Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παντού τζάμπα δίνουν ρε παιδιά...όπου και να πας θα βρεις κάποιον να δίνει...Και ο περιπτεράς τζάμπα τα παίρνει...Πόσοι είναι αυτοί που δίνουν με μία κούτα τσιγάρα ένα πακετάκι....

Μα εννοείται ότι θα το αναφέρεις στα κεντρικά.

Και όχι απλή αναφορά...ΕΓΓΡΑΦΩΣ...

Edited by soublaki-3
Link to comment
Share on other sites

E ναι. Άμα δεν μπορεί-θέλει να κάνει σωστά την δουλειά του να παραιτηθεί. Οι υπάλληλοι πληρώνονται για κάποιες υπηρεσίες και προφανώς οι συγκεκριμένοι που ανέφερε ο συνφορουμάς, δεν τις πράττουν σωστά!
Link to comment
Share on other sites

Εαν εχω υπολοιπο ΜΒ και αγορασω και αλλο πακετο ,ειναι φυσιολογικό αντι να καταναλωσει τα ΜΒ που ληγουν να ξεκινησει να μου τρωει τα καινουρια;; Μου συνεβη γι αυτο ρωταω και στην εξυπηρετηση πελατων αφου το μελετησαν :lol: μου ειπαν οτι ετσι γινεται.... Δεν ειναι λογικο... :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Εαν εχω υπολοιπο ΜΒ και αγορασω και αλλο πακετο ,ειναι φυσιολογικό αντι να καταναλωσει τα ΜΒ που ληγουν να ξεκινησει να μου τρωει τα καινουρια;; Μου συνεβη γι αυτο ρωταω και στην εξυπηρετηση πελατων αφου το μελετησαν :lol: μου ειπαν οτι ετσι γινεται.... Δεν ειναι λογικο... :wacko:

 

Προφανώς πρόκειται για διαφορετικά πακέτα.

Έχω ξαναγράψει ότι το πακέτο των 500 ΜΒ έχει προτεραιότητα έναντι των 20 ΜΒ , ή 120 ΜΒ δώρο ,έπίσης έχει προτεραιότητα έναντι του πακέτου 1GB .....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους και καλή χρονιά!

 

Ενδιαφέρομαι να μετατρέψω το συμβόλαιο (Voda) της γυναίκας μου σε F2G. Δυστυχώς ποτέ δεν παρακολουθούσα τα τεκταινόμενα στην καρτοκινητή μετά τα φοιτητικά μου χρόνια, οπότε θα χρειαστώ τα φώτα σας στο εξής: εκτός της χριστουγεννιάτικης προσφοράς του F2G (20ε = 300 λεπτά), στατιστικά τέτοιες προσφορές βγαίνουν 2, 3, 4 ή και παραπάνω φορές το χρόνο;

 

1000 ευχαριστώ προκαταβολικά!

Panasonic GD70, Ericsson GF768, Panasonic GD30, Nokia 3210, Ericsson T18s, Panasonic GD92, Ericsson R320s, Nokia 6210, Ericsson T65i, SE T300i, SE K700i, Siemens SX1, Nokia 7610, Siemens SX1 Music Edition, SE J210i, Sendo X, Qtek 8500, Nokia 6021, HTC Touch Cruise, HTC HD2, LG Optimus 4X HD, HTC One M7, HTC One M9, HTC 10, Xiaomi Mi8 Lite
Link to comment
Share on other sites

Τώρα τρέχει ακόμη καλύτερη προσφορά.

 

http://www.wind.com.gr/gr/gia-ton-idioti/kiniti/kartokiniti/paketa-talk-and-surf/talk-surf-1500/

Γενικώς η WIND δεν σε αφήνει κρεμασμένο. Ολο και κάποια καλή προσφορά τρέχει, και συνηθως κρατάει αρκετό καιρό (αν εξαιρέσεις τις εορταστικές προσφορες)

 

αν θέλεις φθηνη ομιλια προς όλους πας σε φρογκ.

Link to comment
Share on other sites

τελικά με 2η ανανέωση 20 ευρώ απο κατάστημα μέχει 16-1 , εξακολουθουν να δίνουν 600+600+300 προς ολους+120mb+5ε?
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Τώρα τρέχει ακόμη καλύτερη προσφορά.

 

http://www.wind.com.gr/gr/gia-ton-idioti/kiniti/kartokiniti/paketa-talk-and-surf/talk-surf-1500/

Γενικώς η WIND δεν σε αφήνει κρεμασμένο. Ολο και κάποια καλή προσφορά τρέχει, και συνηθως κρατάει αρκετό καιρό (αν εξαιρέσεις τις εορταστικές προσφορες)

 

αν θέλεις φθηνη ομιλια προς όλους πας σε φρογκ.

 

Σε ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση, έχουμε όμως ισόποσες κλήσεις προς όλα τα δίκτυα. Γι'αυτό επέμενα στη χριστουγεννιάτικη προσφορά. Θα κοιτάξω και τη frog, ξανά ευχαριστώ!

Panasonic GD70, Ericsson GF768, Panasonic GD30, Nokia 3210, Ericsson T18s, Panasonic GD92, Ericsson R320s, Nokia 6210, Ericsson T65i, SE T300i, SE K700i, Siemens SX1, Nokia 7610, Siemens SX1 Music Edition, SE J210i, Sendo X, Qtek 8500, Nokia 6021, HTC Touch Cruise, HTC HD2, LG Optimus 4X HD, HTC One M7, HTC One M9, HTC 10, Xiaomi Mi8 Lite
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση, έχουμε όμως ισόποσες κλήσεις προς όλα τα δίκτυα. Γι'αυτό επέμενα στη χριστουγεννιάτικη προσφορά. Θα κοιτάξω και τη frog, ξανά ευχαριστώ!

 

κοιταξε να βρεις κανενα νουμερακι f2g και συγκεκριμενα f2g2 εστω και μεταχειρησμενο γιατι εχει χρεωση 0,11e το λεπτο ομιλιας προς ολους και αν σε ενδιαφερει να μιλας με ολους οικονομικα αλλα μονο να μιλας και οχι sms(0,12ε/sms) τοτε στο προτεινω χαλαρα ασε που θα εχεις και οποια προσφορα τρεχει καθε φορα η wind;););)

Link to comment
Share on other sites

Τώρα τρέχει ακόμη καλύτερη προσφορά.

 

http://www.wind.com.gr/gr/gia-ton-idioti/kiniti/kartokiniti/paketa-talk-and-surf/talk-surf-1500/

Γενικώς η WIND δεν σε αφήνει κρεμασμένο. Ολο και κάποια καλή προσφορά τρέχει, και συνηθως κρατάει αρκετό καιρό (αν εξαιρέσεις τις εορταστικές προσφορες)

 

αν θέλεις φθηνη ομιλια προς όλους πας σε φρογκ.

 

Συμφωνώ απόλυτα. Το συγκεκριμένο πακέτο μάλιστα βολεύει ακόμη και αν θες να το αξιοποιήσεις μόνο για data ;)

Link to comment
Share on other sites

αυτην την περιοδο η wind ειναι η μοναδικη εταιρια που δινει τοσα πακετα! Απο τη στιγμη που οι αλλοι 2 δεν εχουν απαντησει, βρισκω τη wind να 'ξεγλιστραει' απο το καρτελ και αυτο με ευχαριστει ιδιαιτερα ;) (ειδικα το πακετο 600+600+1,5gb ειναι κορυφαιο, και ας μην εχει τοσο καλο 3g, ειδικα για τους κατοχους smartphone με skype)

 

Πολύ σωστά. Άλλωστε εκτός από τα πολλά πακέτα υπάρχουν και σημαντικές διαφορές όσον αφορά τις χρεώσεις, πάντα προς όφελος μας. Βασικά νομίζω ότι στην καρτοκινητή η Wind αποτελεί μονόδρομο.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ σωστά. Άλλωστε εκτός από τα πολλά πακέτα υπάρχουν και σημαντικές διαφορές όσον αφορά τις χρεώσεις, πάντα προς όφελος μας. Βασικά νομίζω ότι στην καρτοκινητή η Wind αποτελεί μονόδρομο.

 

ετσι ειναι. Παρολα αυτα ομως και ενω μια φορητοτητα παιρνει 3 μερες ο κοσκος δεν καταλαβαινει τι πραγματικα τον συμφερει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εγω πιστευω οτι οσο περναει ο καιρος, τοσο περισσοτερο θα 'φορεθούν' τα f2g/Q/frog. Προσωπικά, επιλεγω Q, διοτι σαν 'συνολο' χρεωσεων, ειναι πολυ οικονομικο (ως συνολο, σε σχεση με τον ανταγωνισμο) προς ολους. Εαν το f2g κρατουσε το 'ανανεωση 20ε/300' προς ολους' και μετά τις 16/1, σιγουρα αυτο θα επελεγα.
Link to comment
Share on other sites

εγω πιστευω οτι οσο περναει ο καιρος, τοσο περισσοτερο θα 'φορεθούν' τα f2g/Q/frog. Προσωπικά, επιλεγω Q, διοτι σαν 'συνολο' χρεωσεων, ειναι πολυ οικονομικο (ως συνολο, σε σχεση με τον ανταγωνισμο) προς ολους. Εαν το f2g κρατουσε το 'ανανεωση 20ε/300' προς ολους' και μετά τις 16/1, σιγουρα αυτο θα επελεγα.

 

καλα αμα το εκανε αυτο θα τραβαγε παρα πολυ κοσμο και απο αλλες καρτοκινητες και απο συνδεσεις και ειδικα απο το whats up που το εχει ολη η ελλαδα και δεν δινει τπτ ασε που ειναι ασυμφωρο προς αλλες εταιρειες και πληρωνεις τα μαλλιοκεφαλα σου:X:X

Link to comment
Share on other sites

εγω πιστευω οτι οσο περναει ο καιρος, τοσο περισσοτερο θα 'φορεθούν' τα f2g/Q/frog. Προσωπικά, επιλεγω Q, διοτι σαν 'συνολο' χρεωσεων, ειναι πολυ οικονομικο (ως συνολο, σε σχεση με τον ανταγωνισμο) προς ολους. Εαν το f2g κρατουσε το 'ανανεωση 20ε/300' προς ολους' και μετά τις 16/1, σιγουρα αυτο θα επελεγα.

 

 

Αν εδινε τα 300 για καιρό θα ειχε τελειώσει τις υπόλοιπες.

Με 300 +ένα πακέτο talk & surf είχες καθαρίσει με τα πάντα. Και η wind θα σου έπαιρνε ένα 20αρικάκι το λιγότερο κάθε μηνα!

Όλοι ευχαριστημένοι

Link to comment
Share on other sites

Αν ένας πελάτης της wind πραγματοποιήσει κλήσεις 300 λεπτών προς vodafone και cosmote, η wind θα πρέπει να πληρώσει:

300 λεπτά x 0,060885 (τέλη τερματισμού συμπεριλαμβανομένου φπα) = 18,27€

 

Αν αφαιρέσουμε το φόρο καρτοκινητής από την ανανέωση των 20€ προκύπτει 17,86€.

 

Πιστεύω ότι είναι προφανής ο λόγος για τον οποίο δεν πρόκειται να συνεχιστεί η προσφορά των 300 λεπτών με κάθε ανανέωση των 20€.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: για να ενεργοποιήσω τα 300 δωρεάν λεπτά προς όλους με τα €20, είδα ότι πρέπει να καλέσω το 1242.

Καλώντας το με ενημερώνει για την προσφορά, ακούω το δωρεάν υπόλοιπο προς Wind/Q, αλλά δεν έχει κάποια επιλογή για ενεργοποίηση του πακέτου.

1) Είναι οκ; Ή πρέπει να κάνω κάτι άλλο;

2) Η προσφορά ισχύει μέχρι 16 Ιανουαρίου. Αυτό σημαίνει ότι τα 300 λεπτά θα ισχύουν για ένα μήνα από την ημερομηνία ανανέωσης ή ως 16/1;

Edited by elephant
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

λογικα για ενα μηνα.γτ εγω ειχα ανανεωσει στις 18-12 και ληγουν στις 18-1
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Αν ένας πελάτης της wind πραγματοποιήσει κλήσεις 300 λεπτών προς vodafone και cosmote, η wind θα πρέπει να πληρώσει:

300 λεπτά x 0,060885 (τέλη τερματισμού συμπεριλαμβανομένου φπα) = 18,27€

 

Αν αφαιρέσουμε το φόρο καρτοκινητής από την ανανέωση των 20€ προκύπτει 17,86€.

 

Πιστεύω ότι είναι προφανής ο λόγος για τον οποίο δεν πρόκειται να συνεχιστεί η προσφορά των 300 λεπτών με κάθε ανανέωση των 20€.

 

Καλά, μέσα δεν μπαίνει, μην λέμε ότι θέλουμε. Σκέψου απλά ότι πολλοί δεν θα καταναλώσουν τα 300λεπτά αλλά πολύ λιγότερα.

Link to comment
Share on other sites

Καλά, μέσα δεν μπαίνει, μην λέμε ότι θέλουμε. Σκέψου απλά ότι πολλοί δεν θα καταναλώσουν τα 300λεπτά αλλά πολύ λιγότερα.

 

δεν ειναι 300 λεπτα καθαρα αλλωστε.η χρεωση δεν ειναι ανα δευτερολεπτο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και πάλι, για προσφορά-κράχτη πρόκειται. Όπως και τόσες προσφορές που έκανε τα τελευταία 2 χρόνια. Γι'αυτό οι άλλες δεν ακολουθούν.

Και το να φύγει ο κόσμος για να πάει Wind καρτοκινητό δεν είναι κάτι εύκολο, ιδίως αν ο παροχος που είσαι ήδη σου κάνει καλή προσφορά για να παραμείνεις(έχοντας συμβόλαιο πάντα).

Μην ξεχνάμε, τέλος, ότι όντως μπαίνει μέσα με τέτοιες προσφορές.

Link to comment
Share on other sites

Και πάλι, για προσφορά-κράχτη πρόκειται. Όπως και τόσες προσφορές που έκανε τα τελευταία 2 χρόνια. Γι'αυτό οι άλλες δεν ακολουθούν.

Και το να φύγει ο κόσμος για να πάει Wind καρτοκινητό δεν είναι κάτι εύκολο, ιδίως αν ο παροχος που είσαι ήδη σου κάνει καλή προσφορά για να παραμείνεις(έχοντας συμβόλαιο πάντα).

Μην ξεχνάμε, τέλος, ότι όντως μπαίνει μέσα με τέτοιες προσφορές.

 

κατα βαση εμεις που ειμαστε μονιμοι συνδρομητες της γουιντ ειμαστε οι πιο κερδισμενοι

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...