Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οχι Βασίλη, δεν μου ήρθε και απο ότι ξέρω στη Wind δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα. Μακάρι να μου το μειώσουν, θα κάνω την αμφισβήτηση λογαριασμού. Eυχαριστώ!

 

Υ.Γ. Επι την ευκαιρία, ευχαριστώ και για την απάντηση που μου έστειλες σε pm σχετικά με την Κοσμοκάρτα. Την είδα έστω και με καθυστέρηση 10 μηνών, γιατί σπάνια κάνω log in.

Link to comment
Share on other sites

"Εχει συμβεί σε κάποιον κάτι ανάλογο; Αν ναι, ποια ήταν η εξέλιξη ανάλογου αιτήματος;" Προσωπικά δεν υπάρχει περίπτωση να πληρώσω αυτά τα χρήματα... τρίτη ερώτηση: "Αν δεν πληρώσω, ποια θα είναι η αντίδραση τους;" και τέταρτη και τελευταία ερώτηση: "Σε περίπτωση που κάνω τη φορητότητα, παίζει να με πάρουν τηλέφωνο για να μου κάνουν κάποια προσφορά ή να με ρωτήσουν γιατί φεύγω;".

Ευχαριστώ όποιον κάνει τον κόπο και απαντήσει.

 

ναι φιλε εχει συμβει σε μενα, ηξερα που εκανα λογαριασμο 200ευρω εκανα την παπια κανα 2 μηνες και λεω θα γκρινιαξω λιγο μπας και κοψουν κατι! τρωω μια ωραια φραγη μου ερχετε και ενα ειδοποιητηριο οτι θα κινηθουν νομικα αν δεν πληρωθει ο λογαριασμος! τωρα αμα κανεις φορητοτητα δε ξερω τι παιζει αλα να σου χαρησουν η να σου κοψουν απτο λογαριασμο ΔΕ ΠΑΙΖΕΙ!!!!!

 

γνωμη μου ειναι να μαθεις πως εγιναν οι χρεωσεις και να το διορθωσεις μη ξανα εχεις ιδια προβληματα γιατι δε θα βρεις κατι καλητερο απτο παλιο M της wind!

NOKIA: 3110--3330--5210--5100--7610--3220--n73 music edition--n95--n95 8gb--2680 slide--3120 classic--c6--lumua 800
Link to comment
Share on other sites

ναι φιλε εχει συμβει σε μενα, ηξερα που εκανα λογαριασμο 200ευρω εκανα την παπια κανα 2 μηνες και λεω θα γκρινιαξω λιγο μπας και κοψουν κατι! τρωω μια ωραια φραγη μου ερχετε και ενα ειδοποιητηριο οτι θα κινηθουν νομικα αν δεν πληρωθει ο λογαριασμος! τωρα αμα κανεις φορητοτητα δε ξερω τι παιζει αλα να σου χαρησουν η να σου κοψουν απτο λογαριασμο ΔΕ ΠΑΙΖΕΙ!!!!!

 

γνωμη μου ειναι να μαθεις πως εγιναν οι χρεωσεις και να το διορθωσεις μη ξανα εχεις ιδια προβληματα γιατι δε θα βρεις κατι καλητερο απτο παλιο M της wind!

 

Τάσο, σπάω το κεφάλι μου να θυμηθώ αν έγινε καμία τέτοια χρήση και δεν μπορώ. Πάντως, σήμερα επικοινώνησα μέσω fb με την Wind, με πήραν αμέσως τηλέφωνο και μου υποσχέθηκαν μέχρι αύριο να έχω οριστική απάντηση... και όντως έχεις δίκιο, το MEDIUM που έχω αυτή την στιγμή είναι το κορυφαίο πρόγραμμα για έναν χρήστη και δεν θα το άλλαζα με τίποτα. Βέβαια, με τη Vodafone που επικοινώνησα (για την περίπτωση που δεν βρεθεί λύση με την Wind) μου πρότειναν το unlimited 60 που υπο προϋποθέσεις μπορεί να φτάσει τα 36 ευρώ (προ φόρου), δηλαδή γύρω στα 40 ευρώ και έναν μήνα δώρο το πάγιο. Και έχει και το πλεονέκτημα ότι σε ειδοποιεί στο 80% της χρήσης που έχεις κάνει σε μηνύματα, λεπτά ομιλίας και MB, κάτι που αν το είχα στην Wind δεν θα βρισκόμουν σε αυτή την θέση τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή το πρόβλημα σου είναι τα 5ΚΒ;

 

Διαφωνώ Βασίλειε, πρέπει να το κυνηγήσει για να διαπιστωθεί αν υπήρξε απάτη από τη μεριά της εταιρίας (ψεύτικη χρέωση; ) όχι για τη χρέωση αυτή καθαυτή.

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, χαίρετε ήθελα να σας αναφέρω τι μου συνέβη με το συμβόλαιό μου. Είχα κάνει αίτηση διακοπής πριν από ενάμιση μήνα και πλήρωσα το ποσό της απόσβεσης της επιδότησης 40 ευρώ. Αφού πέρασε ο μηνας και περίμενα να γίνει η διακοπή, δεν έγινε και τους πηρα τηλ. και μου λένε δε βλέπουμε κάποιο αίτημα διακοπής στο σύστημα περαστε από το κατάστημα. πάω στο κατάστημα και μου λέει ναι είχατε κάνει αίτηση αλλα σας πήραν από μια προσφορα και ακυρώσατε την αίτηση, πράγμα που δε συνέβη ποτε. Έκανα αίτηση φορητότητας στη vodafone και με πήραν από τη wind και τους είπα τι έγινε και μου λένε είναι συστημικό λάθος και καλα ....και πως μπορώ να το κάνω καρτοκινητό αμέσως . αλλα είπα όχι θέλω να πάω στη vodafone. πήγα σήμερα να ρωτήσω αν χρωστάω κάτι και μου λένε ναι χρωστάτε την επιδοτηση!!!!!!!!

τους λέω την πλήρωσα και έχω και τον πιστωτικό λογαριασμό που στείλανε με την απόσβεση επιδοτητης και μου λένε όχι θέλουμε την απόδειξη!!! έλεος ρε παιδιά φεύγω για εξωτερικό και με ταλαιπωρούν χωρίς λόγο. ήθελα να ρωτήσω αν δεν πληρώσω τα λεφτά που και καλα χρωστάω για την επιδότηση στο κινητό μπορούν να μου κόψουν το σταθερό που είναι στο όνομά μου η γραμμή ???

τώρα έμαθα... μακριά από τη wind γιατί όλο τέτοια κάνει....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, χαίρετε ήθελα να σας αναφέρω τι μου συνέβη με το συμβόλαιό μου. Είχα κάνει αίτηση διακοπής πριν από ενάμιση μήνα και πλήρωσα το ποσό της απόσβεσης της επιδότησης 40 ευρώ. Αφού πέρασε ο μηνας και περίμενα να γίνει η διακοπή, δεν έγινε και τους πηρα τηλ. και μου λένε δε βλέπουμε κάποιο αίτημα διακοπής στο σύστημα περαστε από το κατάστημα. πάω στο κατάστημα και μου λέει ναι είχατε κάνει αίτηση αλλα σας πήραν από μια προσφορα και ακυρώσατε την αίτηση, πράγμα που δε συνέβη ποτε. Έκανα αίτηση φορητότητας στη vodafone και με πήραν από τη wind και τους είπα τι έγινε και μου λένε είναι συστημικό λάθος και καλα ....και πως μπορώ να το κάνω καρτοκινητό αμέσως . αλλα είπα όχι θέλω να πάω στη vodafone. πήγα σήμερα να ρωτήσω αν χρωστάω κάτι και μου λένε ναι χρωστάτε την επιδοτηση!!!!!!!!

τους λέω την πλήρωσα και έχω και τον πιστωτικό λογαριασμό που στείλανε με την απόσβεση επιδοτητης και μου λένε όχι θέλουμε την απόδειξη!!! έλεος ρε παιδιά φεύγω για εξωτερικό και με ταλαιπωρούν χωρίς λόγο. ήθελα να ρωτήσω αν δεν πληρώσω τα λεφτά που και καλα χρωστάω για την επιδότηση στο κινητό μπορούν να μου κόψουν το σταθερό που είναι στο όνομά μου η γραμμή ???

τώρα έμαθα... μακριά από τη wind γιατί όλο τέτοια κάνει....

Αφού το πλήρωσες, κάπου (εκτός της απόδειξης) πρέπει να φαίνεται...δεν γίνονται τέτοια λάθη, είναι σοβαρό..πάρε και κάνε παράπονα στα κεντρικά τους.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ακουσα απο γνωστό σε κατάστημα Wind οτι απο Σεπτέμβριο θα κοπούν οι επιδοτήσεις.

Κουλο αλλά προβληματιζομαι γιατί άνοιξε η επιδότηση μου και δεν ξερω τι να κανω γιατί σκεφτομουν να παρω την επιδότηση για να παρω σε χαμηλότερη τιμή το Ideos X5.

Βασικά έχω κινητό γύρω στα 20€ τον μήνα και σταθερο στα 34€.

Η επιδότηση που εχω τωρα ειναι 49€.μετα απο τηλέφωνο στο τμήμα επιδοτήσεων μου το ανεβασαν στα 92€ αλλα με 18μηνη δέσμευση.

Επίσης, πολύ περίεργο.μου ζήτησαν να αποφασισω μέχρι τέλη Αυγούστου, γιατί λενε μετά άγνωστο το τι θα γίνει.και να φανταστειτε οτι το συμβόλαιο μου λήγει τον Νοέμβριο!

Τι προτείνετε?τι γίνεται αν παρω το κινητό με την επιδότηση και μετά αποφασισω να παω σε άλλη εταιρεία?

 

Sent from Nook Color on Cm7 Nightly 162 @1.200Mhz

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Τι προτείνετε?τι γίνεται αν παρω το κινητό με την επιδότηση και μετά αποφασισω να παω σε άλλη εταιρεία?

 

Sent from Nook Color on Cm7 Nightly 162 @1.200Mhz

 

Επιστρέφεις κάποιο ποσό ανάλογα το πότε θα αποφασίσεις να φύγεις (από όσο ξέρω και έχω διαβάσει και εδώ στο forum).

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ακουσα απο γνωστό σε κατάστημα Wind οτι απο Σεπτέμβριο θα κοπούν οι επιδοτήσεις.

Κουλο αλλά προβληματιζομαι γιατί άνοιξε η επιδότηση μου και δεν ξερω τι να κανω γιατί σκεφτομουν να παρω την επιδότηση για να παρω σε χαμηλότερη τιμή το Ideos X5.

Βασικά έχω κινητό γύρω στα 20€ τον μήνα και σταθερο στα 34€.

Η επιδότηση που εχω τωρα ειναι 49€.μετα απο τηλέφωνο στο τμήμα επιδοτήσεων μου το ανεβασαν στα 92€ αλλα με 18μηνη δέσμευση.

Επίσης, πολύ περίεργο.μου ζήτησαν να αποφασισω μέχρι τέλη Αυγούστου, γιατί λενε μετά άγνωστο το τι θα γίνει.και να φανταστειτε οτι το συμβόλαιο μου λήγει τον Νοέμβριο!

Τι προτείνετε?τι γίνεται αν παρω το κινητό με την επιδότηση και μετά αποφασισω να παω σε άλλη εταιρεία?

 

Sent from Nook Color on Cm7 Nightly 162 @1.200Mhz

 

92 ευρώ για 18 μήνες είναι λίγο και δεσμευτικό νομίζω... Βασικά περισσότερος ενδοιασμός για το 18 μηνο τις μέρες που διανύουμε και που δεν ξέρουμε τι θα μας ξημερώσει!

Τι να σου πω, γενικά από Σεπτέμβρη ίσως αλλάξουν πολλά πράγματα. Εδώ σε άλλο θρεντ είπαν διάφοροι ότι μάθανε από πωλητές ότι ενδέχεται να καταργηθούν τα καρτοκινητά από Σεπτέμβρη.......:dash: Τώρα αν είναι ράδιο αρβύλα σε δύο βδομάδες θα ξέρουμε...

Πάντως επιμένω ότι 18 μήνες είναι πολλοί όταν διαλύεται το σύμπαν γύρω μας μέρα με τη μέρα....

Edited by Scar
Link to comment
Share on other sites

Εμενα η wind μου εδωσε 299 επιδοτηση για 18μηνο συμβολαιο και λογαριασμους περιπου 75 ευρω.δεν περιμενα τετοια καλη προσφορα.και χωρις να κανω αιτηση φορητοτητας για αλλη εταιρεια.μου δινανε και το iphone 4 δωρεαν αλλα 24 μηνο.

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ.

Έφτασαν τα 75€ για 12μηνο. Λετε να μπορούν να ανεβουν και άλλο?

 

Unleashed from Nook Color on Cm7 Nightly 162 @1.200Mhz

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

τον ιουλιο μου ηρθε ενα χαρτι σπιτι που ελεγε οτι αν κανω μια ανανεωση το συμβολαιο μου θα επερνα ενα κινητο δωρεαν! οντως το εκανα κ πηρα ενα blade σημερα μου ηρθε ξανα χαρτι με αλα κινητα κ λεει παλι αν κανω ανανεωση περνω μια σισκευη δωρο! θα φαω ακυρο αν παω ξανα ε? :p
NOKIA: 3110--3330--5210--5100--7610--3220--n73 music edition--n95--n95 8gb--2680 slide--3120 classic--c6--lumua 800
Link to comment
Share on other sites

WIND ανανέωση συμβολαίου... από πότε ισχύει????

 

γεια σας,

Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής. Το συμβόλαιο μου τελειώνει προς το τέλος Σεπτεμβρίου.... ήμουν έτοιμος να φύγω αλλά μου έκαναν σχετικά μία καλή προσφορά ανά γραμμή. Δέχτηκα και πέρασα σήμερα την ανανέωση συμβολαίου. Τα θέματά μου είναι 2:

1) από πότε αρχίζουν να ισχύουν τα νέα πάγια με τις εκπτώσεις και τις παροχές που πήρα? και

2) Από τον προηγούμενο χρόνο έχω ακόμη ποσό ως επιδότηση παγίου.... τι γίνεται με αυτό το ποσό? μην αρχίσουν την έκπτωση παγίου από το ποσό της φετινής επιδότησης και "χαθεί" ότι υπόλοιπο υπάρχει από το περσινό! Αυτό φοβάμαι!

 

(και φέτος επιδότηση παγίου έβαλα)

Link to comment
Share on other sites

WIND ανανέωση συμβολαίου... από πότε ισχύει????

 

γεια σας,

Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής. Το συμβόλαιο μου τελειώνει προς το τέλος Σεπτεμβρίου.... ήμουν έτοιμος να φύγω αλλά μου έκαναν σχετικά μία καλή προσφορά ανά γραμμή. Δέχτηκα και πέρασα σήμερα την ανανέωση συμβολαίου. Τα θέματά μου είναι 2:

1) από πότε αρχίζουν να ισχύουν τα νέα πάγια με τις εκπτώσεις και τις παροχές που πήρα? και

2) Από τον προηγούμενο χρόνο έχω ακόμη ποσό ως επιδότηση παγίου.... τι γίνεται με αυτό το ποσό? μην αρχίσουν την έκπτωση παγίου από το ποσό της φετινής επιδότησης και "χαθεί" ότι υπόλοιπο υπάρχει από το περσινό! Αυτό φοβάμαι!

 

(και φέτος επιδότηση παγίου έβαλα)

 

Λογικά την έχασες... Δεν νομίζω ότι μπορείς να έχεις και τα 2. Ουσιαστικά η έκπτωση παγίου είναι σαν μία επιδότηση χωρισμένη σε κομμάτια και λόγω του ότι ειναι χωρισμένη σε κομμάτια μπορείς να την παρατήσεις ό,τι ώρα θες και να πας στην επιδότηση συσκευής...

Link to comment
Share on other sites

Μα αφού στο εξηγησε.

Η επιδότηση στη μορφή έκπτωσης παγίου πρέπει να ξεκινήσει απο τον 1ο μήνα ανανέωσης.αν δεν έγινε απο την αρχη, δεν μπορεις να ζητήσεις την έκπτωση παγίου αργότερα, αλλά μπορεις να ζητήσεις το ίδιο ποσό για έκπτωση στην αγορά συσκευής όποτε ναναι.

 

Unleashed from Nook Color on Cm7 Nightly 162 @1.200Mhz

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Τι γίνεται με τους κωδικούς πληρωμής; Εδώ και 2 μήνες δεν δουλεύουν ούτε στο easypay, ούτε στο web banking (τράπεζα κύπρου) και αναγκάζομαι να τρέχω στα καταστήματα.
Link to comment
Share on other sites

Τι γίνεται με τους κωδικούς πληρωμής; Εδώ και 2 μήνες δεν δουλεύουν ούτε στο easypay, ούτε στο web banking (τράπεζα κύπρου) και αναγκάζομαι να τρέχω στα καταστήματα.

απο e-banking της εθνικης πληρωνω κανονικα, χωρις προβληματα :)

Link to comment
Share on other sites

Τι μπορεί να ακούσεις από το πουθενά...

Πήγα χτες σε 1 κατάστημα να ενεργοποιήσω την επιδότηση που μου βγήκε ως έκπτωση παγίου.

Ενώ τα είχα συμφωνήσει όλα μια χαρά για μεγαλύτερο ποσό με το τμήμα προσφορών, μου λένε στο κατάστημα ότι βλέπουν μόνο την αρχική προσφορά που ήταν πιο μικρό ποσό.Παίρνω από το κατάστημα στο τηλέφωνο το τμήμα προσφορών και βγάλαμε άκρη μετά από κανένα 15λεπτο.

Και τι είχε γίνει?Είχε παγώσει η επιδότησή μου, γιατί άλλη εταιρεία κινητής είχε δηλώσει πριν λίγες ώρες ότι έχω κάνει αίτηση μεταφοράς στο δίκτυο τους!!! :blink::blink::blink:

Μα πάνε καλά?Με ρωτάει η κοπέλα αν είχε μιλήσει κάποιος μαζί μου από άλλη εταιρεία και κατά λάθος νόμιζαν ότι θέλω να φύγω από Wind.

Και όμως δεν έχω μιλήσει με καμιά άλλη εταιρεία από πέρυσι όταν ψαχνόμουν και τελικά ήρθα στην Wind.Τι αλητεία είναι αυτή!!! :mad::mad::mad:

Τελικά το φτιάξανε, αλλά φανταστείτε τι άλλες απάτες κάνουν.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω, δεν έχω ιδέα...

Και μου είπαν ότι στο σύστημα δεν μπορούν να δουν ποια είναι η εταιρεία να τους κράξω.

Αλλά είπαν ότι όταν θα με έπαιρναν τηλέφωνο να με ενημερώσουν για την μεταφορά θα καταλάβαιναν το λάθος τους.Ωραία τακτική.. :blink:

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Τι μπορεί να ακούσεις από το πουθενά...

Πήγα χτες σε 1 κατάστημα να ενεργοποιήσω την επιδότηση που μου βγήκε ως έκπτωση παγίου.

Ενώ τα είχα συμφωνήσει όλα μια χαρά για μεγαλύτερο ποσό με το τμήμα προσφορών, μου λένε στο κατάστημα ότι βλέπουν μόνο την αρχική προσφορά που ήταν πιο μικρό ποσό.Παίρνω από το κατάστημα στο τηλέφωνο το τμήμα προσφορών και βγάλαμε άκρη μετά από κανένα 15λεπτο.

Και τι είχε γίνει?Είχε παγώσει η επιδότησή μου, γιατί άλλη εταιρεία κινητής είχε δηλώσει πριν λίγες ώρες ότι έχω κάνει αίτηση μεταφοράς στο δίκτυο τους!!! :blink::blink::blink:

Μα πάνε καλά?Με ρωτάει η κοπέλα αν είχε μιλήσει κάποιος μαζί μου από άλλη εταιρεία και κατά λάθος νόμιζαν ότι θέλω να φύγω από Wind.

Και όμως δεν έχω μιλήσει με καμιά άλλη εταιρεία από πέρυσι όταν ψαχνόμουν και τελικά ήρθα στην Wind.Τι αλητεία είναι αυτή!!! :mad::mad::mad:

Τελικά το φτιάξανε, αλλά φανταστείτε τι άλλες απάτες κάνουν.

 

Μήπως είχες ζητήσει εσύ ακύρωση;;;

Για να σε πάρει το τμήμα προσφορών είναι πιθανό μετά από αίτημα ακύρωσης.

 

Δεν θα είχε ενημερωθεί π υπολογιστής για την ανάκληση ακύρωσης κτλ...

Link to comment
Share on other sites

Έχω σταθερό και ίντερνετ της Wind στην παρόν οικία μου.

Σκέφτομαι να μετακομίσω σύντομα, αλλά στην νέα οικία θέλω να μεταφέρω μόνο το ίντερνετ.Γίνεται?

Θα ήθελα να μου πείτε, τι γίνεται αν στην οικία που πάω βρω ήδη γραμμή και τι γίνεται στην περίπτωση που δεν έχει γραμμή?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...