Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδεια ποιες ειναι οι ρυθμισεις για f2g για το ιντερνετ η που στελνω μυνημα για να μου ερθουνε οι ρυθμισεις να της αποθηκευσω?
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, είναι απίστευτα κρετίνοι στην Wind με τις χρεώσεις των data και μάλιστα , είναι ώρες ώρες και.. εις βάρος τους! Είχαν την ωραία προσφορά μέχρι το καλοκαίρι, 5€ για 200ΜΒ και είχα φτάσει να το ενεργοποιώ μέχρι και 2 φορές το μήνα, αν και μου έφτανε και η μια φορά. Τώρα το πήγαν 5€ για 100ΜΒ και για να μην συγχιστούμε, όταν βάζουμε 10€, μας δίνουν 20ΜΒ (για να δεις τα email σου και πολύ είναι..). Οπότε, κι εγώ βάζω το πολύ 3€ και κάνω οικονομία (κλείνω τα data κλπ) , ας είναι καλά το WiFi.

Έτσι, βάζω 10€ το μήνα, έχω από ένα πακέτο προσφοράς 2 ώρες προς όλους και πλέον μου δίνουν και λεπτά ομιλίας προς Wind. Οπότε, από τα καθαρά 8€ της κάρτας, φεύγουν το πολύ 3€, αφού την βγάζω χωρίς να χαλάω άλλα (άντε να στείλω και καμιά 10ριά μηνύματα...).

 

Οπότε, χαλάω λιγότερα από πριν! :lol:

Τι διάβολο κέρδισε η Wind μ' αυτή την πολιτική; Είναι σαν την κυβέρνηση, αυξάνει τους φόρους για να εισπράξει περισσότερα, αλλά εν τέλει λόγω της πτώσης της κατανάλωσης, χάνει! :O

Ένα κι Ένα -->
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και το 1 giga με 15 ευρώ … εγώ από την πλευρά μου πρέπει να πω ένα μεγάλο μπράβο για την οργάνωση του site και του online bonus που χαρίζει . ΣΥΓΧΑΡΗΡΗΤΗΡΙΑ μόνο και μόνο για αυτή την κίνηση εγώ προσωπικά θα κάνω 2 ανανεώσεις των 20 ευρώ.
venceremos
Link to comment
Share on other sites

Εννοείς το myF2G; Και γιατί να κάνεις αυτές τις ανανεώσεις, θα χρησιμοποιήσεις τόση ομιλία, ή για να τους.... ευχαριστήσεις; Εμένα, κάθε μήνα μου περισσεύουν κάποια ευρώ από τα 10€ που βάζω, οπότε, 2 κάρτες των 20€, μου φαίνονται πολύ πράμα! :lol::p
Ένα κι Ένα -->
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδεια ποιες ειναι οι ρυθμισεις για f2g για το ιντερνετ η που στελνω μυνημα για να μου ερθουνε οι ρυθμισεις να της αποθηκευσω?

Ρύθμισε απλά το σωστό ΑΡΝ

APN: gint.b-online.gr

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς το myF2G; Και γιατί να κάνεις αυτές τις ανανεώσεις, θα χρησιμοποιήσεις τόση ομιλία, ή για να τους.... ευχαριστήσεις; Εμένα, κάθε μήνα μου περισσεύουν κάποια ευρώ από τα 10€ που βάζω, οπότε, 2 κάρτες των 20€, μου φαίνονται πολύ πράμα! :lol::p

 

Ναι το myf2go τα γράφει μαζεμένα ποσό υπόλοιπο έχεις σε κάθε πακέτο. Εάν δεν έχεις σταθερό τα χαλάς πίστεψε με. Σου δίνει άλλα 30 λεπτά σε σταθερά ,30 sms σου ξοδεύει το χρόνο πρώτα από τα σταθερά και μετά από το υπόλοιπο bonus ώστε να τα διαθέτεις σε κινητά, δίνει και στα κρυφά το 1 giga με 15 ευρώ για τους ποιο ‘ψαγμένους’ ε τι άλλο θέλουμε ;;;;;; ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ σε περίοδο κρίσης με γλυτώνει από επιπλέον έξοδα. Ας πούμε και καμιά καλή κουβέντα όταν κάνει ωραίες κινήσεις .

venceremos
Link to comment
Share on other sites

δίνει και στα κρυφά το 1 giga με 15 ευρώ για τους ποιο ‘ψαγμένους’.

τι εννοείς το δίνει δωρεάν με κάποιο τρόπο η ανανέωση και τονίζεις το ‘ψαγμένους’?

Link to comment
Share on other sites

τι εννοείς το δίνει δωρεάν με κάποιο τρόπο η ανανέωση και τονίζεις το ‘ψαγμένους’?

Όχι εννοώ ότι δεν το αναφέρει στο site δεν το διαφημίζει ,ένας νέος πελάτης αν δεν το ψάξει λίγο από εδώ μέσα δεν το βρίσκει…

venceremos
Link to comment
Share on other sites

Ο διπλασιασμός 2ης και 3ης κάρτας είναι ανά ημερολογιακό μήνα ή ανά 30ήμερο μετά την πρώτη ανανέωση?

 

Ανά ημερολογιακό μήνα

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω αξιζει το πακετο wind καρτοκινητη απο το fr2g?αν ναι μπορω να κανω μεταβαση εκει με τον ιδιο αριθμο?επισης υπαρχει τροπος να μπαινω στο wind plus μεσω wifi?ευχαριστω εκ των προτερων:)
Link to comment
Share on other sites

Όχι εννοώ ότι δεν το αναφέρει στο site δεν το διαφημίζει ,ένας νέος πελάτης αν δεν το ψάξει λίγο από εδώ μέσα δεν το βρίσκει…

 

Πού στέλνουμε για ενεργοποίηση του πακέτου 1GB και τι;

Link to comment
Share on other sites

παιδεια εχω ενα νουμερο της q μπορω να το κανω f2g απο αλλαγη πακετου η μονο μεσω φοριτοτητας?και πως γινετε η αλλαγη πακετου?
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω μπερδευτει λιγο με τη wind.τελευταια φορα εκανα ανανεωση τον ΙΟΥΛΙΟ.

 

γενικα δν μιλαω πολυ.το μονο πλεον που με ενδιαφερει ειναι να εχω καρτα να μιλησω αν χρειαστω κατι.

ουτε για δωρεαν λεπτα προς f2g καιγομαι.

εχω f2g2

 

ποιος τροπος ανανεωσης με συμφερει καλυτερα;στο καταστημα;με καρτα 1η κ 2η ανανεωση;απο το site της wind;

δν εχω σκοπο παντως να ενεργοποιησω κανενα πακετο.δν τους κανω τη χαρη απο τοτε που εκοψαν τις ωραιες εκεινες προσφορες!!

Link to comment
Share on other sites

παιδεια εχω ενα νουμερο της q μπορω να το κανω f2g απο αλλαγη πακετου η μονο μεσω φοριτοτητας?και πως γινετε η αλλαγη πακετου?

μέσω φορητότητας μόνο, καλείς δωρεαν από το κινητό σου στο 13846 συμπληρώνεις τηλεφωνικά την αίτηση και λογικά έρχεται κουριερ για τα περαιτέρω

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

εχω f2g2

 

ποιος τροπος ανανεωσης με συμφερει καλυτερα;στο καταστημα;με καρτα 1η κ 2η ανανεωση;απο το site της wind;

δν εχω σκοπο παντως να ενεργοποιησω κανενα πακετο.

 

υπαρχει δυνατοτητα ανανεωσης απο το site της wind?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το πακέτο 600' και 600sms με 7 ευρώ δεν ήταν προς όλη τη wind? Η ήταν απο πάντα μόνο προς f2go?

 

είναι καινούργιο σχετικά πακέτο βγήκε όταν καταργηθηκαν τα 1200&1200 και ήταν εξ΄αρχής μόνο προς free2go.

 

Δε πρόλαβε να περάσει μισός μήνας από τη συζήτηση μας και σήμερα βλέπω στο site το πακέτο 600 & 600 να είναι πλέον προς wind & Q και να δίνει και bonus 30MB online!! Λέω τα μπέρδεψαν μάλλον παίρνω το 1265 και μου το επαληθεύει... Καλά πότε άλλαξε το πακέτο και ούτε ανακοίνωση;

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Δε πρόλαβε να περάσει μισός μήνας από τη συζήτηση μας και σήμερα βλέπω στο site το πακέτο 600 & 600 να είναι πλέον προς wind & Q και να δίνει και bonus 30MB online!! Λέω τα μπέρδεψαν μάλλον παίρνω το 1265 και μου το επαληθεύει... Καλά πότε άλλαξε το πακέτο και ούτε ανακοίνωση;

 

wind ειναι αυτη ρε συ

Link to comment
Share on other sites

wind ειναι αυτη ρε συ

καλά αν το αλλαζε απο "προς όλη τη wind" σε μονο προς free2go θα ήμουν σίγουρος ότι δε θα το ανέφερε πουθενά αλλά ούτε τις θετικές αλλαγές δε δημοσιεύει πλεον;; Γιατί με τα ίδια λεφτά πλέον παει προς ολο το δίκτυο

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω αξιζει το πακετο wind καρτοκινητη απο το fr2g?αν ναι μπορω να κανω μεταβαση εκει με τον ιδιο αριθμο?επισης υπαρχει τροπος να μπαινω στο wind plus μεσω wifi?ευχαριστω εκ των προτερων...θα απαντησει κανεις??
Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω αξιζει το πακετο wind καρτοκινητη απο το fr2g?αν ναι μπορω να κανω μεταβαση εκει με τον ιδιο αριθμο?επισης υπαρχει τροπος να μπαινω στο wind plus μεσω wifi?ευχαριστω εκ των προτερων...θα απαντησει κανεις??

To καθένα έχει τα προτερήματα του, αν μιλάς προς όλους wind καρτοκινητή αν έχεις πολλούς στη wind τότε free2go οι βασικές χρεώσεις ίδιες είναι οι προσφορές αλλάζουν μόνο. 1342 καλείς και αλλάζεις δωρεάν πακέτο και όποτε θες ξαναεπιστρέφεις. Μέσω wifi μπορείς να μπεις παντού είναι κανονικό ιντερνετ

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

εγω μπαινω στο plus μεσω wifi αλλα δε με βαζει!καμια προταση?αμαρτια ειναι να μπαινω δωρεαν με 3,5 ευρω γιαυτο ρωταω:)
Link to comment
Share on other sites

εγω μπαινω στο plus μεσω wifi αλλα δε με βαζει!καμια προταση?αμαρτια ειναι να μπαινω δωρεαν με 3,5 ευρω γιαυτο ρωταω:)

to plus μπαίνει μόνο με ρυθμίσεις wap , και δεν μπαίνει με WIFI

Αλλά σε όλο το υπόλοιπο internet μπαίνεις με WIFI

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...