο και θα πληρώσεις αυτό το λεπτό...χρυσο;;;;;;;

 

Δε μας τα λένε καλα.

Θέλει περισσότερο ξεκαθάρισμα...

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το 1212 τα έχει παίξει, και σε εμένα και στον αδερφό μου...

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...