Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οταν κανεις αναζητηση δικτυου σου βγαζει Q-telecom??? δεν υπαρχει Q,η σωστη απαντηση ειναι ξεχωριστο πακετο,εχει ξεχωριστο τμημα εξυπηρετησης,οπως και το frog,οτι και να μου λενε για προσφορες δεν υπαρχει καρτοκινητη σαν της vodafone που προσφερει πληθωρα εναλλακτικων λυσεων..

 

οτι βολευει τον καθενα, αναλογα με τις αναγκες του. δεν υπαρχει κατι στανταρ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν..

Έβαλα σήμερα 20€, και αντί για 120' ομιλία και βιντεοκλήσεις προς Wind&Q που λέει εδώ, μου έδωσε μόνο χρόνο ομιλίας σύμφωνα με το status μου στο myF2G (Τα 120' δηλαδή δεν είναι και για βίντεοκλήση..)

 

Ξέρει κανείς κάτι? Το χουν διακόψει? Τι συμβαίνει?

Link to comment
Share on other sites

Αν ειχες καλεσει το 1242 λιγο πριν την ανανεωση θα ειχες παρει ολα τα bonus.

 

Προφανώς και είχα καλέσει...

Μα το θέμα είναι οτι πήρα όλα τα Μπόνους, και απλά τα 120' του μπόνους ανανέωσης γράφουν οτι είνια μόνο για ομιλία και όχι για βίντεοκλήση..

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις αν μπορω να μεταφερω ενα Q σε F2G?

 

Με φορητοτητα,καλεις ειτε 13847 απο κινητο Q η πας σε καταστημα wind,το πολυ σε 3 μερες η διαδικασια.

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε sms από την wind ''μόνο για μένα''οτι αν στις επόμενες 6 μέρες βάλω κάρτα από 10ευρώ θα την τριπλασιάσει με διάρκεια 30μέρες.Αυτή είναι η wind που ξέρουμε!!Απλά μ...μάει σε προσφορές και οι άλλες 2 εταιρίες κοιμούνται.Οπότε αν βάλω 10ευρώ θα γίνουν 30 δηλαδή δωρεάν 20ευρώ επιπλέον που ισούτε σχεδον 200' προς όλους (f2g2) ή να τα κάνω οτι άλλο θέλω πχ sms,mms+200'+100sms προς WIND-Q+20MB.Μες την κρίση η WIND είναι η λύση!:lol::lol::p

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε sms από την wind ''μόνο για μένα''οτι αν στις επόμενες 6 μέρες βάλω κάρτα από 10ευρώ θα την τριπλασιάσει με διάρκεια 30μέρες.Αυτή είναι η wind που ξέρουμε!!Απλά μ...μάει σε προσφορές και οι άλλες 2 εταιρίες κοιμούνται.Οπότε αν βάλω 10ευρώ θα γίνουν 30 δηλαδή δωρεάν 20ευρώ επιπλέον που ισούτε σχεδον 200' προς όλους (f2g2) ή να τα κάνω οτι άλλο θέλω πχ sms,mms+200'+100sms προς WIND-Q+20MB.Μες την κρίση η WIND είναι η λύση!:lol::lol::p

 

σε μενα το μηνυμα εγραφε οτι αν βαλω 20 ευρω στις επομενες 6 μερες το ποσο θα διπλασιαστει για ενα μηνα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είχα μέρες να μπω είναι η αλήθεια και τώρα διάβασα ότι το μπόνους διπλασιασμού της δεύτερης και τρίτης κάρτας και το μπόνους ανανέωσης (σε χρήματα) έχουν κοπεί... Έχει καιρό; Κρίμα... Ας αναμένω "επιλεκτική" προσφορά - μήνυμα στο κινητό μου :)
Link to comment
Share on other sites

σε μενα το μηνυμα εγραφε οτι αν βαλω 20 ευρω στις επομενες 6 μερες το ποσο θα διπλασιαστει για ενα μηνα.

 

κατα τυχη να υποθεσω.....στελνουν μια σειρα μηνυματων με 5, 10 και 20 €...που αλλα εχουν διπλασιασμο και αλλα τριπλασιασμο....:D

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

εβαλα σημερα 1ευρω σε εναν αριθμο που εληγε για να μη χασω το νουμερο αλλα εχει ακομα φραγη εξερχομενων κλησεων και μηνυματων. Ουτε στο 1269 δε με αφηνει..

Γνωριζει κανεις τι φταιει?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε sms από την wind ''μόνο για μένα''οτι αν στις επόμενες 6 μέρες βάλω κάρτα από 10ευρώ θα την τριπλασιάσει με διάρκεια 30μέρες.Αυτή είναι η wind που ξέρουμε!!Απλά μ...μάει σε προσφορές και οι άλλες 2 εταιρίες κοιμούνται.Οπότε αν βάλω 10ευρώ θα γίνουν 30 δηλαδή δωρεάν 20ευρώ επιπλέον που ισούτε σχεδον 200' προς όλους (f2g2) ή να τα κάνω οτι άλλο θέλω πχ sms,mms+200'+100sms προς WIND-Q+20MB.Μες την κρίση η WIND είναι η λύση!:lol::lol::p

 

Και μένα μου ήρθε το μήνυμα αυτό με τον τριπλασιασμό... Και δεν είναι απίτσευτη γκαντεμιά όταν 10 ώρες νωρίτερα έχεις βάλει 20άρα κάρτα????:cry::cry::worry::worry:

Link to comment
Share on other sites

Στο ένα f2g2 μου ήρθε μήνυμα για διπλασιασμό κάρτας 5€ για 30 μέρες. Έχω να ανανεώσω από τον Αύγουστο οπότε είχα βάλει 1€ -το χρησιμοποιώ για (λίγες) εξερχόμενες. Λέω να μην ανανεώσω.

[Στο άλλο f2g2, τίποτα μήνυμα -είχα ανανεώσει με 2 5άρες κάρτες την 1/1/12 και από τότε δεν έχω κάνει καμία κατανάλωση.]

Link to comment
Share on other sites

"ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΣΕΝΑ: ΔΩΡΟ ΕΠΙΠΛΕΟΝ 300Λ ΠΡΟΣ ΟΛΗ ΤΗ WIND Κ Q (ΣΥΜΒΟΛΑΙΑ Κ ΚΑΡΤΟΚΙΝΗΤΑ) ΜΕ ΑΝΑΝΕΩΣΗ 10Ε ΣΤΙΣ ΕΠΟΜΕΝΕΣ 6 ΗΜΕΡΕΣ ΜΕ ΔΙΑΡΚΕΙΑ 30 ΗΜΕΡΕΣ!"

 

Lol?

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το μπόνους ανανέωσης:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3994633#post3994633

Πήγε και η θεια μου σήμερα σε κατάστημα να βάλει 20€ για τα 300 λεπτά αλλά παρόλο που δε της είχε έρθει κανένα μήνυμα τριπλασιασμού πιο πριν μπήκαν τα τριπλά και της ήρθε μηνυμα ότι ο χρονος ομιλιας τριπλασιαστηκε, το απίστευτο ειναι οτι μπήκαν οντως στο κανονικό υπόλοιπο και από 57€ που ειχε περίπου βρέθηκε τώρα με 108€ και λήγουν κανονικά το 2013. Το περίεργο ειναι βεβαια οτι δε της μπηκαν οι υπολοιπες προσφορες του καταστηματος παρά μονο τα 120 λεπτά και mb. Και απόρρησα αν άλλαξε κατι στις προσφορές

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Πήγε και η θεια μου σήμερα σε κατάστημα να βάλει 20€ για τα 300 λεπτά αλλά παρόλο που δε της είχε έρθει κανένα μήνυμα τριπλασιασμού πιο πριν μπήκαν τα τριπλά και της ήρθε μηνυμα ότι ο χρονος ομιλιας τριπλασιαστηκε, το απίστευτο ειναι οτι μπήκαν οντως στο κανονικό υπόλοιπο και από 57€ που ειχε περίπου βρέθηκε τώρα με 108€ και λήγουν κανονικά το 2013. Το περίεργο ειναι βεβαια οτι δε της μπηκαν οι υπολοιπες προσφορες του καταστηματος παρά μονο τα 120 λεπτά και mb. Και απόρρησα αν άλλαξε κατι στις προσφορές

 

παροτι μπηκαν στο κανονικο υπολοιπο,ας προσεξει διοτι το μηνυμα γραφει ξεκαθαρα με ισχυ 30 μερες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παροτι μπηκαν στο κανονικο υπολοιπο,ας προσεξει διοτι το μηνυμα γραφει ξεκαθαρα με ισχυ 30 μερες.

 

έκανα κι εγώ μια ανανέωση 10€ σε f2g2 (από κατάστημα) και εκτός των άλλων το ποσό τριπλασιάστηκε.

αλλά έχω κι εγώ την απορία, είναι για κατανάλωση ενός μήνα ή όχι.

στο μήνυμα που λέει για τριπλασιασμό δεν αναφέρει κάτι για διάρκεια, ενώ για το bonus των 100 λεπτών λέει ότι είναι για ένα μήνα.

 

η λογική λέει ότι αφού δεν αναφέρει ημερομηνία λήξης (ούτε στο1269 ούτε μέσω του account μου στο site) έχει προστεθεί στο κανονικό υπόλοιπο.

 

όποιος ξέρει ας μας πει.

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου για τριπλασιασμό των 10 € λέει στο τέλος "Διάρκεια κατανάλωσης 30 ημέρες"

 

σε μένα δε το αναφέρει

 

καθένας λαμβάνει και διαφορετικό μήνυμα;

τι γίνεται εδώ;

Edited by nif
Link to comment
Share on other sites

έκανα κι εγώ μια ανανέωση 10€ σε f2g2 (από κατάστημα) και εκτός των άλλων το ποσό τριπλασιάστηκε.

αλλά έχω κι εγώ την απορία, είναι για κατανάλωση ενός μήνα ή όχι.

στο μήνυμα που λέει για τριπλασιασμό δεν αναφέρει κάτι για διάρκεια, ενώ για το bonus των 100 λεπτών λέει ότι είναι για ένα μήνα.

 

η λογική λέει ότι αφού δεν αναφέρει ημερομηνία λήξης (ούτε στο1269 ούτε μέσω του account μου στο site) έχει προστεθεί στο κανονικό υπόλοιπο.

 

όποιος ξέρει ας μας πει.

 

Eπιβεβαιώνω κι εγώ μιας και πήγα ως τη θεία ότι το μηνυμα για το τριπλασιασμό δεν αναφέρει καμιά διαρκεια λέει οτι απλά η κάρτα τριπλασιαστηκε. Και στο 1269 επισης δεν αναφερει τιποτα αλλά κανονικά το συνολικό ποσό που λήγει σε ένα χρόνο, μπηκα και απο το ιντερνετ απο περιεργια και το επαλήθευσα οπότε μπήκε κανονικά στο υπόλοιπο. Το μονο θεματακι ειναι οτι ενώ πήγε σε καταστημα οπως καθε μηνα η κοπελα στο καταστημα της Πανούρμου μιας και δεν ηξερε η θεια της πηρε το κινητο και της πέρασε τη κάρτα και δε πηρε τα υπόλοιπα bonus, να παω να τσακωθω απο δευτέρα θα πετυχω τιποτα; Αν ειναι να κοροιδευουν το κοσμο έτσι, πηρα και στην εξυπηρετηση και μου επαληθευσαν οτι εχει μπει κανονική ξυστη καρτα και όχι απο καταστημα wind

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη ρε παιδεια αμα παω αυτη την στιγμη να ανανεοσω το f2g2 που εχω με 20ε μεσα σε ενα καταστημα wind θα παρω 300 λεπτα προς ολους 420 λεπτα προς wind/q 300 sms για wind/q και 120mb για ενα μηνα και επιπλεον τα 20ε θα τριπλασιαστουνε δηλαδη 60ε για παντα η ενα μηνα ο 3πλασιαμος? η πρεπει να ερθη καποιο μηνυμα για τον 3πλασιασμο?αυτος ο 3πλασιασμος μπορει να χρησιμοποιηθη σε οτιδηποτε οπως για π.χ 500mb με 5ε
Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι να κοροιδευουν το κοσμο έτσι, πηρα και στην εξυπηρετηση και μου επαληθευσαν οτι εχει μπει κανονική ξυστη καρτα και όχι απο καταστημα wind

 

Πως έγινε αυτό ρε αγόρι;;; Δηλ. πήγε κάποιος έξυσε και την πέρασε μια ξυστή κάρτα;;; Μεγαλύτερος κόπος δεν είναι;;;

Η απόδειξη που της έδωσαν τί γράφει;;;

Link to comment
Share on other sites

Eπιβεβαιώνω κι εγώ μιας και πήγα ως τη θεία ότι το μηνυμα για το τριπλασιασμό δεν αναφέρει καμιά διαρκεια λέει οτι απλά η κάρτα τριπλασιαστηκε. Και στο 1269 επισης δεν αναφερει τιποτα αλλά κανονικά το συνολικό ποσό που λήγει σε ένα χρόνο, μπηκα και απο το ιντερνετ απο περιεργια και το επαλήθευσα οπότε μπήκε κανονικά στο υπόλοιπο. Το μονο θεματακι ειναι οτι ενώ πήγε σε καταστημα οπως καθε μηνα η κοπελα στο καταστημα της Πανούρμου μιας και δεν ηξερε η θεια της πηρε το κινητο και της πέρασε τη κάρτα και δε πηρε τα υπόλοιπα bonus, να παω να τσακωθω απο δευτέρα θα πετυχω τιποτα; Αν ειναι να κοροιδευουν το κοσμο έτσι, πηρα και στην εξυπηρετηση και μου επαληθευσαν οτι εχει μπει κανονική ξυστη καρτα και όχι απο καταστημα wind

 

τριπλασιασμος και χωρις χρονικο περιορισμο ειναι το ιδανικο.βαζεις 50 ευρω,γινονται 150 και ξεμπερδευεις για ενα χρονο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πως έγινε αυτό ρε αγόρι;;; Δηλ. πήγε κάποιος έξυσε και την πέρασε μια ξυστή κάρτα;;; Μεγαλύτερος κόπος δεν είναι;;;

Η απόδειξη που της έδωσαν τί γράφει;;;

 

Κι όμως ναι έτσι της έκαναν,απλά.επειδή πάντα τις βάζω εγώ κάρτα η παίρνει από το περίπτερο και περνάει δεν ήξερε ότι στο κατάστημα δε γίνεται έτσι.τους είπε απλά ότι θέλει να της περάσουν μια κάρτα 20 ευρώ και αυτοί μου είπε ότι της έβγαλαν ένα χαρτί και της πέρασαν στο κινητό κάτι απλά που να ξερε η γυναίκα ότι στα καταστήματα γίνεται αλλιώς.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...