Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και εγώ εκανα ανανεωση δεκα ευρω μεσω paypal πηρα: 300' προς ολους και 120' προς wind kai Q και το bonus €2. :D:cool:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, όλα καλά με τη WIND και το πάμφθηνο F2G αλλά σε θέμα εξυπηρέτησης πελατών έχω την εντύπωση ότι η cosmote είναι πιο μπροστά. Πήρα τηλέφωνο στο 13838 (τμήμα εξυπηρέτησης πελατών) και εκτός του ότι η χρέωση είναι ο,19€ η κλίση, έχει πιο σύγχρονο σύστημα επικοινωνίας με φωνητικές εντολές. Μπορείς π.χ. να πεις με δικά σου λόγια αυτό που θέλεις και να σε καταλάβει. Και το πιο ωραίο, πήρα τηλέφωνο για να ενεργοποιήσω το internet σε ένα νούμερο cosmoκάρτα που έχω και αφού ενεργοποιήθηκε κανονικά, είπα να δοκιμάσω και το internet της. Έχω το Samsung galaxy tab 3 8.0 3G και μπορώ να πω πως είναι πιο γρήγορη από τη WIND. Και το πιο ωραίο, αφού ενεργοποιήθηκαν τα δεδομένα και άνοιξα τον browser, μου ήρθε αμέσως μήνυμα, πριν καλά καλά προλάβω ν’ ανοίξω σελίδα, ότι μπήκα στο internet και ότι θα χρεωθώ 1€ για 20MB και πως η πρώτη φορά είναι δωρεάν.
Link to comment
Share on other sites

Και γιατι τα γράφεις εδω και οχι στην κοσμοτε?

 

Δεν το έγραψα στην κοσμοτέ γιατί εδώ ανήκω. Απλώς έκανα μία επισήμανση και θα το γράψω και σαν πρόταση στη WIND για να βελτιωθεί περισσότερο. Ειδικά το μήνυμα για τη χρέωση του 1€ θα πρέπει να έρχεται πριν, κάτι ανάλογο με της κοσμοτέ. Τη Wind και το F2G δεν το αλλάζω, ειδικά όσο υπάρχει ακόμη η προσφορά των 300'. Την κσμοκάρτα την έχω σαν δεύτερη επιλογή γιατί, όπως έχω γράψει πάλι, πηγαίνω κάποιες φορές σε κάποια χωριά που μόνο η κοσμοτέ έχει σήμα.

Link to comment
Share on other sites

Σε μερικές μέρες λήγει η κάρτα στο κινητό της μητέρα μου. Αν κάνω την ανανέωση πριν τις 5/5 το υπόλοιπο θα έχει διάρκεια για 12 μήνες ενώ αν κάνω την ανανέωση μετά τις 5/5 θα έχει για 6 μήνες;

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Έτσι φαίνεται οτι θα γίνει. Ανάλογη κίνηση της vodafone βέβαια,είχε αποτέλεσμα να μειωθεί επι τόπου ο χρόνος ισχύος απ'οτι είχε αναφερθεί εδώ. Με βάση την ανακοίνωση της wind,έχω την εντύπωση ότι η 6μηνη διάρκεια αναφέρεται στις ανανεώσεις που θα γίνουν από τις 5/5 και μετά και όχι στην μείωση του χρόνου ισχύος για τα υπόλοιπα κινητά. Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Όταν μιλάω και με παίρνουν τηλέφωνο ταυτόχρονα δείχνει στον καλούντα πως το έχω κλειστό.

 

Ρώτησα σε ένα κατάστημα της wind και έστειλα ΝΑΙ σε έναν αριθμό για ενεργοποίηση δεύτερης γραμμής. Μου ήρθε SMS επιβεβαίωσης ενεργοποιησης της υπηρεσίας αλλά στη πράξη δεν άλλαξε τίποτα. Κανείς με το ίδιο πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Όταν μιλάω και με παίρνουν τηλέφωνο ταυτόχρονα δείχνει στον καλούντα πως το έχω κλειστό.

 

Ρώτησα σε ένα κατάστημα της wind και έστειλα ΝΑΙ σε έναν αριθμό για ενεργοποίηση δεύτερης γραμμής. Μου ήρθε SMS επιβεβαίωσης ενεργοποιησης της υπηρεσίας αλλά στη πράξη δεν άλλαξε τίποτα. Κανείς με το ίδιο πρόβλημα;

 

μονο το μηνυμα NAI στο 1265 σου είπαν να στείλεις? Πρέπει να προηγηθεί ακύρωση όλων των προωθήσεων και μετά να σταλεί το μήνυμα.Για την ακρίβεια αυτό ειναι ειδοποίηση κλήσεων όταν είσαι εκτός δικτύου. Σου έρχεται sms. Για την περίπτωση όμως που περιγράφεις μάλλον αρκεί μόνο η ενεργοποίηση της αναμονής κλήσης στην συσκευή σου.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Ο φίλος έχει δίκιο. Αν δεν έχεις ενεργοποιημένη την αναμονή κλήσης, όποιος σε καλεί ακούει ότι είσαι κατειλημμένος σε ηχητική αναγγελία, αλλά εσύ δεν το μαθαίνεις ποτέ :wacko:

Μόνο άν έχεις ενεργοποιημένη την αναμονή, βλέπεις φυσικά ποιος σε παίρνει.

Καλό θα ταν να έχει τη δυνατότητα να παίρνεις sms στην 1η περίπτωση.

Edited by elephant
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και γιατι τα γράφεις εδω και οχι στην κοσμοτε?

 

Γιατί, σε ενοχλεί να γράφουν συνδρομητές wind ότι η κοσμοτέ έχει πολύ καλύτερο σήμα στο mobile internet; Ο καθένας είναι ελεύθερος να ασκεί την κριτική του σε όποια εταιρία θέλει αν την χρησιμοποιεί και αντιμετωπίζει το οποιοδήποτε θέμα. Και καλώς ή κακώς είναι ευρέως γνωστό ότι το internet της wind σε πολλά μέρη της χώρας είναι πιο αργό κι από τη χελώνα. Ας το ακούσουν οι υπεύθυνοι να διορθώσουν το δίκτυό τους. Αυτό έλειπε να μην το λέμε κιόλας!

Link to comment
Share on other sites

Για ενεργοποιηση της αναμονης πατα *43#

Να κάνω και εγώ μια ερώτηση: Η αναμονή κλήσεων είναι δωρεάν ως υπηρεσία;

 

(η απορία είναι ίσως χαζή, απλά ποτέ δε μου είχε χρειαστεί ως τώρα, και δεν το έχω ψάξει καθόλου).

 

Επίσης, ισχύει και για το F2G που έχω το *43#, ή για εμάς είναι άλλος ο κωδικός;

Link to comment
Share on other sites

Γιατί, σε ενοχλεί να γράφουν συνδρομητές wind ότι η κοσμοτέ έχει πολύ καλύτερο σήμα στο mobile internet; Ο καθένας είναι ελεύθερος να ασκεί την κριτική του σε όποια εταιρία θέλει αν την χρησιμοποιεί και αντιμετωπίζει το οποιοδήποτε θέμα. Και καλώς ή κακώς είναι ευρέως γνωστό ότι το internet της wind σε πολλά μέρη της χώρας είναι πιο αργό κι από τη χελώνα. Ας το ακούσουν οι υπεύθυνοι να διορθώσουν το δίκτυό τους. Αυτό έλειπε να μην το λέμε κιόλας!

 

Kαλά ντε!!!Μην παραξηγιέσαι!!! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Kαλά ντε!!!Μην παραξηγιέσαι!!! :rolleyes:

Όχι βρε παιδιά, προς θεού, δεν ήθελα να δημιουργήσω θέμα με αυτό. Απλώς μου έκανε εντύπωση, τόσο ο τρόπος με τον οποίο λειτουργεί το σύστημα τους στην εξυπηρέτηση πελατών με τις φωνητικές εντολές και με τη λιγότερη χρέωση (0,19€) όσο και ο τρόπος ειδοποίησης με το μήνυμα για τη χρέωση του 1€ για την ημερήσια χρήση του internet. Ειδικά η δεύτερη περίπτωση πιστεύω ότι είναι σημαντική. Δεν το βλέπω σωστό να ενημερώνεσαι την επόμενη ημέρα με μήνυμα, αλλά την ίδια. Μάλιστα, επειδή ήμουν αρκετή ώρα στο internet, μου ήρθε και δεύτερο μήνυμα ότι τα 20MB πλησιάζουν να καλυφτούν και ότι θα χρεωθώ εάν συνεχίσω και άλλο 1€. Από την άλλη όμως η WIND, κατά τη γνώμη μου, είναι πολύ πιο μπροστά με την εφαρμογή που έχει για να μπορείς να βλέπεις ή να ανανεώνεις το χρόνο ομιλίας και σίγουρα συμφέρει περισσότερο κυρίως οικονομικά.

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω και εγώ μια ερώτηση: Η αναμονή κλήσεων είναι δωρεάν ως υπηρεσία;
Ναι

Επίσης, ισχύει και για το F2G που έχω το *43#, ή για εμάς είναι άλλος ο κωδικός;
Ναι *43#
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα άλλαξε, αν θυμάμαι καλά, η διάρκεια που ισχύει ο χρόνος ομιλίας από 12 μήνες σε 6. Μπήκα στο myF2G για να δω μέχρι πότε ισχύει ο δικός μου που έχω ανανεώσει πριν τις 5 Μαΐου και δεν άλλαξε, έχει διάρκεια 1 χρόνο από τη τελευταία ανανέωση.
Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα άλλαξε, αν θυμάμαι καλά, η διάρκεια που ισχύει ο χρόνος ομιλίας από 12 μήνες σε 6. Μπήκα στο myF2G για να δω μέχρι πότε ισχύει ο δικός μου που έχω ανανεώσει πριν τις 5 Μαΐου και δεν άλλαξε, έχει διάρκεια 1 χρόνο από τη τελευταία ανανέωση.

 

το θεμα ειναι απο εδω και περα αν βαλουμε καρτα μην μας το παει 6 μηνες πισω..... :mad:

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι απο εδω και περα αν βαλουμε καρτα μην μας το παει 6 μηνες πισω..... :mad:

 

Μπορεί να έχεις και δίκιο, δεν το είχα σκεφτεί αυτό...:X

Link to comment
Share on other sites

Μονο απαράδεκτο ?Αλλάζεις rom στο κινητό ας πούμε σου τρώνε 1 ευρω.Πατάς καταλαθος να ανοίξει το mobile data για ενα δευτερόλεπτο πάλι σου κλέβουν 1 ευρώ.Μονο και μονο ,επειδή είναι τέτοιοι κλέφτες σκεφτούμε να φύγω απο αυτούς!!!Τρίτη φορά που με κλέβουν.
GT-N7100 16GB titanium gray "Dr.Ketan V14 & Agni kernel"
Link to comment
Share on other sites

οντως αυτο με το 1 ευρω ειναι παρα παρα παρα παρα πολυ ενοχλητικο.....

:mad:

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μονο απαράδεκτο ?Αλλάζεις rom στο κινητό ας πούμε σου τρώνε 1 ευρω.Πατάς καταλαθος να ανοίξει το mobile data για ενα δευτερόλεπτο πάλι σου κλέβουν 1 ευρώ.Μονο και μονο ,επειδή είναι τέτοιοι κλέφτες σκεφτούμε να φύγω απο αυτούς!!!Τρίτη φορά που με κλέβουν.

 

Αν βρείς εταιρεία που ανοίγεις τα data και δεν σε χρεώνει 1 ευρώ.... έρχομαι και εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Μονο απαράδεκτο ?Αλλάζεις rom στο κινητό ας πούμε σου τρώνε 1 ευρω.Πατάς καταλαθος να ανοίξει το mobile data για ενα δευτερόλεπτο πάλι σου κλέβουν 1 ευρώ.Μονο και μονο ,επειδή είναι τέτοιοι κλέφτες σκεφτούμε να φύγω απο αυτούς!!!Τρίτη φορά που με κλέβουν.

Το να μπεις, έστω και κατά λάθος, στο internet χρησιμοποιώντας τα δεδομένα του κινητού και να σε χρεώσουν 1€ ας πούμε ότι το καταλαβαίνω. Αυτό που δεν μπορώ όμως να δεχτώ, είναι το να χρεώνεσαι με 1€ ενώ δεν έχεις ανοίξει τα δεδομένα καθόλου. Και δεν θέλω να μπω στη διαδικασία ότι το κάνουν επίτηδες για να μαζεύουν έτσι ευρώ. Θέλω να πιστεύω ότι αυτό γίνεται από κάποιο λάθος στο σύστημα τους. Όμως εάν το μήνυμα ερχόταν άμεσα με το που άνοιξες τα δεδομένα, θα μπορούσες να το ελέγξεις καλύτερα και να επικοινωνήσεις άμεσα με το cc από το σου έρχεται ξαφνικά την επόμενη ημέρα. Πρέπει, κατά τη γνώμη μου, να γίνονται μαζικές αναφορές σχετικά με αυτό. Εγώ τους έγραψα είδη, τόσο στο F/B, όσο και στην φόρμα επικοινωνίας στο site της WIND.

Link to comment
Share on other sites

Το να μπεις, έστω και κατά λάθος, στο internet χρησιμοποιώντας τα δεδομένα του κινητού και να σε χρεώσουν 1€ ας πούμε ότι το καταλαβαίνω. Αυτό που δεν μπορώ όμως να δεχτώ, είναι το να χρεώνεσαι με 1€ ενώ δεν έχεις ανοίξει τα δεδομένα καθόλου. Και δεν θέλω να μπω στη διαδικασία ότι το κάνουν επίτηδες για να μαζεύουν έτσι ευρώ. Θέλω να πιστεύω ότι αυτό γίνεται από κάποιο λάθος στο σύστημα τους. Όμως εάν το μήνυμα ερχόταν άμεσα με το που άνοιξες τα δεδομένα, θα μπορούσες να το ελέγξεις καλύτερα και να επικοινωνήσεις άμεσα με το cc από το σου έρχεται ξαφνικά την επόμενη ημέρα. Πρέπει, κατά τη γνώμη μου, να γίνονται μαζικές αναφορές σχετικά με αυτό. Εγώ τους έγραψα είδη, τόσο στο F/B, όσο και στην φόρμα επικοινωνίας στο site της WIND.

 

Αυτό είναι το πρόβλημα ,οτι σε ειδοποιούν την επόμενη μέρα ότι χρεώθηκες 1€ .Ετσι εστω και καταλάθος δεν μπορεις να το εκμεταλευτεις παρόλο που το έχεις πληρώσει.

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω ,ότι και οι άλλοι σε χρεώνουν!Αυτό μπορεί να το καταργήσουν όμως και άμα θες mobile data να αγοράζεις πακέτα.Είναι τόσο απλό !Αλλά επειδή είναι κλέφτες και δεν τους συμφέρει.Σε άλλες χώρες δεν υπάρχει τέτοια χρέωση ούτε καν ΦΠΑ κινητής τηλεφωνίας και ******** όταν κάνεις ανανέωση.Βάζεις 10 πχ παίρνεις τόσα.Και έτσι πρέπει κάτι να αλλάξει άμεσα.
GT-N7100 16GB titanium gray "Dr.Ketan V14 & Agni kernel"
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...