Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια καλημερα, ερωτηση. Εχω συμβολαιο νοβα με απεριοριστη ομιλια. Η πεθερα μου πηγε στην κυπρο. Εχει κινητο κοσμοτε. Αν την παιρνουμε τηλ στο κινητο θα εχουμε εξτρα χρεωση ή ειμαστε κομπλε;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα, ερωτηση. Εχω συμβολαιο νοβα με απεριοριστη ομιλια. Η πεθερα μου πηγε στην κυπρο. Εχει κινητο κοσμοτε. Αν την παιρνουμε τηλ στο κινητο θα εχουμε εξτρα χρεωση ή ειμαστε κομπλε;
Όχι δεν χρεώνεστε ούτε χρεώνεται τίποτα. Η Κύπρος είναι στην ευρωπαϊκή ένωση οπότε οι κλήσεις κλπ είναι δωρεάν από και προς

Στάλθηκε από το SM-S911B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

«Δωρεάν» σίγουρα όχι 🙂 Προφανώς ήταν κάπως απλοποιημένη η απάντηση.

Όταν είσαι στην Ελλάδα και καλείς ελληνικό κινητό χρεώνεσαι με τον ίδιο τρόπο οπουδήποτε κι αν βρίσκεται το άλλο κινητό -- πού να ξέρεις εσύ πού είναι;!

Όταν είσαι στο εξωτερικό με το κινητό σου, μπορεί να χρεώνεσαι τόσο για να δέχεσαι κλήσεις όσο και για να τηλεφωνείς εσύ. Πλέον όμως εντός Ευρωπαϊκής Ένωσης ισχύουν οι παροχές του συμβολαίου / πακέτου σου, και δεν χρεώνεσαι παραπάνω. Κάποιες εξαιρέσεις υπάρχουν σε τεράστια ή απεριόριστα πακέτα, κυρίως με όρια στα δεδομένα που μπορείς να καταναλώσεις στο εξωτερικό.

Edited by nplatis
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, AlexM2 said:

Όχι δεν χρεώνεστε ούτε χρεώνεται τίποτα. Η Κύπρος είναι στην ευρωπαϊκή ένωση οπότε οι κλήσεις κλπ είναι δωρεάν από και προς

Στάλθηκε από το SM-S911B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Οταν καλείς σε ελληνικό νουμερο δεν εχει σημασια σε ποιά χωρα βρίσκεται το νούμερο. Αυτο ισχύει σε ολες τις εταιριες. 

κοσμοτεονλι

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, paanos said:

Μπορείς να μας δείξεις και την ανάλυση στην τρίτη σελίδα;

 

Screenshot_20230629_151602-01.jpeg

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, VIPdriver said:
Οταν καλείς σε ελληνικό νουμερο δεν εχει σημασια σε ποιά χωρα βρίσκεται το νούμερο. Αυτο ισχύει σε ολες τις εταιριες. 

Έχει σημασία για τον συνδρομητή που θα λάβει την κλήση όμως. Αν είναι εκτός ΕΕ θα χρεωθεί

Στάλθηκε από το SM-S911B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

4 ώρες πριν, nplatis said:
«Δωρεάν» σίγουρα όχι  Προφανώς ήταν κάπως απλοποιημένη η απάντηση.
Όταν είσαι στην Ελλάδα και καλείς ελληνικό κινητό χρεώνεσαι με τον ίδιο τρόπο οπουδήποτε κι αν βρίσκεται το άλλο κινητό -- πού να ξέρεις εσύ πού είναι;!
Όταν είσαι στο εξωτερικό με το κινητό σου, μπορεί να χρεώνεσαι τόσο για να δέχεσαι κλήσεις όσο και για να τηλεφωνείς εσύ. Πλέον όμως εντός Ευρωπαϊκής Ένωσης ισχύουν οι παροχές του συμβολαίου / πακέτου σου, και δεν χρεώνεσαι παραπάνω. Κάποιες εξαιρέσεις υπάρχουν σε τεράστια ή απεριόριστα πακέτα, κυρίως με όρια στα δεδομένα που μπορείς να καταναλώσεις στο εξωτερικό.

Σε αυτήν την περίπτωση ξέραμε την τοποθεσία (Κύπρος-ΕΕ) και ναι ίσως το δωρεάν ήταν απλή απάντηση αλλά νομίζω ότι καλύφθηκε

Στάλθηκε από το SM-S911B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Edited by AlexM2
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, AlexM2 said:

Έχει σημασία για τον συνδρομητή που θα λάβει την κλήση όμως. Αν είναι εκτός ΕΕ θα χρεωθεί

Στάλθηκε από το SM-S911B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Συμφωνω, αλλά το ποστ μου ηταν απαντηση στην ερωτηση εαν θα χρεωθει εαν καλεσει ελληνικο νούμερο που βρίσκεται εκτός Ελλάδας. Δεν ρωτησε τιποτα για το εαν θα χρεωθει ή οχι αυτος που λαμβάνει την κληση.

κοσμοτεονλι

Link to comment
Share on other sites

πήγα να πατήσω το κουμπί pdf να δω αναλυτικά τον λογαριασμό και μου ζητάει αυτήν την άδεια που ΔΕΝ υπάρχει στις ρυθμίσεις της εφαρμογής!! 48f160e6a90b6e865e8ccdb1469493b9.jpgc8f59492450199d03cefb49de79d0c54.jpg

Link to comment
Share on other sites

Όπως έχουμε πει υπάρχει αυτό το θέμα και δεν έχει διορθωθεί, λογικά περιμένουν μια και καλη να βγει η νέα εφαρμογή. Δες το pdf από το link που σου ήρθε σε μήνυμα ή μέσω browser 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, paanos said:

Όπως έχουμε πει υπάρχει αυτό το θέμα και δεν έχει διορθωθεί, λογικά περιμένουν μια και καλη να βγει η νέα εφαρμογή. Δες το pdf από το link που σου ήρθε σε μήνυμα ή μέσω browser 

Πότε βγαίνει;; Από φθινόπωρο η νωρίτερα;;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν το κάνει σε όλες τις συσκευές, έχει να κάνει και με το κινητό. 

Δοκιμασμένο. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, p_k said:

Αυτό δεν το κάνει σε όλες τις συσκευές, έχει να κάνει και με το κινητό. 

Δοκιμασμένο. 

Στο Android 13 το κάνει. Έχει αλλάξει ο τρόπος του λογισμικού για τις άδειες και δεν έχει ενημερωθεί η εφαρμογή για να υποστηρίζει το νέο πρότυπο

2 ώρες πριν, Chrischal1908 said:

Πότε βγαίνει;; Από φθινόπωρο η νωρίτερα;;

Κανονικά θα έβγαινε 3 Γενάρη, τελευταία στιγμή είδαν ότι δεν πάει και άλλαξαν το myWind. Κολλάνε σε πολλά τεχνικά θέματα κυρίως με τους πρώην Forthnet οπότε καθυστερεί αρκετά.

Η εταιρία που έχει φτιάξει το myWind app (Nova app πλέον) δεν υποστηρίζει πλέον τις εφαρμογές, το F2G app το πήρε η διεύθυνση ανάπτυξης της Nova και τα Nova App και myQ έχουν αφεθεί στην τύχη τους 

Edited by paanos
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω δυο νουμερα nova συνδεση. Θελω να τους πιεσω για να παρω αυτο με τα 6,5€ απεριοριστα τα παντα. Μπορω να παω σε ενα καταστημα vodafone και να τους ζητησω να το κανουν καρτοκινητο αντι για συνδεησ που ειναι τωρα στην nova? 

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται, με φορητοτητα. 

Το να το πάρεις όμως με 6,5 επιστρεφοντας στη Νόβα δεν είναι σίγουρο. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω δυο νουμερα nova συνδεση. Θελω να τους πιεσω για να παρω αυτο με τα 6,5€ απεριοριστα τα παντα. Μπορω να παω σε ενα καταστημα vodafone και να τους ζητησω να το κανουν καρτοκινητο αντι για συνδεησ που ειναι τωρα στην nova? 

Αυτές τις προσφορές με τα 6,5 αν ήσουν πελάτης της νόβα και είχες φύγει της έδινε εξωτερικός συνεργάτης. Η ίδια η νόβα δεν είχε ιδέα. Στο λέω εγώ που το έκανα πριν 1,5 μήνα περίπου με 6,5€. Δεν ξέρω αν ισχύει ακόμα γιατί ήταν για λίγες ημέρες. Εγώ ήμουν f2g και μόλις το έμαθα πήρα τον αριθμό αυτό και τον έκανα what’s up. Αμέσως μόλις γύρισε η γραμμή σε cosmote κάλεσα εγώ η ίδια τον εξωτερικό συνεργάτη και πήρα την προσφορά. Μάλιστα πήρα και τον άντρα μου μαζί και τον γιο μου. Και οι τρεις γραμμές 26 ευρώ όλες μαζί και τα πάντα απεριόριστα. Φοβερό deal. Το τηλέφωνο αν ανέβεις πιο πάνω θα το δεις που το είχα ανεβάσει.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Τώρα το πρωί μπαίνει, χθες βράδυ καθυστερούσε πολύ. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, p_k said:

Τώρα το πρωί μπαίνει, χθες βράδυ καθυστερούσε πολύ. 

Πάντως η εφαρμογή τους είναι προβληματική. Μόνο για να πληρώνω μπαίνω και πολλές φορές έχει τέτοια κολλήματα. Τουλάχιστον είναι απλή στη λειτουργία. 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό πάλι, που όταν πληρώνεις online σού δίνουν δώρο 1gb σε Unlimited data συμβόλαιο;

Τι νόημα έχει πραγματικά; 

 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, p_k said:

Αυτό πάλι, που όταν πληρώνεις online σού δίνουν δώρο 1gb σε Unlimited data συμβόλαιο;

Τι νόημα έχει πραγματικά; 

 

Είναι γενναιόδωροι καλέ. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Σήμερα υπέγραψα το ηλεκτρονικό συμβόλαιο για το unlimited all. Πότε θα έρθει η νέα sim και θα ενεργοποιηθεί η σύνδεση;;

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Chrischal1908 said:

Καλησπέρα! Σήμερα υπέγραψα το ηλεκτρονικό συμβόλαιο για το unlimited all. Πότε θα έρθει η νέα sim και θα ενεργοποιηθεί η σύνδεση;;

Κάνε μια ερώτηση στην εξυπηρέτηση πελατών. 

Σε ποια τιμή το πήρες; 

Καλορίζικο κιόλας. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, p_k said:

Κάνε μια ερώτηση στην εξυπηρέτηση πελατών. 

Σε ποια τιμή το πήρες; 

Καλορίζικο κιόλας. 

18.90 σαν πρώην F2G. Με δύο πάγια δώρο!

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, Chrischal1908 said:

18.90 σαν πρώην F2G. Με δύο πάγια δώρο!

Super τιμή! Εγώ που είμαι σε συμβόλαιο με τα 10GB το μήνα, παίζει να πάρω τέτοια προσφορά; Εχει κανείς ιδέα; Γιατί προς το παρόν μου δίνουν 33 το unlimited... Το συμβόλαιο λήγει σε 2 μήνες.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Isovitisgr said:

Super τιμή! Εγώ που είμαι σε συμβόλαιο με τα 10GB το μήνα, παίζει να πάρω τέτοια προσφορά; Εχει κανείς ιδέα; Γιατί προς το παρόν μου δίνουν 33 το unlimited... Το συμβόλαιο λήγει σε 2 μήνες.

Δεν σε έχουν πάρει τηλέφωνο; Κοίτα στην εφαρμογή για προσφορά. 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...