Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επρεπε για τη δουλεια να παρω κατι ανταλλακτικα και πηγα προς Βενιζελου και ειδα το καταστημα της Wind Που ειναι διπλα απο το καινουριο Πλαισιο και ειπα να δοκιμασω και εκει.ΛΟιπον με εξυπηρετησαν αμεσα και ειχα τελειωσει σε 2 λεπτα.Μαλιστα με ενημερωσαν οτι το συμβολαιο μου εχει ληξει οποτε δεν θα πληρωσω καποια διαφορα!

Αν και δεν με βολευει εκει που ειναι απο εδω και περα εξωφληση λογαριασμου σταθερου και 2 καρτοκινητα φορτιση μονο απο εκει.Αν καποιοι δεν θελουν να δουλεψουν προβλημα τους.Εγω θα στηριξω αυτους που ειναι σωστοι επαγγελματιες!

Link to comment
Share on other sites

Στο κατάστημα της Αλεξάνδρας έκανα αίτηση για νέο αριθμό σταθερού & ακύρωση του παλιού...Περνάει μια εβδομάδα και τον παλιό δεν μου το έχουν ακυρώσει. Τους παίρνω τηλέφωνο έξαλλη, αλλά αμέσως αναγνώρισαν το λάθος τους και είπαν ότι δεν θα με χρεώσουν για το συγκεκριμένο διαστημα...Λάθος Οκ, δεν το συζητώ αλλά σε σχέση με το τι είχα τραβήξει παλίοτερα με vivodi είναι πταίσμα...
Link to comment
Share on other sites

παιδια να σας ρωτησω...

 

αν κανω ανανεωση και παρω τα 300 λεπτα δωρο προς ολους....

ενεργοποιησω και το πακετο 600 προς wind... me 5 euro...

 

αν κανω κληση προς wind θα καταναλωνει απο τα 600 η απο τα 300?

+bobb -=azor=-
Link to comment
Share on other sites

παιδια να σας ρωτησω...

 

αν κανω ανανεωση και παρω τα 300 λεπτα δωρο προς ολους....

ενεργοποιησω και το πακετο 600 προς wind... me 5 euro...

 

αν κανω κληση προς wind θα καταναλωνει απο τα 600 η απο τα 300?

Από τα 600 θα καταναλώνει .

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και εγώ κάτι,αν και μπορεί να έχει απαντηθεί. Στο F2G για να βάλουμε πακέτα γίνεται μόνο online ή υπάρχει κάποιος αριθμός που μπορούμε να πέρνουμε για να τα βάζουμε??
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και εγώ κάτι,αν και μπορεί να έχει απαντηθεί. Στο F2G για να βάλουμε πακέτα γίνεται μόνο online ή υπάρχει κάποιος αριθμός που μπορούμε να πέρνουμε για να τα βάζουμε??

 

μπορείς να παρεις το 1265 και να εργοποιησεις πακετα εκτος κι αν καποιο πακετο ειναι μονο σε online προσφορα

Link to comment
Share on other sites

ληγει σε περιπου ενα μηνα.γι αυτο ηθελα να κανω απο τωρα την αιτηση.γιατι ξερω οτι διαρκει 30 μερες η αιτηση διακοπης.

εχω παρει εκπτωση στο παγιο..ενταξει ποσο δηλαδη να με χρεωσουν για ενα μηνα....τα εχω παρει πολυ ασχημα με τη συμπεριφορα τους..προτιμω να δωσω 10 ευρω παραπανω και να φυγω ενα μηνα νωριτερα.

το συνολικο ποσο εκπτωσης σε λογαριασμο για ενα χρονο ειναι 65 ευρω......ποσο περιπου θα μου βγει αν κανω τωρα αιτηση φορητοτητας?

Και εγώ έχω κάνει διακοπή συμβολαίου σε f2g και είχα σαν συμβόλαιο έκπτωση παγίου. Πήγα για τη διακοπή 1 μήνα πριν επειδή η διαδικασία θέλει 1 περίπου μήνα και όταν έγινε η μετατροπή και μετά μου ήρθε ο τελευταίος λογαριασμός μόνο με τα τηλέφωνα που είχα κάνει χωρίς πάγιο. Οσο για τις δικαιολογίες- προφάσεις που σου έλεγαν για να σε αποτρέψουν για καρτοκινητό έπρεπε να επιμένεις χρησιμοποιώντας μάλιστα σαν απειλή ότι θα έκανες καταγγελία στη wind ότι δεν σε εξυπηρετούν. Επιεικός απαράδεκτοι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

είχα κάνει φορητότητα από Q σε F2G και εχθές ενεργοποιήθηκα. Έβαλα και 10 ευρώ στο κατάστημα (αν και κλασσικά μου λέγανε να βάλω 11 για να πάρω σίγουρα τα 300 λεπτά, καθώς και να ανανεώνω μόνο από κατάστημα αλλιώς δεν είναι σίγουρο ότι θα πάρω τα 300'), και πήρα τα 300 λεπτά προς όλους.

 

1) Το υπόλοιπό μου είναι 9,93€, οπότε να υποθέσω πως μέσα αρχικά είχε 1 ευρώ?

 

2) Δοκίμασα να γραφτώ στο my f2g για να πάρω τα δωρεάν λεπτά προς Wind/Q, αλλά μόλις πήγα να το κάνω και έβαλα τον κωδικό επιβεβαίωσης που μου ήρθε με SMS, μου ανέφερε ότι μεταφέρομαι από το myq στο my f2g και έτσι δεν πήρα τίποτα, προφανώς γιατί τα είχα πάρει όταν είχα Q.... ?

 

3) Μου έστειλαν SMS το οποίο με ενημέρωνε ότι έχω 50 δωρεάν SMS προς όλους, αλλά όχι και δωρεάν λεπτά προς Wind/Q είτε δωρεάν 350MB για 2 μήνες. Δεν υπάρχει κάποια άλλη προσφορά για νέες ενεργοποιήσεις?

 

Ευχαριστώ

Edited by DxL
Link to comment
Share on other sites

Επίσης σε αντίθεση με την Q, το F2G είχε ενεργοποιημένη την υπηρεσία του τηλεφωνητή by default. Το διαπίστωσα όταν μου ήρθε SMS ότι έχω νέο φωνητικό μήνυμα.

 

Δοκίμασα να απενεργοποιήσω όλες τις προωθήσεις με την εντολή ##002#, έτσι ώστε να απενεργοποιήσω και τον τηλεφωνητή.

 

Όμως έτσι καταργήθηκε και η υπηρεσία ειδοποίησης κλήσεων.

 

Την ενεργοποίησα στη συνέχεια στέλνοντας 'ΚΡΥΦΑ ΝΑΙ' στο 1265, και δοκίμασα να δω αν λειτουργεί:

 

- Στην πρώτη δοκιμή κάλεσα το κινητό μου από το σταθερό, και ενώ καλούσε πάτησα το πλήκτρο NO για να απορρίψω την κλήση. Το τηλέφωνο έκανε τουτ τουτ σαν να είναι κατηλειμμένο, και δεν μου ήρθε SMS ειδοποίησης, σε αντίθεση με την Q που μου ερχόταν σε αυτή την περίπτωση.

 

- Στην δεύτερη δοκιμή απενεργοποίησα το κινητό μου και το κάλεσα από το σταθερό. Ενώ ήταν κλειστό, αυτό καλούσε κανονικά 2-3 φορές και μετά έκλεινε η γραμμή μόνη της χωρίς να μου αναφέρει σχετικό μήνυμα ούτε ότι ο συνδρομητής έχει το τηλέφωνο κλειστό, ούτε ότι δεν είναι διαθέσιμος. Γιατί?? Έκανα κάτι λάθος?

 

Πάντως το μήνυμα της ειδοποίησης κλήσεων μου ήρθε τουλάχιστον κανονικά σε αυτή την περίπτωση...

Link to comment
Share on other sites

Για ειδοποιηση κλήσεων απλά κάνεις προωθήση στο 6995554444 για κάθε περίπτωση που θες (εκτος δικτυου πχ)
Link to comment
Share on other sites

Για ειδοποιηση κλήσεων απλά κάνεις προωθήση στο 6995554444 για κάθε περίπτωση που θες (εκτος δικτυου πχ)

 

Δεν νομίζω να είναι αυτός ο αριθμός για f2g (699??)....

 

Υ.Γ: Τελικά την ένδειξη ότι καλεί την κάνει μόνο όταν καλώ από σταθερό ΟΤΕ. Όταν καλώ από άλλο κινητό λέει κανονικά ότι δεν είναι διαθέσιμος, παρακαλώ καλέστε αργότερα...

 

Το έχει παρατηρήσει αυτό κανένας άλλος?

Link to comment
Share on other sites

Την ενεργοποίησα στη συνέχεια στέλνοντας 'ΚΡΥΦΑ ΝΑΙ' στο 1265, και δοκίμασα να δω αν λειτουργεί:

- Στην πρώτη δοκιμή κάλεσα το κινητό μου από το σταθερό, και ενώ καλούσε πάτησα το πλήκτρο NO για να απορρίψω την κλήση. Το τηλέφωνο έκανε τουτ τουτ σαν να είναι κατηλειμμένο, και δεν μου ήρθε SMS ειδοποίησης, σε αντίθεση με την Q που μου ερχόταν σε αυτή την περίπτωση.

 

Προφανως ειναι τεχνικο το προβλημα οποτε φανταζομαι πως μονο η εξ. πελ. θα σε δωσει λυση

ΙΦ ΓΙΟΥ ΑΡ ΓΚΡΙΚ, ΠΛΙΖ ΡΑΪΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚ ΕΝΤ ΜΠΙ ΠΡΑΟΥΝΤ ΟΦ ΓΙΟΡ ΛΑΝΓΚΟΥΪΤΖ. ΓΟΥΕΝ ΓΙΟΥ ΡΑΙΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚΛΙΣ, ΙΤ ΛΟΥΚΣ ΔΑΤ ΣΤΙΟΥΠΙΤ. ΘΕΝΚΙΟΥ :)
Link to comment
Share on other sites

Μου τηλεφώνησαν ένας τυπος από τα κλασσικά τηλεμαρκετινγκ για καρτοσυμβόλαιο γιατί είμαι πολύ κάλος πελάτης της Wind και άλλες τέτοιες αηδίες. Το θέμα είναι ότι σε μια φάση μου πέταξε ότι και καλά μέσα στην εβδομάδα θα γίνει o ελάχιστος χρόνος από 3 λεπτά σε 5 λεπτά και επίσης ότι θα γίνει σε όλες τις εταιρίες. Έχετε ακούσει τέτοιο σενάριο?
Link to comment
Share on other sites

Ότι βλακεία τους έρχεται στο κεφάλι την αμολάνε για να πουλήσουν συμβόλαια!:mad:

 

Οκ, ας γινει 5 λεπτά μέσα στην επόμενη βδομάδα. Όταν και αν γίνει, θα πάμε αλλού.

Link to comment
Share on other sites

αερολογίες για να "μαγκώσουν" κόσμο στα συμβόλαια. αλλά και πάλι αν γίνει κάτι τέτοιο clein... κάρτα έχεις αν θέλεις όποτε θέλεις φεύγεις και πας αλλού, αν βεβαια δεν σε βολεύει η κάρτα που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Ότι βλακεία τους έρχεται στο κεφάλι την αμολάνε για να πουλήσουν συμβόλαια!:mad:

 

Οκ, ας γινει 5 λεπτά μέσα στην επόμενη βδομάδα. Όταν και αν γίνει, θα πάμε αλλού.

 

Αυτό του είπα και εγώ και του το έκλεισα! Δεν ξέρω τι να κάνω να σταματήσουν να με περνούν τηλέφωνο. Δεν μπορώ κάθε φορά να κλείνω βρίζοντας γιατί και αυτοί την δουλεία τους κάνουν. Αν έχετε καμία ιδέα …..?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό του είπα και εγώ και του το έκλεισα! Δεν ξέρω τι να κάνω να σταματήσουν να με περνούν τηλέφωνο. Δεν μπορώ κάθε φορά να κλείνω βρίζοντας γιατί και αυτοί την δουλεία τους κάνουν. Αν έχετε καμία ιδέα …..?

 

 

Εγω έχω βάλει μέσα απο το google play ενα call filter και περνάω εκεί μέσα όποιο τηλέφωνο δεν θέλω να με ξαναπάρει. Όταν παίρνουν δεν ακούω τίποτα, ενώ σε αυτούς φαίνεται σαν να τους το κλείνω. ;)

Link to comment
Share on other sites

Εγω έχω βάλει μέσα απο το google play ενα call filter και περνάω εκεί μέσα όποιο τηλέφωνο δεν θέλω να με ξαναπάρει. Όταν παίρνουν δεν ακούω τίποτα, ενώ σε αυτούς φαίνεται σαν να τους το κλείνω. ;)

 

κι αν σε καλούν ανώνυμα?

Link to comment
Share on other sites

κι αν σε καλούν ανώνυμα?

 

Υπαρχει υπηρεσια της wind στην κινητη που οταν την ενεργοποιεις βγαζει μηνυμα οτι δεν δεχεσαι κλησεις απο αποκρυψη, και τελος...

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει υπηρεσια της wind στην κινητη που οταν την ενεργοποιεις βγαζει μηνυμα οτι δεν δεχεσαι κλησεις απο αποκρυψη, και τελος...

 

ώπα, ποιά είναι αυτή? ισχύει και για την καρτοκινητή?

Link to comment
Share on other sites

κι αν σε καλούν ανώνυμα?

 

υπάρχει και call filter και για τησ κλήσεις με απόκρυψη ! Επιλέγεις το unknow number! Μαρωσ έτσι το έχει.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Blacklist λεγεται το προγραμμα και ειναι free στο μαρκετ.Κανει τα παντα,αρκει να του βαλεις τους αριθμους που δεν θελεις να σε καλουν (και ανωνυμα).

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Blacklist λεγεται το προγραμμα και ειναι free στο μαρκετ.Κανει τα παντα,αρκει να του βαλεις τους αριθμους που δεν θελεις να σε καλουν (και ανωνυμα).

 

αυτό? https://play.google.com/store/apps/details?id=br.com.tiagoviana.blacklist&feature=search_result&hl=en_GB

 

λίγα Votes βλέπω, ελπίζω να είναι καλό.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...