Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το ότι μπορεί στα τόσα εκατομμύρια συνδρομητών να προκύψει λάθος απ'το billing system λόγω δυσλειτουργίας του, δε σημαίνει ότι γίνεται επίτηδες, ούτε ότι τα συστήματά τους είναι γενικά για τα μπάζα. Για το λόγο αυτό άλλωστε, υποτίθεται πως ο συνδρομητής κοιτάει την ανάλυση του λογαριασμού, ώστε αν διαπιστώσει λάθος να κάνει αίτημα αμφισβήτησης και να του πιστωθεί το ποσό.

 

πως γινεται ομως το 90% των λαθων να ειναι εις βαρος του καταναλωτη και υπερ της εταιριας;

Link to comment
Share on other sites

πως γινεται ομως το 90% των λαθων να ειναι εις βαρος του καταναλωτη και υπερ της εταιριας;

Πες τα Χρυσόστομε. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

πως γινεται ομως το 90% των λαθων να ειναι εις βαρος του καταναλωτη και υπερ της εταιριας;

 

Σύμπτωση ρε αδερφέ, καθαρή σύμπτωση.

:D

Link to comment
Share on other sites

Α τώρα που το θίξαμε στο ένα ζευγάρι σταθερού-κινητού ξανάρχισαν να ξεχνάν τους τελευταίους 2-3 λογαριασμούς να μου δίνουν τα 10,34€ έκπτωση.. Το ίδιο είχαν κάνει και στην αρχή του ζευγαρώματος... :Ρ

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

..και κατι αλλο: Το 'billing system' ειναι γραμμενο με κωδικα Basic; Στο 2011 ειμαστε.. Αυτος που εκανε το σχεδιαστικο λαθος στο 4αρι απολυθηκε, στο Ελλαδισταν οποιος χρεωνει αδίκως το συνδρομητη γινεται διευθυντης..
Link to comment
Share on other sites

Α τώρα που το θίξαμε στο ένα ζευγάρι σταθερού-κινητού ξανάρχισαν να ξεχνάν τους τελευταίους 2-3 λογαριασμούς να μου δίνουν τα 10,34€ έκπτωση.. Το ίδιο είχαν κάνει και στην αρχή του ζευγαρώματος... :Ρ

 

Οποτε κύριε Παναγιώτη ξανά τηλέφωνα στην εταιρεία για να βρείς άκρη (αν την βρείς και όποτε την βρείς) κατά τ'άλλα το δημόσιο είναι αυτό που δεν δουλεύει καλά.......

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

πως γινεται ομως το 90% των λαθων να ειναι εις βαρος του καταναλωτη και υπερ της εταιριας;

 

Προσωπικά, από συστημικό λάθος(δεν αναφέρω σε ποια απ'τις 3 εταιρίες) πιστώθηκα 70 ευρώ. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Οποτε κύριε Παναγιώτη ξανά τηλέφωνα στην εταιρεία για να βρείς άκρη (αν την βρείς και όποτε την βρείς) κατά τ'άλλα το δημόσιο είναι αυτό που δεν δουλεύει καλά.......

Εννοείται. Το καλό της Wind είναι οτι την πρώτη φορά το πίστωσαν real time κατά τη διάρκεια της τηλεφωνικής κλήσης σε αντίθεση με το κόκκινο και πράσσινο δημόσιο που θα στο έκανε του ...χρόνου ;)

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Α,μου θυμησατε κι αλλο!κατα τη μεταβαση-Tellas (2μηνιαιος λογαριασμος) σε Wind (μηνιαιος) ξεχασαν να με χρεωσουν 1 μηνα,περισυ το δεκεμβριο νομιζω (δωρο αη βασιλη χαχα)
Link to comment
Share on other sites

Α,μου θυμησατε κι αλλο!κατα τη μεταβαση-Tellas (2μηνιαιος λογαριασμος) σε Wind (μηνιαιος) ξεχασαν να με χρεωσουν 1 μηνα,περισυ το δεκεμβριο νομιζω (δωρο αη βασιλη χαχα)

 

Να και τα λάθη των εταιριών, που λέγαμε.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα..σημερα βγηκα μια βολτα στην "γυρα" να δω τι παιζει με προγραμματα, επιδοτησεις γιατι ενδιαφερομαι για μια ακριβη συσκευη και θελω να την παρω οσο το δυνατον πιο φτηνα εννοειται..ειμαι στην κοσμοτε συγκεκριμενα με συμβολαιο (στο 120) και θα παω πολυ πιθανον στην wind στο extra small..επειδη εταιρεια κινητης πρωτη φορα θα αλλαξω θελω λιγο την γνωμη σας..θα δω μεγαλες διαφορες?και ως προς τι?ρωταω γιατι την wind δεν την ξερω καθολου σαν εταιρεια..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα..σημερα βγηκα μια βολτα στην "γυρα" να δω τι παιζει με προγραμματα, επιδοτησεις γιατι ενδιαφερομαι για μια ακριβη συσκευη και θελω να την παρω οσο το δυνατον πιο φτηνα εννοειται..ειμαι στην κοσμοτε συγκεκριμενα με συμβολαιο (στο 120) και θα παω πολυ πιθανον στην wind στο extra small..επειδη εταιρεια κινητης πρωτη φορα θα αλλαξω θελω λιγο την γνωμη σας..θα δω μεγαλες διαφορες?και ως προς τι?ρωταω γιατι την wind δεν την ξερω καθολου σαν εταιρεια..
ή

Εγώ δεν κατάλαβα πώς συνδυάζεις φτηνή συσκευή με αλλαγή εταιρείας..

Είναι 2 τελείως διαφορετικά πράγματα.

Την φτηνή συσκευή θα τη βρεις σε μαγαζιά και όχι σε κάποια κινητής.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

ή

Εγώ δεν κατάλαβα πώς συνδυάζεις φτηνή συσκευή με αλλαγή εταιρείας..

Είναι 2 τελείως διαφορετικά πράγματα.

Την φτηνή συσκευή θα τη βρεις σε μαγαζιά και όχι σε κάποια κινητής.

 

Οπως γραφω και πιο πανω σκεφτομαι να παω απο κοσμοτε ,απο το 120 στο extra small της wind.Αντιστοιχα θα εκαμνα και αλλαγη προγραμματος και στην κοσμοτε στο 25 απεριοριστα που ειναι τα ιδια προγραμματα με το extra small της wind αν δεν κανω λαθος,καθαρα και μονο επειδη θελω να καλυψω τις τρεχουσες αναγκες μου με τα συγκεκριμενα προγραμματα..λογω φορητοτητας και καποιας προσφορας λοιπον πηγαινοντας στην wind θα εχω ενα οφελος αρκετα σημαντικο.Και ρωταω..επειδη δεν ξερω τι θα συναντησω μιας και ολα τα χρονια ημουν στην κοσμοτε..Η WIND ΤΙ "λεει"..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα..σημερα βγηκα μια βολτα στην "γυρα" να δω τι παιζει με προγραμματα, επιδοτησεις γιατι ενδιαφερομαι για μια ακριβη συσκευη και θελω να την παρω οσο το δυνατον πιο φτηνα εννοειται..ειμαι στην κοσμοτε συγκεκριμενα με συμβολαιο (στο 120) και θα παω πολυ πιθανον στην wind στο extra small..επειδη εταιρεια κινητης πρωτη φορα θα αλλαξω θελω λιγο την γνωμη σας..θα δω μεγαλες διαφορες?και ως προς τι?ρωταω γιατι την wind δεν την ξερω καθολου σαν εταιρεια..

 

Φυσικά θα δείς μεγάλες διαφορές

Ας πούμε όλες τις μικρές κλήσεις σου που στην Cosmote τις πληρώνεις 45 δευτερόλεπτα , στην WIND θα τις πληρώνεις 60 δευτερόλεπτα ή 33,33 % ακριβώτερα.

Από κει και πέρα , αν δεν μας πεις που μένεις δεν μπορούμε να σου πούμε τίποτα για την κάλυψη.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά θα δείς μεγάλες διαφορές

Ας πούμε όλες τις μικρές κλήσεις σου που στην Cosmote τις πληρώνεις 45 δευτερόλεπτα , στην WIND θα τις πληρώνεις 60 δευτερόλεπτα ή 33,33 % ακριβώτερα.

Από κει και πέρα , αν δεν μας πεις που μένεις δεν μπορούμε να σου πούμε τίποτα για την κάλυψη.

 

Σωστο αυτο που λες .το εχω δει το συγκεκριμενο το θεμα που βγηκε πριν λιγες μερες στο φορουμ.Αν και πιστευω θα ακολουθησουν και οι αλλες 2 εταιρειες στα 60 δευτ σε λιγο καιρο..Μενω θεσσαλονικη και οι περιοχες που κινουμε εκτος απο αυτην ειναι φλωρινα και χαλκιδικη

 

Και μην ξεχνάς το γεγονός ότι οι περισσότεροι συνδρομητές έχουν Cosmote.

 

χμ..δεν ειναι ευκολη η αποφαση πιστεψε με..10 χρονια ειμαι στην κοσμοτε..αλλα απο την αλλη δεν ειναι δυνατον στα ιδια προγραμματα στην μεν κοσμοτε να μου βγαινει η συσκευη 440 και στην wind 330!!(350 κανονικα στην wind,λογω και καποιας προσωπικης σχεσης με τον υπευθυνο του καταστηματος στα 330)δεν αξιζει?

Edited by Petros the Great
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων. Χρησιμοποίησε την Πολλαπλή Παράθεση!
Link to comment
Share on other sites

χμ..δεν ειναι ευκολη η αποφαση πιστεψε με..10 χρονια ειμαι στην κοσμοτε..αλλα απο την αλλη δεν ειναι δυνατον στα ιδια προγραμματα στην μεν κοσμοτε να μου βγαινει η συσκευη 440 και στην wind 330!!(350 κανονικα στην wind,λογω και καποιας προσωπικης σχεσης με τον υπευθυνο του καταστηματος στα 330)δεν αξιζει?

Αν σου βγαίνει η ίδια συσκευή με τέτοια διαφορά, τότε είναι πολύ μεγάλη διαφορά για να μην την προτιμήσεις.

Εγώ πήγα Wind μόνο και μόνο για τις καλύτερες τιμές σε συνδυασμό κινητό+σταθερό/ίντερνετ.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

παιδιά για σας να ρωτήσω ενδιαφέρομαι για το win xs και βλέπω ότι είναι 25 euro αυτό είναι τελική τιμή που θα έρχεται στον λογαριασμό?

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

παιδιά για σας να ρωτήσω ενδιαφέρομαι για το win xs και βλέπω ότι είναι 25 euro αυτό είναι τελική τιμή που θα έρχεται στον λογαριασμό?

 

25 ευρώ + 12% τέλος κινητής τηλεφωνίας = 28 ευρώ

Στον πρώτο λογαριασμό μπορεί να υπολογιστούν περισσότερες μέρες από 30 και να δώσεις κάτι παραπάνω

Από τον δεύτερο λογαριασμό θα σου έρχεται 28 φτάνει να μην χρησιμοποιήσης περισσότερα από τα προπληρωμένα .

Link to comment
Share on other sites

25 ευρώ + 12% τέλος κινητής τηλεφωνίας = 28 ευρώ

Στον πρώτο λογαριασμό μπορεί να υπολογιστούν περισσότερες μέρες από 30 και να δώσεις κάτι παραπάνω

Από τον δεύτερο λογαριασμό θα σου έρχεται 28 φτάνει να μην χρησιμοποιήσης περισσότερα από τα προπληρωμένα .

 

Έτσι παίρνει και επιδότηση συσκευής!

 

Αλλιώς το πάγιο γινεται 20 ευρώ σύν φόρο κινητής όπως μας κάλυψες απόλυτα...

 

http://www.wind.com.gr/Left-Menu/Mobile/For-Individual/Tariff-Plans/Discount-instead-of-Subsidy-1.aspx

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

 

έχω επιδότηση και την έχω κάνει wall it/ wallet δεν μπορώ να καταλάβω πως το λένε

για 2 μήνες όμως αυτή η περίοδος τελειώνει αρχές φεβρουαρίου μπορώ να την ξαναεπεκτείνω;

 

Επίσης καμία πληροφορία για το πότε θα έρθουν νέες συσκευές στα καταστήματα wind

ενδιαφέρομαι για Motorola Millestone 2 και HTC Desire Z, ευχαριστώ!

 

Επίσης, μπορώ να πάρω την αναβάθμιση από κανένα άλλο κατάστημα τύπου MediaMark, multirama κτλ και όχι από κατάστημα wind (χλωμό νομίζω)...

 

 

Ευχαριστώ!

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

 

έχω επιδότηση και την έχω κάνει wall it/ wallet δεν μπορώ να καταλάβω πως το λένε

για 2 μήνες όμως αυτή η περίοδος τελειώνει αρχές φεβρουαρίου μπορώ να την ξαναεπεκτείνω;

 

wallet λέγεται (πορτοφόλι).

αν καταλαβα καλα τι εννοεις μαλλον εννοεις την πρωτη περιοδο των 2 μηνων κατα την οποια εχεις περιθωριο αν δηλωσεις πως θες να εκμεταλευτεις την επιδοτηση σου: ειτε σαν εκπτωση στο παγιο ειτε για αγορα συσκευης/bluetooth κτλ.

 

εαν παρελθει αυτη η περιοδος χωρις να εχεις επιλεξει τοτε αυτοματα μπαινει σαν εκπτωση στο παγιο σου.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...