Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω λάβει κάτι που είναι 10ΚΒ και μάλλον είναι ένα mms στο φ2γ μου. Όμως, η συσκευή μου είναι vodafone 527 και δεν έχω ρυθμίσεις wind για mms, ούτε ξέρω πώς να τις βρω. Πατάω Retrieve και μου βγάζει error.

Τι μπορώ να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

Έχω λάβει κάτι που είναι 10ΚΒ και μάλλον είναι ένα mms στο φ2γ μου. Όμως, η συσκευή μου είναι vodafone 527 και δεν έχω ρυθμίσεις wind για mms, ούτε ξέρω πώς να τις βρω. Πατάω Retrieve και μου βγάζει error.

Τι μπορώ να κάνω;

 

επικοινώνησε με το 1231 που δεν χρεώνεται είναι το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών wind internet εάν δεν μπορέσουνε εκεί να σε βοηθησουνε επικοινώνησε με το 1260 με χρέωση από το κινητό σου. Ή από σταθερό στο 2106158000 και ζητά να συνδέσουν στο wind customer

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Έχω λάβει κάτι που είναι 10ΚΒ και μάλλον είναι ένα mms στο φ2γ μου. Όμως, η συσκευή μου είναι vodafone 527 και δεν έχω ρυθμίσεις wind για mms, ούτε ξέρω πώς να τις βρω. Πατάω Retrieve και μου βγάζει error.

Τι μπορώ να κάνω;

γραφεις ALL και αποστολη στο 19234.. Οι ρυθμίσεις θα σου ερθουν σε SMS.

αυτο λογικά θα πάρει και τις ρυθμίσεις ιντερνετ, πλασ κτλ. Αν θελεις μονω MMS, στειλε MMS στο 19234.. ;)

 

Υ.Γ. ΔΕΝ καταλαβαίνω γιατί η wind κρυβει στο site της τετοιες πληροφορίες (το 19234) και μονο στο google σε κατι forum τις βρίσκεις . Στο SITE δεν ξερω και εγώ που τις γραφουν. Εγώ που ειμαι ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΟΣ και δεν τις βρίσκω με το search της Wind :mad:

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

 

Υ.Γ. ΔΕΝ καταλαβαίνω γιατί η wind κρυβει στο site της τετοιες πληροφορίες (το 19234) και μονο στο google σε κατι forum τις βρίσκεις . Στο SITE δεν ξερω και εγώ που τις γραφουν. Εγώ που ειμαι ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΟΣ και δεν τις βρίσκω με το search της Wind :mad:

 

Δεν πρέπει να τις έχει το site...

 

Αλήθεια το 1231 είναι δωρεάν;

Link to comment
Share on other sites

ναι ειναι εκτος αν το αλλαξαν κι αυτο και δε το μαθαμε!
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει το 0,11€/min

 

φυσικά και υπάρχει λόγος να το κρατήσεις η μοναδικά απίστευτη χρέωση των 0,11€ το λεπτό ομιλίας προς όλους που δεν υπάρχει ούτε στα ακριβότερα συμβόλαια. Απλά εκει που θα στείλεις ένα sms κάνε μια κλήση να τα πεις αναλυτικότερα και φθηνότερα

 

Α ναι, σωστά, είναι κι αυτό! Να φανταστώ πως έχει ελάχιστη χρέωση;

 

ενεργοποιησε ενα απο τα πακετα μινι σμς οπου το καθε μηνυμα θα σου κοστιζει 0,05 ευρω

 

Καλή ιδέα, αλλά δυστυχώς απ' ότι διαβάζω, τα πακέτα λήγουν μετά από μερικές μέρες (κι εγώ δε στέλνω πολλά μηνύματα) :(

Link to comment
Share on other sites

Α ναι, σωστά, είναι κι αυτό! Να φανταστώ πως έχει ελάχιστη χρέωση;

Όχι, υπάρχει χρέωση ανά δευτερόλεπτο από το πρώτο δευτερόλεπτο.

Link to comment
Share on other sites

Ααααχ ειμαι κι εγω απ τους τυχερους που τους εχει ξεμεινει ενα F2G2 απο καθαρη τυχη (και χαρη στο φορουμ αυτο με την πληρεστατη ενημερωση) ....αναρωτιεμαι ομως αν θα εχει το πακετο τουτο αυτα τα προνομια....."για παντα!" οπως καταργηθηκαν τοσα και τοσα αλλα "για παντα"....
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έλαβα το παρακάτω μύνημα :"MHN ΠEPIMENEIΣ ΛEΠTO! AΠEKTHΣE ΔΩPEAN MIA NEA ΣYΣKEYH ME THN METATPOΠH TOY KAPTOKINHTOY ΣOY ΣE ΣYMBOΛAIO. EΛA TΩPA ΣE ENA KATAΣTHMA WIND. IΣXYEI MEXPI 31/1." δεν τρελάθηκα να κάνω συμβόλαιο . Για να δούμε τι προσφορά θα βγάλει η γουίντ από τον επόμενο μήνα εχω μια αγωνία να πω την αλήθεια

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Για να δούμε τι προσφορά θα βγάλει η γουίντ από τον επόμενο μήνα εχω μια αγωνία να πω την αλήθεια

ολο για προσφορές λέμε και ελπίζουμε :fool:από την wind λογω και διαγραφής των χρεών και επειδή ειναι τρίτη. Πανε και τα χριστουγεννα και τιποτα. Αντίθετα το μονο που βλέπουμε ειναι ΜΕΙΩΣΗ των λεπτών προς όλους στα S, M, L κλτ, αύξηση του ελάχιστου χρόνου, αυξηση της τιμής SMS, αύξηση τηε χρέωσης ανα λεπτό και ας μειώθηκαν τα τέλη τερματισμού. Ούτε καν στα ίδια δεν τα κρατάνε.. Και οι άλλοι Vode, Cote ακολουθούν ασφαλώς :whistle:

 

Ποιες προσφορές περιμένετε? Για φέτος δείχνουν αποφασισμένοι να βγάλουν όσα έχασαν πέρυσι και ποιο πριν.:down:

Edited by keysmith
από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάτοχος F2G2 και όλως τυχαίως ανακάλυψα το εξής. Είχα ενεργοποιήσει ένα απο τα Mini πακέτα SMS και όταν έστειλα SMS περίπου 3-4 απο Γερμανία και αλλά τόσα απο Καναδά σε Ελληνικά νούμερα δεν χρεώθηκαν καθόλου οι μονάδες μου απλά μειώθηκαν τα mini-sms μου. Προφανώς πρέπει είτε να είναι κάποιο πρόβλημα στο σύστημα ή είναι απο αυτά τα "τυχερά" της Wind :p Εκτός αν κάνω λάθος και ισχύει κάτι τέτοιο που για να είμαι ειλικρινής θεωρώ απίθανο :X
Link to comment
Share on other sites

Α ναι, σωστά, είναι κι αυτό! Να φανταστώ πως έχει ελάχιστη χρέωση;

 

 

 

Καλή ιδέα, αλλά δυστυχώς απ' ότι διαβάζω, τα πακέτα λήγουν μετά από μερικές μέρες (κι εγώ δε στέλνω πολλά μηνύματα) :(

 

Τα πακετα μηνυματων εχουν διαρκεια 30 ημερων.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

επικοινώνησε με το 1231 που δεν χρεώνεται είναι το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών wind internet εάν δεν μπορέσουνε εκεί να σε βοηθησουνε επικοινώνησε με το 1260 με χρέωση από το κινητό σου. Ή από σταθερό στο 2106158000 και ζητά να συνδέσουν στο wind customer

 

γραφεις ALL και αποστολη στο 19234.. Οι ρυθμίσεις θα σου ερθουν σε SMS.

αυτο λογικά θα πάρει και τις ρυθμίσεις ιντερνετ, πλασ κτλ. Αν θελεις μονω MMS, στειλε MMS στο 19234.. ;)

 

Υ.Γ. ΔΕΝ καταλαβαίνω γιατί η wind κρυβει στο site της τετοιες πληροφορίες (το 19234) και μονο στο google σε κατι forum τις βρίσκεις . Στο SITE δεν ξερω και εγώ που τις γραφουν. Εγώ που ειμαι ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΟΣ και δεν τις βρίσκω με το search της Wind :mad:

 

Πήρα στο δωρεάν 1231. Δεν ήταν απολύτως σαφείς οι οδηγίες, πάντως με μια-δυο δοκιμές έστειλα "MMS" στο 19234 και μου ήρθαν οι ρυθμίσεις και εγκαταστάθηκαν. Για το "INTERNET" και "WAP" που έστειλα, μου ήρθε απαντητικό μήνυμα που λέει ότι η συσκευή μου δεν υποστηρίζεται ή κάτι τέτοιο. Με μια επανεκκίνηση του κινητού είδα το MMS που είχα λάβει και πήρα και το 1260 και μου είπαν ότι θα μου στείλουν e-mail με τις ρυθμίσεις για WAP και INTERNET για να τις περάσω χειροκίνητα. Θα δούμε... Όχι ότι τις χρειάζομαι, αλλά έτσι από περιέργεια, να δω αν θα δουλέψει η vodafone live 527 συσκευή με wind wap ή Internet.

Link to comment
Share on other sites

λίγο άκυρη ερώτηση αλλά ξέχασα σε ποιον αριθμό στέλνω sms η παίρνω τηλέφωνο για να μάθω υπόλοιπο της ανανέωσης και τον bonus .

 

Και εφαρμογές απο ovistore χρεώνονται απο bonus η όχι:confused:

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

λίγο άκυρη ερώτηση αλλά ξέχασα σε ποιον αριθμό στέλνω sms η παίρνω τηλέφωνο για να μάθω υπόλοιπο της ανανέωσης και τον bonus .

 

κλήση στο 1269 ή κενό sms στο 1269

για το δεύτερο δεν σε καταλαβαίνω

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

λίγο άκυρη ερώτηση αλλά ξέχασα σε ποιον αριθμό στέλνω sms η παίρνω τηλέφωνο για να μάθω υπόλοιπο της ανανέωσης και τον bonus .

 

Και εφαρμογές απο ovistore χρεώνονται απο bonus η όχι:confused:

 

για το bonus του διπλασιασμου αν λες στελνεις τη λεξη ΥΠ στο 1237

Link to comment
Share on other sites

επειδή είναι σήμερα τετάρτη θέλεις να πεις. Πότε έγινε αλλαγή των χρεώσεων; εγώ το μόνο που ξέρω είναι ότι αφορά μόνο τα συμβόλαια η αύξηση του ελαχίστου χρόνου χρέωσης και ότι άλλο έχεις αναφέρει παραπάνω . Υπάρχει κανένα λινκ για τις ανατιμήσεις στα καρτοκινητα;.

Γιατι ειπα εγώ για τα καρτοκινητά? Εγώ ειπα οτι γενικά η wind δεν διχνει να θελει να κανει προσφορές και αυτό ναι φαινεται και απο τα συμβολαια, και μαλιστα τις ανατιμήσεις που εχει κανει σε αυτά (ελαχιστος χρόνος, αξια σμσ, μειωση λεπτων κτλ).

 

Αν ηθελε να κανει προσφορές δεν θα εκανε? Ποτε περιμενει? Και γιατι κανει αυξήσεις στα συμβόλαια?

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

εχω πάθει πλάκα τώρα είχα βάλει μια 10αρα με διπλασιασμό και είχα μέσα 9.60€ και 10€ bonus και τα είχα για internet αφού το 1GB δεν αγοράζεται με bonous θα έβαζα άλλα 5€ και θα ήμουν ΟΚ άλλα τώρα βλέπω άλλα στο 1269 λέει οτι εχω 5€ και στο 1237 0€ ΠΩ Σ ΠΟΥ ΠΉΓΑΝ !! τα bonus ήταν για 30 μέρες χάθηκαν 15€ ενώ δεν το είχα σαν modem και τσέκαρα κάθε μέρα 2-3 φορές τα ΜΒ της προσφοράς για να μην φάω σε χρέωση
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Γιατι ειπα εγώ για τα καρτοκινητά? Εγώ ειπα οτι γενικά η wind δεν διχνει να θελει να κανει προσφορές και αυτό ναι φαινεται και απο τα συμβολαια, και μαλιστα τις ανατιμήσεις που εχει κανει σε αυτά (ελαχιστος χρόνος, αξια σμσ, μειωση λεπτων κτλ).

 

Αν ηθελε να κανει προσφορές δεν θα εκανε? Ποτε περιμενει? Και γιατι κανει αυξήσεις στα συμβόλαια?

 

Αν δεν είπες για καρτοκινητά τότε είναι τουλάχιστον εκτός θέματος αυτό που είπες.

 

Έχει το περιθώριο μέχρι τέλος Ιανουαρίου (Φεβρουαρίου ουσιαστικά αφού μέχρι τότε μπορούμε να εκμεταλλευτούμε τις ανανεώσεις από 5 ευρώ που δίνουν 1500+1500 και διπλασιασμό, έστω εικονικό, της πρώτης κάρτας) και πιθανόν να περιμένει τους άλλου δυο να κάνουν κάποια κίνηση. Αφού πέρυσι έκανε πρώτη και απ΄ότι φάνηκε δεν ήταν και η καλύτερη τακτική της.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν χτες πήρα στα cc και τους έθεσα το πρόβλημα και σήμερα ήρθε μήνυμα

 

ΘA ΘEΛAME NA ΣAΣ ENHMEPΩΣOYME OTI EXEI HΔH ΠPOΣTEΘEI TO AITOYMENO ΠOΣO ΣTH ΓPAMMH ΣAΣ. ΠAPAKAΛOYME KAΛEΣTE 1269 ΓIA NA TO ΔIAΠIΣTΩΣETE.

 

πριν

O ΔIAΘEΣIMOΣ XPONOΣ OMIΛIAΣ ΣAΣ ANTIΣTOIXEI ΣE 5,08 EYPΩ (ME ΦΠA) MEXPI TIΣ 31/12/2011.

 

μετά

O ΔIAΘEΣIMOΣ XPONOΣ OMIΛIAΣ ΣAΣ ANTIΣTOIXEI ΣE 8,86 EYPΩ (ME ΦΠA) MEXPI TIΣ 31/12/2011.

 

Άλλα bonus δεν επέστρεψαν ...

 

Και ήμουν έτυμος σήμερα για καντήλια:mad: Γιατί ευγενικά δεν παίρνουν στα σοβαρά και χτες 2 φορές μου τα έκλεισαν στα μούτρα με δικαιολογία οτι δεν ακούγομαι :mad: ευτυχώς η κοπελιά δεν το έκανε γιατί τότε θα γίνονταν της ποπης δεν μπορεί 2 ακριβά κινητά να έχουν πρόβλημα.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έλαβα το παρακάτω μύνημα :"KEPΔIΣTE ENTEΛΩΣ ΔΩPEAN KAI 1500 ΛEΠTA & 1500SMS ΠPOΣ F2G ΓIA 30 MEPEΣ & ΔIΠΛAΣIO XPONO OMIΛIAΣ ΣTHN ΠPΩTH ANANEΩΣH TOY MHNA ME MIA MONO ANANEΩΣH TΩN 5 EYPΩ!". Για ποσόν καιρό ισχύει αυτό; δεν γράφει . Είναι η προσφορά του 2011; το έλαβε κανείς ; τι μπορεί να είναι αυτό; ρώτησε κανείς στο 1260;

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έλαβα το παρακάτω μύνημα :"KEPΔIΣTE ENTEΛΩΣ ΔΩPEAN KAI 1500 ΛEΠTA & 1500SMS ΠPOΣ F2G ΓIA 30 MEPEΣ & ΔIΠΛAΣIO XPONO OMIΛIAΣ ΣTHN ΠPΩTH ANANEΩΣH TOY MHNA ME MIA MONO ANANEΩΣH TΩN 5 EYPΩ!". Για ποσόν καιρό ισχύει αυτό; δεν γράφει . Είναι η προσφορά του 2011; το έλαβε κανείς ; τι μπορεί να είναι αυτό; ρώτησε κανείς στο 1260;

το ίδιο μήνυμα πήρα και εγώ αλλά όχι στο "βασικό" μου νούμερο αλλά σε ένα άλλο που του βάζω κάρτα 1 φορά το χρόνο...

 

να σημειωθεί ότι στο "βασικό" μου ΔΕΝ μου ήρθε ουτε το κλασσικό bonus του διπλασιασμού.

Link to comment
Share on other sites

Θα σας πω και την δικη μου ιστορια,πριν απο λιγο ηρθε sms οτι εχω ελαχιστο υπολοιπο,παιρνω στο 1269 σαν κατοχος Wind F2G με Internet κλπ κλπ

 

κ μου λεει εχετε 0 ευρω!!!!!!!!! ενω ειχα μεσα 7 ευρω κ το μονο που κανω ειναι αντε να στειλω κανα sms αραια κ που,μα κυριως κανω χρηση του net,τι κινησεις πρεπει να κανω περαν απο το να παω σε καταστημα της Wind,εγω οπως και να εχει τα 7ευρω θα τα διεκδικησω!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...